MP Żaków w Kraśniku! PODSUMOWANIE!

z dnia: 2018-06-10

MISTRZOSTWA POLSKI ŻAKóW W KRAŚNIKU!
Podsumowanie występu reprezentantów KS Spójnia Warszawa!

W dniu dzisiejszym odbyły się w Kraśniku Mistrzostwa Polski Żaków! Wśród startujących najlepszych żaczków i żaków z całej Polski nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów.

W turnieju klub KS Spójnia Warszawa reprezentowali wśród dziewczynek Anna ZDUNEK (KS Spójnia Warszawa), a wśród chłopców Mateusz SAKOWICZ (KS Spójnia Warszawa).

W kategorii żaczki w grze pojedynczej Anna ZDUNEK trafiła do grupy numer 15, w której zajęła 4 miejsce. W fazie pocieszenia natomiast trafiła na zawodniczkę ŁKS PROMNIK Łaskarzew, którą pokonała 3:0.

Poza występem w grze pojedynczej nasza zawodniczka wystąpiła również w grze podwójnej w parze z BRZEZIŃSKĄ Natalią (KS DEKORGLASS Działdowo), zawodniczki zajęły ostatecznie 21 miejsce.

Mateusz SAKOWICZ natomiast w grze pojedynczej również trafił do grupy numer 15. W fazie grupowej nasz zawodnik zwyciężył dwa spotkania i jedno przegrał co pozwoliło mu na zajęcie 1 miejsca w grupie. W fazie play-off trafił natomiast na zawodnika (UKS ORLIK Gdynia) Szymona Białk z którym zwyciężył 3:1.
W kolejnej rundzie czekał na niego Dawid JADAM z klubu finalisty LOTTO Superligi mężczyzn (PKS KOLPING Jarosław), z którym niestety przegrał 3:0.
Warto dodać, że zawodnik z którym Mateusz SAKOWICZ przegrał zajął ostatecznie 2 miejsce w turnieju! Tym bardziej obrazuje to z jak trudnym przeciwnikiem przyszło się zmierzyć naszemu zawodnikowi w tej fazie rozgrywek.

Ostatecznie w turnieju Mateusz SAKOWICZ zajął 13 miejsce na 64 możliwe co jest bardzo dobrym rezultatem!

Mateuszek wystąpił również w grze podwójnej w parze z zawodnikiem (ZŚ AZS Rzeszów) Kacperem SZURLEJ, gdzie zajęli 15 miejsce wśród par.

Gratulujemy występu naszym reprezentantom kategorii żaczki oraz żacy! Dla Ani i Mateusza ten turniej na pewno będzie bardzo owocnym doświadczeniem w ich dalszym rozwoju!