Spójnia :: Aktualności  Archiwum roku 2019, według miesięcy ...

1

  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

1211109876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

4321

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

 
Plik
 

Jubileuszowy Turniej Grand Prix Amatorów KS SPÓJNIA - relacja: Mirosław Kubisiak


z dnia: 2014-06-26

W dniu 22.06.2014r. odbył się dawno zapowiadany turniej. Uprawnionych do udziału w zawodach było 200 zawodników ! Skorzystały z tej niepowtarzalnej okazji 73 osoby. Świadomość i kolor rywalizacji dodawały nagrody za czołowe miejsca plus dodatkowo jedna rzeczowa niespodzianka, ufundowana przez sędziego zawodów, która losowana była spośród pozostałych uczestników, w każdej kategorii. Nieprawdopodobna walka trwała na wszystkich stołach. Do kategorii oldboy młodszy zgłosiło się 25 uczestników ! W finale zagrał.. odlotowy’’ Paweł Życki, number one, mijającego sezonu, który już parę miesięcy wcześniej odebrał przeciwnikom nadzieję na triumf w generalce oraz Marek Laskowski,,,cień’’ lidera w siedmiu turniejach, gdzie zajmował drugie miejsca.. Wygrał Paweł 3:0 [ 11:6, 11:9, 11:8 ], tradycyjnie wszystko odbierając w drugiej linii, czym doprowadzał do frustracji przeciwnika... W grze o drugie miejsce Paweł Michalski pokonując M. Laskowskiego 3:1 [ 5:11, 11:7, 11:7, 11:9 ], dowiódł,że należy Mu się srebrny medal. Przegrał tylko z triumfatorem, w półfinale po prawej. W finale,,B’’ Jerzy Sikorski wygrał zdecydowanie z Stanisławem Sadowskim 3:0 [ 11:9, 11:6, 11:4 ]. W finale kategorii oldboy starszy, niesamowicie zmotywowany, trzykrotny zwycięzca w sezonie Leszek Pęda wygrał z Markiem Słomkowskim 3:0 [ 11:6, 11:9, 11:9 ]. W grze o drugie miejsce Marek Laskowski pokonal M. Słomkowskiego 3:0 [ 11:4, 11:8, 11:8 ], stając tym samym już drugi raz na podium ! W finale,,B’’ Henryk Kalicki wygrał z Stanisławem Sadowskim 3:2 [ 11:7, 6:11, 11;7, 6:11, 11;6 ]. Bardzo dużo walki i zaangażowania oglądaliśmy w starciu weteranów, którego młodsi mogliby pozazdrościć, do ostatniej piłki, a zwycięzca w geście triumfu podniósł w górę ręce ! Bardzo wysoki poziom zawodników w kategorii open, sprawił, że z grupy nie wyszło do szesnastki dużo znakomicie wyszkolonych zawodników, sprawiając tym samym, ze poprzeczka w turnieju pocieszenia został podniesiona bardzo wysoko.. W finale number one sezonu, dziesięciokrotny zwycięzca Adam Władysiuk wygrał z Andrzejem Kosewskim 3:1 [ 5:11, 11:6, 11:3, 12:10 ]. Po pierwszym secie zapachniało sensacją, lecz w następnych setach Adam dzielił i rządził na stole swymi oryginalnymi okładzinami... W grze o drugie miejsce Damian Selerski pokonał A. Kosewskiego 3:0 [ 11:3, 11:5, 11:6 ]. Dokonał tego już drugi raz { w grupie 3:1}. W Finale,,B’’ Marek Laskowski wygrał wyraźnie z Jarosławem Wronką 3:0 [ 11:8, 11:7, 11:7 ]. Za miejsca na podium przysługiwały następujące sumy, do wykorzystania w sklepie Karo Sport znajdującego się na terenie Spójni:

1 miejsce – 150,-
2 miejsce – 120,-
3 miejsce – 100,-

Zawodnikom zajmującym trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii Grzegorz Świderski właściciel firmy HEFT { www.heft.pl } ufundował koszulki sportowe !

Ze wzglądu na bardzo wysoki poziom w kategorii open sędzia zawodów przyznał nagrodę za czwarte miejsce koszulkę firmy TIBHAR.W oficjalnych losowaniach nagród, szczęście uśmiechnęło się, w kategorii oldboj młodszy do Marka Skorupki ! { deska Andro CSV all+} W kategorii oldboy starszy duża torba marki TIBHAR przypadła Januszowi Waszelewskiemu! W kategorii open deska Donic Persson Power AR SENSO V1 dla Jarosława Okrucha!

Uczestnicy zawodów zmęczeni ale szczęśliwi z mile spędzonego czasu, nagrodzeni w świetnym nastroju, już umawiali się na gry rewanżowe w najbliższa sobotę na Grand Prix K.S. Spójnia.

Wyniki :

Open: 
1. Adam Władysiuk
2. Damian Selerski
3. Andrzej Kosewski

Oldboy Młodszy:
1. Paweł Życki
2. Paweł Michalski
3. Marek Laskowski

Oldboy Starszy:
1. Leszek Pęda
2. Marek Laskowski
3. Marek Słomkowski

Szczegóły - TUTAJ
Galeria zdjęć - TUTAJ
Relacja video - TUTAJ
Mirosław KUBISIAK

Spójnia Warszawa pragnie serdecznie podziękować każdemu uczestnikowi zawodów za przybycie na Jubileuszowy Turniej. Była to dziesiąta rocznica Naszych sobotnich Grand Prix, które są jedną z niewielu alternatyw dla chcących pograć w tym dniu w Warszawie w popularnego ping-ponga. Należą się duże podziękowania trenerowi Koordynatorowi Włodzimierzowi Ryfczakowi, ponieważ to wszystko istnieje dzięki Niemu. Podziękowania dla pana Mirosława Kubisiaka, który wkłada wiele serca w sobotnie zmagania, a na dodatek sam w nich występuje, za co wielkie brawa. Mamy nadzieję, że zarówno cały Klub Sportowy Spójnia Warszawa jak i sobotnie Grand Prix będą się rozwijać i przyciągać co raz to większą liczbę miłośników małej piłeczki. Zapraszamy !!!

 
Plik
 

Szymon Malicki i Tomasz Sposób w Spójni Warszawa !!!


z dnia: 2014-06-27

Z przyjemnością informujemy, że Szymon Malicki oraz Tomasz Sposób zostali zawodnikami pierwszoligowej Spójni Warszawa. Szymon w poprzednim sezonie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w zespole Dekorglass Działdowo, natomiast Tomasz w Dojlidach Białystok, które jak wiemy awansowały do Superligi. Ponadto skład uzupełni Kamil Kleczkowski, który przenosi się do nas z Lublina, a oprócz Niego pozostają oczywiście Spójniacy, czyli: Przemek Sałaciński, Jan Olek, Michał Jarosławski oraz Daniel Draczka. Szykuje się wielki sezon i wielkie emocje !!!

Skład 1. ligi Spójni Warszawa:

- Szymon Malicki
- Tomasz Sposób
- Przemek Sałaciński
- Jan Olek
- Michał Jarosławski
- Kamil Kleczkowski
- Daniel Draczka 
Plik
 

Czterdzieste Drugie Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2014-06-23

W przeddzień Jubileuszowego Turnieju Grand Prix Spójni Warszawa odbyły się już 42. zmagania w kończącym się, sezonowym cyklu. W nich miłą niespodziankę sprawili zawodnicy KS Spójni, ponieważ kategorię Open wygrał Tadeusz Kudryk, a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Jarosławski. Wśród uczestników tej kategorii znalazły się także zawodniczki Halsu Warszawa. Jedna z nich - Monika Klimczak zajęła miejsce w pierwszej ósemce. Warto odnotować zwycięstwo Tadka, gdyż w grupie przegrał pierwsze dwa spotkania z Prezesem sekcji Krzystofem Stępniem oraz numerem 1. zawodów Adamem Władysiukiem. Wygrana z Hanną Prusińską 3:0 oraz pokonanie przez Hannę Krzysztofa Stępnia przyczniły się do lepszego bilansu setów Tadeusza, który wyszedł z grupy z drugiego miejsca rewanżując się później w finale zawodów Adamowi Władysiukowi. Sport potrafi być nieprzewidywalny... We wszystkich kategoriach widać już "wakacje" oraz ze względu na praktycznie rozstrzygniętą rywalizację w klasyfikacji generalnej same zawody są bardziej towarzyskie i skupiają się na spotkaniu ze znajomymi oraz miłym spędzaniu sobotniego popołudnia, z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni, że to właśnie ten styl wybrała tak liczna grupa osób, która stawiła się na starcie. W kategorii Oldboy Młodszy pod nieobecność zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pawła Życkiego najlepszy okazał się Marek Laskowski. Pan Paweł natomiast z powodzeniem wystartował w kategorii Open zajmując czwarte miejsce. Wynik finału Oldboy Młodszy brzmi 3:2, a pokonanym został Krzysztof Ziółek. Kategoria Oldboy Starszy to zwycięstwo Marka Zawadzkiego, który w finale 3:1 pokonał Marka Grzybowskiego. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (28.06.2014) na 43. (ostatni) turniej !

Terminy kolejnych turniejów z cyklu Grand Prix Spójni Warszawa:
- 28 czerwiec 2014

Terminy Letniego Turnieju Grand Prix KS SPóJNIA Warszawa:
 - 5, 12, 19 i 26 lipca
 - 2, 9, 16, 23 i 30 sierpnia 2014 roku

Wyniki 42. GP:

Open: 
1. Tadeusz Kudryk
2. Adam Władysiuk
3. Mateusz Jarosławski

Oldboy Młodszy:
1. Marek Laskowski
2. Krzysztof Ziółek
3. Mieczysław Jarońko

Oldboy Starszy:
1. Marek Zawadzki
2. Stanisław Sadowski
3. Marek Grzybowski

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 42. GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!

 
Plik
 

Aleksander Werecki i Julia Ślązak mistrzami Polski kadetów!


z dnia: 2014-06-23

Julia Ślązak (MKS Jedynka Łódź) i Aleksander Werecki (UKS Return Piaseczno) zostali Mistrzami Polski Kadetek i Kadetów, które zostały rozegrane w dniach 18-22.06.2014r. w Brzegu Dolnym. W finale Aleksander Werecki pokonał 4:2 Kamila Nalepę (ZKS Drzonków), natomiast Julia Ślązak 4:1 Agatę Zakrzewską (SCKiS Hals-Wadwicz Warszawa). Spójnia Warszawa miała także swoich reprezentantów. W turnieju eliminacyjnym kadetów odpadł Kacper Moliński, który wraz z Kacprem Modelewskim wystąpił także w turnieju drużynowym. W nim po dwóch pewnych zwycięstwach 3:0 przyszła porażka 1:3 z KTS Wysokie Mazowieckie, co przekreśliło wyjście z grupy i uplasowało drużynę Spójni w przedziale 9-16. W turnieju głównym kadetów ze względu na wysokie miejsce rankingowe zapewniony start miał Kacper Modelewski, który jednak nie uzna tych zawodów za najlepsze. O ile w turnieju pocieszenia wygrał kilka gier i zajął ostatecznie miejsce 25-32 to na pewno liczył tak jak my wszyscy na walkę "od przodu" i jakąś niespodziankę, czyli pokonanie wyżej rozstawionego rywala, niestety "Model" uległ w pierwszej rundzie 1:4 Mateuszowi Wąsik. Kacper wraz z Mikołajem Szalińskim (SCKiS Hals-Wadwicz Warszawa) wystąpił również w grze podwójnej, jednak tutaj także odpadli w pierwszej rundzie. Miksta z Gabrielą Dyszkiewicz (UKS Sovit Białystok) Kacper zakończył na drugiej rundzie. Podsumowując liczyliśmy na lepszy występ Naszych zawodników. "Model" był dobrze przygotowany do zawodów i stać go było na "zamieszanie" w turnieju, jednak tym razem się nie udało. Mimo wszystko gratulujemy udanego sezonu, jaki na pewno miał miejsce. W przyszłym Kacper będzie już Juniorem, jednak Kadetem pozostaje "Moli".

Klasyfikacje:

gra pojedyncza kadetek - TUTAJ
gra pojedyncza kadetów - TUTAJ
gra podwójna kadetek - TUTAJ
gra podwójna kadetów - TUTAJ
gra mieszana kadetów - TUTAJ
turniej drużynowy kadetek - TUTAJ
turniej drużynowy kadetów - TUTAJ
klasyfikacja klubów MSiT - TUTAJ
klasyfikacja województw MSiT - TUTAJ 
Plik
 

Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego Grand Prix Amatorów KS SPÓJNIA !!!


z dnia: 2014-06-19

Już w najbliższą niedzielę 22.06.2014r. odbędzie się JUBILEUSZOWY turniej Grand Prix Spójni Warszawa upamiętniający dziesiątą rocznicę jego rozgrywania. Wszystkie szczegóły oraz warunki uczestnictwa podane są w poniższym komunikacie. Patronem medialnym będzie oczywiście Nasza strona internetowa, gdzie będzie można znaleźć wszystkie wyniki oraz galerię zdjęć czy relację video. Na zwycięzców czekają liczne nagrody, jednak dla pokonanych także znajdą się upominki. Będzie to ostatnia tak ważna impreza na naszej sali, która zakończy bardzo udany dla Spójniowskiego tenisa stołowego sezon 2013/2014. Przypominamy, że prawo startu mają zwodnicy, którzy w tym sezonie wystąpili w minimium 5. turniejach Grand Prix Spójni w danej kategorii.

Komunikat:

I.  CEL ZAWODóW :
- Uczczenie 10 rocznicy rozgrywania zawodów w hali K.S. Spójni Warszawa .
- Integracja zawodników uczestniczących w Grand Prix .
II. TERMIN :
22 czerwca 2014 r. (niedziela)
9.00 – oldboy młodszy
11.00 – oldboy starszy
15.00 – open
III. MIEJSCE ZAWODóW
Hala Klubu Sportowego Spójnia Warszawa ul. Wybrzeże Gdyńskie 2
IV. ORGANIZATOR ZAWODóW:
KLUB SPORTOWY  SPóJNIA WARSZAWA
V. UCZESTNICY :
Zawodnicy, którzy w sezonie 2013/2014 uczestniczyli w minimum 5. turniejach w danej kategorii.
VI. SYSTEM ROZGRYWANIA ZAWODóW:
W grupach ,,każdy z każdym”, następnie pierwsza szesnastka do dwóch przegranych meczy. Osoby, które zajmą trzecie, czwarte i piąte miejsca w grupach pucharowo, do jednej porażki.
VII.  WPISOWE:
13 zł w każdej kategorii.
VIII. NAGRODY:
Za pierwsze trzy miejsca sprzęt sportowy ze sklepu KARO SPORT.
Wśród uczestników w każdej kategorii, którzy nie staną na podium, rozlosowany będzie sprzęt sportowy.
IX. ZAPISY :
W dniu zawodów, do 10 minut przed rozpoczęciem danej kategorii , również sms- em .
X.  IFORMACJE :
Mirosław Kubisiak tel. 607-290-904

Ostateczna lista uprawnionych do startu w turnieju jubileuszowym: 

OPEN:

1. Władysiuk Adam
2. Dzięgielewski Jacek
3. Ziemiński Arkadiusz
4. Pławski Grzegorz
5. Kiełbik Michał
6. Kosewski Andrzej
7. Ratajczyk Marcin
8. Sierota Daniel
9. Sroka Adam
10. Laskowski Marek
11. Okruch Jarosław
12. Socha Damian
13. Ziemiański Wiktor
14. Borewicz Monika
15. Wiszniewski Paweł
16. Słomkowski Marek
17. Starczyński Marcin
18. Moliński Kacper
19. Gradek Piotr
20. Czubowicz Jan
21. Modelewski Kacper
22. Siestrzeńcewicz Piotr
23. Truszewski Bartłomiej
24. Kiepuszewski Adam
25. Chrustowski Piotr
26. Grzegorek Andrzej
27. Niewiadomski Robert
28. Sokołowski Łukasz
29. Selerski Mateusz
30. Michałowski Bogdan
31. Selerski Damian
32. Guyot Laurent
33. Kozak Artur
34. Wiśniewski Artur
35. Korzemski Marek
36. Malinowski Jacek
37. Kowalczyk Paweł
38. Usenko Oleg
39. Pieńkosz Maciej
40. Malinowski Rafał
41. Górczak Andrzej
42. Piesio Andrzej
43. Strygun Tomasz
44. Węgrowicz Wojciech
45. Krawczyk Arkadiusz
46. Łebkowski Krzysztof
47. Kudryk Tadeusz
48. Składanek Paweł
49. Życki Paweł
50. Jurzyk Radosław
51. Stępień Krzysztof
52. Bachlińska Anna
53. Menich Jarosław
54. Turlej Łukasz
55. Bachlińska Jolanta
56. Michalski Piotr
57. Łącki Paweł
58. Kacperczyk Marcin
59. Wronka Jarosław
60. Hermanowski Kamil
61. Beziuk Elżbieta
62. Włodarski Marek
63. Baradziej Krzysztof
64. Styczyński Artur
65. Janiszewski Stanisław
66. Melich Krzysztof
67. Bogucki Janusz
68. Zawadzki Marek
69. Kępka Daniel
70. Kłosiński Artur
71. Sroka Andrzej
72. Filipski Tomasz
73. Jar Maciej
74. Walkiewicz Tomasz
75. Milczarek Waldemar
76. Gruszka Dorota
77. Sieczak Grzegorz
78. Błachnik Marcin
79. Wasiak Andrzej
80. Klepko Jan
81. Wiśniewski Szymon
82. Oleksy Artur
83. Porowski Tadeusz
84. Sarnowski Piotr
85. Selerski Mariusz
86. Bajek Piotr
87. Bajek Jan
88. Jastrzębowski Radosław
89. Jaśkiewicz Ireneusz

OLDBOY MŁODSZY:

1. Życki Paweł
2. Zawadzki Marek
3. Kubisiak Mirosław
4. Słomkowski Marek
5. Brylak Włodzimierz
6. Ziółek Krzysztof
7. Walewski Ireneusz
8. Orzechowski Zdzisław
9. Laskowski Marek
10. Śliwiński Waldemar
11. Pęda Leszek
12. Świderski Grzegorz
13. Waszelewski Janusz
14. Cudny Krzysztof
15. Sikorski Jerzy
16. Mrowiński Janusz
17. Gałązka Marek
18. Grzybowski Marek
19. Wład Stanisław
20. Martko Andrzej
21. Wronowski Tomasz
22. Szewczyk Mirosław
23. Gohling Władysław
24. Usenko Oleg
25. Pawlak Krzysztof
26. Kostoń Krzysztof
27. Jarońko Mieczysław
28. Janiszewski Stanisław
29. Michalski Paweł
30. Korzemski Marek
31. Kasprzak Sylwester
32. Wróblewski Ireneusz
33. Perzyna Zbigniew
34. Zychowicz Karol
35. Wiewiór Marek
36. Fuglewicz Jan
37. Górczak Andrzej
38. Stosio Mariusz
39. Kamiński Ireneusz
40. Antczak Zbigniew
41. Cieślicki Wojciech
42. Piesio Andrzej
43. Garwacki Kazimierz
44. Borkowski Ryszard
45. Siwek Jacek
46. Woźniak Sławomir
47. Markiewicz Jan
48. Drozda Jolanta
49. Stańczuk Wojciech
50. Sadowski Stanisław
51. Grela Krzysztof
52. Skorupka Marek
53. Pytkowski Tadeusz
54. Sandecka Iwona
55. Styczyński Artur
56. Filipski Tomasz
57. Piekarski Jacek
58. Undra Grzegorz
59. Kaczanowski Stanisław
60. Sosnowski Jacek
61. Jędróźwiak Andrzej
62. Katarzyński Jacek
63. Piotrowski Andrzej
64. Wysocki Janusz
65. Bogusławski Antoni
66. Bajek Piotr
67. Frątczak Jacek
68. Krupa Arkadiusz
69. Bitner Piotr
70. Wieczorek Antoni
71. Dudkiewicz Krzysztof
72. Murawski Paweł
73. Kryszkiewicz Tomasz
74. Stankowski Daniel
75. Foss Olgierd
76. Korzeniowski Sławomir
77. Twardo Paweł
78. Porowski Tadeusz

OLDBOY STARSZY:

1. Zawadzki Marek
2. Kubisiak Mirosław
3. Sikorski Jerzy
4. Laskowski Marek
5. Kostoń Krzysztof
6. Waszelewski Janusz
7. Orzechowski Zdzisław
8. Mrowiński Janusz
9. Pawlak Krzysztof
10. Słomkowski Marek
11. Sadowski Stanisław
12. Jagniątkowski Wiesław
13. Gohling Władysław
14. Korzemski Marek
15. Kalicki Henryk
16. Janiszewski Stanisław
17. Wronowski Tomasz
18. Wiewiór Marek
19. Kaczmarczyk Dariusz
20. Ziółek Krzysztof
21. Cieślicki Wojciech
22. Pęda Leszek
23. Białobrzeski Antoni
24. Usenko Oleg
25. Jarońko Mieczysław
26. Sandecka Iwona
27. Pytkowski Tadeusz
28. Katarzyński Jacek
29. Dębniak Maciej
30. Borkowski Ryszard
31. Garwacki Kazimierz
32. Kaczanowski Stanisław
33. Zarzeczny Jan

 
Plik
 

Podsumowanie sezonu trzeciej ligi mężczyzn...


z dnia: 2014-06-18

Trzecioligowa drużyna to tradycja Spójni... Grali w niej wszyscy najlepsi zawodnicy naszego klubu. Dla jednych to szczyt marzeń, dla innych cel sezonu, dla jeszcze innych zdobywanie doświadczenia oraz ogrywanie się i rywalizacja z zawodnikami na w miarę wysokim poziomie.

Jeszcze do niedawna w tej drużynie występowali Przemysław Sałaciński, Janek Olek, Mikołaj Werecki czy Tomasz Dubniak. Wówczas walczyli o awans do 2. ligi, który zawsze udaremniony był w barażach między innymi z Wiązowną i z Piasecznem itp.
 
W tym sezonie drużyna ta wróciła do pierwotnej funkcji, mianowicie drużyny treningowej, w której juniorzy oswajali się z rywalizacją, przełamywali psychicznie, a także doświadczali bolesnych porażek oraz radosnych zwycięstw. Ze składu walczącego o awans przed laty pozostał tylko Jakub Jędrzejczak, który trenując 10 lat, ponad cztery grał w 3. lidze. Również najstarszy ze składu Tadeusz Kudryk miał trzecioligowy staż, gdyż występował w tych rozgrywkach zarówno w zeszłym sezonie jak i w latach przed kontuzją. W tym roku drużynę wzmocnili Damian Wasiak i Mateusz Jarosławski. Mieszkający w Nowym Dworze Mazowieckim Damian mający ogromne doświadczenie oraz bardzo dobrą średnią zwycięstw w 5. lidze dostał szansę występów w wyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ nie przegrał ani jednego meczu w poprzednim, piątoligowym sezonie. "Jaros" zaś pomimo bardzo średniego sezonu w 5. lidze spowodowanego kontuzją, dostał szansę gry w wymarzonej 3. lidze po dobrze przepracowanym obozie przygotowawczym, realizowaniu celów oraz dorównaniu poziomu lepszych zawodników, a także po komplecie punktów w szlagierze IV ligi z Wąsewem.

Sezon zaczął się średnio, a nawet słabo... Niepotrzebne remisy z Halsem czy z Sannikami, przegrana z Płockiem sprawiły, że Spójnia trafiła do grupy spadkowej.  Złożyło się na to wiele czynników: mimo szczerej chęci i walki Mateusz nie był poziomem gry 3. ligi, więc nie punktował zbyt dużo, Damian miał problemy z przełamaniem się oraz pojawiła się jak chyba u każdego ogromna frustracja z powodu braku zwycięstw. Mała jednostka treningowa Tadka sprawiła, że nie punktował tyle ile by chciał, natomiast w przypadku Kuby Jędrzejczaka ogromne znaczenie miała mała motywacja - kolejny sezon w 3. lidze, lecz tym razem z małymi szansami awansu... Dopiero po kilku meczach, zrozumiał, że to dawanie z siebie wszystko, robienie "kompletów" oraz dopingowanie drużyny sprawi, że w przyszłym sezonie zapewne dostanie szansę występów w 2. lidze. Co do reszty zawodników: chłopaki zdecydowanie mają jeszcze co udowodnić w tej lidze i sądzę, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy dążyć do awansu, nie zapominając o zmodyfikowaniu trzeciej ligi, przez co stanie się o wiele trudniejsza poziomem.
 
Przy drugiej części sezonu warto odnotować pewne zwycięstwa, z wyjątkiem spotkania z bardzo doświadczonymi, posiadającymi drugoligową przeszłość zawodnikami Nadwiślanina Płock.  Baraże to pewna wygrana Spójni z Piasecznem na wyjeździe oraz oddany przez graczy z południowej granicy Warszawy rewanż - walkower.

Podsumowując: Juniorski skład KS Spójnia III Warszawa utrzymał się w trzeciej lidze. Nabyte doświadczenie zaprocentowało awansem na MPJ w Lidzbarku Warmińskim juniorskiej drużyny oraz awanse Kuby i Damiana pokazały, że prowadzenie tej ligi  ma sens. Nie wiadomo jakie losy będą mieli członkowie tego składu, jednak na pewno będą walczyć nie z mniejszym zaangażowaniem, aby docelowo znaleźć się w pierwszym składzie pierwszej ligi. Obóz przygotowawczy i turnieje przedsezonowe zweryfikują kto jak pracował w wakacje i kto, w jakiej klasie rozgrywkowej będzie występował w przyszłym sezonie...

Mateusz Jarosławski

 
Plik
 

Czterdzieste Pierwsze Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2014-06-17

Do końca cyklu pozostały już tylko dwa turnieje! Oczywiście organizujemy także Letni Cykl, który obejmuje turnieje rozgrywane wyłącznie w wakacje. W 41. Grand Prix Spójni Warszawa "zaatakowali" trzecioligowi zawodnicy Spójni Warszawa, którzy zagrali w kategorii Open. Zwycięzcą został jeden z nich - Tadeusz Kudryk, który w półfinale pokonał swojego kolegę z drużyny Mateusza Jarosławskiego. W finale zwyciężył 3:2 z Arkadiuszem Ziemińskim. W finale kategorii Oldboy Młodszy najlepszy okazał się Włodzimierz Brylak, który w finale wygrał z dobrze znanym każdemu na Spójni - Grzegorzem Świderskim 3:2. Kategoria Oldboy Starszy to po raz kolejny popis Marka Laskowskiego, który znów zwyciężył. Tym razem w pojedynku o pierwsze miejsce w czterech setach rozprawił się z Dariuszem Kaczmarczykiem. W najbliższą niedzielę (22.06.2014r.) odbędzie się Jubileuszowy Turniej z Nagrodami, którego partnerem jest www.spojniawarszawa.pl. W najbliższym czasie ukarze się komunikat na naszej stronie. Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (21.06.2014) na 42. turniej !

Terminy kolejnych turniejów z cyklu Grand Prix Spójni Warszawa:
- 21, 28 czerwiec 2014

Terminy Letniego Turnieju Grand Prix KS SPóJNIA Warszawa:
 - 5, 12, 19 i 26 lipca
 - 2, 9, 16, 23 i 30 sierpnia 2014 roku

Wyniki 41. GP:

Open: 
1. Tadeusz Kudryk
2. Jacek Dzięgielewski
3. Arkadiusz Ziemiński

Oldboy Młodszy:
1. Włodzimierz Brylak
2. Marek Słomkowski
3. Grzegorz Świderski

Oldboy Starszy:
1. Marek Laskowski
2. Dariusz Kaczmarczyk
3. Marek Zawadzki

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 41. GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!   

 
Plik
 

Bardzo dobre wyniki Spójniaków na Mistrzostwach Polski Juniorów !!!


z dnia: 2014-06-15

W rozegranych w dniach 11-15 czerwca 2014 roku Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów udział wzięło sześciu zawodników Spójni Warszawa. Zapewniony start w turnieju głównym miał jedynie Piotr Stępiński oraz drużyna Juniorów. Do środowych eliminacji przystąpili: Marcin Kuczkowski, Paweł Koniczuk, Mateusz Jarosławski, Damian Wasiak oraz Kuba Jędrzejczak. Duże brawa należą się wszystkim startującym, ponieważ zostawili dużo serca i walki przy stole. Każdy z nich walczył do ostatniej piłki, co szczególnie potwierdza wejście do turnieju głównego Damiana Wasiaka, który w pierwszym spotkaniu z Michałem Ostankiem przegrywał już 0:2 i 7:10, a mimo tego wygrane dwa kolejne sety były właśnie na wagę awansu z grupy z pierwszego miejsca. Awans udało się także wywalczyć Kubie, który jak sam wspomniał chciałby zapomnieć o grze barażowej, która nie była najlepsza w jego wykonaniu, jednak co najważniejsze zwycięska. Kuba zrehabilitował się znakomitym występem w pierwszym pojedynku czwartkowego turnieju drużynowego, gdzie pokonał 3:2 wyżej notowanego Marcina Balcerzaka. Przyczyniło się to do pewnego zwycięstwa 3:0 nad Polonią Bytom. Spotkanie o wyjście z grupy z Drzonkowem zakończyło się niestety porażką 0:3, jednak dało wiele perspektyw do kolejnych dobrych występów. Takie przyszyły już w piątek w turnieju głównym gry pojedynczej, gdzie Kuba Jędrzejczak w pierwszej rundzie 4:0 wygrał z Arkadiuszem Kuklą (nr. 24), zaś Piotrek 4:2 z Sebastianem Baranem (nr. 35). Damian uległ późniejszemu triumfatorowi Patrykowi Zatówce (nr.1) 0:4. Barierą dla Spójniaków była druga runda. O ile Kuba przegrał drugi raz w tym sezonie z Janem Szymczykiem (nr. 9), to Piotrek prowadził i kontrolował bardzo dobry mecz z Tomkiem Tomaszukiem (nr. 3). Niestety nie wykorzystał wielu szans na odskoczenie rywalowi, co przyczyniło się do wyrównania wyniku na 3:3 i siódmego seta, o którym nie warto wspominać. Turniej pocieszenia pierwszy rozpoczął Damian Wasiak, który po zaciętej grze nie sprostał także o wiele wyżej notowanemu Jerzemu Baranowi (nr. 33) i zajął miejsca w przedziale 49-64. Piotrek i Kuba wygrywali kolejne swoje mecze, a pogromców znaleźli dopiero w walce o czołową "szesnastkę", co dla obydwu oznaczało przedział 17-24. Są to wyniki, które na pewno napawają optymizmem. W następnym sezonie w tej kategorii wiekowej będzie występować zarówno Kuba jak i Damian, a wielu czołowych zawodników odejdzie. W grach podwójnych i mieszanych Spójniacy odpadli w pierwszych rundach. Jedynie para Damian Wasiak/Monika Klimczak (Hals Warszawa) sprawili miłą niespodziankę wchodząc do czołowej "szesnastki" (wygrane dwa mecze) i przegrywając dopiero z rozstawionymi z numerem siódmym Markiem Badowskim i Joanną Kiedrowską. Podziękowania należą się Przemkowi Sałacińskiemu, który poświęcił swój czas, aby przyjechać, dopingować i podpowiadać zawodnikom Spójni. Wiemy, że trzech zawodników oznaczało, że jeden trener nie dałby rady być przy każdym. Warto zaznaczyć także obecność na turnieju drużynowym i pierwszych singlach turnieju głównego pozostałych naszych reprezentantów, którzy jak wiemy mogli już w środę wracać do Warszawy, a zostali i dopingowali swoich kolegów.  

Mistrzami Polski zostali:

Patryk ZATóWKA - gra pojedyncza juniorów
Aleksandra FALARZ - gra pojedyncza juniorek
Marek BADOWSKI / Jakub FOLWARSKI - gra podwójna juniorów
Aleksandra FALARZ / Joanna KIEDROWSKA - gra podwójna juniorek
Patryk ZATóWKA / Natalia BAJOR - gra mieszana
KS BRONOWIANKA I Kraków - turniej drużynowy juniorek
KST ENERGA-MANEKIN Toruń - turniej drużynowy juniorów

Relacja video - TUTAJ

Tabele:
gra pojedyncza juniorek - turniej główny i pocieszenia - TUTAJ
gra pojedyncza juniorów - turniej główny i pocieszenia - TUTAJ

gra podwójna juniorek - turniej główny - TUTAJ
gra podwójna juniorów - turniej główny - TUTAJ
gra mieszana juniorów - turniej główny - TUTAJ

turniej drużynowy juniorek - TUTAJ
turniej drużynowy juniorów - TUTAJ

turniej drużynowy juniorek - wyniki szczegółowe - TUTAJ
turniej drużynowy juniorów - wyniki szczegółowe - TUTAJ

gra pojedyncza juniorek - turniej eliminacyjny - TUTAJ
gra pojedyncza juniorów - turniej eliminacyjny - TUTAJ

 
Plik
 

Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza Skrzatów i Kadetów


z dnia: 2014-06-08

W niedzielę 8. czerwca na sali warszawskiego Halsu odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Skrzatów i Kadetów. Spójnia Warszawa zdobyła w nich dwa medale w grach podwójnych kadetek i kadetów, gdzie Sandra Składanek w parze z Pauliną Molską oraz Kacper Moliński wraz z Jakubem Koneckim zajęli 3. miejsca. Szczególnie na lepszy występ liczyliśmy ze strony Kacpra Molińskiego, który w turnieju indywidualnym został rozstawiony z numerem 2. jednak przegrał pojedynek o czołową czwórkę z Kamilem Zalewskim. Kolejne kroki w tenisie stołowym postawił nasz skrzat - Mateusz Cymerman, który ukończył zawody w przedziale 5-8. Na pewno jest to bardzo dobry wynik. Przypominamy, że na 3. WTK Mateusz zajął czwarte miejsce. Tym razem się nie udało wejść do czołowej czwórki, jednak przed Mateuszem wiele prestiżowych rozgrywek, a patrząc na systematyczne treningi można śmiało stwierdzić, że poziom Naszego zawodnika cały czas się podnosi. W turnieju o Mistrzostwo Mazowsza nie wystartował Kacper Modelewski, który ma zapewniony (z listy rankingowej) start w Mistrzostwa Polski. Również (z listy) na Mistrzostwach Polski wystąpi drużyna kadetów w składzie Kacper Modelewski i Kacper Moliński. 

Wyniki i Tabele:
gra pojedyncza kadetek - TUTAJ
gra pojedyncza kadetów - TUTAJ
gra podwójna kadetek - TUTAJ
gra podwójna kadetów - TUTAJ

gra pojedyncza skrzatek - TUTAJ
gra pojedyncza skrzatów - TUTAJ


 
Plik
 

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów


z dnia: 2014-06-09

Już jutro grupa sześciu zawodników Spójni Warszawa wyjedzie na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 11-15.06.2014r. w Lidzbarku Warmińskim. W turnieju eliminacyjnym wystąpią: Marcin Kuczkowski, Paweł Koniczuk, Kuba Jędrzejczak, Damian Wasiak i Mateusz Jarosławski. Ci zawodnicy swoje zmagania rozpoczną już w środę. W czwartek nasza drużyna juniorów w składzie: Piotr Stępiński, Kuba Jędrzejczak, Damian Wasiak i Mateusz Jarosławski wystąpi w turnieju drużynowym, gdzie udział mają zapewniony z listy rankingowej. Także z listy start w turnieju głównym indywidualnym ma zapewniony Piotr Stępiński, który zostanie rozstawiony z 30. numerem. Liczymy na dobre wyniki, a przede wszystkim awanse z turnieju eliminacyjnego ! Relacja z turnieju (również video) już w niedzielę, natomiast wyniki naszych reprezentantów będzie można śledzić na bieżąco na facebooku: https://www.facebook.com/spojnia.warszawa?ref=tn_tnmn

lista uprawnionych juniorek do startu w IMP - TUTAJ
lista uprawnionych juniorów do startu w IMP - TUTAJ
lista uprawnionych drużyn juniorek do startu w DMP - TUTAJ
lista uprawnionych drużyn juniorów do startu w DMP - TUTAJ 
Plik
 

Podsumowanie sezonu pierwszej ligi mężczyzn...


z dnia: 2014-06-08

Za nami kolejny sezon, w którym mogliśmy oglądać mecze pierwszej ligi mężczyzn. Przed rozgrywkami do kadry Spójni dołączył Indywidualny Mistrz Polski z 2009 roku Artur Daniel, który jednocześnie został liderem drużyny. Pozostali zawodnicy to bez zmian: Witek Skubiszewski, Michał Jarosławski, Przemek Sałaciński i Jan Olek. Na początku warto wspomnieć, że Witek w pierwszej rundzie występował w drugiej lidze, co oznaczało, że na pierwszym stole swoje mecze rozgrywał Jan Olek. Sam początek sezonu był bardzo ważny, ponieważ Spójnia rozpoczęła od spotkań z rywalami, którzy byli przypisywani do tych walczących o utrzymanie. Niestety po dobrej inauguracji w kolejnych kolejkach przyszły porażki, a Artur Daniel miewał tylko błyśnięcia w niektórych spotkaniach. Na pewno dobrze na pierwszym stole radził sobie Jan Olek, który grając z wyżej notowanymi w ogólnopolskim rankingu tanio skóry nie sprzedawał i nie jednemu rywalowi pokazał, że potrafi grać na wysokim poziomie. Słabszą rundę rozgrywał trener Michał Jarosławski, który nie mógł się przełamać i mimo wielkiej ambicji i woli walki nie zdobył indywidualnie żadnego punktu. Niestety w tym sezonie przegraliśmy oba znaczące dla nas mecze derbowe z Halsem Warszawa. Miejmy nadzieję, że następne oba spotkania padną naszym łupem, ponieważ Hals również utrzymał się w rozgrywkach pierwszej ligi. Druga runda rozgrywek to przede wszystkim dołączenie do zespołu przez Witka Skubiszewskiego oraz przełamanie trenera Michała, który później sprawiał miłe niespodzianki pokonując m.in. Marcina Bąka. Był także podporą drużyny, która wchodząc z ławki zawsze ambitnie walczyła do ostatniej piłki i wiadomo było, że zawsze może "coś dorzucić". W meczach rewanżowych Naszych zawodników wyjątkowo trapiły kontuzje, a niektóre pojedynki były poddane walkowerem. Po kontuzji kolana Przemek Sałaciński do pełni formy wrócił dopiero na mecze barażowe, jednak o nich opowiemy później. Przed rozstrzygającymi kolejkami sytuacja w tabeli była bardzo napięta. Po odjęciu punktów Toruniowi wydawałoby się, że nie będą się liczyć w stawce, jednak powrócili w znakomitym stylu. Przed ostatnim meczem o bezpośrednie utrzymanie walczyły aż cztery drużyny i tylko MRKS Gdańsk był niestety pewny swojego spadku. Spójnia musiała wygrać właśnie z Toruniem, aby bez rozgrywania dodatkowych spotkań utrzymać się w pierwszej lidze. Niestety nie udało się pokonać rywali na trudnym terenie w Toruniu i to właśnie Energa-Manekin po korzystnych wynikach zapewniła sobie bezpieczne miejsce w tabeli wyprzedzając dwie drużyny. Dla nas oznaczało to spotkania barażowe, w których rywalem był BISTS Bielsko-Biała. W skład tej drużyny wchodzi dobrze znany każdemu w Warszawie Filip Młynarski. Pierwszy mecz został rozegrany na hali Spójni. Znakomite zawody rozegrał drugi stół, czyli Przemek Sałaciński, który zdobył komplet punktów oraz Jan Olek, który zdobył dwa punkty. Na pierwszym stole swój komplet punktów dołożył Artur Daniel, co oznaczało dobry rezultat przed rewanżem 7:3. Tydzień później padł taki sam wynik, a drugi stół znów zanotował komplety. Spójnia po raz kolejny po barażach utrzymała się w pierwszej lidze na kolejny sezon. Na pewno liga się bardzo wzmocniła, jednak nasz skład także nie odstawał, dlatego można było sądzić, że zajmiemy wyższe miejsce po sezonie zasadniczym niż przedostatnie. Bez Artura Daniela czy Witka Skubiszewskiego utrzymanie byłoby dużym wyczynem, więc należą się podziękowania tym dwóm zawodnikom. Warto wspomnieć, że zarówno Artur jak i Witek nie rozegrali dobrego sezonu, a szczególnie bardziej liczyliśmy na tego pierwszego sądząc, że zdobędzie dla nas o wiele więcej punktów. Dla Spójniaków jest to kolejny sezon zebranych doświadczeń, jednak w przyszłym musimy oczekiwać czegoś więcej. Wierzymy, że wraz z trenerem Michałem będą punktować na wyższym poziomie, a cała nasza pierwsza liga wreszcie uwolni się od rozgrywania baraży. :) Duże brawa i podziękowania należą się KIBICOM, którzy co raz liczniej i głośniej dopingowali warszawską drużynę. Liczymy na Was także w przyszłym sezonie mając nadzieję, że razem będziemy tworzyć wspaniałe widowiska promujące tenis stołowy w Stolicy. Podziękowania również dla Trenerów za wkład i przygotowanie zawodników oraz dla Sponsorów, którzy wspierają Naszą drużynę. Wierzymy, że dzięki temu wszystkiemu będziemy mogli prężnie się rozwijać i odgrywać co raz większą rolę zarówno w rozgrywkach pierwszoligowych jak i indywidualnych. DZIĘKUJEMY !!!

Ranking zawodników Spójni Warszawa po sezonie 2013/2014:

   zwycięstwa  porażki  skuteczność
 Artur Daniel  16  20  44.44%
 Witold Skubiszewski  11  13  45.83%
 Jan Olek  10  22  31.25%
 Przemysław Sałaciński  6  19  24%
 Michał Jarosławski  5  15  25%

szczegóły - TUTAJ

 
Plik
 

Podsumowanie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w grach podwójnych...


z dnia: 2014-06-08

W środę oraz czwartek bieżącego roku odbyły się Mistrzostwa Warszawy w grach podwójnych Młodzików, Kadetów i Juniorów. Spójnia Warszawa swoim udziałem i liczbie osób w pierwszej ósemce czy w pierwszej czwórce potwierdziła, że wyniki Indywidualnych Mistrzostw Warszawy to nie był przypadek. Szczególnie Juniorzy potwierdzili fakt, że są niekwestionowanymi najlepszymi zawodnikami w stolicy. 

Nasze podsumowanie zaczniemy od Młodziczek i Młodzików, czyli pierwszego dnia rozgrywek. Jak zawsze w tej kategorii mogliśmy zauważyć dużą frekwencję. Niestety pod nieobecność Kasi Trochimiuk i Laury Klimczak Spójnia nie miała przedstawicieli w żeńskim turnieju. W turnieju męskim zabrakło najwyżej notowanych z Naszego klubu, czyli Łukasza Sokołowskiego i Krzysztofa Wachowskiego. Zawody na czwartym miejscu ukończyła para Hubert Matyjek/Janek Adamiak, przy czym warto zauważyć, że ten drugi jest jeszcze żakiem.

W kategorii Kadetów Kacper Modelewski (aktualny mistrz Warszawy) zagrał debla z dużo mniej doświadczonym Jankiem Klepko. To, że grali ze sobą pierwszy raz nie przeszkodziło im zdobyć srebrnego medalu. Przegrali tylko z doświadczonymi zawodnikami Halsu Warszawa Szalińskim i Gutowskim. W turnieju Kadetek Mistrzostwo Warszawy zdobyła Sandra Składanek, która wystąpiła w parze z Agatą Zakrzewską (Hals Warszawa).
 
W kategorii Junior Spójnia Warszawa wystawiła cztery deble i WSZYSTKIE znalazły się w pierwszej czwórce. Na tym można by już zakończyć, jednak warto podkreślić, że dwa z nich były eksperymentalnymi i przypadkowymi, a mimo to dały radę uplasować się na drugim i czwartym miejscu. Arek Śliwiński z Mateuszem Jaroslawskim w pierwszej rundzie pewnie ograli debla z Halsu (jedyny, który mógł zagrozić), następnie mimo walki nie sprostali doświadczonej i wyżej notowanej parze Wasiak/Jędrzejczak (1:3). Drugi półfinał to dwaj czopiarze grający ze sobą prawie od zawsze: Paweł Koniczuk i Łukasz Wojdecki kontra pierwszy raz występujący razem: Marcin Kuczkowski i Piotr Stępiński. Po dobrej walce wygrali wyżej notowani (0:3). Mecze "od tyłu" to pewne wygrane Spójniakow, którzy spotkali się między sobą w meczu o 3. miejsce. Można powiedzieć czopiarze kontra forhendziści, ponieważ na tym opierał się mecz. Wojdecki/Koniczuk cały czas spychali do słabszego w obu przypadkach bekhendu i z powodu trudności zaczęcia ataku z tej strony to oni cieszyli się zwycięstwem nad deblem Jarosławski/Śliwiński oraz brązowym medalem. Finał to raczej pewne zwycięstwo zgranych trzecioligowców Wasiaka/Jędrzejczaka nad Stepińskim i Kuczkowskim (3:1). Tak jak w Juniorach dominują Spójniacy, tak w Juniorkach zawodniczki Halsu Warszawa. Właściwie to drugoligowe Magda Przesmycka i Monika Klimczak ograły tylko Naszą parę Czarnecka/Łosiewicz, jednak na tyle ile dziewczyny trenują profesjonalnie był to duży sukces. Miejmy nadzieje, ze dzięki niemu nabiorą wiary w siebie, a przede wszystkim siły i chęci do regularnych i ciężkich treningów.  Została już tylko ostatnia kategoria - miksty. Spójnia wystawiła dwie pary Wasiak/Czarnecka oraz Kuczkowski/Łosiewicz . Również Mateusz Jarosławski wziął udział w tej kategorii, lecz zagrał z Mistrzynią Mazowsza Moniką Klimczak.  Pierwsze mecze to wygrana Łosiewicz/Kuczkowskiego oraz porażka Czarneckiej/ Wasiaka z parą Dys/Ciałowicz z Bielan. Warto nadmienić, że Alicja Dys w tym meczu zaprezentowała swoją dobrą formę oraz obustronne mocne uderzenie. Półfinały natomiast to Łosiewicz/Kuczkowski kontra Przesmycka/ Spurek oraz Dys/Ciałowicz kontra Klimczak/ Jarosławski. Pierwszy mecz wygrała para z Halsu 3:1, natomiast w drugim półfinale niespodziewanie zawodnicy Bielan wygrali dwa sety. Alicja trafiała bardzo mocno z forhendu, natomiast Ciałowicz zaskakiwał czopem, jednak Jaros zaczął lżej i dokładniej grać forhendem, a Monika dołożyła rotacyjny bekhend i za radą trenerów Ryfczaka i Szatkowskiego wygrali piątego seta 11:3. Finał pomiędzy Przesmycką/ Spurkiem, a Klimczak/Jarosławskim też nie był tak oczywisty. Wskazuje na to pierwszy set, który zakończył się wynikiem 15:13. Kolejne dwa to juz pewna i dobra gra Moniki Klimczak i Mateusza Jarosławskiego, która zaowocowała i to oni zostali Mistrzami Warszawy w grze mieszanej. Na trzecim miejscu uplasowali się Czarnecka i Wasiak, a na 6 Łosiewicz i Kuczkowski. 
              
Spójnia pokazała, ze jest najlepsza w stolicy. Na ten sukces złożyło się wiele czynników: profesjonalnie prowadzone treningi przez Cezarego Walichnowskiego i Michała Jarosławskiego, który poświęcił wiele czasu na narzucanie piłek, a także duża zasługa w tym Michała Wojdeckiego, który stracił wiele niedziel na jeżdżenie z Juniorami na mecze 3. ligi. Ogromne zasługi  należą też do założyciela sekcji - Włodzimierza Ryfczaka, który mimo podeszłego wieku nadal wykazuje takie zaangażowanie i troskę jak 50 lat temu kiedy Spójnia walczyła o Mistrzostwo Polski, a żadnego z aktualnych trenerów jeszcze nie było na świecie. Trener Koordynator zawsze służy dobrą radą oraz zawsze ogląda mecze swoich wychowanków, jednak nie należy zapominać, że grali zawodnicy i to właściwie  oni włożyli wielką pracę w treningi, a panująca znakomita atmosfera w szatni na pewno była widoczna podczas rywalizacji. PRZYJDŹ DO SPóJNI, TU WYCHOWUJEMY MISTRZóW !!!

Klasyfikacja generalna: (indywidualne + gry podwójne):
1. KS Spójnia Warszawa - 187 pkt.
2. SCKiS Hals-Wadwicz Warszawa - 170 pkt.

SPóJNIA NAJLEPSZA W WARSZAWIE !!! 

Wyniki i tabele:
gra podwójna młodziczek - TUTAJ
gra podwójna młodzików - TUTAJ

gra podwójna kadetek - TUTAJ
gra podwójna kadetów - TUTAJ

gra podwójna juniorek - TUTAJ
gra podwójna juniorów - TUTAJ
gra mieszana - TUTAJ

Mateusz Jarosławski

 
Plik
 

Trzydzieste Dziewiąte Grand Prix Spójni Warszawa


z dnia: 2014-06-02

Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami. Do końca kolejnego cyklu pozostały już tylko cztery turnieje, a w minioną sobotę do historii przeszło już 39. Grand Prix Spójni Warszawa. W nim najbardziej dopisali zawodnicy występujący w kategorii Oldboy Młodszy, gdzie na starcie stanęło 34. miłośników małej piłeczki. Najlepszy okazał się Włodzimierz Brylak, który w finale pokonał 3:1 dawno nie widzianego na Spójni Ireneusza Wróblewskiego. Pan Ireneusz niegdyś był bardzo częstym bywalcem, także kategorii Open. Cieszymy się, że znów odwiedził progi naszej hali odnosząc od razu sukces. W kategorii Oldboy Starszy zwyciężył Marek Laskowski, który w finale po czterech setach uporał się z Markiem Zawadzkim. Kategoria Open to wreszcie zwycięstwo Marcina Ratajczyka, któremu serdecznie dziękujemy za dostarczanie wyników. Pan Marcin bardzo często plasuje się na podium naszych turniejów, jednak wygrywanie samego finału nie jest jego mocną stroną. Tym razem się udało i to w nie byle jakim stylu, ponieważ Jacek Dzięgielewski musiał odejść od stołu pokonany już po trzech setach. :)  Gratulujemy zwycięzcom !!! Zapraszamy za tydzień (07.06.2014) na 40. turniej !

Terminy kolejnych turniejów z cyklu Grand Prix Spójni Warszawa:
- 7, 14, 21, 28 czerwiec 2014

Wyniki 39. GP:

Open: 
1. Marcin Ratajczyk
2. Jacek Dzięgielewski
3. Grzegorz Pławski

Oldboy Młodszy:
1. Włodzimierz Brylak
2. Krzysztof Ziółek
3. Ireneusz Wróblewski

Oldboy Starszy:
1. Marek Laskowski
2. Marek Zawadzki
3. Mirosław Kubisiak

W zakładce Grand Prix (u góry ekranu) znajdą Państwo wyniki wszystkich kategorii 39. GP (grupy, tabelki turniejowe) oraz aktualny ranking!!!   

 
Plik
 

Najmłodsi Spójniacy znów najlepsi na Bielanach !!!


z dnia: 2014-06-02

W sobotę 31 maja na Bielanach odbył się turniej z okazji Dnia Dziecka. Spójnia Warszawa znowu górą! W turnieju uczestniczyło troje "Spójniaków" i wszyscy wrócili z Pucharami. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyły Laura Klimczak (kl. 3-4) i Kasia Trochimiuk (kl. 5-6), a Mateusz Cymerman zajął drugie miejsce (w kategorii klas 3-4, chociaż wiekowo jest w kategorii niższej).

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych !!!
Anna Trochimiuk