Spójnia :: Aktualności  Archiwum roku 2019, według miesięcy ...

1

  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

1211109876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

4321

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

 
Plik
 

Czwarte Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-09-29

W czwartym Grand Prix Spójni Warszawa ustała dominacja poszczególnych zawodników, jednak znaleźli się oni bardzo wysoko w końcowych wynikach. Mianowicie w kategorii Open, gdzie zwyciężył Marcin Ratajczyk, Adam Władysiuk zajął drugie miejsce. W kategorii Oldboy Młodszy passę zwycięstw Pawła Życkiego przerwał Robert Niewiadomski wygrywając w finale z Włodzimierzem Brylakiem 3:1. Pan Paweł "od tyłu" doszedł ostatecznie do drugiej pozycji. W kategorii Oldboy Starszy po dwóch zwycięstwach z rzędu Marek Laskowski zajął tym razem 4 miejsce. Najlepszy okazał się Marek Korzemski, który w finale pokonał Antoniego Białobrzeskiego w stosunku 3:1. Gratulujemy ! Zapraszamy za tydzień (05.10.2013) na 5 turniej !

Po krótkiej przerwie spowodowanej problemami technicznymi ruszyła zakładka Grand Prix (u góry ekranu), gdzie znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 4 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

Wyniki 4 GP:

Open:
1. Marcin Ratajczyk
2. Adam Władysiuk
3. Maciej Pieńkosz

Oldboy Młodszy:
1. Robert Niewiadomski
2. Paweł Życki
3. Włodzimierz Brylak

Oldboy Starszy:
1. Marek Korzemski
2. Marek Zawadzki
3. Antoni Białobrzeski


 
Plik
 

1. Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików


z dnia: 2013-09-28

W dniach 27-29 września w Bilczy rozegrane zostało 1. Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików. Zawody rozpoczęły się od piątkowego turnieju eliminacyjnego, z którego 16 zawodników dostało się do turnieju grupowego. 

Właśnie w ten sposób do sobotnich rozgrywek awansował nasz pierwszy reprezentant Krzysztof Wachowski, który po wygraniu grupy turnieju eliminacyjnego, zwyciężył 3:1 w meczu barażowym. W turnieju grupowym Krzysiek zajął trzecie miejsce, co dało mu możliwość gry o przedział 33-40. Niestety nie udało się jej wygrać i Krzysiek ostatecznie zajął miejsca 41-48. Nasz drugi reprezentant, jakim jest Łukasz Sokołowski występ w turnieju grupowym zapewnił sobie wygrywając I WTK Młodzików. Sobotnie rozgrywki dla Łukasza to na pewno dobra postawa i wyjście z grupy oraz fazy wstępne turnieju głównego. W pierwszej rundzie turnieju głównego pokonał on Dawida Kosmala 3:0, co szczególnie cieszy, ponieważ dzięki temu zwycięstwu otworzyła się szansa na wejście do czołowej 16 i utrzymanie na Grand Prix Polski. W 1/8 finału "Sokół" przegrał z Kubą Kwapisiem i na tym zakończył sobotnie występy. W niedzielę Łukasz przegrał ważny mecz o 16 "od tyłu", a jego rywalem był Jakub Suchoń. Po porażce 3:2 o utrzymanie doznał kolejnej porażki z Arturem Michalczykiem w turnieju o 17 miejsce. Niedziela nie była tak szczęśliwa dla naszego zawodnika, przez co minimalne porażki zmuszają do kolejnych występów na WTK-u i walki o kolejne awanse na GPP. 
Pierwszymi zwycięzcami Grand Prix Polski zostali: Anna Węgrzyn, która w finale pokonała Joannę Sokołowską 3:1 oraz Samuel Kulczycki, który w finale pokonał Jakuba Miszkurkę także w stosunku 3:1. Gratulujemy !

   

WYNIKI:


 
Plik
 

Dryszel: powrót Oha istotnym wzmocnieniem


z dnia: 2013-09-26

Dwaj kolejni Azjaci: Oh Sang Eun z Korei Płd. i Wong Chun Ting z Hongkongu wystąpią w polskiej superlidze tenisistów stołowych. Dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel uważa, że o ile istotnym wzmocnieniem będzie powrót Oha, o tyle wielką niewiadomą gra Wonga.

- Oh Sang Eun jest na tyle mocnym i doświadczonym zawodnikiem, że na pewno jego obecność w składzie Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki spowoduje znaczne wzmocnienie siły zespołu. Z kolei Wong Chun Ting to wielka niewiadoma. Pingpongista młodszej generacji, bez większego obycia międzynarodowego i może na początku zapłacić frycowe, podobnie jak Wu Chih-Chi z Torunia. Jest jednak chyba groźniejszy od Anthonego Amalraja - powiedział PAP Dryszel, który przez kilkanaście lat był selekcjonerem reprezentacji Polski.
36-letni Oh Sang Eun, medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata (m.in. brąz w singlu 2005), wraca do mazowieckiej drużyny po rocznej przerwie. W sezonie 2011/2012 sięgnął z nią po mistrzostwo kraju, a także dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Teraz ma na stałe przebywać w podwarszawskim Grodzisku do końca pierwszej rundy, będzie też grał w spotkaniach rewanżowych i fazie play off.

Natomiast 22-letni Wong nie ma wielkich osiągnięć, w maju odpadł w eliminacjach MŚ, ale podczas kilku międzynarodowych turniejów wygrywał z polskimi tenisistami z Superligi Wschodzący Białystok. W Condohotels Morliny Ostróda ma grać na zmianę z pochodzącym z Indii Amalrajem.

Oh Sang Eun i Wong Chun Ting mają się pojawić w składach swych zespołów w trzeciej kolejce. Odbędzie się ona w połowie października, zaraz po mistrzostwach Europy (biało-czerwoni przebywają obecnie na zgrupowaniu w Porecu).

- Gdybym miał ułożyć własny ranking Azjatów w naszej lidze, zdecydowanie na pierwszym miejscu byłby Oh. Zbliżony poziom prezentują Tajwańczycy Huang Sheng-Sheng z Olimpii-Unii Grudziądz, Wu z Torunia i Wong z Ostródy. Najsłabszy Xu Wenliang z Dekorglassu Działdowo - ocenił Dryszel, medalista MŚ i ME w rywalizacji drużynowej.

Pytany o ocenę szans poszczególnych klubów, odparł: - Wielce prawdopodobne, patrząc na składy, że dojdzie do powtórki finału, a więc broniąca tytułu Olimpia-Unia zagra z Dartomem Bogorią. Bardzo trudno będzie zaś ekipom bez obcokrajowców (Palmiarnia Zielona Góra, Poltarex Pogoń Lębork - PAP). Myślę, że nie znajdą się w najlepszej czwórce, chociaż będą urywać punkty faworytom. Trudno wskazać potencjalnych spadkowiczów. Należy ich zapewne szukać właśnie w tym gronie, dodając do tego Działdowo i Toruń ze zbyt słabą obsadą pozycji numer trzy.

Źródło: PAP


 
Plik
 

Wyniki ligowe!


z dnia: 2013-09-24

Podczas ostatniego weekendu były rozgrywane spotkania w większości lig zawodowych. Poniżej udostępniamy linki, w które klikając przeniesiecie się do działu wyników. Warto zaznaczyć, iż w grupie, w której znajdują się spójniowi pierwszoligowcy odbyło się kilka arcyciekawych spotkań. W Warszawie na własnym parkiecie wysokiej porażki doznał Hals Warszawa przegrywając z Energą II Toruń 9:1. W drużynie gości zagrali dwaj nominalni zawodnicy superligi - Konrad Kulpa i Grzegorz Adamiak. Prawdopodobnie gdyby nie wystąpili oni w tym meczu wynik byłby zgoła odmienny. W Białymstoku króluje Zooleszcz! Zawodnicy z Bydgoszczy wygrali na wyjazdach z najgroźniejszymi rywalami w walce o awans do superligi i umocnili się na fotelu lidera. Sobotnie 7:3 z Dojlidami i niedzielne 8:2 z Galaxy Białystok stawia bydgoszczan w roli zdecydowanych faworytów tegorocznych rozgrywek. W drużynie Gwiazdy bryluje Patryk Jędrzejewski, który nie przegrał jeszcze gry.

Ekstraklasa kobiet.

I liga mężczyzn północ.

I liga mężczyzn południe.

I liga kobiet północ.

I liga kobiet południe.


 
Plik
 

Trzecie Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-09-22

Trzecie Grand Prix w zupełności potwierdza, że każda kategoria ma swojego dominatora. W Open jest nim Adam Władysiuk, który wygrał drugi turniej z rzędu i oczywiście przewodzi w klasyfikacji punktowej. Tym razem w finale pokonał Arkadiusza Ziemińskiego w stosunku 3:1. W kategorii Oldboy Starszy zwyciężył także drugi raz z rzędu Marek Laskowski, który pokonał w finale Marka Zawadzkiego tracąc jednego seta. Na koniec wyróżnimy Pawła Życkiego, ponieważ pokazuje on wyrównaną i solidną formę. Zwyciężył we wszystkich trzech GP w kategorii Oldboy Młodszy. Należą się szczególne brawa za postawę, gdyż każdy wie, że tenis stołowy jest grą, w której każdego dnia zwycięzca meczu może być inny, a w naszych turniejach, aby wygrać trzeba pokazać wiele umiejętności o czym przekonał się nie jeden "dobry" zawodnik. Pan Paweł jest jednym z nielicznych, którym udaje się taki wyczyn. GRATULUJEMY!!! Zapraszamy już za tydzień (28.09.2013) na 4 turniej !

Przypominamy, że aktualne wyniki są dostępne po każdym sobotnim GP na naszej stronie!

Wyniki 3 GP:

Open:
1. Adam Władysiuk
2. Jacek Dzięgielewski
3. Arkadiusz Ziemiński

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Paweł Michalski
3. Mirosław Kubisiak

Oldboy Starszy:
1. Marek Laskowski
2. Mirosław Kubisiak
3. Marek Zawadzki

Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii 3. GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking znajdą Państwo TUTAJ

 
Plik
 

I WTK kadetów


z dnia: 2013-09-22

Kacper Modelewski ze Spójni zwyciężył w rozegranym w dniu dzisiejszym I WTK kadetów. W grze o ósemkę pokonał  innego naszego zawodnika Kacpra Molińskiego w stosunku 3:1. Ostatecznie "Moli" uplasował się w przedziale 9-12, a rozstawiony z numerem czwartym Modelewski zwyciężał kolejno: w ćwierćfinale Macieja Kubika 3-1, w półfinale "jedynkę" Dawida Kobylińskiego 3-0. W grze o pierwsze miejsce po pięciosetowym pojedynku wygrał z Jakubem Miszkurką z warszawskiego klubu Hals. Gratulujemy i życzymy sukcesów na I Grand Prix Polski. 

Wyniki kadetów TUTAJ
Wyniki kadetek TUTAJ

 Kacper Modelewski

 
Plik
 

Porażka I ligi mężczyzn w Nadarzynie!


z dnia: 2013-09-22

W sobotę 21 września pierwszoligowcy rozegrali trzeci mecz w tym sezonie. Niestety do jednego zwycięstwa i jednej porażki musimy dopisać im kolejną stratę punktów (choć tym razem usprawiedliwioną). Zespół GLKS Nadarzyn to stały bywalec pierwszoligowych partkietów, który w tym sezonie szykuje się na powrót do elity.

Spójniacy na mecz do podwarszawskiej miejscowości wybrali się w składzie: Artur Daniel, Jan Olek, Michał Jarosławski, Przemek Sałaciński i Daniel Draczka. W drużynie GLKSu do końca nie było wiadomo kto wystąpi w meczu, bo jeśli na ławce rezerwowych zasiada Michał Murawski, drugi zawodnik ostatniego wtk seniorów czy Piotr Napiórkowski, były trener kadry narodowej juniorów i zawodnik z wieloletnim doświadczeniem, a z wysokości trybun działaniom swoich podopiecznych przygląda się kilkukrotny mistrz Polski Marcin Kusiński, to stanowczo musimy stwierdzić, że jest to najsilniejsza ławka rezerwowych w kraju. 

Sobotni mecz Spójnia przegrała 8:2 i choć wynik mówi sam za siebie to z pewnością można zauważyć jasne punkty tego meczu. Na wyróżnienie zasługują zdobywcy punktów: debel Jarosławski/Olek oraz "Sałata", któremu w odwiecznym boju udało się pokonać Antka Witkowskiego.
W zespole gospodarzy "mało gościnni" okazali się zawodnicy z pierwszego stołu-Michał Bańkosz i Zbigniew Grześlak, którzy zdobyli komplet punktów. Na wyróżnienie zasługuje również Tomasz Wiśniewski, który był dzisiaj najlepszym zawodnikiem na II stole. Nasza drużyna pomimo porażki z podniesioną głową opuszczała halę nadarzyńskiego ośrodka sportu, ponieważ kibice(dzisiaj na trybunach przeważali "spójniacy"!) zobaczyli kilka świetnych pojedynków i widowiskowych akcji. 

Cieszy postawa Przemka Sałacińskiego, który pokonał Antka Witkowskiego, uległ minimalnie po bardzo dobrej grze Tomaszowi Wisniewskiemu, a w parze deblowej z Arturem Danielem to On był jaśniejsza postacią przy stole. Widać, że ciężka praca jaką wykonuje Przemek na spójniowskiej sali przynosi efekty i oby tak dalej !

Martwi zaś postawa "Lamy", który od dwóch meczy ma zniżkę formy, a czekają go następne trudne mecze z drużynami z Białegostoku.

Data następnego meczu nie jest jeszcze dokładnie znana, ale najprawdopodobniej będzie to weekend 26-27 października. We własnej hali zagramy z Baruch Dojlidami Białystok.

Wyniki meczu:

Grześlak-Olek 3:1
Bańkosz-Daniel 3:1
Wiśniewski-Jarosławski 3:0
Witkowski-Sałaciński 1:3
Bańkosz/Grześlak-Daniel/Sałaciński 3:1
Wiśniewski/Witkowski-Olek/Jarosławski 2:3
Grześlak-Daniel 3:1
Bańkosz-Olek 3:0
Wiśniewski-Sałaciński 3:1
Witkowski-Draczka 3:0

Pozostałe wyniki TUTAJ 
Plik
 

I WTK Juniorek i Juniorów


z dnia: 2013-09-21

Rozegrany w dzisiejszą sobotę I WTK Juniorek i Juniorów nie można uznać za najszczęśliwszy dla Spójni. Żaden nasz zawodnik nie zakwalifikował się do Grand Prix Polski, a najbliżej tego wyczynu był Piotrek Stępiński, który w meczu zapewniającym awans uległ 1:3 Kamilowi Kurowskiemu, późniejszemu triumfatorowi całych zawodów. Ostatecznie Piotrek zajął 4 miejsce. W przedziale 5-8 swój występ zakończył Kuba Jędrzejczak, który przegrał bratobójczy ćwierćfinał ze Stępińskim. Po porażce z Jędrzejczakiem o czołową ósemkę, miejsca 9-12 przypadły Mateuszowi Jarosławskiemu. Może, gdyby nasi zawodnicy nie eliminowali siebie nawzajem mielibyśmy większe powody do radości, niestety takie było losowanie. Reszta Spójniaków zakończyła zawody poza czołową 16-tką.

Wyniki:

Juniorki:
1. Monika Klimczak - SCKiS HALS Warszawa
2. Agata Zakrzewska - SCKiS HALS Warszawa
3. Wiktoria Ziemkiewicz - GLKS Nadarzyn
4. Aleksandra Lau - MLUKS NADWIŚLANIN Płock

Juniorzy:
1. Kamil Kurowski - MKS POGOŃ Siedlce
2. Maciej Kotarski - UKS RETURN Piaseczno
3. Jakub Benzef - KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
4. Piotr Stępiński - KS SPóJNIA Warszawa
5-8. Jakub Jędrzejczak 
9-12. Mateusz Jarosławski 
17-20. Damian Wasiak 
17-20. Marcin Kuczkowski 
25-32. Paweł Koniczuk 
25-32. Kacper Modelewski 
33-48. Łukasz Wojdecki
33-48. Arkadiusz Śliwiński
49-64. Kacper Moliński 
Plik
 

LM - CHARTRES - BORUSSIA DUSSELDORF 3:0


z dnia: 2013-09-20


W dniu wczorajszym 20 września została rozegrana druga kolejka Ligi Mistrzów ETTU.
Drugiej porażki doznał zespół Timo Billa Borussia Dusseldorf ulegając na wyjeździe z francuskim Chartres 0:3, a sam Timo uległ Szwedowi Gerell Par 3:1.

Wyniki: 

Grupa A
LIEBHERR OCHSENHAUSEN - GAZPROMA ORENBURG  0:3
Skachkov Kirill  - Władimir Samsonow  0:3 (7:11, 7:11, 8:11)
Pitchford Liam  - Ovtcharov Dimitrij   1:3 (11:9, 6:11, 10:12, 7:11)
RYU Seung MIN - SMIRNOV Alexey   1:3 (9:11, 11:5, 7:11, 12:14)  

Grupa B
SAARBRUCKEN - UMMC VERKHNAYA P.  0:3
Tokić Bojan - RUIWU Tan  1:3 (7:11, 11:1, 9:11, 9:11)
STEGER Bastian - Mizutani Jun  0:3 (14:16, 3:11, 13:15)
APOLONIA Tiago - Shibaev Alexander 2:3 (11:6, 4:11, 13:11, 5:11, 9:11)

ESLOV AI - JAK PONTOISE CERGY   0:3
SVENSSON Robert - FREITAS Marcos 1:3 (8:11, 11:9, 12:14, 5:11)
STERNBERG Kasper - WANG Jian Jun 0:3 (6:11, 5:11, 8:11)
OEVERSJO Mattias - KARLSSON Kristian 2:3 (11:4, 5:11, 10:12, 11:6, 2:11)

Grupa C
HENNEBONT - WERDER BREMEN   1:3
CHEN Chien-An - CrRISAN Adrian 2:3 (14:16, 11:7, 11:7, 6:11, 0:11)
PROKOPCOV Dmitrij - CHUANG Chih-Yuan 3:2 (11:8, 11:7, 1:11, 8:11, 12:10)
ROBINOT Quentin - CIOTI Constantin 2:3 (11:9, 6:11, 6:11, 11:7, 6:11)
CHEN Chien-An - CHUANG Chih-Yuan 0:3 (7:11, 4:11, 12:14

Grupa D
CHARTRES - BORUSSIA DUSSELDORF  3:0
GAO Ning - ACHANTA Kamal  3:2 (11:2, 1:11, 10:12, 11:8, 11:6)
GERELL Par - BOLL Timo 3:1 (17:15, 7:11, 11:7, 11:8)
GARDOS Robert - BAUM Patrick 3:0 (12:10, 11:9, 11:8)

Następna kolejka LM zaplanowana na 1,2,3 października.
 
Plik
 

Linki www do klubowych stron zespołów SUPERLIGI


z dnia: 2013-09-19

Na stronie http://www.superliga.com.pl  zamieszczono strony www drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywek tenisa stołowego Wschodzący Białystok Superliga.

Nową grafikę strony posiada Carbo-Koks TTS Polonia Bytom, zaś kibice z Działdowa doczekali sie strony swojego Dekorglasu.
Oczywiście zachęcamy przede wszystkim do odwiedzania www.spojniawarszawa.pl 

 
Plik
 

Drugie Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-09-18

Drugie Grand Prix Spójni Warszawa zgromadziło 89. zawodników, a najbardziej obsadzona była kategoria Open (36 zawodników). Jej zwycięzcą okazał się Adam Władysiuk, który w finale pokonał 3:1 Jacka Dzięgielewskiego i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W kategorii Oldboy Młodszy drugie turniejowe zwycięstwo z rzędu odniósł Paweł Życki. Pokonał w finale Roberta Niewiadomskiego w stosunku 3:1, przez co odskoczył Markowi Laskowskiemu na cztery punkciki. Kategoria Oldboy Starszy to zwycięstwo Marka Laskowskiego, który zwyciężył w finale 3:0 Marka Zawadzkiego. W klasyfikacji bez zmian lidera, gdzie zwycięzca pierwszego GP Jerzy Sikorski posiada przewagę pięciu punktów nad drugą pozycją.  Zapraszamy na kolejny 3. turniej - 21.09.2013 (oczywiście sobota)

Przypominamy, że aktualne wyniki są dostępne po każdym sobotnim GP na naszej stronie!

Wyniki 2 GP:

Open:
1. Adam Władysiuk
2. Piotr Pluta
3. Jacek Dzięgielewski

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Marek Laskowski
3. Robert Niewiadomski

Oldboy Starszy:
1. Marek Laskowski
2. Marek Zawadzki
3. Jerzy Sikorski 

Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii 2 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking znajdą Państwo TUTAJ 
Plik
 

Wang znów zagra w deblu z Chorwatem Tan Ruiwu


z dnia: 2013-09-17

Siedmiu polskich tenisistów stołowych wystąpi w mistrzostwach Europy w austriackim Schwechat (4-13 października). Największe szanse Biało-Czerwoni mają w deblu: Wang Zeng Yi zagra z Chorwatem Tan Ruiwu, a Paweł Fertikowski z Robertem Florasem.

- W zgrupowaniu w Ostródzie uczestniczą: Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Paweł Fertikowski, Robert Floras, Jakub Kosowski, Konrad Kulpa i - jako sparingpartner - grający defensywnym stylem Jakub Folwarski. Występującego na co dzień w drugiej lidze niemieckiej Jakuba Dyjasa czeka od piątku rywalizacja w turnieju TOP 10 juniorów we włoskim Terni, dlatego nie było sensu aby na dwa-trzy dni przyjeżdżał do Polski. Więcej czasu spędziłby w podróżach, niż na treningach - powiedział PAP selekcjoner reprezentacji Tomasz Krzeszewski.

ME w Schwechat Biało-Czerwoni rozpoczną od zawodów drużynowych i meczu ze Szwecją w 1/8 finału (Polki zmierzą się z Francuzkami). Szanse medalowe Polacy mają przede wszystkim w deblu, gdzie Wang Zeng Yi zagra z Tan Ruiwu (obaj urodzili się w Chinach, ale od wielu lat mieszkają w Europie), Fertikowski z Florasem, zaś Kulpa z Dyjasem (byli mistrzowie kontynentu juniorów).

Przed rokiem w duńskim Herning Wang i Tan mieli pecha w losowaniu, bowiem już w pierwszej rundzie trafili na niemiecko-białoruski duet Dimitrij Ovtcharov, Władimir Samsonow. Przegrali po zaciętej walce 2:3.

Pod koniec sierpnia błysnęli Fertikowsk i Floras, wygrywając imprezę rangi World Tour w Ołomuńcu. W finale pokonali złotych medalistów ME 2012 Austriaków Roberta Gardosa i Daniela Habesohna 3:1.

- Liczę na deblistów, ale również na pingpongistów grających w drużynie i indywidualnie. Przed ME w Schwechat czeka nas jeszcze zgrupowanie w Porecu z Chorwatami i Rosjanami. W Austrii Kosowski wystąpi tylko w turnieju zespołowym, zaś Kulpa i Dyjas - w grach pojedynczej i podwójnej - dodał szkoleniowiec.

W 2007 roku w Belgradzie Lucjan Błaszczyk w parze z reprezentującym Chorwację Tanem wywalczył srebrny medal ME.

eurosport.onet.pl
 

 
Plik
 

Porażka Spójni w 1 lidze


z dnia: 2013-09-14

Niestety pierwszą porażką w sezonie zakończył się wyjazd do Gdańska, gdzie nasi pierwszoligowcy podejmowali tamtejszy MRKS. Jest to dopiero drugi mecz, dlatego trzeba go przeanalizować i dobrze przygotować się do następnego z Nadarzynem. 

Pech czy brak maksymalnej dyspozycji przesądził tego dnia, że Spójnia Warszawa nie zdobyła choćby punktu w ważnym dla układu tabeli spotkaniu. Nasze wnioski wyciągamy patrząc na poszczególne partie, gdzie przykładowo pierwsze dwie na stole nr. 1 zostały przegrane w piątych setach po przewagach. Gdyby nasi okazali się zwycięzcami moglibyśmy cieszyć się z jednego punktu, a cały mecz mógł wtedy inaczej wyglądać. Niestety jest to tylko sport i takie porażki także trzeba umieć ponosić. Miejmy nadzieję, że w następnych kolejkach szczęście uśmiechnie się bardziej do nas. Wiemy, że na pewno nie zabrakło naszym chłopakom walki i ambicji za co należą się im brawa!  

MRKS Gdańsk - KS Spójnia Warszawa 7:3

Wyniki:
Przemysław Perzyński - Artur Daniel 3:2
Marcin Ściblak - Witold Skubiszewski 3:2
Przemysław Perzyński - Witold Skubiszewski 1:3
Marcin Ściblak - Artur Daniel 3:2
Mateusz Dykowski - Jan Olek 2:3
Damian Kreft - Przemysław Sałaciński 0:3
Mateusz Dykowski - Przemysław Sałaciński 3:1
Karol Skolimowski - Jan Olek 3:0
Ściblak/Kreft - Daniel/Skubiszewski 3:1
Perzyński/Skolimowski - Jarosławski/Olek 3:2
 
Plik
 

I WTK młodzików


z dnia: 2013-09-14

Z przyjemnością informujemy, że w zakończonym w Warszawie I WTK młodzików i młodziczek pierwsze miejsce wywalczył nasz nowy zawodnik Łukasz Sokołowski. Reprezentujący od tego sezonu barwy Spójni Łukasz wszedł do finału nie przegrywając nawet jednego seta. Największy opór w drodze do gry finałowej stawił mu nasz były zawodnik Mikołaj Kiciński, który obecnie reprezentuje GLKS Nadarzyn. Był to bardzo widowiskowy mecz stojący na wysokim poziomie. W finale Łukasz zmierzył się z Maksymilianem Miastowskim z KS Soping Sochaczew wygrywając 3-2. Nasz zawodnik przegrywał 1-2, ale zdołał się zmobilizować i wygrać zdecydowanie w piątym secie. Gratulujemy i życzymy sukcesów na I Grand Prix Polski.

 
Plik
 

Rozgrywki ligowe 2013/2014.


z dnia: 2013-09-14

Poznaliśmy grupy oraz terminarze rozgrywek ligowych prowadzonych przez MZTS w sezonie 2013/2014. Oto jak się prezentują:

Podział na grupy znajdą Państwo TUTAJ

Terminarze rozgrywek:

2 liga kobiet - TUTAJ
pierwszy mecz: SKS 40 Warszawa - KS Spójnia Warszawa 06.10.2013 godz. 11:00

2 liga mężczyzn - TUTAJ
pierwszy mecz: KS Spójnia II Warszawa - GLKS II Nadarzyn 06.10.2013 godz. 11:00

3 liga mężczyzn - TUTAJ
pierwszy mecz: HALS Warszawa - KS Spójnia III Warszawa 06.10.2013 godz. 11:00

4 liga mężczyzn - TUTAJ
pierwszy mecz: KS Spójnia IV Warszawa - KS Wąsewo 06.10.2013 godz. 11:00

5 liga mężczyzn - TUTAJ

JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICóW NA TE SPOTKANIA!!!

 
Plik
 

Weekend Spójniaków


z dnia: 2013-09-13

Pod znakiem występów zawodników Spójni Warszawa przebiegnie kolejny weekend sezonu. W sobotę wyjazdowy mecz 2. kolejki pierwszej ligi mężczyzn rozegrają nasi pierwszoligowcy, a rywalem będzie MRKS Gdańsk. Tutaj oczekiwania są olbrzymie i bardzo liczymy na komplet punktów przywiezionych z trudnego terenu. Tego samego dnia pierwszym turniejem WTK rozgrywki zainaugurują Młodzicy, którzy powalczą na warszawskim Targówku. Mamy swoich faworytów, szczególnie w kategorii chłopców, gdzie z nr. 1 rozstawiony będzie Łukasz Sokołowski, natomiast z nr. 3 Krzysztof Wachowski. W niedzielę w podwarszawskiej Jabłonnie zostanie rozegrany ciekawie zapowiadający się pierwszy WTK Seniorek i Seniorów. Przede wszystkim uwagę przyciągają nazwiska, jakie będzie można oglądać tego dnia. Naszymi faworytami i zarówno turniejowymi jedynkami będą: Artur Daniel, który został rozstawiony z nr. 1 w kategorii Seniorów oraz Małgorzata Kowalska, która także przystąpi z najlepszego miejsca do turnieju pań. Nie zapomnijmy o Jasiu Olku i Przemku Sałacińskim, którzy mimo niesamowitej obsady będą walczyć o jak najwyższe miejsce. Niżej możemy zobaczyć tabelki turniejowe, a także listę zgłoszonych zawodników, w tym wielu naszych reprezentantów. 

Tabelki turniejowe:

I WTK Młodzik - 14.09.2013
gra pojedyncza młodziczek - TUTAJ
gra pojedyncza młodzików - TUTAJ

I WTK Senior - 15.09.2013
gra pojedyncza seniorek - TUTAJ
gra pojedyncza seniorów - TUTAJ

 
Plik
 

Czy wiesz, że...


z dnia: 2013-09-13

Tenisiści stołowi z USA Max Fergus i Luke Logan odbijali piłeczkę bezbłędnie przez osiem i pół godziny, poprawiając dotychczasowy rekord w długości wymiany o ponad 15 minut.

Amerykanie zostaną wpisani do Księgi Rekordów Guinnessa.
Do historycznej wymiany doszło podczas turnieju w chińskim Kantonie, gdzie Fergus i Logan zbierali pieniądze na zorganizowanie olimpiady specjalnej w ojczyźnie. Obaj uczą się obecnie w miejscowości Stroughton w stanie Wisconsin.

Amerykanie nie popełnili żadnego błędu przez osiem godzin, 30 minut i sześć sekund. Poprzedni rekord - osiem godzin, 15 minut i jedna sekunda - należał do ich rodaków Briana i Steve`a Seibelów.

- Początkowo to był tylko śmieszny pomysł, ale później chłopaki włożyli dużo wysiłku w to, aby go zrealizować. Jestem dumna z ich determinacji i koncentracji - powiedziała matka jednego z zawodników Bev Fergus. 
Plik
 

Pierwsze Grand Prix Spójni Warszawa.


z dnia: 2013-09-09

W poprzednią sobotę już wszyscy mogli oficjalnie zainaugurować nowy sezon. Na hali warszawskiej Spójni odbył się pierwszy turniej Grand Prix nowego, długiego cyklu. Po raz kolejny nie zawiedli nas miłośnicy małej piłeczki i w bardzo licznym gronie stawili się na starcie. Przypominając regulamin nasz turniej odbywa się w trzech kategoriach, a na zdjęciu tej aktualności znajduje się widoczny w wielu miejscach przy hali plakat, na którym możemy zapoznać się z godziną i miejscem rozgrywek. Pierwszy turniej ma to do siebie, że zwycięzcy zostają automatycznie liderami klasyfikacji generalnej, dlatego nie będziemy o niej wspominać. Zwycięzcą kategorii Open okazał się Zenon Jabłoński, który 3:1 pokonał w finale Wojciecha Węgrowicza. Kategoria Oldboy Młodszy to popis Pawła Życkiego, który w tym samym stosunku setów (3:1) uporał się z Wojciechem Stańczukiem. W obu kategoriach wystartowało po 41 osób, co jest na pewno dobrym wynikiem. W kategorii Oldboy Starszy Wojciech Stańczuk poniósł drugą finałową porażkę 3:1. Tym razem jego pogromcą był Jerzy Sikorski, który nie ma sobie równych w naszych turniejach. Gratulacje!!! 
Zapraszamy już za tydzień (14.09) na kolejny turniej!

Jednocześnie przypominamy, że aktualne wyniki są dostępne po każdym sobotnim GP na naszej stronie. 

Wyniki 1 GP:

Open:
1. Zenon Jabłoński
2. Adam Władysiuk
3. Wojciech Węgrowicz

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Marek Laskowski
3. Wojciech Stańczuk

Oldboy Starszy:
1. Jerzy Sikorski
2. Wojciech Stańczuk
3. Marek Wiewiór

Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii 1 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz ranking znajdziecie Państwo TUTAJ


 
Plik
 

Wygrana pierwszoligowców na inaugurację nowego sezonu!


z dnia: 2013-09-09

W meczu inauguracyjnym sezon 2013/2014 pierwszoligowa drużyna Spójni pokonała na własnym parkiecie zespół Warty Kostrzyn nad Odrą 7:3! 

Niedzielny mecz był także debiutem dla nowego zawodnika Spójni, indywidualnego mistrza Polski z 2009r. Artura Daniela. Jakże udany był to debiut! Popularny "Lama" zdobył 2,5 pkt triumfując we wszystkich pojedynkach tego dnia. Każdy z Naszych zawodników punktował w niedzielę, czego efektem jest dużo lepszy start niż w zeszłym sezonie. Szczególne brawa dla Przemka, który wygrywając swoje pojedynki po 3:2 okazał zimną głowę w końcówkach, a podczas przebiegu meczu prezentował wyśmienite akcje. Tego dnia był królem drugiego stołu. Godna uwagi jest także postawa Jaśka, który zawsze dorzuci "cegiełkę" do zwycięstwa. Tym razem był to jeden punkt, jednak wiemy, że stać go na więcej, co jeszcze na pewno nam udowodni. Podsumowując występ naszych "pierwszaków" widzimy zespół kompletny na ten sezon. Każdy punktuje, a do tego mamy wzmocnioną ławkę rezerwowych, co jest na pewno dużym plusem. Dziękujemy kibicom za fantastyczny doping. Dzięki wam ta hala tętniła życiem i oczekujemy tego samego w kolejnych spotkaniach. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na facebooku, jaką poprowadzimy w sobotę podczas meczu z MRKSem Gdańsk, a także zapraszamy na kolejne mecze rozgrywane we własnej hali, o których będziemy informowali na bieżąco!

Wyniki:
Daniel - Żarski 3:0
Skubiszewski - Bąk 1:3
Olek - Stamirowski 3:1
Sałaciński - Kibała 3:2
Daniel/Skubiszewski - Bąk/Kibała 3:0
Olek/Jarosławski - Stamirowski/Żarski 1:3
Daniel - Bąk 3:2
Skubiszewski - Żarski 3:0
Olek - Kibała 0:3
Sałaciński - Stamirowski 3:2

Galeria zdjęć z meczu TUTAJ

 
Plik
 

I liga mężczyzn - Już dziś inauguracja sezonu. Wszyscy na Wybrzeże Gdyńskie 2 !


z dnia: 2013-09-08

Już w najbliższą niedzielę o godz.12.00 zapraszamy na inauguracyjny mecz naszych pierwszoligowców. W tym sezonie drużynę Spójni wzmocnił indywidualny Mistrz Polski z 2009 roku Artur Daniel. Czekamy na gorący doping kibiców.


 
Plik
 

Ruszyła Ekstraklasa kobiet. Zwycięstwo AZS AJD Częstochowa.


z dnia: 2013-09-07

Na inaugurację nowego sezonu Ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym świetnie zaprezentowały się zawodniczki AZS AJD Częstochowa. Akademiczki z Częstochowy pokonały po zaciętym pojedynku KSTS DWSPiT Polkowice 3:2. 
W barwach AZS Częstochowa udanie zadebiutowała Kasia Nowocin pokonując Natalię Michorczyk 3:0. Cenny punkt do zwycięstwa zdobyła Elena Dubkova i Kasia Ślifirczyk pokonując w piątej grze 3:1 brązową medalistkę Mistrzostw Polski 2013 seniorek z Ostródy Agatę Pastor.

Wyniki:

AZS AJD Częstochowa - MKSTS DWSPiT Polkowice   3:2
Dubkova Elena - Pastor Agata 3:0
Ślifirczyk Katarzyna - Grzybowska Katarzyna 0:3
Nowocin Katarzyna - Michorczyk Natalia 3:0
Dubkova Elena - Grzybowska Katarzyna 0:3
Ślifirczyk Katarzyna - Pastor Agata 3:1

Pozostałe mecze Ekstraklasy kobiet:
KS BRONOWIANKA Kraków  - KU AZS UE Wrocław -  07-09-2013 godz. 16:00
AZS UMCS OPTIMA Lublin -  GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn - 07-09-2013 godz. 16:00
KU AZS PWSiP Łomża - KTS Tarnobrzeg  - 11-09-2013 godz. 17:00 
SKTS Sochaczew  - POLMLEK ZAMER Lidzbark Warmińsk - przełożony 
Plik
 

KATASTROFA Polskiej Piłki Kopanej !!!


z dnia: 2013-09-06

.....................................................

Polska - Czarnogóra 1:1

 
Plik
 

Sukces Tarnobrzega !


z dnia: 2013-09-06

Świetny występ w pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń zaliczył KTS Zamek Tarnobrzeg, który pokonał 3:0 węgierską drużynę Budaorsi 2i SC Budapeszt. 

Sukces Tarnobrzega można podkreślić tym, że dzisiejszy rywal dotarł do finału poprzedniego sezonu elitarnych rozgrywek. Dobrze dysponowane dziś reprezentantki Zamku oddały swoim rywalkom tylko 2 sety.  Pewny występ zaliczyła posiadająca niemieckie obywatelstwo Han Ying, która w trzech setach uporała się z  Dorą Madrasz. Kolejne pojedynki to zwycięstwa w stosunku 3:1 i zdecydowana gra, co dobrze nastraja przed następnymi meczami. W drugim meczu grupy B Austriacki Linz AG Froschberg pokonał 3:0 Rosyjski Tyumen.  W drugiej kolejce, która zostanie rozegrana 18 października KTS czeka pojedynek także we własnej hali z Linz AG Froschberg. 

KTS Zamek Tarnobrzeg - Budaorsi 2i SC Budapeszt 3:0

Wyniki gier:
Han Ying - Dora Madrasz 3:0 (11:8, 11:7,11:2)
Margarita Piesocka - Sandra Pergel 3:1 (13:11, 6:11, 11:4, 11:3)
Renata Strbikova - Maria Fazekas 3:1 (12:10, 11:7, 7:11, 11:9)

Tabela grupy B:
1. KTS Zamek Tarnobrzeg
2. Linz AG Froschberg
3. Tyumen
4. Budaorsi 2i SC Budapeszt

W dniu 07-09-2013 w LM zagrają:
Grupa :A
1. Sobota Fenerbahce - SVS Strock -   07-09-2013 godz. 13:30  
2. TTC Berlin Eastside - Metz  -    07-09-2013 godz. 18:00

Następny mecz KTS ZAMEK Tarnobrzeg - Linz AG Froschberg - 18-09-2013 godz. 17:00 - Tarnobrzeg

Szczegółowa tabela i wyniki LM TUTAJ 
Plik
 

Już dziś KTS ZAMEK Tarnobrzeg rozpoczyna walkę w Lidze Mistrzyń


z dnia: 2013-09-06

Już dziś 6 października o godz. 17. w hali MOSiR w Tarnobrzegu KTS ZAMEK Tarnobrzeg rozpocznie rywalizację w Lidze Mistrzów, a przeciwniczkami będzie węgierski BUDAORSI 21SC, finalistki ostatniej edycji LM.

Trener Zbigniew Nęcek pytany o cele sportowe w nowym sezonie odpowiedział zwięźle: mistrzostwo Polski, a w Lidze Mistrzyń zbieranie doświadczeń. Dodał również, iż realne jest trzecie miejsce w grupie, które promowałoby do występów w Pucharze ETTU od fazy ćwierćfinałowej. – Żeby tak się stało, to musimy dobrze zacząć. Wielkie znaczenie ma więc piątkowy mecz z węgierskim Budaörsi wyjaśniał szkoleniowiec.

Mecze LM:
Grupa B: 
1. Zamek Tarnobrzek - Budaorsi 2i SC - 06-09-2013 godz. 17:00
2. Linz AG Froschberg - Tiumeń -  06-09-2013 godz. 18:00
Grupa :A
1. Sobota Fenerbahce - SVS Strock -   07-09-2013 godz. 13:30  
2. TTC Berlin Eastside - Metz  -    07-09-2013 godz. 18:00

Następny mecz KTS ZAMEK Tarnobrzeg - Linz AG Froschberg - 18-09-2013 godz. 17:00 - Tarnobrzeg

Mecz KTS ZAMEK Tarnobrzeg – Budaorsi SC będzie można obejrzeć na stronie laola.tv 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji KTS ZAMEK Tarnobrzeg TUTAJ


 
Plik
 

Francuzki i Szwedzi rywalami Polaków w ME w tenisie stołowym


z dnia: 2013-09-05

Rywalami polskiej reprezentacji drużynowych mistrzostwach Europy  w tenisie stołowym, które odbędą się 4-13 października w austriackim Schwechat będą Francuzki i Szwedzi.

W przypadku zwycięstw oba polskie zespoły w ćwierćfinale zmierzą się z reprezentacjami Rosji.
W eliminacjach Polki zajęły trzecie miejsce w grupie A Championship Division (tzw. kontynentalna pierwsza liga), zaś Polacy triumfowali w gr. B Challenge Division (druga liga).
Pary 1/8 finału DME:
kobiety: 
Polska - Francja, Rumunia - Ukraina, Hiszpania - Czechy, Holandia - zwycięzca meczu Austria - Turcja
rozstawione zespoły (rozpoczynają grę od ćwierćfinału): Węgry, Rosja, Białoruś, Niemcy
mężczyźni: Polska - Szwecja, Grecja - Czechy, Hiszpania - Białoruś, Niemcy - Austria
rozstawione zespoły (rozpoczynają grę od ćwierćfinału): Portugalia, Chorwacja, Francja, Rosja

Losowanie odbyło się na lotnisku w Wiedniu.

 
Plik
 

Podsumowanie Letniego Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2013-09-02

W minioną sobotę poznaliśmy najlepszych zawodników Letniego Grand Prix Spójni Warszawa. Podsumowując cały cykl należy zaznaczyć o rekordowych ilościach zawodników oraz wysokim poziomie. Cieszy, że nasz turniej staje się podstawą pierwszego dnia weekendu. Przechodząc do wyników zauważamy, że po raz kolejny na podium stanęli nasi stali bywalcy. Zwycięzcy klasyfikacji końcowej we wszystkich trzech kategoriach, okazali się także najlepsi w ostatnim GP, co potwierdziło ich dominację. Na szczególne brawa zasługuje Paweł Michalski, który zdeklasował rywali i wygrał kategorię Oldboy Młodszy z 90 punktami przewagi. Kategoria Open to zwycięstwo zasieków obronnych Jarosława Okrucha, którego warto pochwalić za solidną grę. W kategorii Oldboy Starszy walka o pierwsze miejsce została rozstrzygnięta między Jerzym Sikorskim, a Mirosławem Kubisiakiem. Tym razem lepszy okazał się Pan Jerzy, któremu trzeba pogratulować, już nie pierwszych sukcesów w naszych turniejach. Gratulujemy!!!

Zapraszamy na kolejny cykl Grand Prix Spójni, którego wyniki oczywiście znajdziecie na naszej stronie! 

Klasyfikacja końcowa Letniego GP:

Open:
1. Jarosław Okruch
2. Grzegorz Pławski
3. Arkadiusz Postek

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Michalski
2. Mirosław Kubisiak
3. Jerzy Sikorski

Oldboy Starszy:
1. Jerzy Sikorski
2. Mirosław Kubisiak
3. Zdzisław Orzechowski

Szczegółowe wyniki 9 GP oraz rankingi po całym cyklu znajdziecie Państwo TUTAJ

 
Plik
 

All-Stars - Bogoria 2:1


z dnia: 2013-09-02

W niedzielne popołudnie w grodziskiej sali odbył się towarzyski mecz tenisa stołowego pomiędzy zespołem All-Stars, a Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, w której zwyciężyła 2:1 drużyna złożona z gwiazd polskiej Superligi. 

"Chcieliśmy stworzyć fajne widowisko dla kibiców i podobnie jak oni mieć dobrą zabawę przy promocji tenisa stołowego. To naprawdę atrakcyjny sport, w którym często decydują detale, o których się zapomina. Pokazaliśmy też naszą dyscyplinę od mniej złożonych akcji, ale za to bardziej widowiskowych dla oglądających. Mam nadzieję, że się podobało i że za rok będziemy mieć okazję do rewanżu" - powiedział Robert Floras.

Wyniki:  
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Superliga All-Stars 1:2 

Paweł Fertikowski - Jewgienij Szczetinin 0:3 (7-11, 5-11, 5-11) 
Daniel Górak - Jakub Kosowski 3:1 (11-8, 11-9, 10-12, 11-9) 
Robert Floras - Wang Zeng Yi 1:3 (5-11, 8-11, 11-7, 8-11)