Spójnia :: Aktualności  Archiwum roku 2019, według miesięcy ...

1

  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

1211109876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

4321

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

 
Plik
 

Koniec przygody Kacprów z II Grand Prix Polski Kadetów


z dnia: 2013-11-29

W dniach 29.11-01.12.2013 w Brzegu Dolnym rozegrane zostało II Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. W turnieju eliminacyjnym startowało trzech naszych reprezentantów. Niestety Krzysiek Wachowski nie wyszedł z grupy, przegrywając trzy mecze. Świetnie zagrali dwaj pozostali Spójniacy: Kacper Moliński i Kacper Modelewski. Ten pierwszy wyszedł z grupy z drugiego miejsca i w spotkaniu o awans do turnieju głównego pokonał Norberta Wojtyłę 3:1. "Model", który został rozstawiony z drugim numerem w turnieju, nie stracił nawet seta. Zwyciężając grupę oraz mecz o awans z Stanisławem Aramowiczem, bez stresu zapewnił sobie występ w sobotnich rozgrywkach. W nich niestety nasi kadeci nie sprostali rywalom i nie awansowali do turnieju głównego. W turnieju pocieszenia swoje spotkanie zwyciężył Kacper Modelewski. dzięki czemu zajął ostatecznie miejsca 33-40. Drugi Kacper, Moliński nie zwyciężył żadnej gry w turnieju grupowym i ukończył zawody w przedziale 57-64. Zwycięzcami turnieju zostali: Julia Ślązak oraz Aleksander Werecki. Gratulujemy !!!


 
Plik
 

Zwycięstwo trzecioligowców z Komorowem !


z dnia: 2013-11-30

Dobry występ zaliczyli nasi trzecioligowcy, którzy pokonali w przełożonym meczu UKS Komorów 8:3. Przede wszystkim początek był wyśmienity i gdyby Mateusz Jarosławski dociągnął prowadzenie 2:0 z Łukaszem Hardejem wynik spotkania wynosiłby 4:0. Obydwie gry podwójne padły łupem Spójniaków, dzięki czemu znowu odskoczyliśmy, tym razem na 5:1. Wtedy rywale zaczęli pościg i zdobywając kolejne dwa punkty doskoczyli na dwa oczka. Niezawodny tego dnia był Kuba Jędrzejczak, który chwile później zwyciężając dwa single przypieczętował swój komplet punktów oraz wyprowadził naszą drużynę na solidne 7:3. Mecz zakończył Mateusz Jarosławski, który w ładnym spotkaniu pokonał 3:0 Tomasza Wojewódzkiego. Dzięki temu zwycięstwu KS Spójnia III Warszawa wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli. 

UKS Komorów - KS Spójnia III Warszawa 3:8:
Mariusz Balak - Tadeusz Kudryk 2:3
Wojciech Folwarski - Damian Wasiak 1:3
Łukasz Hardej - Mateusz Jarosławski 3:2
Tomasz Wojewódzki - Jakub Jędrzejczak 0:3
Balak - Wasiak 3:1
Folwarski - Kudryk 3:2
Hardej - Jędrzejczak 0:3
Balak - Jędrzejczak 0:3
Wojewódzki - Jarosławski 0:3
Balak/Wojewódzki - Jędrzejczak/Jarosławski 2:3
Folwarski/Hardej - Kudryk/Wasiak  1:3

Już wkrótce galeria zdjęć z meczu ! 

 
Plik
 

Ważne zebranie!


z dnia: 2013-11-25

W piątek o godz. 17:30 odbędzie się niezwykle ważne zebranie, na którym będą omawiane ważne sprawy dla sekcji tenisa stołowego. Spotkanie to ma poprzedzać walne zgromadzenie klubu sportowego Spójnia, które odbędzie się 11 grudnia w hali tenisa stołowego.

 


 
Plik
 

Dwunaste Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-11-24

Rekordowa frekwencja, bo aż 103 zawodników ( w tym 48 w kategorii Open) startowało minionej soboty w kolejnym turnieju na Spójni. Tenisowy powrót znakomicie zaliczył Marcin Starczyński, który od razu zwyciężył w kategorii Open. W finale nie sprostał Mu Arkadiusz Ziemiński przegrywając 1:3. W klasyfikacji generalnej z dużą przewagą prowadzi Adam Władysiuk, natomiast kolejne miejsca dzieli nieznaczna liczba punktów. W kategorii Oldboy Młodszy Paweł Życki wraca na tron. W finale zwyciężył 3:2 Marka Laskowskiego i to właśnie Jego wyprzedza o 101 pkt w klasyfikacji generalnej. Warto podkreślić, że pan Paweł jest liderem cyklu od pierwszego turnieju. Kategoria Oldboy Starszy to trzecie z rzędu zwycięstwo Marka Słomkowskiego, który w finale pokonał 3:1 Jerzego Sikorskiego. Tutaj zmagania są najbardziej wyrównane, ponieważ drugą i czwartą pozycję dzieli różnica tylko czterech punktów. Na razie prowadzi Marek Zawadzki, jednak 28 pkt przewagi nie pozwala spokojnie rozgrywać następnych turniejów. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (30.11.2013) na 13 turniej !

Wyniki 12 GP:

Open:
1. Marcin Starczyński
2. Adam Władysiuk
3. Arkadiusz Ziemiński

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Marek Słomkowski
3. Marek Laskowski

Oldboy Starszy:
1. Marek Słomkowski
2. Marek Laskowski
3. Jerzy Sikorski

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 12 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

Udana kolejka ligowa !


z dnia: 2013-11-24

Kolejna kolejka ligowa był niezwykle udana dla zawodników Spójni Warszawa. Jedynie remis zaliczyli nasi trzecioligowcy, natomiast pozostałe drużyny, czyli druga liga kobiet i mężczyzn oraz czwarta mężczyzn odnosiły pewne zwycięstwa w swoich pojedynkach. 

Wyniki:

2 liga kobiet:
MLUKS Nadwiślanin II Płock - KS Spójnia Warszawa 1:9

2 liga mężczyzn:
KS Spójnia II Warszawa - UKS Return Piaseczno 7:3
Witold Skubiszewski - Robert Najwer 3:0
Daniel Draczka - Maciej Karmoliński 1:3
Cezary Walichnowski - Maciej Kotarski 3:0
Piotr Stępiński - Aleksander Werecki 2:3
Skubiszewski - Karmoliński 3:0
Draczka - Najwer 3:1
Walichnowski - Werecki 1:3
Stępiński - Kotarski 3:0
Skubiszewski/Draczka - Karmoliński/Kotarski 3:1
Walichnowski/Stępiński - Najwer/Werecki 3:0

3 liga mężczyzn:
UKS Sanniki - KS Spójnia III Warszawa 7:7
Paweł Piątkowski - Tadeusz Kudryk 3:0
Nikodem Sadowski - Mateusz Jarosławski 3:0
Damian Wiankowski - Damian Wasiak 0:3
Amadeusz Domański - Jakub Jędrzejczak 1:3
Piątkowski - Jarosławski 3:2
Sadowski - Kudryk 0:3
Domański - Wasiak 3:0
Wiankowski - Jędrzejczak 2:3
Piątkowski - Jędrzejczak 3:2
Domański - Kudryk 2:3
Sadowski - Wasiak 3:0
Wiankowski - Jarosławski 0:3
Piątkowski/Domański - Kudryk/Wasiak 1:3
Sadowski/Wiankowski - Jędrzejczak/Jarosławski 3:1

4 liga mężczyzn:
KS Spójnia IV Warszawa - ULKS Tenis Węgrów 8:2
Marcin Kuczkowski - Krynicki Michał 0:3
Marek Łuczaj - Mariusz Burzyński 3:0
Łukasz Wojdecki - Michał Szcześnik 3:0
Kacper Modelewski - Jarosław Góralczyk 3:0
Kuczkowski - Burzyński 3:1
Łuczaj - Krynicki 3:1
Modelewski - Szcześnik 2:3
Wojdecki - Góralczyk 3:2
Wojdecki/Modelewski - Góralczyk/Szcześnik 3:2
Łuczaj/Koniczuk Paweł - Burzyński/Krynicki 3:1

 
Plik
 

2 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików - klasyfikacje końcowe


z dnia: 2013-11-23

W dniach 22-24 listopada na hali warszawskiego Halsu rozegrane zostało drugie Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, w którym wzięło udział 203 zawodników. Tradycyjnie turniej rozpoczął się w piątek eliminacjami do sobotnich, głównych rozgrywek. Faworytami Spójni byli Łukasz Sokołowski, który został rozstawiony z numerem drugim w turnieju eliminacyjnym oraz Krzysztof Wachowski, który startował z szóstym numerem. Obydwaj ponowie wygrali swoje grupy eliminacyjne, jednak w rundzie o awans do turnieju głównego zwyciężył tylko Krzysztof Wachowski i to właśnie jego oglądaliśmy w sobotnich zmaganiach. W nich zaczął od porażki 0:3 z grupową "jedynką". Później zwyciężył 3:1, jednak druga porażka uniemożliwiła wyjście z grupy i ostatecznie Krzysiek zagrał w turnieju pocieszenia o miejsca 33-40. Przegrywając 3:0 uplasował się w przedziale 41-48, co na pewno nie jest złym wynikiem. Najlepsi okazali się Anna Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) oraz Samuel Kulczycki (GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski). Gratulujemy !!!


Tabele:
 
Plik
 

Leszek Kucharski: spadkowiczów nikt nie wytypuje


z dnia: 2013-11-22

Jeden z najlepszych polskich tenisistów stołowych w historii Leszek Kucharski uważa, że nikt nie jest w stanie poprawnie wytypować spadkowiczów superligi. - Znacznie łatwiej wskazać faworytów, bo jest ich trzech - stwierdził medalista MŚ i ME

- Nigdy nie było tak wyrównanych, do tego na niezłym poziomie, krajowych rozgrywek ligowych mężczyzn. We Wschodzący Białystok Superlidze nie ma już drużyn wyraźnie odstających od reszty, jak to miało miejsce w poprzednich sezonach, dlatego raczej nikt nie jest w stanie pokusić się o poprawne wytypowanie dwóch spadkowiczów - powiedział 54-letni Kucharski.

Po minięciu półmetka pierwszej rundy, prowadzi broniąca tytułu Olimpia-Unia Grudziądz (17 pkt w siedmiu spotkaniach), przed PKS Kolping Frac Jarosław (14 pkt w pięciu). Niespodziewanie ostatnie, dziesiąte miejsce zajmuje ZKS Palmiarnia Zielona Góra, która z czterech meczów (najmniej rozegranych ze wszystkich zespołów) wygrał tylko jeden.

- Lider zielonogórzan - Lucjan Błaszczyk ma już 39 lat i to naturalne, że znajduje się w okresie schodzenia w dół z formą. I tak go podziwiam, że w tym wieku gra tak dobrze. Nie mówię tego złośliwie, ale coraz trudniej będzie mu o zwycięstwa w mocnej lidze - stwierdził były szkoleniowiec reprezentacji Polski i Indii o multimedaliście ME i MP, który ma bilans pojedynków 2-4.

Kucharski zwrócił uwagę, że zagrożony spadkiem jest też beniaminek Poltarex Pogoń Lębork, w składzie z byłym mistrzem kraju Bartoszem Suchem. Ten klub, jako jedyny, nie zanotował jeszcze ani jednej wygranej.

- Trzy z pięciu porażek pingpongiści z Lęborka ponieśli w stosunku 2:3, a więc za jeden punkt. Z pewnością najlepszego ich zawodnika - Bartka Sucha stać na zdobywanie po dwóch punktów w meczu, a Kubę Perka na dokładanie jednego "oczka". Co więcej, myślę, że Poltarex Pogoń będzie faworytem spotkania z Palmiarnią, choć wśród rywali nieźle rozgrywki zaczął Mateusz Gołębiowski - stwierdził wicemistrz Europy z 1986 roku.

Przed dwoma laty Kucharski prowadził jako trener-koordynator SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów. Akademicy triumfowali w czterech z pięciu gier, ale za każdym razem za 2 pkt (po 3:2), stąd pozycja tylko w środku tabeli.

- W lidze jest wszystko możliwe, ale równej kadrowo rzeszowskiej drużynie (Tomasz Lewandowski, Paweł Chmiel, Filip Szymański) ciężko będzie o awans do strefy medalowej. W gronie faworytów są Olimpia-Unia Grudziądz, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Kolping Frac Jarosław. Ostatnia z wymienionych ekip pokazuje, że mając dwóch solidnych zawodników, jak mistrz Europy w deblu Wang Zeng Yi i białoruski defensor Jewgienij Szczetinin, można pokusić się o podium. Dobrze spisuje się też drugi z Białorusinów Witalij Niechwedowicz, więc stać ich na duży sukces - podsumował wicemistrz świata w grze podwójnej z 1989 roku, w parze z Zoranem Kalinicem.

źródło eurosport.onet.p

 


 
Plik
 

Andrzej Biernat nowym Ministrem Sportu i Turystyki


z dnia: 2013-11-20

Andrzej Biernat został powołany w dniu dzisiejszym do Rady Ministrów na stanowisko Ministra Sportu i Turystyki w rządzie Donalda Tuska. Zastąpił On Joanne Muchę, która pełniła ta funkcję od 18 listopada 2011 roku.

Nowy minister ukończył studia na Wydziale Pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie z tytułem zawodowym magistra pedagogiki. Odbył podyplomowe studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w zakresie organizacji i zarządzania sportem.
Od 1988 do 1996 pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Konstantynowie Łódzkim. Był jednym z współtwórców, a do 1996 dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji w tym mieście.
W 1997 wstąpił do ROP. Był wiceprzewodniczącym jego struktur w Łodzi. Z partii odszedł w 1999. W 2005 z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany posłem V kadencji w okręgu sieradzkim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 36 278 głosów. Po raz trzeci został posłem w wyborach parlamentarnych w 2011 roku kiedy został wybrany startując z listy Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej i uzyskując 25 721 głosów.

Życiorys Andrzeja Biernata TUTAJ 
Plik
 

Jedenaste Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-11-18

Przedstawiamy wyniki jedenastego turnieju z cyklu Grand Prix Spójni Warszawa. Zwycięzcę najstarszej kategorii, czyli Oldboy Starszy wyłoniło czterosetowe spotkanie, w którym Marek Zawadzki został pokonany przez Marka Słomkowskiego. Jest to drugi wygrany turniej z rzędu przez pana Marka. Udany rewanż za porażkę w kategorii Oldboy Młodszy odniósł Robert Niewiadomski, który w grze o finał pokonał Pawła Życkiego (tydzień temu uległ w finale). W jedenastym  finale tej kategorii zwyciężył właśnie pan Robert pokonując 3:0 Włodzimierza Brylaka. W kategorii Open wystartowało 36 zawodników. Najlepszy okazał się Adam Władysiuk, który w finale pokonał Jarosława Okrucha po pięciosetowym pojedynku. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (23.11.2013) na 12 turniej !

Wyniki 11 GP:

Open:
1. Adam Władysiuk
2. Marcin Chojnacki
3. Jarosław Okruch

Oldboy Młodszy:
1. Robert Niewiadomski
2. Paweł Życki
3. Włodzimierz Brylak

Oldboy Starszy:
1. Marek Słomkowski
2. Marek Zawadzki
3. Jerzy Sikorski

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 11 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

Spójnia-Bydgoszcz 3:7 po dobrym meczu!


z dnia: 2013-11-17

Pierwszoligowi zawodnicy przegrali swój 5 mecz w obecnym sezonie. W 6 kolejce o punkty było niezwykle trudno, ponieważ do Warszawy przyjechał lider grupy północnej, zespół Gwiazdy Bydgoszcz. Spójniacy po walce ulegli faworytom 7:3 a punkty tego dnia zdobywali: Artur Daniel 1.5 , Jan Olek 1 i Przemek Sałaciński 0,5. Warto podkreślić dominacje Gwiazdy w meczach na "drugim" stole. W 5 pojedynkach Artur Białek oraz Patryk Jendrzejewski nie stracili nawet seta, potwierdzając tym samym aspiracje całej drużyny do awansu do ekstraklasy.

Wyniki:

Olek-Nadolski 3:2
Daniel-Woś 1:3
Jarosławski-Jendrzejewski 0:3
Sałaciński-Białek 0:3
Daniel/Sałaciński-Woś/Nadolski 3:0
Olek/Jarosławski-Białek/Jendrzejewski 0:3
Olek-Woś 0:3
Daniel-Nadolski 3:2
Jarosławski-Białek 0:3
Sałaciński-Jendrzejewski 0:3


 
Plik
 

Pierwsza liga mężczyzn - 17.11.2013r. hala Spójni Warszawa


z dnia: 2013-11-13

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę na Wybrzeże Gdyńskie 2, gdzie o godzinie 15:00 pierwszoligowcy rozegrają kolejną ligową kolejkę spotkań. Tym razem rywalem będzie mocno obsadzona ekipa z Bydgoszczy, która jest faworytem do zwycięstwa grupy północnej. Zatem warto z nami być i miejmy nadzieję oglądać fantastyczne widowisko !!! 

 
Plik
 

Dziesiąte Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-11-13

Za nami już dziesiąte Grand Prix Spójni Warszawa. Tym razem doszło do pojedynku dwóch dominatorów, mianowicie w kategorii Open w grze o czołową czwórkę spotkali się Paweł Życki z Adamem Władysiukiem. Zwycięzcą tego meczu, jak i całego turnieju okazał się Adam Władysiuk, który grając dwoma czopami jest niezwykle trudnym przeciwnikiem. W kategorii Oldboy Młodszy zwyciężył oczywiście Paweł Życki pokonując 3:0 w finale Roberta Niewiadomskiego. Kategoria Oldboy Starszy to popis Marka Słomkowskiego, który w finale zwyciężył także 3:0 Marka Laskowskiego. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (16.11.2013) na 11 turniej !

Wyniki 10 GP:

Open:
1. Adam Władysiuk
2. Grzegorz Pławski
3. Arkadiusz Ziemiński

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Robert Niewiadomski
3. Krzysztof Ziółek

Oldboy Starszy:
1. Marek Słomkowski
2. Marek Laskowski
3. Marek Zawadzki

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 10 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

UKS 14 URSUS – MARYMONT i KS SPÓJNIA II Warszawa. WALKOWER na korzyść MARYMONTU w stosunku 10-0


z dnia: 2013-11-12

KOMUNIKAT NR 028/2013 WYDZIAŁU ROZGRYWEK MAZOWIECKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO z dnia 12 listopada 2013 roku w sprawie zweryfikowania jako walkower wyniku meczu II ligi mężczyzn z udziałem drużyny KS SPóJNIA II Warszawa

Wydział Rozgrywek MZTS podjął decyzję o weryfikacji wyniku meczu II ligi mężczyzn 
rozegranego w dniu 20 października 2013 r. w Warszawie pomiędzy drużynami
UKS 14 URSUS – MARYMONT i KS SPóJNIA II Warszawa jako walkower na korzyść drużyny 
gospodarzy w stosunku 10-0. 
W drużynie KS SPóJNIA II Warszawa zawodnicy zagrali niezgodnie z rankingiem II ligi 
mężczyzn ogłoszonym przez Wydział Rozgrywek MZTS na sezon 2013/2014. 
Wg rankingu zawodnik Cezary Walichnowski powinien wystąpić na II stole, natomiast 
zawodnik Marek Łuczaj na stole nr I. 
W związku z tym, że wszyscy zawodnicy byli uprawnieni do gry w powyższym meczu 
na drużynę KS SPóJNIA II Warszawa nie zostaje nałożona kara finansowa.
Od decyzji Wydziału Rozgrywek MZTS przysługuje odwołanie do Zarządu MZTS w terminie 3 dni od dnia jej ogłoszenia. 

INDYWIDUALNY RANKING ZAWODNIKóW II LIGI MĘŻCZYZN       TUTAJ 

Mecz w terminie ustawowym zakończył się wynikiem 10:0 dla KS Spójnia.

Komunikat WR MZTS TUTAJ 
Plik
 

World Tour, German Open,


z dnia: 2013-11-12

Już w dniu jutrzejszym 13 listopada rozpocznie się jeden z największych turnieju z cyklu GAC Group 2013 ITTF World Tour, German Open, Super Series,13 Nov 2013 - 17 Nov 2013, Berlin.

W turnieju rywalizować będzie 235 mężczyzn, 146 kobiet, 100 mężczyzn U-21 i 63 kobiety U-21 z 49 krajów. Najwyżej rozstawieni będą ZHANG Jike CHN 4, BOLL Timo  5, OVTCHAROV Dimitrij 6, CHUANG Chih-Yuan TPE 7, FAN Zhendong   CHN 10, wśród kobiet FENG Tianwei SIN 4, ISHIKAWA Kasumi JPN 9, SHEN Yanfei ESP 11 i JIANG Huajun HKG 12.

Kadrę Polski reprezentować będą: 
Klaudia Kusińska, Monika Pietkiewicz, Natalia Partyka Kinga Stefańska i Roksana Załomska oraz Michał Bańkosz, Jakub Dyjas, Paweł Fertikowski, Robert Floras, Daniel Górak, Marcin Sankowski, Filip Szymański i Patryk Zatówka.

Wszyscy nasi zawodnicy rozpoczną turniej od kwalifikacji w grupach a tylko w deblu rozstawione są tylko Grzybowska i Partyka (8). One rozpoczną rywalizację dopiero w piątek.

Grupy mążczyzn:
Grupa 8
Górak Daniel
RAMIREZ Jose Miguel  GUA 
WEN Wei-Chieh  TPE 
Grupa 19
ZATOWKA Patryk  
ELOI Damien  FRA    
REITSPIES David  CZE   
Grupa 32
BANKOSZ Michal
LEGOUT Christophe FRA
LAKATOS Tamas  HUN   
Grupa 35
SZYMANSKI Filip 
HUANG Sheng-Sheng  TPE
MATSUSHITA Taisei  JPN   
Grupa 43
FERTIKOWSKI Pawel 
SVENSSON Robert  SWE
RASMUSSEN Tobias  DEN 
Grupa 49
DYJAS Jakub 
WU Zhikang SIN 
OZTURK Ozgun  TUR 
Grupa 50
SANKOWSKI Marcin
MENGEL Steffen  GER
REED Daniel  ENG 
Grupa 66
FLORAS Robert
DURAN Marc  ESP   
ZAHRAN Malek  PLE  
SCHAIBLE Rene PAN

Grupy kobiet:
Grupa 2
KUSINSKA Klaudia
BARTHEL Zhenqi  GER   
FETUKHINA Margarita  RUS 
Grupa 6
PIETKIEWICZ Monika
LEE I-Chen  TPE   
CHO Hala  KOR   
Grupa 14 
PARTYKA Natalia 
MATELOVA Hana  CZE
SCHUH Anja  GER
Grupa 15
STEFANSKA Kinga
STRBIKOVA Renata  CZE
DE NUTTE Sarah  LUX
Grupa 23
GRZYBOWSKA Katarzyna 
WINTER Sabine  GER 
SAHASRABUDHE Pooja  IND 
Grupa 24
ZALOMSKA Roksana
MIKHAILOVA Polina  RUS 
FUJII Yuko  JPN 

  

 
Plik
 

SEO Hyowon (KOR) i FAN Zhendong (CHN) najlepsi w Polish Open 2013 !


z dnia: 2013-11-10

Zwycięstwami SEO Hyowon w kategorii kobiet oraz FAN Zhendonga w kategorii mężczyzn zakończył się kolejny Pro Tour Polish Open rozgrywany w Spale. Wcześniej w finałach gier podwójnych oglądaliśmy jednostronne pojedynki, które kończyły się szybkimi zwycięstwami 3:0. Warto podkreślić, że tegoroczny turniej nie zaznaczył się europejskim akcentem, a jedynie do półfinału gry podwójnej mężczyzn doszli Austriacy. 

Wyniki:

Finał kobiet (singiel):
SHENG Dandan CHN - SEO Hyowon KOR 2:4 (11-6,11-13,6-11,12-10,8-11,5-11)

Finał mężczyzn (singiel):
ZHOU Yu CHN - FAN Zhendong CHN 2:4 (15-17,8-11,11-7,2-11,12-10,6-11)

Finał kobiet (gra podwójna):
BARTHEL Zhenqi GER / SHAN Xiaona GER - JEON Jihee KOR / PARK Seonghye KOR 0:3 
(7-11,6-11,8-11)

Finał mężczyzn (gra podwójna):
JUNG Youngsik KOR / LEE Sangsu KOR - MORIZONO Masataka JPN / SAMBE Kohei JPN 3:0 (11-7,11-6,11-5)

        

               SEO Hyowon                                                      FAN Zhendong

 
Plik
 

Stefan Dryszel: wykorzystujmy swoje szanse


z dnia: 2013-11-10

- Jesteśmy w takim punkcie, że nie przegrywamy ze słabszymi, ale brakuje nam do najlepszych. Wykorzystujmy swoje szanse - mówi dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel podsumowując start Polaków w GAC Group 2013 ITTF World Tour Polish Open w Spale.
- Zaczynając od pozytywów, największymi były zwycięstwa naszych zawodników z rywali sklasyfikowanymi ponad 100 miejsc wyżej w rankigu światowym - Jakuba Kosowskiego z Robertem Gardosem (Austria) w turnieju głównym i Klaudii Kusińskiej z Miyu Maeda (Japonia) w kwalifikacjach - powiedział Stefan Dryszel, który wiele lat był selekcjonerem reprezentacji. 

Doświadczony szkoleniowiec zwrócił uwagę na porażki Polaków w końcówkach decydujących setów, kiedy górą byli przeciwnicy. 

- Martwi i boli, że niektórzy przegrywają na przewagi w meczach, w których są bardzo blisko zwycięstwa. I to się niestety powtarza. Wykorzystujmy swoje szanse, a nie przegrywajmy po ładnej grze 12:14 czy 14:16. Czemu wynik nie jest w drugą stronę, dla nas? Gramy w World Tourze kilka razy w Europie i trzeba takie szanse wykorzystywać aby awansować w rankingu. A my drepczemy w miejscu - mówi Stefan Dryszel. 

Stwierdził, że zbyt mało było przypadków, kiedy Polacy wygrywali z dużo wyżej sklasyfikowanymi w rankingu światowym. - Nie mogliśmy liczyć, że polscy reprezentanci zwojują turniej, bo np. w singlu w gronie rozstawionych i to z końcowymi numerami było tylko dwoje zawodników, a dwoje kolejnych z racji puli dla gospodarzy. Z miejsc 30-31 naprawdę ciężko marzyć o zwycięstwach z Azjatami z 1 i 2 dziesiątki rankingu. Daniel Górak wygrał co mógł, a Chuang na dziś to czołówka światowa, to samo z Wangiem, który walczył z 15 Niwą - dodał Stefan Dryszel. 


Źródło PZTS 
Plik
 

World Tour Polish Open - przedostatni dzień !


z dnia: 2013-11-09

Dzisiejszej soboty poznaliśmy półfinalistów gry pojedynczej oraz finalistów gier podwójnych Polish Open rozgrywanego w dniach 6-10 listopada w Spale. Gry ćwierćfinałowe zwyciężali faworyci, a zapowiada to niesamowite emocje w jutrzejszych spotkaniach. Niestety we wczesnych fazach turnieju odpadli wszyscy Polacy, nie mniej jednak warto oglądać mecze w wykonaniu zawodników sklasyfikowanych na wysokich miejscach światowego rankingu. Zapraszamy do śledzenia wyników live oraz transmisji internetowej prowadzonej przez stronę ITTF !

Wyniki przedostatniego dnia:

Ćwierćfinał kobiet (singiel):
FUKUHARA Ai JPN - SAMARA Elizabeta ROU  4:3 (12-10,10-12,11-9,12-10,1-11,10-12,11-9)
SHENG Dandan CHN - HU Limei CHN 4:3 (7-11,7-11,6-11,13-11,11-6,11-7,11-6)
LI Jiao NED - WEN Jia CHN 1:4 (11-8,8-11,9-11,5-11,9-11)
JEON Jihee KOR - SEO Hyowon KOR 2:4 (11-4,7-11,11-5,8-11,9-11,9-11)

Ćwierćfinał mężczyzn (singiel):
CHUANG Chih-Yuan TPE - YOSHIDA Kaii JPN 4:2 (9-11,11-3,2-11,11-7,11-5,11-6)
STEGER Bastian GER - ZHOU Yu CHN 1:4 (4-11,11-6,8-11,5-11,8-11)
LIANG Jingkun CHN - MATSUDAIRA Kenta JPN 3:4 ( 11-6,11-4,5-11,2-11,11-8,9-11,7-11)
FILUS Ruwen GER - FAN Zhendong CHN 1:4 (13-11,8-11,7-11,9-11,7-11)  

Półfinał kobiet (gra podwójna):
LIU Gaoyang CHN / ZHANG Qiang CHN - BARTHEL Zhenqi GER / SHAN Xiaona GER 0:3
(7-11,9-11,9-11)
JEON Jihee KOR / PARK Seonghye KOR - PARK Youngsook KOR / YANG Haeun KOR 3:1 
(12-14,11-5,11-8,11-5)

Półfinał mężczyzn (gra podwójna):
JUNG Youngsik KOR / LEE Sangsu KOR - GARDOS Robert AUT / HABESOHN Daniel AUT 3:0 
(11-7,11-2,11-7)
MORIZONO Masataka JPN / SAMBE Kohei JPN - CHIANG Hung-Chieh TPE / HUANG Sheng-Sheng TPE 3:0 (11-6,11-6,11-9)

Pary jutrzejszych gier:

Półfinał kobiet (singiel):
FUKUHARA Ai JPN - SHENG Dandan CHN (10:30)
WEN Jia CHN - SEO Hyowon KOR (11:15)

Półfinał mężczyzn (singiel):
CHUANG Chih-Yuan TPE - ZHOU Yu CHN (12:00)
MATSUDAIRA Kenta JPN - FAN Zhendong CHN (12:45) 

Finał kobiet (gra podwójna):
BARTHEL Zhenqi GER / SHAN Xiaona GER - JEON Jihee KOR / PARK Seonghye KOR (14:30)    

Finał mężczyzn (gra podwójna):
JUNG Youngsik KOR / LEE Sangsu KOR - MORIZONO Masataka JPN / SAMBE Kohei JPN (15:00)


 
Plik
 

Polish Open już bez naszych zawodników. Wyniki piątkowych gier.


z dnia: 2013-11-08

Pierwsza runda Polish Open przyniosła nam bardzo dużo satysfakcji i nadziei. Jakub Kosowski (161 ITTF) pokonał wyżej notowanego Austriaka Roberta Gardosa (nr 34 ITTF) 4:1 po bardzo dobrej, rozważnej grze i serwisie, który sprawiał Austriakowi mnóstwo problemów i otwierał ,,Kosie`` wiele akcji przynoszących mu punkty. Swoje gry wygrali również Daniel Górak, Wang Zeng Yi i Katarzyna Grzybowska, niemniej jednak w  drugiej rundzie odpadli już wszyscy nasi reprezentanci.
Grzybowska przegrała 0:4 z nr 1 turnieju Japonką Ai Fukuharą, Górak uległ z Tajwańczykowi Chin-Yuan Chuangiem, który otwierał męską listę startową. Wang i Kosowski swoje pojedynki przegrali po 1:4. Wang z Japończykiem Koki Niwą (trzeci na liście rozstawionych) a Kosa z Hindusem Sharathem Kamalem Achantą (47).


Wyniki piątkowych gier: 
 
1/32 finału: 
Katarzyna Grzybowska (137 ITTF) - Katerina Penkavova (Czechy, 173) 4:3 (13:15, 8:11, 11:2, 11:6, 9:11, 11:4, 12:10), 
Zhou Yihan (Singapur, 95) - Natalia Partyka (81) 4:2 (12:10, 11:13, 11:6, 2:11, 8:11, 9:11), 
Choi Moonyoung (Korea Płd., 84) - Klaudia Kusińska (254) 4:0 (11:2, 11:7, 11:4, 11:9), 
Chen Szu Yu (Tajwan, 59) - Antonina Szymańska (218) 4:3 (9:11, 11:9, 11:7, 7:11, 11:4, 6:11, 11:8); 
1/16 finału: 
Ai Fukuhara (Japonia, 14) - Grzybowska 4:0 (11:6, 11:9, 11:9, 11:9).
 
Debel, 1/8 finału: 
Daniela Dodean Monteiro, Elizabeta Samara (Rumunia) - Magdalena Sikorska, Marta Smętek 3:2 (11:4, 9:11, 11:5, 4:11, 11:3), 
Jeon Jihee, Park Seonghye (Korea Płd.) - Grzybowska, Partyka 3:1 (6:11, 11:9, 11:7, 11:6).
 
Turniej do 21 lat, 1/16 finału: 
Yang Haeun Korea Płd - Kusińska 3:0.
 
Mężczyźni, 1/32 finału: 
Jakub Kosowski (161) - Robert Gardos (Austria, 34) 4:1 (11:5, 6:11, 11:5, 11:9, 13:11), 
Daniel Górak (77) - Jirzi Vrablik (Czechy, 200) 4:1 (11:8, 11:13, 11:7, 12:10, 11:6), 
Wang Zeng Yi (84) - Pavel Sirucek (Czechy, 86) 4:1 (7:11, 12:10, 11:4, 11:6, 11:9) 
1/16 finału: 
Chuang Chih Yuan (Tajwan, 7) - Górak 4:0 (11:5, 13:11, 11:2, 11:7), 
Koki Niwa (Japonia, 15) - Wang 4:1 (11:6, 10:12, 11:6, 11:5, 11:3), 
Kamal Achanta (Indie, 47) - Kosowski 4:1 (11:3, 11:8, 7:11, 12:10, 11:6).
 
Debel, eliminacje: 
Hung Tzu Hsiang, Lee Chia Sheng (Tajwan) - Górak, Wang 3:0 walkower
1/8 finału:
Masataka Morizono, Kohei Sambe (Japonia) - Paweł Fertikowski, Robert Floras 3:1 (13:11, 11:7, 9:11, 11:7).
 
Turniej do 21 lat, 
1/16 finału: 
Floras - Sathiyan Gnanasekaran (Indie) 3:1, Simon Gauzy (Francja) - Jakub Dyjas 3:2
1/8 finału:
Floras - Gauzy 2:3. 
Plik
 

Cztery Panie i trzech mężczyzn w turnieju głównym Polish Open.


z dnia: 2013-11-08


W dniu dzisiejszym rozpoczyna się turniej główny GAC Group 2013 ITTF World Tour, Polish Open, w którym wystartuje siedmioro polaków, czworo rozstawionych Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka oraz troje z grup kwalifikacyjnych Jakub Kosowski, Antonina Szymańska i Klaudia Kusińska.
W pierwszej rundzie turnieju głównego Kusińska zagra z Koreanką Moonyoung Choi, Szymańska z Tajwanką Szu-Yu Chen,Partyka z Yihan Zhou z Singapuru a Grzybowskiej z Czeszką Katerina Penkavova.
Jakub Kosowski w pierwszej rundzie turnieju głównego zmierzy się z Austriakiem Robertem Gardosem, Górak zagra z Czechem Jirim Vrablikiem a Wang Zeng Yi z Pavelem Siruckiem również z Czech.

W grach deblowych Grzybowska i Partyka zmierzą się z koreańską parą Jihee Jeon/Seonghye Park, Magdalena Sikorska/Marta Smętek zagrają z Rumunki Daniela Monteiro i Elizabeta Samara, Górak/Wang z Portugalczykami  Apolonia Tiago/Geraldo Joao, oraz Floras/Fertikowski którzy maja zapewniony start w turnieju głównym. 
Plik
 

Wyniki Polaków z pierwszego dnia eliminacji w World Tour Polish Open


z dnia: 2013-11-07

Wyniki Polaków z pierwszego dnia eliminacji 

Kobiety:
Eka So (Japonia) - Maja Krzewicka 4:0, Miu Hirano (Japonia) - Agata Pastor 4:1, Yoo Eunchong (Korea Płd.) - Magdalena Sikorska 4:2, Dora Madarasz (Węgry) - Paulina Nowacka 4:1, Haruka Sakai (Japonia) - Katarzyna Ślifirczyk 4:1, Hitomi Sato (Japonia) - Anna Urbańczyk 4:0, Katrina Penkavova (Czechy) - Natalia Michorczyk 4:0, Yume Takahashi (Japonia) - Kinga Stefańska 4:1, Kim Byeolnim (Korea Płd.) - Marta Smętek 4:1, Monika Pietkiewicz - Aneta Kucerova (Czechy) 4:2, Sikorska - Katsiaryna Baravok (Białoruś) 4:0, Shamini Kumaresan (Indie) - Pastor 4:0, Klaudia Kusińska - Petra Petek (Chorwacja) 4:1, Sandra Wabik - Rahel Aschwanden (Szwajcaria) 4:2, Krzewicka - Laura Pfefer (Francja) 4:1, Ankita Das (Indie) - Nowacka 4:1, Alina Arlouska (Białoruś) - Ślifirczyk 4:0, Antonina Szymańska - Katia Kawai (Brazylia) 4:0, Wu Yi (Singapur) - Stefańska 4:1, Lea Rakovac (Chorwacja) - Smętek 4:0.

Mężczyźni:
Tomasz Lewandowski - Martin Storf (Austria) 4:2, Gustavo Tsuboi (Brazylia) - Lewandowski 4:3, Mateusz Gołębiowski - Henry Mujica (Wenezuela) 4:1, Bartosz Such - Hsu Chia-Liang (Tajwan) 4:1, Yu Jiaqing (Singapur) - Michał Bańkosz 4:0, Tomislav Kolarek (Chorwacja) - Bańkosz 4:2, Jakub Kosowski - Carlos Franco (Hiszpania) 4:2, Harmeet Desai (Indie) - Adrian Więcek 4:0, Paweł Chmiel - Siarhei Afanasienka (Białoruś) 4:0, Filip Szymański - Ivan Proano (Ekwador) 4:0, Stefan Leitgeb (Austria) - Konrad Kulpa 4:0 walkower, Lin Hsuan-Ming (Tajwan) - Paweł Fertikowski 4:2, Jakub Dyjas - Lucian Munteanu (Rumunia) 4:3, Patryk Chojnowski - Cedric Nuytinck (Belgia) 4:1, Feng Xiaoquan (Austria) - Jacek Nowokuński 4:2, Josef Simoncik (Czechy) - Więcek 4:2, Zhai Chao (Chiny) - Robert Floras 4:0, Marcos Madrid (Meksyk) - Nowokuński 4:3, Chojnowski - Romain Lorentz (Francja) 4:3.

 
Plik
 

Dziewiąte Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-11-05

Dziewiąte Grand Prix zapamięta najbardziej nasz dominator Paweł Życki, który pierwszy raz w tym cyklu nie wszedł do czołowej trójki turnieju. Tym razem znalazł pogromcę już w grze o "czwórkę", a okazał się nim Paweł Michalski, który po pokonaniu najtrudniejszej przeszkody zwyciężył 3:0 zarówno w półfinale jak i w finale. Druga pozycja dla Krzysztofa Ziółka. W kategorii Oldboy Starszy kolejne zwycięstwo Marka Laskowskiego, który w finale uporał się z Markiem Słomkowskim w czterech setach. W kategorii Open, która liczyła ponad pięćdziesięciu zawodników zwyciężył Adam Władysiuk. W grze o pierwsze miejsce w szybkich trzech setach pokonał Jarosława Okrucha. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (09.11.2013) na 10 turniej !

Wyniki 9 GP:

Open:
1. Adam Władysiuk
2. Jarosław Okruch
3. Jacek Kisiel

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Michalski
2. Krzysztof Ziółek
3. Marek Laskowski

Oldboy Starszy:
1. Marek Laskowski
2. Marek Słomkowski
3. Marek Zawadzki

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 9 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

GAC Group 2013 ITTF World Tour, Polish Open, Major Series,06 Nov 2013 - 10 Nov 2013, Spala, POL


z dnia: 2013-11-05

W dniach 6-10 listopada 2013. w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozegrany zostanie ,,GAC Group 2013 ITTF World Tour, Polish Open``.

Turnieju zapowiada się bardzo atrakcyjnie, bo wystartuje w nim 224 mężczyzn, 121 kobiet z 44 krajów świata w kategorii senior i U21. Najwyżej rozstawieni w turnieju będą CHUANG Chih-Yuan (TPE nr7), FAN Zhendong (CHN 10), NIWA Koki  (JPN 12), wśród pań FUKUHARA Ai  (JPN 12) , SEO Hyowon (KOR 17), YANG Haeun (KOR 19).

Polskę reprezentować będą:

Turniej kobiet 
Partyka Natalia, Grzybowska Katarzyna, Szymańska Antonina, Pietkiewicz Monika, Pastor Agata, Kusińska Klaudia, Krzewicka Maja, Wabik Sandra, Stefańska Kinga, Urbańczyk Anna, Smętek Marta, Nowacka Paulina, Sikorska Magdalena, Michorczyk Natalia, Ślifirczyk Katarzyna, Załomska Roksana 
Turniej mężczyzn 
Górak Daniel, Wang Zeng Yi, Fertikowski Paweł, Floras Robert, Lewandowski Tomasz, Such Bartosz, Dyjas Jakub, Kulpa Konrad, Kosowski Jakub, Gołębiowski Mateusz, Nowokuński Jacek, Szymański Filip, Chmiel Paweł, Chojnowski Patryk, Bańkosz Michał, Więcek Adrian 
U21 kobiet 
Kusińska Klaudia, Krzewicka Maja, Wabik Sandra, Urbańczyk Anna, Michorczyk Natalia, Nowacka Paulina, Ślifirczyk Katarzyna, Kaczmarek Agnieszka, Nowocin Katarzyna, Czarnomska Alicja 
U21 mężczyzn 
Dyjas Jakub, Kulpa Konrad, Floras Robert, Białek Artur, Nadolski Łukasz, Kozieł Paweł, Kamiński 
Mikołaj, Woskowicz Marcin, Więcek Adrian, Bańkosz Michał, Spychała Adrian, Sankowski Marcin, Troka Mateusz.

Do śledzenia wyników zapraszamy na stronie ITTF


 
Plik
 

Dotkliwa porażka w Białymstoku !


z dnia: 2013-11-03

Niestety pierwszoligowa Spójnia Warszawa wróciła z Białegostoku nie tylko bez punktów, ale także bez nawet jednej wygranej gry. Dotkliwa porażka boli tym bardziej, że na przełomie całego meczu nie było żadnego pięciosetowego pojedynku. Sześć meczy przegranych 3:1 oraz cztery w stosunku 3:0 pokazuje w znacznym stopniu przebieg spotkania. Mecz trwał niecałe dwie godziny i był chyba najszybszym meczem jaki rozegraliśmy w 1 lidze - można przeczytać na stronie Dojlid. Wiemy, że drużyna z Białegostoku znacznie wzmocniła się przed sezonem, nie mniej jednak do nas także dołączył Artur Daniel. Przed meczem wiadomo było, że faworytem są gospodarze, jednak nikt nie przypuszczał, że tego dnia rozgromią Oni naszą Spójnię. 

UKS Dojlidy Białystok - KS Spójnia Warszawa 10:0
Koszyk Bogusław - Daniel Artur 3:1
Meng Zhen - Olek Jan 3:0
Koszyk Bogusław - Olek Jan 3:0
Meng Zhen - Daniel Artur 3:1
Meng/ Koszyk - Daniel/ Sałaciński 3:1
Zdzienicki Kamil - Jarosławski Michał 3:0
Sposób Tomasz - Sałaciński Przemysław 3:1
Zdziencki Kamil - Sałaciński Przemysław 3:0
Sposób Tomasz - Jarosławski Michał 3:1
Koszyk/ Sposób - Olek/ Jarosławski 3:1

Wyniki innych spotkań oraz tabela ligowa TUTAJ