Spójnia :: Aktualności  Archiwum roku 2019, według miesięcy ...

1

  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

1211109876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

4321

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

 
Plik
 

Ósme Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-10-28

W ósmym Grand Prix Spójni Warszawa kolejne zwycięstwo odniósł, nie kto inny jak Paweł Życki. W swojej kategorii, czyli Oldboy Młodszy w finale pokonał Włodzimierza Brylaka w stosunku 3:1 i mając na swoim koncie 236 pkt prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 68 pkt nad drugim Markiem Laskowskim. Jest to Jego trzecie turniejowe zwycięstwo z rzędu.  W kategorii Open, która była bardzo liczna tego dnia (46 zawodników) zwyciężył Adam Władysiuk, który w finale zmierzył się z grającym także stylem defensywnym Andrzejem Kosewskim, zwyciężając 3:1. Wiele spotkań w głównej drabince kończyło się wynikiem 3:2, co odzwierciedla wyrównany poziom turnieju. Czołówka mogła inaczej wyglądać, jednak brawa za wytrzymanie presji w piątych setach. W klasyfikacji generalnej przewodzi Adam Władysiuk, który ma także znaczną przewagę nad drugim Arkadiuszem Ziemińskim - 44 pkt. Kategoria Oldboy Starszy tak, jak poprzednio była najmniej liczna tego dnia. Mimo, że wystartowało w niej 16 zawodników należy obdarzyć Ich dużym szacunkiem, za to, że startują i aktywnie spędzają czas. Zwycięzcą okazał się Marek Laskowski, który w finale pokonał 3:0 Marka Zawadzkiego, który nadal pozostał liderem klasyfikacji punktowej. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (02.11.2013) na 9 turniej !

Wyniki 8 GP:

Open:
1. Adam Władysiuk
2. Arkadiusz Ziemiński
3. Andrzej Kosewski

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Marek Laskowski
3. Włodzimierz Brylak

Oldboy Starszy:
1. Marek Laskowski
2. Marek Słomkowski
3. Marek Zawadzki

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 8 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

Porażka pierwszoligowców, komplet wyników ligowych!


z dnia: 2013-10-27

W niedzielę na hali Spójni został rozegrany mecz czwartej kolejki pierwszej ligi mężczyzn grupy północnej pomiędzy zespołami: KS Spójnia Warszawa i Baruch Galaxy Białystok. Wynik meczu to 9:1 dla gości, nieodzwierciedlający jednak zażartości całego meczu. Spójniacy przegrali tego dnia 3 gry w stosunku 2:3, z czego w dwóch z trzech tych pojedynków rywalom udało się obronić piłki meczowe. Szczególnie szkoda spotkania Artura, Naszego popularnego "Lamy" z Jarosławem Tomickim. "Lama" prowadził już 2:1 10:9 oraz 12:11 ale niestety nie udało mu się postawić kropki nad "i". 

Wyniki:

Olek - Szarmach 1:3
Daniel - Tomicki 2:3
Sałaciński - Czerniawski 0:3
Jarosławski - Nowokuński 0:3
Daniel/Sałaciński - Tomicki/Nowokuński 2:3
Olek/Jarosławski - Szarmach/Czerniawski 2:3
Olek - Tomicki 0:3
Daniel - Kulpa 3:1
Sałaciński - Nowokuński 1:3
Jarosławski - Czerniawski 0:3

W pozostałych meczach korzystnie dla Spójniaków zagrały drużyny Pogoni Siedlce oraz MRKSu Gdańsk, które podzieliły się punktami w spotkaniu przy ulicy Meissnera. Nadal bez pierwszego zwycięstwa, a tym bardziej bez punktów pozostają zawodnicy SCKiS Halsu Warszawa. "Gacek i spółka" ulegli w Białymstoku tamtejszym Dojlidom (za tydzień czeka Nas wyjazdowy mecz właśnie do Białegostoku). Pozostałe wyniki grupy północnej, a także grupy południowej oraz tabelę do wglądu w linkach poniżej:

GRUPA PóŁNOCNA 

GRUPA POŁUDNIOWA

 


 
Plik
 

WOM-u ciąg dalszy


z dnia: 2013-10-25

Właśnie zakończył się pierwszy turniej WOM w kategorii kadet. Na obiekcie Warszawskiego Ośrodka Sportu na Solcu podobnie jak w młodzikach 1 i 4 miejsce zajęli zawodnicy Hals Warszawa, a 2 i 3 Spójni. W finale Kacper Modelewski przegrał z Mikołajem Szalińskim 1-3, a Kacper Moliński w pojedynku o trzecie miejsce wygrał z Kasprem Gutowskim 3-0 vo z powodu kontuzji..W turnieju dziewcząt bez żadnych problemów zwyciężyła Agata Zakrzewska z Halsu, która mówiąc obrazowo jest o niebo lepsza od pozostałych warszawskich kadetek.

Klasyfikacja końcowa TUTAJ

 
Plik
 

"Sokół" bez awansu w II WTK młodzików


z dnia: 2013-10-26

Niestety drugi WTK młodziczek i młodzików nie był tak udany jak pierwszy turniej tego cyklu. Po zwycięstwie w I WTK liczyliśmy na powtórzenie tego wyniku przez rozstawionego z nr. 2 Łukasza Sokołowskiego. Niestety porażka w półfinale oraz ostateczne trzecie miejsce nie daje awansu na II Grand Prix Polski. Tym razem pozostaje walka oraz przebijanie się przez turniej eliminacyjny. Czwarte miejsce zajął nasz inny reprezentant Krzysztof Wachowski, któremu w I Grand Prix Polski udało się awansować do turnieju głównego właśnie z eliminacji, a więc należy wrócić do treningu i wykorzystać kolejną szansę. Już jutro drugi WTK Kadetów, gdzie z numerem pierwszym rozstawiony jest Kacper Modelewski oraz mecz 1 ligi mężczyzn, na który serdecznie zapraszamy. Informacje w zakładce KALENDARZ.

Wyniki II WTK Młodziczek i Młodzików:

Młodziczki:
1. Julia WIĘCKOWSKA - SKS 40 Warszawa
2. Martyna LIS - KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
3. Oliwia KĘPKA - SKS 40 Warszawa
4. Amelia KOTARSKA - UKS RETURN Piaseczno

gra pojedyncza młodziczek - TUTAJ

Młodzicy:
1. Artur MICHALCZYK - KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
2. Mikołaj KICIŃSKI - GLKS Nadarzyn
3. Łukasz SOKOŁOWSKI - KS SPóJNIA Warszawa
4. Krzysztof WACHOWSKI - KS SPóJNIA Warszawa

gra pojedyncza młodzików - TUTAJ


 
Plik
 

I turniej WOM


z dnia: 2013-10-24

Wczoraj 23.10. w sali Ośrodka Sportu na Solcu odbył się pierwszy w tym sezonie turniej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji klubowej w kategorii młodzik. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Jakub Miszkurka z Hals Warszawa, który w finale pokonał naszego Łukasza Sokołowskiego 3-0. Na trzecim miejscu uplasował się drugi ze Spójniaków Krzysiek Wachowski. W pierwszej ósemce sklasyfikowany został jeszcze jeden zawodnik Spójni Piotr Kucharczyk. Wśród dziewcząt bez problemów wygrała Julia Więckowska - SKS 40, a najlepsza ze Spójniaczek Kasia Trochimiuk uplasowała się na miejscach 7-8.

Klasyfikacja końcowa TUTAJ

 
Plik
 

Siódme Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-10-22

Za nami już siódme Grand Prix Spójni Warszawa. Wreszcie swojego zwycięstwa doczekał się Jarosław Okruch, który w tym cyklu zawsze tylko "kręcił" się koło czołówki. Wiemy, że nie łatwo pokonać jego silne zasieki obronne, co udowodnił właśnie w ostatnim turnieju. W finale kategorii Open pokonał 3:1 Wojciecha Węgrowicza, z którym gra chyba każdemu sprawia problemy, dlatego szczególne brawa. W kategorii Oldboy Młodszy bez niespodzianki. Kolejne, już piąte zwycięstwo (z siedmiu możliwych) odniósł Paweł Życki. W finale po nie łatwym pojedynku zwyciężył 3:2 Marka Laskowskiego. Warto podkreślić, że dotychczas pan Paweł oprócz pięciu zwycięstw dwukrotnie zajmował drugie miejsce, co jest niesamowitym wyczynem. W kategorii Oldboy Starszy zwycięstwo odniósł pokonany finalista kategorii Open, czyli Wojciech Węgrowicz. Jak już wcześniej wspominaliśmy gra z tak doświadczonym zawodnikiem jest niesamowicie trudna, a potwierdzeniem są tylko trzy stracone sety na przełomie całego turnieju w tej kategorii. Drugą porażkę finałową, tym razem w trzech setach odniósł w starciu z panem Wojtkiem Marek Laskowski. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (26.10.2013) na 8 turniej !

Wyniki 7 GP:

Open:
1. Jarosław Okruch
2. Adam Władysiuk
3. Wojciech Węgrowicz

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Marek Laskowski
3. Jerzy Sikorski

Oldboy Starszy:
1. Wojciech Węgrowicz
2. Marek Laskowski
3. Marek Zawadzki

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 7 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

Raport ligowy Spójni Warszawa - 20.10.2013


z dnia: 2013-10-21

Trzecia kolejka ligowa Spójni przebiegła pod znakiem drugoligowych występów. O godzinie 11:00 KS Spójnia II Warszawa rozegrała spotkanie z MUKS Piłeczką Telmex Pisz odnosząc minimalne zwycięstwo 6:4. Po przerwie o godzinie 14:00 awansem został rozegrany mecz, w którym nasi drugoligowcy pokazali wyższą formę oraz udowadniając duże możliwości pokonali 10:0 UKS 14 Ursus-Marymont, przez co wskoczyli na siódmą lokatę w tabeli z jednym więcej rozegranym meczem. Porażką 2:8 zakończyło się spotkanie czwartej ligi mężczyzn, gdzie na własnej hali nasza najmłodsza drużyna podejmowała KS Sokół Serock. Niestety Spójniacy wystąpili w osłabionym składzie z powodu wyjazdu Marcina Kuczkowskiego na trzecią ligę. Mimo to udało się zdobyć dwa małe punkty, a poza tym doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Pierwszą porażką w sezonie zakończył się wyjazd naszych Pań do Puznówki, gdzie przegrana 3:7 spowodowała spadek na czwarte miejsce w tabeli. Meczem wyjazdowym trzeciej ligi mężczyzn zakończyły się zmagania ligowe naszych zawodników. O godzinie 17:00 podejmowali Oni GKS Wkrę Sochocin. Jedyny punkt stracił Marcin Kuczkowski, który w lekkim stresie nie sprostał w pierwszym meczu Antoniemu Białobrzeskiemu. W drugim swoim pojedynku już pewnie pokonał Piotra Michalskiego, zdobywając swój pierwszy punkt w trzecioligowych rozgrywkach. 

GKS WKRA Sochocin - KS SPóJNIA III Warszawa 1:8
Michalski - Wasiak 0:3
Białobrzeski - Kuczkowski 3:0
Kamiński - Kudryk 1:3
Milczarek - Jędrzejczak 0:3
Michalski - Kuczkowski 0:3
Białobrzeski - Wasiak 1:3
Milczarek - Kudryk 0:3
Michalski/Milczarek - Kudryk/Wasiak 0:3
Kamiński/Białobrzeski - Jędrzejczak/Kuczkowski 1:3

Komplet wyników ligowych znajdą Państwo TUTAJ

 
Plik
 

Natalia Partyka oraz Bartosz Such najlepsi w I GPP Seniorów!


z dnia: 2013-10-21

Natalia Partyka (SKTS Sochaczew) i Bartosz Such (Pogoń Lębork) zostali zwycięzcami pierwszego turnieju Grand Prix Polski Seniorów. W finałach pokonali oni odpowiednio: Antoninę Szymańską (4:2) i Jakuba Dyjasa (4:2). Na wyróżnienie szczególnie zasługuje ten ostatni - w drodze do finału mistrz Polski juniorów pokonał Bogusława Koszyka, Roberta Florasa, Tomasza Lewandowskiego oraz Pawła Fertikowskiego. Dyjas grający na co dzień w drużynie TTC Schwalbe-Bergneustadt w ostatnich miesiącach imponuje formą. Do sukcesów turniejowych ( 2 miejsce w GPP Seniorów, 1 w TOP 10 Juniorów w Europie) dokłada pewną grę w lidze, w której nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Do największych niespodzianek należy zaliczyć słabe występy grodziszczan: Daniela Góraka (13-16) oraz Roberta Florasa, który będzie musiał brać udział w wojewódzkich eliminacjach.

Gratulujemy zwycięzcom!

kobiety:
PARTYKA Natalia - SZYMAŃSKA Antonina 4:2 (9,10,-8,-3,7,8)

mężczyźni:
SUCH Bartosz - DYJAS Jakub 4:2 (6,7,-5,9,-6,10)


 
Plik
 

Szóste Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-10-16

Szóste Grand Prix Spójni Warszawa charakteryzowało się dużą frekwencją oraz wysokim poziomem. Pojawiło się poru nowych zawodników, jednak triumfatorami znowu okazywali się faworyci. Takim na pewno w kategorii Oldboy Młodszy był Paweł Życki, który w finale 3:0 pokonał Andrzeja Górczaka i w klasyfikacji generalnej prowadzi z przewagą już 64 punktów nad drugim Markiem Laskowskim. W kategorii Oldboy Starszy trwa zacięta walka między Markiem Zawadzkim, a Jerzym Sikorskim. W szóstym turnieju lepszy okazał się ten drugi, przez co zmniejszył przewagę do tylko jednego punktu do prowadzącego w klasyfikacji Marka Zawadzkiego. Na koniec zostawiliśmy kategorię Open, w której wystartowało 49 zawodników. Najlepszy okazał się Andrzej Kosewski, który pokonał 3:0 w finale Arkadiusza Ziemińskiego. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Adam Władysiuk, jednak jego przewaga nad drugim miejscem wynosi 14 punktów. Zapraszamy za tydzień (19.10.2013) na 7 turniej !

Wyniki 6 GP:

Open:
1. Andrzej Kosewski
2. Adam Władysiuk
3. Arkadiusz Ziemiński

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Włodzimierz Brylak
3. Andrzej Górczak

Oldboy Starszy:
1. Jerzy Sikorski
2. Marek Zawadzki
3. Zbigniew Perzyna

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 6 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

1 GRAND PRIX POLSKI SENIOREK I SENIORÓW W TENISIE STOŁOWYM


z dnia: 2013-10-17

18-20.10.2013 w Hali Sportowo-Widowiskowej OCSiR w Ostródzie, ul. Kościuszki 22A rozgrywane jest 1 GRAND PRIX POLSKI SENIOREK I SENIORóW W TENISIE STOŁOWYM.

W turnieju eliminacyjnym wystartowało trzech naszych zawodników: Małgorzata Kowalska, Artur Daniel i Przemek Sałaciński. Można uznać występy Spójniaków za dobre, a awans Gosi i Artura to potwierdza. Najbardziej szkoda Przemka, który rozgrywał świetny turniej. Ograł wielu dobrych zawodników, a przede wszystkim miał piłki meczowe na awans do turnieju głównego. Mimo, że tym razem się nie udało należą się brawa za świetną grę oraz walkę. Szkoda, że zabrakło szczęścia, może jakiejś przypadkowej akcji, ale cóż taki jest właśnie nasz ukochany sport. Sobotni turniej od zwycięstwa 3:0 zaczął Artur Daniel, jednak po porażce 1:3 z Pawłem Koziełem nie wyszedł z grupy i zagrał o miejsca 33-40, gdzie przegrał 2:3 z Marcinem Woskowiczem. Nasza jedyna reprezentantka w turnieju pań Gosia Kowalska przegrała dwa pojedynki w grupie zajmując w niej trzecie miejsce. Zwycięstwo 3:2 w grach o miejsca dało jej ostateczny przedział 49-56. Największą niespodzianką turnieju jest odpadnięcie w 1/8 finału rozstawionego z nr. 1 Daniela Góraka, który przegrał 2:4 z Jakubem Kosowskim. W dniu jutrzejszym turniej wkracza w decydującą fazę, dlatego zapraszamy do śledzenia wyników!

gra pojedyncza seniorek - turniej grupowy i główny TUTAJ
gra pojedyncza seniorów - turniej grupowy i główny TUTAJ

wyniki: gra pojedyncza seniorek - turniej eliminacyjny TUTAJ
wyniki: gra pojedyncza seniorów - turniej eliminacyjny TUTAJ
 
Plik
 

Wang Zeng Yi i Tan Ruiwu zdobyli złoty medal mistrzostw Europy w tenisie stołowym


z dnia: 2013-10-13

Trzydziestolatkowie urodzeni w Chinach reprezentujący barwy Polski Wang Zeng Yi i Chorwacji Tan Ruiwu zdobyli złoty medal mistrzostw Europy w grze podwójnej. 

W finale w austriackim Schwechat przy żywiołowo reagującej publiczności  pokonali broniących tytułu gospodarzy turnieju Roberta Gardosa i Daniela Habesohna 4:1 (11:6, 13:11, 8:11, 11:8, 11:8)

Przewaga debla polsko-chorwackego była widoczna od pierwszego seta, która przejawiała się bardziej agresywną grą, dokładniejszym odbiorem i przede wszystkim dobrą taktyką. Pojedynek nowo kreowani mistrzowie Starego Kontynentu mogli zakończyć wynikiem 4:0, ale w partii trzeciej roztrwonili sześciopunktowe prowadzenie.
W całym turnieju Wang i Ruiwu prezentowali się bardzo dobrze wygrywając pięć pojedynków w stosunku setów 18:4.
Finał:
- Robert Gardos, Daniel Habesohn (Austria) 4:1 (11:6, 13:11, 8:11, 11:8, 11:8)
Półfinał:
- Joao Monteiro, Tiago Apolonia (Portugalia) 4:2 (11:9, 11:9, 7:11, 9:11, 13:11, 11:6)
Ćwierćfinał:
- Marko Jevtovic, Zolt Pete (Serbia) 4:1 (5:11, 11:6, 11:2, 11:6, 11:5)
1/8 finału:
Mihai Bobocica, Niagol Stojanow (Bułgaria) 3:0 (11:7, 11:1, 12:10)
1/16 finału:
Lubomir Jancarik, Dmitrij Prokopcov (Czechy) 3:0 (11:1, 11:8, 11:8)

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

W finale debla kobiet tytuł przypadł parze niemieckiej Petrissa Solja, Sabine Winter, które pokonały swoje rodaczki Zhenqi Barthel, Xiaona Shan 4:2.

Debel kobiet:
finał: Petrissa Solja, Sabine Winter - Zhenqi Barthel, Xiaona Shan (wszystkie Niemcy) 4:2 (10:12, 9:11, 11:4, 12:10, 11:9, 11:6)


 
Plik
 

Pierwsze Grand Prix Polski Juniorów


z dnia: 2013-10-13

Dzisiejszej niedzieli zakończyło się Pierwsze Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów, w którym wystartowało 267 zawodniczek i zawodników. Turniej rozgrywany na 16 stołach przebiegł szybko i sprawnie, mimo tak dużej ilości startujących. Najlepsi okazali się Natalia Bajor oraz Patryk Zatówka.

Dla Spójni Warszawa najważniejszym dniem był piątek, kiedy to został rozegrany turniej eliminacyjny. Wystartowało w nim pięciu naszych zawodników: Piotr Stępiński, Kuba Jędrzejczak, Damian Wasiak, Marcin Kuczkowski i Paweł Koniczuk. Godne zauważenia jest przede wszystkim to, jaką drużynę stworzyli chłopaki. Cała piątka sobie pomagała i przy każdym stole oprócz grającego znajdował się któryś z pozostałej czwórki. Gorący doping oraz podpowiadanie nie raz zmuszały sędziego do zwrócenia uwagi. Spójniacy stworzyli bardzo fajną atmosferę i mimo, że wynik sportowy nie był najlepszy trzeba przyznać honor za cały ten wyjazd. Pierwsze spotkania to trzęsąca ręka oraz stres spowodowany tym, że każdy chciał osiągnąć upragniony awans. Z grupy eliminacyjnej udało się wyjść Piotrkowi, Kubie i Damianowi. Pierwsi dwaj raczej bez problemów odnosili zwycięstwa, natomiast Damian w meczu zapewniającym awans do baraży przegrywał 0:2, jednak mocny doping i skuteczne podpowiedzi przyczyniły się do ostatecznego zwycięstwa 3:2. W bardzo dobrej dyspozycji znajdował się tego dnia Marcin Kuczkowski i gdyby nie trafił na Jana Kaczora prezentującego bardzo wysoki poziom także mógłby powalczyć o grupowe zwycięstwo. Paweł zajął trzecie miejsce w grupie wygrywając jeden pojedynek. Dla tych dwóch zawodników należą się brawa za bardzo dobrą postawę, ponieważ były to ich pierwsze kroki w imprezach takiej skali i z całą pewnością można przyznać, że nie zawiedli. Po wyjściu z grupy zwycięstwo w barażach odniósł tylko Piotrek Stępiński, który gładko wygrał 3:0. Niestety ta sztuka nie udała się Kubie i Damianowi, którzy kolejno po porażkach 0:3 z Janem Kaczorem i Szymonem Szewczykiem  odpadli z turnieju. W turnieju głównym w pierwszym meczu w piątym secie Piotrek miał dwie piłki meczowe przy stanie 10:8 z Janem Szymczykiem (ostatecznie 3-4). Porażka w tym spotkaniu w jakimś stopniu przyczyniła się do kolejnej i mimo, że w ostatniej kolejce spotkań Piotrek wygrał ze zwycięzcą grupy zajął w niej czwarte miejsce. Prześladowcą Spójniaków w 1 GPP był Jan Kaczor, który wyeliminował dwóch naszych zawodników w turnieju eliminacyjnym i dopiero trzeci Piotrek pokonał go 3:2 w grze o miejsca 49-56. Zwycięzcami okazali się Natalia Bajor, która pokonała 4:1 w finale Paulinę Knyszewską oraz Patryk Zatówka, który w finale uporał się 4:0 z Jakubem Folwarskim. 

Klasyfikacje końcowe:


Mała galeria:

  HALA W BRZEGU DOLNYM
 "KONIU" "STĘPIEŃ" "TUCZEK"


 
Plik
 

Dimitrij OVTCHAROV i Fen LI Mistrzami Europy


z dnia: 2013-10-13

Niemiecki tenisista Dimitrij OVTCHAROV zdobył upragniony tytuł Mistrza Europy w tenisie stołowym. W finale pokonał Białorusina Vladimira SAMSONOVA 4:0 (11-4,11-7,12-10,11-8).

"Byłem dziś gotowy na Samsonowa mimo, że on zawsze bardzo dobrze na mnie. Myślę jednak, że dzisiaj był trochę zmęczony po półfinale. To był długi turniej dla nas obu. Grałem wiele bardziej agresywnie i to okazało się kluczem do zwycięstwa" - powiedział Ovtcharov.

 "Ovtcharov grał bardzo agresywnie i nie pamiętam kiedy on tak wcześniej grał. Rotacja piłki była dziwna, nie mogłem się skoncentrować, naprawdę pokazał, jak dobrze był przygotowany" - powiedział Samsonow.


Mistrzynią Europy została  Szwedka Fen LI, która w finale pokonała Niemkę Xiaona SHAN 4:2 (9:11,11:4,11:5,10:12,11:9,11:6) 

"To jest spełnienie marzeń. Na moich pierwszych Mistrzostwach Europy zdobyłam złoto. Wciąż nie mogę w to uwierzyć " oświadczyła nowo kreowana mistrzyni.

Finał mężczyzn:
Dimitrij Ovtcharov (Niemcy) - Władimir Samsonow (Białoruś) 4:0 (11:4, 11:7, 12:10, 11:8) 
Półfinały: 
Dimitrij Ovtcharov (Niemcy) - Bastian STEGER (Niemcy) 4:2 ( 7:11, 11:9, 11:8, 11:7, 7:11, 11:8), 
Władimir Samsonow (Białoruś)Panagiotis GIONIS (Grecja) - 4:2  (11:4,11:9,10:12,11:8,7:11,11:8)

Finał kobiet:
SHAN Xiona (GER) - LI Fen (SWE) 2:4 (11:9,4:11,5:11,12:10,9:11,6:11). 
Półfinały: 
Li Fen (SWE) - FU Yu (POR)  4:2 (11:9,11:8,11:8,09:11,7:11,11:5), 
SHAN Xiona (GER) - HAN Ying (GER) 4:1 (12:10,11:5,11:8,7:11,11:6)


 
Plik
 

Horror Natalii Partyki, Pozostał już tylko Wang Zeng Yi


z dnia: 2013-10-12


W 1/16 finału singla ME w tenisie stołowym Wang Zeng Yi nie zdołał pokonać Rosjanina Kiryła Skaczkowa i uległ 4:2, zaś Natalia Partyka przegrała po horrorze  z grającą na co dzień w Zamku Tarnobrzeg Ukraince Margaricie Pesockiej 3:4, a w ostatniej siódmej partii Natalia przegrała 14:16.

W Schwechat pod Wiedniem o ćwierćfinał debla rywalizowały też Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka, ale uległy Rumunkom Cristinie Hirici i Bernadette Szocs 2:3.

W turnieju ME pozostał już tylko Wang w parze deblowej wspólnie z Chorwatem Tan Ruiwu, którzy pokonali parę bułgarską Mihai Bobocica / Niagol Stoyanov 3:0 i o medal zagrają w dniu dzisiejszym z Serbami Marko Jevtovicem / Zoltem Pete.

Wyniki Polaków:

1/8 finału debla
Wang Zeng Yi (Polska), Tan Ruiwu (Chorwat) - Mihai Bobocica, Niagol Stoyanov (Bułgaria) 3:0 (11:7, 11:1, 12:10)
Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka (Polska) - Cristina Hirici, Bernadette Szocs (Rumunia) 2:3 (11:9, 7:11, 11:9, 2:11, 6:11)

1/16 finału singla
Natalia Partyka (Polska) - Margarita Pesocka (Ukraina) 3:4 
(11:6, 6:11, 11:8, 5:11, 7:11, 11:9, 14:16)
Wang Zeng Yi (Polska) - Kirył Skaczkow (Rosja) 2:4 (15:17, 6:11, 11:6, 9:11, 11:8, 7:11).

 
Plik
 

Natalia Partyka i Wang Zeng Yi w drugiej rundzie singla ME.


z dnia: 2013-10-11

Natalia Partyka i Wang Zeng Yi awansowali do 1/16 finału gry pojedynczej mistrzostw Europy w austriackim Schwechat. 
W pierwszej rundzie odpadło aż siedmioro polskich tenisistów stołowych.
Partyka pokonała Serbkę Anę Marię Erdelji 4:1, a Wang Zeng Yi wygrał 4:2 wicemistrzem olimpijskim, pięciokrotnym medalistą mistrzostw świata, czternastokrotny medalistą mistrzostw Europy Chorwatem Zoranem Primoracem. W kolejnych spotkaniach ich przeciwnikami będą grająca na co dzień w Zamku Tarnobrzeg Ukrainka Margarita Pesocka i Rosjanin Kirył Skaczkow.
W piątek wieczorem odbędą się też mecze 1/8 finału gry podwójnej. Wang Zeng Yi i Chorwat Tan Ruiwu spotkają się z Włochami Mihaiem Bobocicą i Niagolem Stoyanovem, zaś Katarzyna Grzybowska i Partyka zagrają z Rumunkami Cristiną Hirici i Bernadette Szocs.

Wyniki Polaków w 1. rundzie (1/32 finału) gry pojedynczej:

Natalia Partyka (Polska) - Ana Maria Erdelji (Serbia) 4:1 (11:4, 11:8, 12:10, 6:11, 11:8)

Antonina Szymańska (Polska) - Li Xue (Francja) 2:4 (11:4, 6:11, 11:3, 8:11, 4:11, 3:11)

Katarzyna Grzybowska (Polska) - Tetiana Bilenko (Ukraina) 0:4 (4:11, 4:11, 9:11, 9:11)

Kinga Stefańska (Polska) - Shan Xiaona (Niemcy) 1:4 (3:11, 4:11, 11:8, 5:11, 8:11)

Monika Pietkiewicz (Polska) - Iveta Vacenovska (Czechy) 2:4 (8:11, 3:11, 6:11, 11:3, 11:9, 3:11)

Wang Zeng Yi (Polska) - Zoran Primorac (Chorwacja) 4:2 (11:8, 12:10, 14:12, 12:14, 6:11, 13:11)

Paweł Fertikowski (Polska) - Carlos Machado (Hiszpania) 2:4 (9:11, 6:11, 14:12, 6:11, 11:8, 14:16)

Daniel Górak (Polska) - Pavel Sirucek (Czechy) 3:4 (7:11, 11:3, 8:11, 11:8, 11:9, 9:11, 9:11)

Konrad Kulpa (Polska) - Emmanuel Lebesson (Francja) 0:4 (7:11, 8:11, 3:11, 9:11) 
Plik
 

GRAND PRIX POLSKI Juniorek i Juniorów, Brzeg Dolny.


z dnia: 2013-10-11

Zakończyła się faza eliminacyjna do turnieju głównego 1 GRAND PRIX POLSKI Juniorek i Juniorów, w którym  spośród piątki naszych zawodników KS Spójni Warszawa awansował tylko Piotr Stępiński. 

W fazie grupowej eliminacji odpadli Marcin Kuczkowski i Paweł Koniczuk, zaś Jakub Jędrzejczak, Piotr Stępiński i Damian Wasiak wychodząc z grupy rozegrali pojedynki o awans do grupy turnieju głównego. Damian uległ Szymonowi Szewczyk 0:3 (7,4,10), Kuba dość pechowo również 0:3 (12,10,10) Jankowi Kaczor, a Piotr wygrał pewnie z Michałem Rosiek 3:0 (7,8,6).

W dniu jutrzejszym rozegrany zostanie turniej grupowy dający awans do turnieju głównego.

Pełne wyniki 1 GP juniorów i juniorek na http://www.wr.pzts.pl/


 
Plik
 

Początek turniejów głównych na ME w Schwechat!


z dnia: 2013-10-11

Przez ciężkie eliminacje nie udało się przebrnąć wszystkim polskim zawodnikom. Należy jednak pochwalić szczególnie Konrada Kulpę, który wygrał swoją grupę eliminacyjną i zakwalifikował się do 1/32 finału. Do najlepszej 64 turnieju nie załapali się Robert Floras, Jakub Dyjas oraz Natalia Bajor.

Poniżej prezentujemy przeciwników Polaków w piątkowych grach:

Single:

Xue LI - Antonina SZYMANSKA
Tetyana BILENKO - Katarzyna GRZYBOWSKA
Kinga STEFANSKA - Xiaona SHAN
Monika PIETKIEWICZ - Iveta VACENOVSKA
Natalia PARTYKA - Ana Maria ERDELJI
Pawel FERTIKOWSKI - Carlos MACHADO
Pavel SIRUCEK - Daniel GORAK
Zeng Yi WANG - Zoran PRIMORAC
Emmanuel LEBESSON - Konrad KULPA

Deble:

Wen HE ZHI/Carlos MACHADO - Pawel FERTIKOWSKI/Robert FLORAS
Ruiwu TAN/Zeng Yi WANG - Lubomir JANCARIK/Dmitrij PROKOPCOV
Ruta PASKAUSKIENE/Margaryta PESOTSKA - Natalia BAJOR/Kinga STEFANSKA
Katarzyna GRZYBOWSKA/Natalia PARTYKA - Melek HU/Sanem Ezgi SAHIN

 

 

Życzymy powodzenia!!


 
Plik
 

1 GRAND PRIX POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW W TENISIE STOŁOWY BRZEG DOLNY 11-13.10.2013


z dnia: 2013-10-10

W dniach 11-13.10.2013 w hali imienia Andrzeja Grubby, 56-120 Brzeg Dolny, ul. Wilcza 8 rozegrany zostanie 1 GRAND PRIX POLSKI JUNIOREK I JUNIORóW  W TENISIE STOŁOWYM

W turnieju wystartuje 106 juniorek i 161 juniorów, a wśród nich w eliminacjach wystąpi pięciu ,,orłów`` z KS SPóJNIA Warszawa: Piotr Stępiński, Jakub Jedrzejczak, Damian Wasiak,     Paweł Koniczuk i Marcin Kuczkowski. Mateusz Jarosławski również miał uczestniczyć w turnieju, lecz z powodów organizacyjnych musiał w ostatniej chwili zrezygnować z wyjazdu, a szkoda bo na dobry występ  młodego ,,Jarosa" liczyliśmy bardzo.
Nasi zawodnicy wyjechali w dniu dzisiejszym z Dworca Centralnego PKP o godz. 6:20 do Wrocławia, a o 16:10 busem z stolicy Dolnego Śląska do Brzegu Dolnego. Zakwaterowani zostali w hotelu ,,ROKITA`` przy samej sali w pokoju czteroosobowym (+2).

Dziś rozlosowano grupy eliminacyjne, z których awans do fazy pucharowej uzyska tylko jeden zawodnik, a zawodnicy z drugich miejsc rozegrają turniej barażowy o 17 miejsce.

Gra pojedyncza juniorów TUTAJ
Gra pojedyncza juniorek  TUTAJ 
Plik
 

ME - wyniki Polaków w drugim dniu.


z dnia: 2013-10-09

Wyniki reprezentantów Polski w 2. dniu kwalifikacji:
gra pojedyncza:
kobiety:
Grupa 12:
Natalia Bajor (Polska) - Patricia Maciel (Portugalia) 3:0 (11:3, 11:3, 13:11)
bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Jeleną Troszniewą (Rosja)
Grupa 14:
Katarzyna Grzybowska (Polska) - Tin Tin Ho (Anglia) 3:0 (11:3, 11:7, 11:6)
bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Andreą Todorovic (Serbia)
Grupa 15:
Monika Pietkiewicz (Polska) - Amanda Fauvel (Szwajcaria) 3:1 (11:6, 11:9, 9:11, 11:6)
bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Joanną Parker (Anglia)
Grupa 17:
Kinga Stefańska (Polska) - Filareti Exarchou (Grecja) 3:0 (11:8, 11:4, 11:5) bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Aliną Arlouską (Białoruś)
Grupa 18:
Antonina Szymańska (Polska) - Megan Phillips (Walia) 3:0 (11:3, 11:3, 11:3)
bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Kateriną Penkavovą (Czechy)
mężczyźni:
Grupa 4:
Konrad Kulpa (Polska) - Grigorij Własow (Rosja) 3:1 (11:8, 11:4, 3:11, 11:9)
bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Linorem Citaku (Kosowo)
Grupa 8:
Wang Zeng Yi (Polska) - Uros Slatinsek (Słowenia) 3:1 (11:9, 6:11, 12:10, 11:9)
bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Benediktem Dudą (Niemcy)
Grupa 9:
Paweł Fertikowski (Polska) - Ashley Robinson (Irlandia) 3:0 (11:8, 11:3, 11:8)
bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Li Ahmetem (Turcja)
Grupa 20:
Jakub Dyjas (Polska) - Arnoldas Domeika (Litwa) 3:2 (11:5, 11:5, 8:11, 10:12, 11:4)
bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Janosem Jakabem (Węgry)
Grupa 31:
Robert Floras (Polska) - Craig Howieson (Szkocja) 3:1 (11:3, 10:12, 11:5, 11:1)
Floras - Gilles Michely (Luksemburg) 3:0 (12:10, 11:1, 11:4)
bilans gier 3-0, do rozegrania mecz z Pawłem Płatonowem (Białoruś)

Wyniki gier TUTAJ

 
Plik
 

Dobry dzień Polaków w kwalifikacjach do turniejów głównych ME!


z dnia: 2013-10-08

Komplet 13 wygranych - 10 w singlu i trzy w deblu - zanotowali polscy tenisiści stołowi w pierwszym dniu kwalifikacji mistrzostw Europy w austriackim Schwechat.
Najkrócej, bo zaledwie 11 minut potrzebowali Wang Zeng Yi i Robert Floras na zwycięstwa po 3:0, odpowiednio nad Islandczykiem Magnusem Magnussonem i Besartem Domaniku z Kosowa.
W eliminacjach nie biorą udział rozstawieni biało-czerwoni: Natalia Partyka i Daniel Górak w grze pojedynczej oraz Katarzyna Grzybowska i Partyka, Wang Zeng Yi i Tan Ruiwu (Chorwacja) oraz Paweł Fertikowski i Robert Floras w deblu.
Wyniki reprezentantów Polski w 1. dniu kwalifikacji:
singiel kobiet:
Grupa 12: Natalia Bajor (Polska) - Manca Fajmut (Słowenia) 3:1 (10:12, 11:9, 11:8, 11:5)
Grupa 14: Katarzyna Grzybowska (Polska) - Anna Grutle Aasebo (Norwegia) 3:0 (11:5, 11:8, 11:4)
Grupa 15: Monika Pietkiewicz (Polska) - Angeliki Papadaki (Grecja) 3:0 (11:7, 11:8, 12:10)
Grupa 17: Kinga Stefańska (Polska) - Stefanie Christensen (Dania) 3:0 (11:7, 11:8, 12:10)
Grupa 18: Antonina Szymańska (Polska) - Pernille Agerholm (Dania) 3:0 (11:3, 11:9, 11:4)
singiel mężczyzn:
Grupa 4: Konrad Kulpa (Polska) - Stanislav Golovanov (Bułgaria) 3:2 (11:9, 11:8, 14:16, 4:11, 11:8)
Grupa 8: Wang Zeng Yi (Polska) - Magnus Magnusson (Islandia) 3:0 (11:3, 11:6, 11:3)
Grupa 9: Paweł Fertikowski (Polska) - Espen Ronneberg (Norwegia) 3:1 (9:11, 11:2, 12:10, 11:5)
Grupa 20: Jakub Dyjas (Polska) - Dmytro Pysar (Ukraina) 3:2 (5:11, 11:7, 11:6, 9:11, 11:7)
Grupa 31: Robert Floras (Polska) - Besart Domaniku (Kosowo) 3:0 (11:6, 11:1, 11:3)
debel kobiet:
Grupa 5: Antonina Szymańska, Monika Pietkiewicz (Polska) - Ingrida Preidziute, Egle Stuckyte (Litwa) 3:0 (11:3, 11:5, 11:7)
Grupa 7: Natalia Bajor, Kinga Stefańska (Polska) - Alex Galic, Nina Zupancic (Serbia) 3:2 (11:7, 9:11, 4:11, 11:8, 11:9)
debel mężczyzn:
Grupa 1: Jakub Dyjas, Konrad Kulpa (Polska) - Leonardo Mutti, Marco Rech Daldosso (Włochy) 3:2 (10:12, 11:6, 14:12, 13:15, 11:9)

 
Plik
 

Dwa złote medale Niemiec


z dnia: 2013-10-07

Podczas odbywających się Mistrzostw Europy w tenisie stołowym w austriackim Schwechat złote medale w kategorii kobiet i mężczyzn zdobyły reprezentacje Niemiec. 

Tenisiści stołowi Niemiec pokonali w finale rewelację turnieju Greków 3:1, zaś kilka godzin wcześniej w finale rywalizacji pań Niemki wygrały z Rumunkami także 3:1.
Męska reprezentacja Niemiec jest niepokonana od 2007 r, i jest to szósty tytuł zdobyty z rzędu. 

Brązowe medale w kategorii mężczyzn przypadły pokonanym w półfinałach Rosjanom i Białorusinom. Polacy zajęli 11. miejsce po zwycięstwie nad Czechami 3:1, a w kategorii kobiet brązowe medale przypadły Rosjankom i Czeszkom. Polki zajęły ósme miejsce.

Wyniki turnieju mężczyzn:
finał
Niemcy - Grecja 3:1
Dimitrij Ovtcharov - Kalinikos Kreanga 3:0 (11:3, 13:11, 11:6)
Patrick Baum - Panagiotis Gionis 2:3 (11:9, 12:10, 7:11, 3:11, 3:11)
Patrick Franziska - Konstantinos Papageorgiou 3:1 (11:7, 8:11, 11:7, 11:3)
Ovtcharov - Gionis 3:1 (8:11, 12:10, 12:10, 11:6)

brązowe medale dla Rosji i Białorusi
o 5. miejsce
Szwecja - Chorwacja 3:0
o 7. miejsce
Portugalia - Francja 3:2
o 9. miejsce
Austria - Hiszpania 3:1
o 11. miejsce
Polska - Czechy 3:1
Paweł Fertikowski - Antonin Gavlas 3:0 (15:13, 14:12, 11:7)
Wang Zeng Yi - Pavel Sirucek 3:2 (11:8, 6:11, 11:8, 4:11, 11:4)
Robert Floras - Lubomir Jancarik 1:3 (8:11, 11:4, 6:11, 7:11)
Wang Zeng Yi - Antonin Gavlas 3:0 (13:11, 11:3, 11:7)

Wyniki turnieju kobiet:
finał
Rumunia - Niemcy 1:3
Daniela Dodean - Kristin Silbereisen 3:1 (11:8, 7:11, 12:10, 12:10)
Elizabeta Samara - Han Ying 2:3 (11:9, 6:11, 11:8, 10:12, 5:11)
Bernadette Szocs - Shan Xiaona 2:3 (6:11, 11:9, 12:10, 1:11, 9:11)
Dodean - Ying 2:3 (11:9, 8:11, 11:6, 6:11, 6:11)
brązowe medale dla Rosji i Czech
o 5. miejsce
Węgry - Białoruś 3:0
o 7. miejsce
Polska - Austria 2:3
Katarzyna Grzybowska - Amelie Solja 1:3 (11:6, 11:13, 12:14, 5:11)
Natalia Partyka - Sofia Polcanova 2:3 (6:11, 5:11, 11:5, 11:5, 8:11)
Kinga Stefańska - Karoline Mischek 3:0 (11:7, 11:8, 11:4)
Natalia Partyka - Amelie Solja 3:2 (11:8, 9:11, 12:14, 11:6, 11:5)
Katarzyna Grzybowska - Sofia Polcanova 2:3 (6:11, 11:9, 11:9, 9:11, 9:11)

Od wtorku rozpoczną się eliminacje w grze pojedynczej i podwójnej.
 
Plik
 

Piąte Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-10-06

W kolejnym, już piątym Grand Prix Spójni Warszawa frekwencja nie przekroczyła 35 osób w żadnej kategorii. Mamy nadzieję, że to tylko pojedynczy turniej, gdzie najliczniejsza kategoria OPEN to 34 zawodników. Do poziomu turnieju nie musimy się odnosić, ponieważ wykształciła się już grupa stałych bywalców, która wzmacniana z turnieju na turnieju nowymi twarzami pokazuje, że stoi on na dobrym poziomie. Tym razem w kategorii Open zwyciężył Matej Novotny, który po drodze rozprawił się z takimi zawodnikami jak Krzysztof Łebkowski czy Arek Krawczyk, by pokonać 3:0 w finale Arkadiusza Ziemińskiego. Drugie miejsce zajął Grzegorz Pławski. W kategorii Oldboy Młodszy zwyciężył Paweł Michalski, który pokonał w finale 3:2 zawsze solidnego Pawła Życkiego. Kategoria Oldboy Starszy to zwycięstwo Marka Zawadzkiego, który nie jednokrotnie pokazał, że potrafi wygrywać. W tym cyklu czekaliśmy na jego pierwsze miejsce aż do piątego turnieju, więc teraz po przełamaniu może nadejść seria zwycięstw. Drugie miejsce przypadło pokonanemu w finale Jerzemu Sikorskiemu. Zapraszamy za tydzień (12.10.2013) na 6 turniej !  

Po krótkiej przerwie spowodowanej problemami technicznymi ruszyła zakładka Grand Prix (u góry ekranu), gdzie znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 5 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

Wyniki 5 GP:

Open:
1. Matej Novotny
2. Grzegorz Pławski
3. Arkadiusz Ziemiński

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Michalski
2. Paweł Życki
3. Marek Laskowski

Oldboy Starszy:
1. Marek Zawadzki
2. Jerzy Sikorski
3. Mirosław Kubisiak

 
Plik
 

Podsumowanie weekendowych zmagań Spójniaków!


z dnia: 2013-10-06

Miniony weekend zawodnicy Spójni zaliczą do umiarkowanie udanych. Dobry występ Kacpra Modelewskiego na I Grand Prix Polski Kadetów (21-24) oraz zwycięstwo 8:1 nad Wąsewem w czwartej lidze przyćmiła bolesna porażka z drugą drużyną GLKSu Nadarzyn (2:8). 

W piątek w turnieju eliminacyjnym wystąpił Kacper Moliński, niestety dla naszego wychowanka zabrakło miejsca w turnieju głównym(bilans gier 1:1 w fazie grupowej) Pozytywnie w sobotnim turnieju głównym wypadł Kacper Modelewski, któremu niestety nie udało się zająć miejsca gwarantującego występ na kolejnym Grand Prix bez eliminacji. "Model" zajął drugie miejsce w swojej grupie, co pozwoliło mu na walkę o czołową 16. Ostatecznie z bilansem 3 wygrane i 4 porażki Nasz najlepszy kadet zajął miejsce w przedziale 21-24, które trener Cezary Walichnowski skwitował: "Jak na debiut w imprezie tej rangi, to jest to bardzo dobry wynik". Zwycięzcami zmagań kadetów i kadetek zostali Aleksander Werecki (Piaseczno) oraz Agata Zakrzewska (Hals Warszawa) - serdecznie gratulujemy przyjaciołom zza miedzy!

W niedziele w hali spójni zostały rozegrane dwa mecze ligowe - II i IV liga mężczyzn. Drugoligowcy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o pierwszym meczu sezonu 2013/2014. Porażka 2:8 z drugą drużyną GLKSu Nadarzyn to wynik zdecydowanie poniżej możliwości tej drużyny. Jedyne punkty dla Spójni zdobyli Witek Skubiszewski 1,5 oraz Mikołaj Werecki 0,5. Warto podkreślić, że w drużynie przeciwnej 2 pkt zdobył grający jeszcze w zeszłym sezonie na Spójni Marcin Kusiński.

Witek Skubiszewski - Bartosz Lebrecht 3:0
Piotr Stępiński - Marcin Kusiński 0:3
Krzysztof Stępień - Michał Murawski 0:3
Mikołaj Werecki - Igor Misztal 0:3
Skubiszewski/Werecki - Kusiński/Murawski 3:0
Stępiński/Stępień - Lebrecht/Misztal 1:3
Skubiszewski - Kusiński 1:3
Stępiński - Lebrecht 2:3
Stępień - Misztal 0:3
Werecki - Murawski 1:3

W drugim meczu rozgrywanym w tym samym czasie czwartoligowcy powetowali sobie porażkę kolegów z wyższej ligi. Co prawda skład dzisiejszej drużyny był mocno eksperymentalny, dlatego w podstawowym składzie wystąpił tylko jeden zawodnik nominalnie przypisany do IV ligi - Mateusz Jarosławski. Daniel Draczka, Marek Łuczaj, Tomek Dubniak - wszyscy Ci zawodnicy pomogli w niedzielę czwartoligowcom i dodali swoją cegiełkę do utrzymania młodej drużyny w lidze.

Draczka - Puchalski 3:0
Dubniak - Listwoń 0:3
Jaroslawski - Gozdowski 3:0
Łuczaj - Fidura 3:0 
Draczka - Listwoń 3:2
Dubniak - Puchalski 3:0
Łuczaj - Gozdowski 3:1
Jarosławski/Dubniak - Fidura /Puchalski 3:1
Draczka/Łuczaj - Gozdowski/Listwoń 3:0


W meczu 2 ligi kobiet zawodniczki Spójni pokonały w derbach SKS 40 6:4. Serdecznie gratulujemy!

 
Plik
 

Pierwsze Grand Prix Polski Kadetów


z dnia: 2013-10-05

W Krakowie odbyło się 1. Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. Niestety piątkowego turnieju eliminacyjnego nie udało się przebrnąć Kacprowi Molińskiemu.  Naszym jedynym reprezentantem w turnieju głównym był Kacper Modelewski, który awans wywalczył sobie na pierwszym WTK. W turnieju grupowym "Model" pokazał się z bardzo dobrej strony i o mały włos nie wygrał swojej grupy. Z Mateuszem Baranowskim prowadził już 2:0 po czym przyszły 3 sety przegrane z rzędu do dziewięciu. Ostatecznie drugie miejsce także dało awans do turnieju głównego, w którym Kacper przegrał pierwszą rundę 4:0 z Arturem Grelą. Po porażce została gra w turnieju pocieszenia o utrzymanie, w którym Kacper wygrał pierwszy pojedynek. Druga gra ""od tyłu" była najważniejsza, ponieważ jej zwycięzca wchodził do 16 zapewniając sobie utrzymanie na GPP. Kacper prowadził znowu 2:0, jednak musiał uznać wyższość rywala i porażka 2:3 zmusza go do kolejnych występów w WTK. Na Pierwszym Grand Prix Polski zabrakło trochę szczęścia, aby pozostać w gronie najlepszej szesnastki. Takie przegrane bolą najbardziej, gdyż już jesteśmy blisko , już się cieszymy i może brak utrzymania koncentracji sprawia, że wracamy na tarczy. W niedzielę Kacper rozegrał turniej o 17 miejsce, które dla tenisisty stołowego w turniejach Ogólnopolskich jest tak samo pechowe jak te 4, tuż za podium. Niestety przegrywając w nim pierwszą rundę zajął ostatecznie miejsca w przedziale 21-24. 

Tabele:

Wyniki:

 
Plik
 

Trzecioligowcy na REMIS


z dnia: 2013-10-02

Remisem 7:7 zakończył się inaugurujący sezon 2013/2014 mecz trzeciej ligi mężczyzn, w którym KS Spójnia III Warszawa gościła w hali SCKiS Hals-Wadwicz Warszawa. Spójnia występująca w składzie Kuba Jędrzejczak, Tadeusz Kudryk, Damian Wasiak i Kacper Modelewski nie wykorzystywała rozwoju sytuacji, aby zakończyć spotkanie zwycięstwem. Prowadzenie 2:0 w setach debla Jędrzejczak/ Wasiak i piłki meczowe w czwartej partii oraz prowadzenie 2:0 Kuby Jędrzejczaka z Michałem Kwaśniewskim (stan meczu wynosił w tym momencie 7:5 dla Spójni) i ostateczne porażki 2:3 przyczyniły się do końcowego rezultatu. Po pierwszym spotkaniu można wywnioskować, że nie będzie to łatwy sezon dla tej drużyny, z której odeszło dwóch podstawowych graczy. Wiemy jednak, że początek sezonu to przetarcie dla nowych zawodników, dlatego z każdym kolejnym meczem powinno być tylko lepiej.

Wyniki:

Kwaśniewski - Wasiak 3:0
Miszkurka - Modelewski 3:2
Szaliński - Kudryk 3:2
Zakrzewska - Jędrzejczak 0:3
Kwaśniewski/Miszkurka - Jędrzejczak/Wasiak 3:2
Zakrzewska/Szaliński - Kudryk/Modelewski 0:3
Kwaśniewski - Modelewski 3:0
Miszkurka - Wasiak 0:3
Zakrzewska - Kudryk 0:3
Szaliński - Jędrzejczak 1:3
Kwaśniewski - Jędrzejczak 3:2
Zakrzewska - Wasiak 2:3
Miszkurka - Kudryk 0:3
Szaliński - Modelewski 3:1


 
Plik
 

LIEBHERR 2013 European Championships


z dnia: 2013-10-02

Już w piątek, 4 października w austriackim Schwechat rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Tenisie stołowym.

Rok wcześniej w duńskim Herning tytuł wywalczyli: w grze singlowej Timo Boll (GER), Viktoria PAVLOVICH (BLR); w grze deblowej mężczyzn D. HABESOHN-R. GARDOS (AUT), grze deblowej kobiet  D. DODEAN/ E. SAMARA (ROM). W rozgrywanych w 2011 r. turnieju drużynowym wygrały reprezentacja męska Niemiec i kobiet z Holandii.

Barwy Polski reprezentować będą:
Natalia Bajor, Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka, Monika Pietkiewicz, Kinga Stefańska, Antonina Szymańska, Jakub Dyjas, Paweł Fertikowski, Robert Floras, Daniel Górak, Jakub Kosowski, Zeng Yi Wang.

Biało-Czerwoni rozpoczną swe zmagania w grach drużynowych 4 października. O godzinie 14:00 startują panie z Francją, zaś panowie grają ze Szwecją o godzinie 18:00.

Do śledzenia wyników zapraszamy na oficjalną stronę Mistrzostw Europy TUTAJ