Życzy: KLUB SPORTOWY SPóJNIA WARSZAWA

Plik

2. Grand Prix Polski Żaków: Sukces Janka Adamiaka !!!

z dnia: 2014-12-21

Bardzo dobry wynik osiągnął jeden z najmłodszych Spójniaków - Janek Adamiak, który uplasował się na 15. pozycji podczas 2. Grand Prix Polski Żaczek i Żaków, które w dniach 19-21.12.2014 zostało rozegrane w Brzegu Dolnym. Zawody dla Janka zaczęły się już w piątek, od występu w eliminacjach z racji braku awansu z WTK. Szybkie dwa zwycięstwa zapewniły awans do sobotniego turnieju grupowego i nawet porażka z Ernestem Ciechomskim nic nie zmieniała. W sobotę Jasiek dał popis świetnej gry zwyciężając wszystkie pojedynki w grupie z wyżej notowanymi rywalami. Awans do turnieju głównego z pierwszego miejsca oznaczał teoretycznie słabszego rywala w pierwszej rundzie. Losowanie wyłoniło jednak Ernesta Ciechomskiego (Return Piaseczno), z którym można było pamiętać porażkę z eliminacji. Tym razem było zupełnie inaczej i to zawodnik Spójni Warszawa zwyciężył 3:0. Niestety kolejna runda okazała się nie do przejścia, a turniej pocieszenia zakończony z dwoma porażkami oraz dwoma zwycięstwami (m.in z Janem Należytym (Return Piaseczno), który wygrał II WTK na Mazowszu) można uznać za udany. Podsumowując start Janka należą się wielkie gratulacje zarówno zawodnikowi jak i tacie, który na tych zawodach występował również w roli trenera. Postępy, które zrobił nasz żak stawiają go bardzo wysoko w stawce ogólnopolskiej. Wiemy, że Janka stać na takie wyniki i mamy nadzieję, że w następnych zawodach powtórzy swoją dobrą grę. GRATULUJEMY !!!

Tabele:
gra pojedyncza żaczek - turniej główny - TUTAJ
gra pojedyncza żaków - turniej główny - TUTAJ

Plik

3 liga: "Sokół" daje Spójni dwa punkty !!!

Jak to już bywa od pierwszego meczu Spójni w trzeciej lidze, tak samo i teraz emocje były niesamowite. Sąsiadujące w tabeli Spójnia III Warszawa oraz SKS 40 Warszawa dały dziś pokaz dobrej gry na sali przy Wybrzeżu Gdyńskim 2. Ten pokaz mogli zobaczyć nieliczni kibice, jednak tym którzy przyszli serdecznie dziękujemy. Szczególnie "głośno" było podczas ostatniego pojedynku... Przy stanie 7:6 dla Spójni do stołu podeszli Łukasz Sokołowski oraz Sebastian Bąk, który dwa sezony temu występował w naszych barwach. Po znakomitej grze "Sokół" objął prowadzenie 2:1 oraz 8:4, a następnie miał kilka piłek meczowych.Kiedy wszyscy już cieszyli się ze zwycięstwa Sebastian w dobrym stylu obronił "meczbole" i rozstrzygnął czwartego seta na swoją korzyść. W piątym - Sebastian broni kolejne dwie piłki meczowe i ze stanu 10:8 dla Łukasza robi 10:10. Wtedy serca wszystkim zaczęły bić bardzo mocno, jednak kolejne dwie, świetne akcje należały do naszego młodego bohatera, który dał upragnione dwa punkty do tabeli. Ponadto na swoim, wysokim poziomie zagrali pozostali Spójniacy, a więc Marek Łuczaj, (któremu po raz kolejny dziękujemy i liczymy na Niego w następnych spotkaniach), Mateusz Jarosławski oraz Damian Wasiak. Trzecioligowcom należy się zasłużony odpoczynek, a kolejny mecz dopiero 11 stycznia, Rok 2014 kończymy na TRZECIM miejscu w tabeli !!!

Plik

3 liga: Zwycięstwo Spójni III Warszawa po dramatycznej końcówce !!!

z dnia: 2014-12-15

Mecz 10. kolejki 3 ligi mężczyzn, w którym zmieniono gospodarza na Spójnię zakończył się zwycięstwem 8:5. Derby Warszawy z ATS-em przebiegały pod dyktando Spójniaków, aż do wyniku 7:2. Wtedy sami zawodnicy przegrywając trzy mecze po 2:3 z rzędu zgotowali sobie dramatyczną końcówkę, która była na pewno efektem lekkiego rozluźnienia w szeregach Spójni, ale również znakomitej postawy rywali. Przy wyniku 7:5 dla Spójni na drugim stole "Sokół" przegrał 3:1 z Michałem Sitarskim, a równocześnie "Jaros" bronił dwóch piłek meczowych w piątym secie. Serca wtedy zaczęły wszystkim mocniej bić, oprócz Mateuszowi, który co raz bardziej jest znany z wygrywania ostatnich, dramatycznych pojedynków przesądzających o dwóch punktach dla Spójni. Tak było również tym razem, gdy z wyniku 2:2, 8:10 zdobył kolejne cztery punkty z rzędu i uratował drużynę od starty jednego "oczka". Co raz lepsza sytuacja w tabeli daje większe nadzieje nawet na baraże o drugą ligę. Wreszcie wykrystalizował się cel, a dobra gra i co raz większa liczba osób na meczach (za która drużyna dziękuje) sprawia, że trzecia liga brnie w dobrym kierunku...

Plik

Przeciętne 2. Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów...

Bez większych wyników i sukcesów wrócili do Warszawy z Brzegu Dolnego zawodnicy Spójni Warszawa, gdzie w miniony weekend odbyło się 2. Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów. Na piątkowe eliminacje wybrał się jedynie Damian Wasiak, który niestety nie zdołał awansować do sobotniego turnieju grupowego. Sama gra nie była w jego wykonaniu zła, jednak końcówki setów, czy po prostu brak szczęścia w losowaniu sprawiły, że wynik jest słaby... Kuba Jędrzejczak, który zaczął zmagania w sobotę z racji imiennego limitu również nie zachwycił. Przede wszystkim wykonał swoje zadanie pozostając w "szesnastce" rankingu, jednak wszyscy jak i on sam liczył na lepszą pozycję niż 19. Za juniorami połowa sezonu w startach indywidualnych. Można powiedzieć, że jeden zawodnik w stawce 64. na turnieju ogólnopolskim to słaby wynik, dlatego trzeba dobrze przygotować się do 3. Grand Prix, gdyż warto uzyskać "limit" z dobrym numerem na Mistrzostwa Polski w zmaganiach drużynowych. Naszych juniorów na pewno na to stać, a więc może przerwa zimowa, wolna od szkoły pozwoli zwiększyć efektywność treningów i będziemy mogli wkrótce cieszyć się sukcesami Spójniaków...

z dnia: 2014-12-07

7 grudnia na sali Spójni Warszawa odbyły się aż trzy mecze. Swoje zmagania toczyli jednocześnie drugoligowcy z Pogonią Siedlce, trzecioligowcy z Sannikami oraz drugoligowe panie z Radomiem. Najważniejsze jest to, że wszystkie spotkania zakończyły się dość pewnymi zwycięstwami Spójni. Poniżej relacje oraz wyniki:

Draczka/Stępiński - Sagan/Skolimowski 3:1

W dniu dzisiejszym na własnej hali gościliśmy drużynę z Siedlec. Mimo, że przed pojedynkiem, biorąc pod uwagę obecny układ w tabeli rozgrywkowej, byliśmy zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa, to wiedzieliśmy, że w drużynie z Siedlec na pierwszym stole grają bardzo doświadczeni zawodnicy, Hubert Byszewski (niegdyś jeden z najlepszych młodzików w Europie) i Jakub Sagan, który od wielu lat prezentuje się z bardzo dobrej strony. Mecz rozpoczął się jednak od mocnego uderzenia  Spójniaków i było 3:1 po singlach. W najbardziej emocjonującym pojedynku Michał Jarosławski pokonał Jakuba Sagana w stosunku 3:1. Warte odnotowania są także deble, które ułożyły się pod nasze dyktando na obu stołach (5:1). W ostatnich parach singlowych bardzo dobrą formę udowodnił Hubert Byszewski, który pokonał Kamila (a wcześniej Daniela) bez straty seta. Na szczególne brawa zasługują młodzi zawodnicy Spójni Piotr Stępiński i Jakub Jędrzejczak , którzy coraz śmielej poczynają sobie w lidze ogrywając  wielu dobrych zawodników. Piotrek w tym sezonie sprawuje się nadspodziewanie dobrze i do tej pory przegrał tylko jedną partię singlową (!), zaś jego rok młodszy kolega, Jakub Jędrzejczak, nie chce pozostawać w tyle i też prezentuje świetną dyspozycję. Następny mecz tuż przed świętami z IKRTS Józefów.

Paweł Tusień - Nikodem Sadowski 1:3

Kolejne ważne zwycięstwo trzecioligowców stało się faktem. Na pewno mecz nie należał do tych na szczycie, gdyż goście wystąpili bez swoich dwóch najlepszych zawodników. Mimo wszystko należą się brawa za dobre podejście do meczu i wysoki wynik. W zespole Spójni zadebiutował Paweł Tusień, jednak nie będzie miło wspominał swojego występu, gdyż przegrał dwie gry. Cieszą dwie wygrane gry podwójne, które ostatnio nie wychodziły najlepiej trzecioligowcom. Dzięki zdobytym punktom Spójnia III Warszawa przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień derby Warszawy z ATS-em. Do składu powróci już Łukasz Sokołowski, który akurat w tą niedzielę występował w 2 Grand Prix Polski Kadetów odnosząc liczne sukcesy, o których piszemy TUTAJ.

2 liga kobiet: KS Spójnia Warszawa - IKTS Broń Radom 9:1

Plik

Bardzo dobry występ "Sokoła" na 2 Grand Prix Polski Kadetów !!!

z dnia: 2014-12-08

Dwudzieste miejsce zajął Łukasz Sokołowski podczas 2 Grand Prix Polski Kadetów, które zostało rozegrane na pięknej hali Stelmetu w Zielonej Górze w dniach 05-07.12.2014r, Jest to bardzo dobry wynik zważając na to, że Łukasz jest jeszcze przecież młodzikiem. Swoje zmagania musiał zaczynać już w piątek od eliminacji (trzecie miejsce na WTK), jednak nikt nie potrafił zatrzymać "Sokoła" w drodze po awans do turnieju głównego. Pierwsza porażka i chwile "grozy" nadeszły w turnieju grupowym, gdzie układ gier mógł sprawić, że wyjście z grupy było zagrożone. Pomyślnie rozstrzygnięta ostatnia partia oraz dobry wynik rywali sprawił, że pierwsze miejsce w grupie stało się faktem. Oznaczało to teoretycznie słabszego rywala w meczu o "16". Po dość zaciętym boju udało się go pokonać 4:2, jednak na przeszkodzie w kolejnej rundzie stanął rozstawiony z numerem drugim Artur Grela, który nie pozwolił ugrać nawet seta. Turniej pocieszenia nie był tak bardzo udany i ostatecznie po kilku porażkach i jednym zwycięstwie Łukasz uplasował się na bardzo wysokim dwudziestym miejscu. Od całego klubu należą się wielkie gratulacje. Mamy nadzieję, że tak przepracowany okres pozwoli na najbliższym Grand Prix Polski młodzików powalczyć o tytuł najlepszego w Polsce. Oczywiście liczymy również na Łukasza w trzeciej lidze, gdzie pokazuje wielką waleczność oraz nie przeciętne umiejętności.

Niestety nasz inny reprezentant Kacper Moliński nie przeszedł eliminacji. Szkoda braku awansu Kacpra przede wszystkim z powodu, że ostatnio prezentował wysoką i solidną formę. Przed nim jeszcze trzeci WTK oraz GPP, więc należy się dobrze przygotować do tych startów i zawalczyć na kolejnych zawodach.

Wyniki i tabele:
gra pojedyncza kadetek - TUTAJ
gra pojedyncza kadetów - TUTAJ

Plik

1 liga mężczyzn - zwycięstwo z Marabellą Sopot i pierwsze miejsce w tabeli!!!

Zwycięstwem naszych zawodników 7:3 zakończył się wyjazdowy mecz rozgrywany w Gdańsku z Marabellą Sopot. Marabella jest w tym sezonie Beniaminkiem, lecz potrafiła urywać punkty najsilniejszym drużynom.

Po pierwszych singlach wynik 1:1. Jan Olek bardzo szybko poradził sobie z Mateuszem Dzikowskim, choć styl gry reprezentowany przez Mateusza nie jest dla Janka najłatwiejszy. Na pierwszym stole Bartek Szarmach nieznacznie przegrał w piątym secie z Patrykiem Jędrzejewskim.
Kolejny rzut singli i powtórka z rozrywki. Pewne zwycięstwo Tomka Sposoba nad Jakubem Benzefem i porażka 2:3 Szymka Malickiego z Arturem Danielem. Tego meczu było nam szczególnie szkoda, gdyż Szymek, pomimo słabszej gry  w dwóch pierwszych setach, zdołał się podnieść i doprowadzić do stanu 2:2 w setach i 5:0 w punktach. Wydawało się, że ma ten mecz pod kontrolą, lecz końcówka należała do byłego indywidualnego mistrza Polski i to on zwyciężył 13:11

Po deblach sytuacja zaczynała powoli być nerwowa. Na drugim stole para Sposób/Olek zaliczyła kolejne zwycięstwo i zakończyła rundę jesienną bez porażki. Na pierwszym stole niestety kolejna końcówka piątego seta uciekła naszym zawodnikom i to para Daniel/Jędrzejewski mogła cieszyć się zdobytym punktem dla drużyny.

Od tego momentu sytuacja zaczęła się znacznie poprawiać. Szymek i Bartek, niezrażeni swoimi poprzednimi porażkami, wykrzesali z siebie wystarczająco dużo siły, żeby zwyciężyć swoje single kolejno 3:1 i 3:2. Również na drugim stole nie zawiódł Tomek, pokonując 3:1 Mateusza Dzikowskiego i odnosząc tym samym szesnaste singlowe zwycięstwo w tym sezonie. Ostatni mecz pomiędzy Dżonym a Jakubem Benzefem, chociaż nie miał wpływu na wynik meczu, również był bardzo ciekawy. Pomimo wygranego pierwszego seta 11:1, Janek musiał brać czas przy stanie 1:2 w setach i 1:3 w punktach, co pozwoliło mu odnaleźć rytm w swojej grze i ostatecznie zwyciężyć 3:2.

Zakończona runda jesienna pozwala nam mieć spore nadzieje na grę w barażach i walkę o miejsce w ekstraklasie. Z ośmioma zwycięstwami i jedną porażką mamy na koncie 16 punktów i obecnie jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli.

z dnia: 2014-12-03

Za nami kolejne Grand Prix Spójni Warszawa. Na starcie zjawiła się znakomita grupa 101 uczestników. Jak to bywa w ostatnim czasie, tak samo teraz najliczniejsza kategoria to Oldboy Młodszy. Naszą relację zacznijmy jednak od Oldboyów Starszych, gdzie pierwsze miejsce zajął Jerzy Sikorski pokonując w finale 3:1 Tadeusza Pytkowskiego. Jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie w tej kategorii pana Jurka. Oldboy Młodszy to popis trzech Pawłów, a jednym z nich był bardzo dobrze znany na Spójni - Paweł Tusień, który zajął trzecie miejsce. Najlepszy okazał się Paweł Michalski, który zwyciężył w finale z Pawłem Życkim 3:0. Kolejny sukces Spójniaków to kategoria Open. W niej niepokonany okazał się Kacper Moliński, który w finale po czterosetowym pojedynku pokonał Arkadiusza Ziemińskiego. Jest to pierwsze w życiu zwycięstwo Kacpra na naszych sobotnich turniejach. Brawo !!!. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (06.12.2014) na 13. turniej !