Spójnia :: Aktualności  Archiwum roku 2019, według miesięcy ...

1

  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

1211109876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

4321

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

 
Plik
 

Wywiad z Katarzyną Nowocin...


z dnia: 2014-02-28

Na portalu społecznościowym facebook ukazał się wywiad z byłą zawodniczką naszego klubu KS Spójnia Warszawa Katarzyną Nowocin, do którego serdecznie zapraszamy.

Katarzyna Nowocin - urodzona 08.06.1994, jedna z najlepszych polskich zawodniczek w tenisie stołowym, młodego pokolenia. Jak zdradza w wywiadzie, trenuje od 12 lat. Karierę zaczynała w Spójni Warszawa, potem grała w GLKS Nadarzyn i KS ATS Warszawa. W 2009 roku ponownie wróciła do klubu z ulicy Wybrzeża Gdyńskiego. Od dwóch sezonów gra w Ekstraklasie Kobiet. Najpierw w sezonie 2012/2013 występowała w Warszawskiej Spójni, grając w drużynie razem z Natalią Bąk, Alicją Leśniak i Małgorzatą Kowalską-Sawecką. Mimo ambitnej gry stołeczna drużyna grająca bez żadnej Azjatki nie miała szans na pozostanie w elicie i zanotowała spadek do I ligi. Od bieżącego sezonu 2013/2014 popularna „Enka” reprezentuje klub KU AZS AJD Częstochowa, grając tam razem z Eleną Dubkovą, Katarzyną Ślifirczyk, Aleksandrą Piętą oraz Joanną Ściblak. Po 14 kolejkach sezonu, drużyna z Częstochowy zajmuje z dorobkiem 8 punktów, 7 miejsce i jest blisko utrzymania się w elicie. W tym sezonie dotychczasowy dorobek Kasi to 14 ekstraklasowych pojedynków, z których wygrała 3. Jakie są silne punkty Kasi? O czym marzy? Jakie są Jej cele? O tym poniżej. Zapraszamy do lektury! 


Dawid Wilamowski: Kasiu przedstaw naszym czytelnikom swoją osobę. Powiedz gdzie grasz, gdzie grałaś wcześniej, od ilu lat trenujesz? 

Kasia Nowocin: Moim poprzednim klubem była KS Spójnia Warszawa, w której zaczynałam swoją przygodę z tenisem, a do ubiegłego sezonu (po wcześniejszych zmianach barw klubowych), reprezentowałam Spójnię przez 4 lata z rzędu. Obecnie gram dla KU AZS AJD Częstochowa, a trenuję od ponad 12 lat. 

Dawid Wilamowski: Jeśli możesz to zdradź dlaczego zdecydowałaś się na odejście ze Spójni i transfer do Częstochowy? Ze względu na grę w ekstraklasie? 

Kasia Nowocin: Tak, dokładnie. W poprzednim sezonie również grałam w ekstraklasie w KS Spójni Warszawa, ale niestety nie udało nam się utrzymać. Wiele czynników złożyło się na tą decyzję- spadek do I ligi, ukończenie szkoły średniej, trzeba było myśleć co dalej. Dostałam propozycję gry w ekstraklasie w KU AZS AJD Częstochowa i nauki na tutejszej Akademii im. Jana Długosza, więc pomyślałam, że warto spróbować. 

Dawid Wilamowski: Jakim sprzętem grasz? 

Kasia Nowocin: Generalnie wszystko firmy Butterfly, zarówno okładziny jak i deska. Mój obecny sprzęt to deska Jonyer Hinoki Special i okładziny Tenergy 05FX oraz Tenergy 25. 

Dawid Wilamowski: Jakie były Twoje początki z tą dyscypliną, dlaczego akurat wybrałaś tenis stołowy 

Kasia Nowocin: To, że jestem dziś w tym, a nie innym miejscu zawdzięczam mojej siostrze Milenie, bo to ona pierwsza odkryła ten piękny sport i z czasem zaraziła mnie swoją pasją. Dziś ona spełnia się z powodzeniem w innej, zupełnie niezwiązanej z tenisem roli, a ja staram się żyć pasją do tego sportu za nas obie. Oczywiście gdyby nie ogromne wsparcie również moich rodziców pewnie już dawno skończyłabym grać, ale nauczyli mnie, że zawsze trzeba być wiernym temu co się kocha, nawet gdy wydaje się, że jest się w totalnym dołku z którego nie ma wyjścia. 

Dawid Wilamowski: Jaki masz bilans gier w ekstraklasie? Jak oceniasz poziom gry pomiędzy 1 ligą a ekstraklasą kobiet? 

Kasia Nowocin: Bilans niestety jak na razie ujemny, ale mam na koncie kilka zwycięstw. Drugi rok gry w najwyższej z lig to tak na dobrą sprawę dopiero raczkowanie w tenisie stołowym. Przepaść między I ligą a ekstraklasą jest kolosalna- tutaj nie ma miejsca na odpuszczenie czy drobne błędy. Jednak każdy z rozegranych meczy jest cennym doświadczeniem, które skrupulatnie zbieram i wykorzystam ze zdwojoną siłą w przyszłości :) 

Dawid Wilamowski: Jakie jest Twoje największe marzenie związane z tenisem stołowym? 

Kasia Nowocin: Marzy mi się, by z każdym sezonem polepszać swój bilans gier w ekstraklasie. Jest też bardziej finezyjne marzenie- by móc zwiedzić jak najwięcej miejsc w Europie, a może i nawet na świecie dzięki tenisowi :) 

Dawid Wilamowski: W przyszłym sezonie zamierzasz pozostać w swym dotychczasowym klubie czy raczej myślisz o zmianie drużyny? Na jaką? 

Kasia Nowocin: Na tą chwilę skupiam się na obecnych celach, zarówno sportowych jak i uczelnianych, a jest tego naprawdę sporo, więc nie myślę o tym co będzie za parę miesięcy :) 

Dawid Wilamowski: Masz w swojej historii jakiś wyjątkowy pojedynek o którym chciałabyś nam opowiedzieć? Wydarzyło się w nim coś ciekawego lub wyszłaś z mocnych opresji podczas jakiegoś pojedynku?

Kasia Nowocin: Było ich chyba zbyt wiele, żebym mogła przytoczyć jeden konkretny mecz spośród kilkunastu lat doświadczenia. Z pewnością jednak, mimo odległej daty i młodego wieku, pozostanie w mojej pamięci mecz z Pauliną Nowacką o Mistrzostwo Polski Młodziczek (Gdańsk, 2007), w którym przegrywałam już 0:2 i ostatecznie udało mi się wygrać to spotkanie 3:2. 

Dawid Wilamowski: Ile razy trenujesz w tygodniu i z kim. Jak wyglądają Twoje przygotowania? 

Kasia Nowocin: Przeważnie mam dwa treningi dziennie, pięć razy w tygodniu, chyba że akurat zajęcia na uczelni mi na to nie pozwalają. Trenujemy z dziewczynami z mojej drużyny, czyli z Kasią Ślifirczyk, Eleną Dubkovą i Olą Piętą, ale także jest spora grupka sparingpartnerów spoza klubu m.in. Paulina Narkiewicz, z którymi się na zmianę umawiamy. Staram się urozmaicać moje treningiprzy stole również ogólnym rozwojem tj. siłownią, bieganiem przynajmniej 2 razy w tygodniu i ćwiczeniami wzmacniającymi. 

Dawid Wilamowski: Masz jakiegoś przeciwnika w swojej karierze, z którym masz niekorzystny bilans gier i chciałabyś go odwrócić? Kto to taki? 

Kasia Nowocin: Tak, niezaprzeczalnie i bez dwóch zdań jest to mój były Trener z KS Spójni Warszawa – Cezary Walichnowski ;) Liczę na to, że przy najbliższym pojedynku odejdę od stołu z wygraną na swoim koncie! :) I tutaj serdecznie pozdrawiam Trenera Czarka! ;) 

Dawid Wilamowski: Zdradzisz nam swoje mocne i słabe punkty w grze? 

Kasia Nowocin: Mocna strona to na pewno topspin backhand i serwis, a słaba? Kilkuletnia współpraca z psychologiem sportowym nauczyła mnie, że o słabych stronach się nie mówi- nad słabymi stronami się pracuje, więc pozostanę wierna tej zasadzie;) 

Dawid Wilamowski: Wymień proszę swoje największe sukcesy z tenisa stołowego. 

Kasia Nowocin: - Indywidualna Mistrzyni Polski Młodziczek (Gdańsk 2007) i Juniorek (Toruń 2012) oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w grze podwójnej w parze z Natalią Michorczyk (Toruń 2012), - Reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy Juniorek (Schwechat, Austria), - 5. miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów, Ostróda 2013 - Brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w grze mieszanej w parze z Janem Olkiem, Częstochowa 2013. 

Dawid Wilamowski: Jakie masz cele na ten i przyszły sezon? 

Kasia Nowocin: Z tych drużynowych z pewnością utrzymanie się w ekstraklasie z moją drużyną, a z tych bardziej indywidualnych- medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się już w następny weekend, a także pierwsza 16, a może nawet wyżej w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Jeśli chodzi o przyszły sezon to o ile uda mi się stopniowo iść do przodu i zwiększać swoje umiejętności- o tyle i cele będą adekwatnie wyższe. 

Komentarz od redakcji: Bardzo profesjonalne odpowiedzi Kasi, która jak widać jest bardzo sympatyczną zawodniczką a do tego profesjonalistką w tym co robi. Nie wystarczy nic innego jak życzyć Jej aby spełniła swe cele i marzenia, a w przyszłości stała się czołową zawodniczką w Polsce. Ma na to papiery, potrzeba tylko czasu, wytrwałości i wciąż ciężkich treningów... 

Dawid Wilamowski

 
Plik
 

Energa Toruń wydaje oficjalne oświadczenie!


z dnia: 2014-02-26

21 lutego 2014 r. odbyło się w Warszawie posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Na posiedzeniu tym podjęto uchwałę o podtrzymaniu Decyzji Przewodniczącego Wydziału Rozgrywek Marka Przybyłowicza o dyskwalifikacji KST Energa Manekin Toruń z rozgrywek Superligi Mężczyzn w sezonie 2013/2014.

Zdaniem Przewodniczącego Wydziału Rozgrywek zawodnik KST Energa Manekin Toruń uczestniczył w trakcie rozgrywek Superligi Mężczyzn w rozgrywkach Ligi Chińskiej, co jest złamaniem regulaminu rozgrywek i skutkuje dyskwalifikacją do niższej klasy rozgrywkowej. Decyzje zostały podjęte na podstawie wydruku treści, która imituję protokół rozgrywanych zawodów. Według toruńskich przedstawicieli nazwisko Wu Chih Chi nie figuruje na owym protokole. Zarząd KST Energi twierdzi, iż przed podjęciem jakichkolwiek decyzji związanych z usuwaniem zespołu z ligi, przewodniczący WR Marek Przybyłowicz powinien zweryfikować udział Tajwańczyka w rozgrywkach chińskiej ligi.

Zarząd klubu z Torunia stawia w wątpliwość oskarżenie WR PZTS, twierdząc iż ich zawodnik zaprzecza jakimkolwiek występom w Chińskiej lidze.

Dodajemy również końcową część oświadczenia wydanego przez KTS Energę Manekin Toruń:

"Ponadto zgodnie z § 37 Statutu PZTS kara dyskwalifikacji może być wymierzona tylko przez Komisję Dyscyplinarną PZTS po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego, a nie przez Przewodniczącego Wydziału Rozgrywek.
Nie rozumiemy dlaczego Decyzja ta nie została zmieniona przez Zarząd PZTS na posiedzeniu w dniu 21 lutego 2014 r., wobec wydania jej przez organ nieuprawniony, oraz przy braku jakichkolwiek dowodów potwierdzających złamanie regulaminu rozgrywek przez naszego zawodnika. 

Mimo złożenia wniosku o doręczenie nam uchwały oddalającej nasze odwołanie, nie otrzymaliśmy jej, co narusza nasze prawa członkowskie w PZTS i stawia znak zapytania nad transparentnością działania władz PZTS.

W proteście przeciwko jawnemu łamaniu przepisów, a tym samym działaniu na szkodę polskiego tenisa stołowego, Prezes KST Energa Manekin Toruń złożył w dniu 21 lutego 2014 r. rezygnację z zasiadania w Zarządzie PZTS.

Podejmiemy wszelkie kroki przewidziane prawem, by wykazać że Decyzja dyskwalifikująca drużynę KST Energa Manekin Toruń z rozgrywek Superligi Mężczyzn na sezon 2013/2014 jest nieprawidłowa. Zwrócimy się także do Ministra Sportu z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli w PZTS pod względem legalności działań podejmowanych przez Zarząd PZTS."

Miejmy nadzieję, że sytuacja znajdzie pozytywne rozwiązanie a drużyna z Torunia z powodzeniem będzie występowała na superligowych parkietach nie tylko w przyszłym sezonie, ale i w kolejnych które po nim nastąpią. Warto zwrócić uwagę iż polityka klubu zakłada ciągłe wprowadzanie młodych zawodników do najwyższych klas rozgrywkowych. Szkoda byłoby wyłączać z rozgrywek klub, który robi tak wiele dobrej pracy na arenie zarówno ogólnopolskiej jak i europejskiej!!


 
Plik
 

Dwudzieste Piąte Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2014-02-23

Za nami już 25. Grand Prix Spójni. W kategorii Oldboy Młodszy, gdzie wystartowało 42. zawodników najlepszy okazał się Jerome Jonah, który w finale pokonał Marka Słomkowskiego 3:1. Był to pierwszy start Jerome w tej kategorii i od razu zwycięstwo. Kategoria Oldboy Starszy to popis gry defensywnej Leszka Pędy, który w finale w czterech setach zwyciężył Adama Zawistowskiego. Szczególnie pamiętliwa z tego GP pozostanie kategoria Open, gdzie wystartowało 43. zawodników, a w finale zagrało dwóch zawodników trzecioligowego zespołu Spójni Warszawa. Damian Wasiak po pięciosetowym boju pokonał Tadeusza Kudryka - na przewagi w ostatnim secie. Zmęczony Tadeusz przegrał pojedynek o drugie miejsce z Adamem Władysiukiem, z którym zwyciężył w półfinale turnieju. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (01.03.2014) na 26 turniej !

finał kategorii OPEN do obejrzenia - TUTAJ

Wyniki 25 GP:

Open: 
1. Damian Wasiak
2. Adam Władysiuk
3. Tadeusz Kudryk 

Oldboy Młodszy:
1. Jerome Jonah
2. Paweł Życki
3. Marek Słomkowski

Oldboy Starszy:
1. Leszek Pęda
2. Mirosław Kubisiak
3. Adam Zawistowski

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 25 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!  

 
Plik
 

1 LIGA MĘŻCZYZN: Zwycięstwo z Nadarzynem !!!


z dnia: 2014-02-23

Wreszcie po długo oczekiwanym (pewnym) zwycięstwie pierwszoligowców Spójnia awansowała o jedno miejsce w tabeli. W dniu dzisiejszym na salę przy Wybrzeżu Gdyńskim zagościła drużyna GLKS Wanzl Scania Nadarzyn. Mimo, że goście nie wystąpili w podstawowym składzie ( Michał Bańkosz pauzuje za kartki, a Zbigniew Grześlak jest kontuzjowany) zadanie wcale nie było łatwe. Na pierwszym stole wystąpili Tomasz Wiśniewski i Antoni Witkowski, a kadrę uzupełnili Bartosz Lebrecht oraz Michał Murawski, którzy zdobyli po jednym oczku za co należą im się brawa. W Naszej ekipie na takie zasłużył na pewno trener Michał Jarosławski, który tracąc tylko jednego seta zdobył komplet punktów. Pierwszy stół to solidna gra Artura Daniela oraz Witka Skubiszewskiego, którzy także zanotowali komplet punktów. Niestety słabszy występ zaliczył Jasiek Olek, ponieważ nie wygrał żadnej gry indywidualnej, jednak rozegrał bardzo dobre spotkanie z Michałem Murawskim, któremu nieznacznie uległ. Pocieszeniem dla Nadarzyna może być wczorajsze zwycięstwo z Naszą drugoligową drużyną, która w składzie: Daniel Draczka, Marek Łuczaj, Piotr Stępiński oraz Krzysztof Stępień uległa gospodarzom w najwyższym stosunku 10:0. Dziękujemy WSZYSTKIM KIBICOM za wspaniały doping i miejmy nadzieję, że o naszych Spójniowskich trąbkach przekonają się już wkrótce kolejne ekipy.

KS Spójnia Warszawa - GLKS Wanzl Scania Nadarzyn 8:2 
Artur Daniel - Tomasz Wiśniewski 3:1
Witold Skubiszewski - Antoni Witkowski 3:2
Artur Daniel - Antoni Witkowski 3:1
Witold Skubiszewski - Tomasz Wiśniewski 3:1
Michał Jarosławski - Bartosz Lebrecht 3:1
Jan Olek - Michał Murawski 2:3
Michał Jarosławski - Michał Murawski 3:0
Jan Olek - Bartosz Lebrecht 0:3
Daniel/Skubiszewski - Wiśniewski/Witkowski 3:2
Jarosławski/Olek - Murawski/Lebrecht 3:0

relacja video - TUTAJ
galeria zdjęć - TUTAJ
Tabela 1 ligi mężczyzn gr. północna - TUTAJ

 
Plik
 

ZAPRASZAMY NA MECZ 1 LIGI MĘŻCZYZN Z NADARZYNEM !!!


z dnia: 2014-02-17

Serdecznie Zapraszamy na najbliższe spotkanie 1 ligi mężczyzn. Pomóżmy chłopakom głośnym dopingiem w odniesieniu sukcesu i zdobyciu wreszcie ligowych punktów. Zabieramy z domu trąbki lub inne gadżety kibicowskie, a przede wszystkim zapał do kibicowania. 

Dołączamy do wydarzenia na FB - https://www.facebook.com/events/238999786271717/

 LICZYMY NA WAS !!!

 
Plik
 

Dwudzieste Czwarte Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2014-02-17

W złotą sobotę dla polskiego sportu zimowego spadła nieco frekwencja w kategoriach Oldboyów. Dopisali natomiast miłośnicy tenisa stołowego w kategorii Open. gdzie wystartowało 42. zawodników i dzielnie walczące wśród panów 3. zawodniczki. Najlepszy w tej kategorii okazał się Arkadiusz Ziemiński, który w drodze ku zwycięstwu pokonał dwóch braci Selerskich. W półfinale 3:0 Damiana, a w finale 3:1 Mateusza. W kategorii Oldboy Młodszy Paweł Życki znowu dominuje. W finale w trzech setach rozprawił się z Jackiem Dzięgielewskim. Niestety w kategorii Oldboy Starszy wystartowało tylko 15. zawodników i jedna zawodniczka. W tak nielicznym gronie miano najlepszego przypadło Markowi Zawadzkiemu, który w finale pokonał 3:1 Marka Korzemskiego. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (22.02.2014) na 25 turniej !

Wyniki 24 GP:

Open: 
1. Arkadiusz Ziemiński
2. Damian Selerski
3. Mateusz Selerski 

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Jacek Dzięgielewski
3. Marek Laskowski

Oldboy Starszy:
1. Marek Zawadzki
2. Marek Laskowski
3. Marek Korzemski 

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 24 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!  

 
Plik
 

Spójniacy bez wielkich wyników na III WTK Seniorek i Seniorów...


z dnia: 2014-02-16

W Nadarzynie został rozegrany III WTK Seniorek i Seniorów. W turnieju panów z pierwszym numerem rozstawiony został Nasz najlepszy zawodnik Artur Daniel. Niestety nie udowodnił on swojej wyższości, a takową swojego rywala musiał uznać już w grze o "ósemkę". Po pięciosetowym pojedynku przegrał z Andrzejem Sasem, a przez to zaprzepaścił możliwość wyjścia na Grand Prix Polski z turnieju wojewódzkiego. Będzie musiał walczyć w eliminacjach... Najbliżej czołowej "ósemki" był Jasiek Olek, który nie wykorzystał kilku piłek meczowych z Jakubem Saganem. Pozostali zawodnicy nie weszli nawet do szesnastki, a więc podsumowując dwóch Naszych zawodników w najlepszej 16. jest to wynik... przeciętny. W turnieju pań także bez rewelacji. Z trzech Naszych startujących zawodniczek (Justyna Tusień, Dominika Rębelska, Ewelina Tkaczyk) tylko ta ostatnio wypadła nie najgorzej. Przegrała 3:0 z Hanną Prusińską w spotkaniu o wyjście na Grand Prix Polski. Justyna ukończyła turniej w przedziale 13-16, natomiast Dominika 17-20. Najlepszą zawodniczką dzisiejszego dnia okazała się Alicja Leśniak, natomiast najlepszym zawodnikiem Michał Bańkosz. Gratulujemy! Teraz przed nami dwa tygodnie ferii, jednak pierwszoligowy sezon trwa. Już za tydzień na naszej sali mecz z Nadarzynem, a więc do ROBOTY Spójniacy :) 

WYNIKI:

SENIORKI:
1. LEŚNIAK Alicja - SKS-40 Warszawa
2. PRUSIŃSKA Hanna - SCKiS HALS Warszawa
3. ŻBIKOWSKA Monika - GLKS Nadarzyn
4. OSIŃSKA Katarzyna - IKTS BROŃ Radom

wyniki: gra pojedyncza seniorek - TUTAJ

SENIORZY:
1. BAŃKOSZ Michał - GLKS Nadarzyn
2. JANCZEWSKI Grzegorz - SCKiS HALS Warszawa
3. WITKOWSKI Antoni - GLKS Nadarzyn
4. SAS Andrzej - SKS-40 Warszawa

wyniki: gra pojedyncza seniorów - TUTAJ

galeria zdjęć z turnieju - TUTAJ

 
Plik
 

FANTASTYCZNY DZIEŃ DLA POLSKIEGO SPORTU !!!


z dnia: 2014-02-15

Nie ma co opisywać - dwa złote medale jednego dnia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich...  Polacy jesteście wspaniali, a dla Justyny Kowalczyk wiele słowa uznania - JESTEŚ WIELKA !!!


 KAMIL STOCH

 ZBIGNIEW BRóDKA


 
Plik
 

Tomasz Wiśniewski i Monika Żbikowska Młodzieżowymi Mistrzami Mazowsza


z dnia: 2014-02-13


W rozegranym wczoraj turnieju na hali w Wiązownie o wyjście na mistrzostwa Polski walczyło jedenastu Panów i 3 Panie. Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza była Alicja Leśniak, która pewnie wygrała swoje dwie gry po 3:0. Nasz klub reprezentowała Dominika Rębelska i Justyna Tusień. Po 5 setowym boju młodsza uległa swojej koleżance z klubu. Do rywalizacji o mistrzostwo dołączyła Monika Żbikowska wygrała swoje pojedynki i zdobyła tytuł. Znacznie więcej emocji dostarczyła gra Panów. Daniel Draczka pewnie doszedł do finału i zmierzył się z Mateuszem Stawikowski o wyjście do Mistrzostw Polski. Po ciężkiej walce udało mu się wygrać 3:2, w ten sposób dostał się do czwórki walczącej o mistrzowski tytuł. Niestety nie udało mu się wygrać żadnej z gier. Tomasz Wiśniewski wygrał z Danielem 3:1, a następnie w finale pokonał swojego kolegę z klubu 3:2.

Alicji i Danielowi gratulujemy !!! Wszystkim życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski !!!


1. ŻBIKOWSKA Monika - GLKS Nadarzyn
2. LEŚNIAK Alicja - SKS-40 Warszawa
3. RĘBELSKA Dominika - KS SPóJNIA Warszawa
4. TUSIEŃ Justyna - KS SPóJNIA Warszawa

Szczegóły TUTAJ

1. WIŚNIEWSKI Tomasz - GLKS Nadarzyn
2. WITKOWSKI Antoni - GLKS Nadarzyn
3. MURAWSKI Michał - GLKS Nadarzyn
4. DRACZKA Daniel - KS SPóJNIA Warszawa

Szczegóły TUTAJ 

 
Plik
 

Dwudzieste Trzecie Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2014-02-10

Kolejny fantastyczny turniej za nami. Szczególnie w kategorii Open, gdzie uczestniczyło 46. zawodników. Poziom tego dnia był niesamowicie wysoki i wystarczy tylko spojrzeć w turniejową tabelkę, aby przekonać się, że czołowi zawodnicy szybko zostawali wyeliminowywani. Najlepszy we wspomnianej już kategorii okazał się Mateusz Selerski, który na co dzień reprezentuje barwy trzecioligowego klubu ULKS Tęcza Budki Piaseckie. W finale pokonał  po pięciosetowym pojedynku Marcina Starczyńskiego, który jeszcze nie tak dawno rywalizował w drugiej lidze. Kategoria Oldboy Młodszy to zwycięstwo Tomasza Okuniewicza, który wystartował drugi raz w tym cyklu i już za drugim razem udało Mu się wygrać. Pod nieobecność faworyta Pawła Życkiego wcale nie okazało się to takie łatwe. W grze finałowej Pan Tomasz pokonał Zdzisława Orzechowskiego 3:0, jednak najtrudniejszą turniejową "bitwę" stoczył w pierwszej rundzie z Markiem Zawadzkim, gdzie dopiero w piątym secie rozstrzygnął losy tego spotkania. W kategorii Oldboy Starszy wystartowało 20. zawodników, a niepokonanym tego dnia został Marek Laskowski, który w finale wygrał  3:1 ze zwycięzcą "młodszych" Tomaszem Okuniewiczem. Warto podkreślić, że tydzień temu pan Marek także triumfował w tej kategorii. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (15.02.2014) na 24 turniej !

Wyniki 23 GP:

Open: 
1. Mateusz Selerski
2. Robert Niewiadomski
3. Marcin Starczyński

Oldboy Młodszy:
1. Tomasz Okuniewicz
2. Marek Słomkowski
3. Zdzisław Orzechowski

Oldboy Starszy:
1. Marek Laskowski
2. Tomasz Okuniewicz
3. Jerzy Sikorski

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 23 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

Pewne zwycięstwo trzeciej drużyny w pierwszym meczu rundy rewanżowej !


z dnia: 2014-02-09

Pod znakiem trzecioligowców przebiegła sportowa niedziela na sali Spójni, ponieważ tylko oni występowali w tym terminie. W spotkaniu inaugurującym rundę rewanżową pokonali ostatnią w tabeli drużynę z Sochocina. Dobry występ zaliczył nasz młodzik Łukasz Sokołowski, który zdobył 1,5 pkt i nie doznał porażki, gdyż w pierwszej grze nie wystąpił. Starsi koledzy dość pewnie wykonali swoje zadania, dzięki czemu Spójnia III Warszawa dopisała sobie dwa punkty do tabeli grupy walczącej o utrzymanie i pozostała liderem. Jak wiemy, jest to jedyne miejsce, które daje bezpośrednie utrzymanie w trzeciej lidze, dlatego każde kolejne punkty będą bardzo ważne w końcowej klasyfikacji. 

KS Spójnia III Warszawa - GKS Wkra Sochocin 8:2
Jakub Jędrzejczak - Piotr Michalski 3:0
Tadeusz Kudryk - Marek Kamiński 2:3
Mateusz Jarosławski - Paweł Aranowski 2:3
Damian Wasiak - Waldemar Milczarek 3:0
Jakub Jędrzejczak - Marek Kamiński 3:0
Tadeusz Kudryk - Piotr Michalski 3:1
Damian Wasiak - Paweł Aranowski 3:0
Łukasz Sokołowski - Waldemar Milczarek 3:1
Wasiak/Kudryk - Kamiński/Aranowski 3:1
Jędrzejczak/Sokołowski - Michalski/Milczarek 3:0

Relacja video - TUTAJ

 
Plik
 

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - KS Spójnia Warszawa 8:2


z dnia: 2014-02-09

W sobotę nasi pierwszoligowcy udali się na mecz ligowy do Bydgoszczy, gdzie skrzyżowali rakiety z liderem grupy północnej, drużyną Zooleszcz Bydgoszcz. Spójnia udała się w dosyć eksperymentalnym składzie,gdyż pod nieobecność Jan Olka i Przemysława Sałacińskiego (kontuzja) szansę na występ otrzymali nasi drugoligowi zawodnicy Daniel Draczka i Piotr Stępiński. Mecz rozpoczął się od mocnego akcentu gospodarzy. Na pierwszym stole swoje pojedynki wygrali Alan Woś (bilans w pierwszej rundzie: 18:1) z Arturem Danielem oraz Witkiem Skubiszewskim i Łukasz Nadolski (12:8) z Arturem Danielem. Na drugim stole młodzi zawodnicy Spójni zgodnie z oczekiwaniami „gładko” przegrali swoje pojedynki. Pierwszy punkt dla Spójni zdobyła para Daniel/Skubiszewski wygrywając debla 3:2 na pierwszym stole. W drugiej rundzie gier singlowych jedno oczko jeszcze dorzucił „Witek” pokonując Łukasza Nadolskiego. Mecz zakończył się wygraną 8:2 lidera rozgrywek. Licznie zgromadzeni kibice tego dnia nie mają czego żałować, ponieważ mecz obfitował w wiele spektakularnych wymian, a nasi chłopcy zostawili dużo serca przy stole. Mecz był świetną lekcją dla młodych zawodników Spójni, którzy ambitnie starali się przeciwstawić dużo bardziej doświadczonym i utytułowanym zawodnikom z Bydgoszczy.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - KS Spójnia Warszawa 8:2
Alan Woś - Witold Skubiszewski 3:1 (11:9, 7:11, 11:7, 11:7) - stół 1
Łukasz Nadolski - Artur Daniel 3:1 (11:7, 11:7, 6:11, 11:3) - stół 1
Alan Woś - Artur Daniel 3:0 (12:10, 11:7, 11:7) - stół 1
Łukasz Nadolski - Witold Skubiszewski 1:3 (7:11, 11:4, 8:11, 9:11) - stół 1
Artur Białek - Daniel Draczka 3:0 (11:6, 11:5, 11:2) - stół 2
Patryk Jendrzejewski - Piotr Stępiński 3:0 (11:3, 11:6, 12:10) - stół 2
Artur Białek - Piotr Stępiński 3:0 (11:7 11:5 11:6) - stół 2
Patryk Jendrzejewski - Daniel Draczka 3:0 (11:4, 11:6, 11:4) - stół 2
A. Woś / Ł. Nadolski - W. Skubiszewski / A. Daniel 2:3 (15:13, 9:11, 9:11, 11:1, 3:11, 2:3) 
A. Białek / P. Jendrzejewski - D. Draczka / P. Stępiński 3:0 (11:9, 11:6, 11:6) 

Daniel Draczka 
Plik
 

Dwudzieste Drugie Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2014-02-04

W dalszym ciągu utrzymuje się wysoka frekwencja na naszych turniejach. Po krótkim spadku formy, którego nie uniknie żaden sportowiec Paweł Życki znów wygrał kategorię Oldboy Młodszy. W finale pokonał 3:0 Waldemara Śliwińskiego. W kategorii Oldboy Starszy najlepszy okazał się Marek Laskowski, który w finale zwyciężył 3:0 w pojedynku dwóch stylów z Leszkiem Pędą. Tym razem ofensywa górą ! Kategoria Open to popis Tomasza Stryguna, który uczestniczył już w kilku GP, jednak jest to jego pierwsze zwycięstwo w naszym cyklu. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (08.02.2014) na 23 turniej !

Wyniki 22 GP:

Open: 
1. Tomasz Strygun
2. Adam Władysiuk
3. Marcin Starczyński

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Mariusz Regulski
3. Waldemar Śliwiński

Oldboy Starszy:
1. Marek Laskowski
2. Marek Zawadzki
3. Leszek Pęda

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 22 GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

Bardzo cenne drugoligowe zwycięstwo mężczyzn!


z dnia: 2014-02-02

W rozegranym w Józefowie ostatnim meczu pierwszej rundy II ligi mężczyzn zespół KS Spójnia II Warszawa pokonał miejscową MLKS Józefovię Józefów w stosunku 7:3. Zwycięstwo to jest bardzo wartościowe, dlatego że drugoligowcy zajęli 6 miejsce po pierwszej rundzie co pozwoliło im zakwalifikować się do grupy awansowej. Ojców końcowego sukcesu było wielu, natomiast dzisiaj na szczególne gratulacje zasłużyli: trener Cezary Walichnowski, Piotr Stępiński oraz Marek Łuczaj. To ta trójka poprowadziła Spójniaków do wygranej w starciu z bezpośrednim rywalem w walce o pierwszą "szóstkę". Zadowolony był również prezes Krzysztof Stępień, który przyznał, że cel który postawił przed swoją drużyną został wypełniony w 100%. Gratulujemy zwycięstwa !!! Będziemy z zapartym tchem śledzić kolejne mecze naszej drugiej drużyny!

MLKS Józefovia Józefów - KS Spójnia II Warszawa 3:7

Niedzielski - Draczka 3:0
Chułerański - Łuczaj 0:3
Smoliński - Walichnowski 1:3
Legat - Stępiński 0:3
Legat/Chułerański - Draczka/Łuczaj 3:0
Smoliński/Niedzielski - Walichnowski/Stępiński 1:3
Niedzielski - Łuczaj 2:3
Chułerański - Stępień 3:0
Smoliński - Stępiński 0:3
Legat - Walichnowski 1:3

relacja video z meczu - TUTAJ

galeria zdjęć - TUTAJ


 
Plik
 

Decyzje WRPZTS: Toruń dopuszczony do rozgrywek Superligi mężczyzn. Weryfikacja meczu Galaxy-Pogon


z dnia: 2014-02-01

PREZES ZARZĄDU POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO w dniu 31 stycznia 2014 roku podają decyzję w sprawie czasowego dopuszczeniu drużyny KTS ENERGA-MANEKIN Toruń do rozgrywek Superligi mężczyzn.

,,Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego dopuszcza drużynę KTS ENERGA-MANEKIN Toruń do rozgrywek drużynowych Superligi mężczyzn do czasu rozpatrzenia przez Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego odwołania KTS ENERGA-MANEKIN Toruń z dnia 27 stycznia 2014 roku od decyzji 046/2013/2014 WYDZIAŁU ROZGRYWEK POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO z dnia 23 stycznia 2014 roku w sprawie weryfikacji wyników meczów Superligi mężczyzn z powodu udziału w meczu ligowym zawodnika nieuprawnionego.``

Decyzja nr 1/2014 Prezesa Zarządu PZTS o czasowym dopuszczeniu drużyny KTS ENERGA-MANEKIN Toruń do rozgrywek Superligi mężczyzn TUTAJ
 
Decyzja nr 46/2013/2014 Wydziału Rozgrywek PZTS ws. weryfikacji wyników meczów Superligi mężczyzn z powodu udziału w meczu ligowym zawodnika nieuprawnionego TUTAJ

Decyzja nr 47/2013/2014 Wydziału Rozgrywek PZTS ws. w sprawie anulowania decyzji nr 040/2013/2014 TUTAJ

Decyzja nr 48/2013/2014 Wydziału Rozgrywek PZTS ws. w sprawie uznania klubu sportowego za nieuprawnionego do współzawodnictwa sportowego TUTAJ

 Decyzja nr 49/2013/2014 Wydziału Rozgrywek PZTS ws. w sprawie weryfikacji wyniku meczu I ligi mężczyzn grupa południowa TUTAJ