Spójnia :: Aktualności  Archiwum roku 2019, według miesięcy ...

1

  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

1211109876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

4321

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

 
Plik
 

Kuba Jędrzejczak Mistrzem Mazowsza Juniorów !!!


z dnia: 2015-03-28

Zwycięstwem Kuby Jędrzejczaka zakończyły się Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w tenisie stołowym. Kuba, który z racji wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim nie musiał kwalifikować się na Mistrzostwa Polski w finale zwyciężył reprezentanta Returnu Piaseczno - Krzysztofa Bieńka 3:0. Trzecie miejsce zajął Kacper Modelewski. 

Niestety Kacper Modelewski i Damian Wasiak nie awansowali na tegoroczne MP. W najważniejszym spotkaniu w turnieju Kacper uległ 1:3 Bieńkowi, a Damian w takim samym stosunku przegrał z Dominikiem Borowskim (Return Piaseczno). Szkoda, ponieważ chłopaki spisywali się bardzo dobrze w całym turnieju, a w najważniejszej grze zabrakło zimnej głowy i opanowania emocji. W meczu o trzecie miejsce Kacper wygrał z Damianem 3:2 do 11 w piątym secie, jednak musiał bronić kilku piłek meczowych... Miejsce w przedziale 5-8 zajął Mateusz Jarosławski, który zagrał dobrą partię z Patrykiem Bożkiem (GLKS Nadarzyn). Niewiele zabrakło w spotkaniu z Krzysztofem Bieńkiem, jednak końcówki setów należały do rywala. 

W grze podwójnej Mistrzami Mazowsza zostali: Kuba Jędrzejczak w parze z Dominikiem Borowskim, którzy w finale pokonali Marcina Kuczkowskiego i Krzysztofa Bieńka. 

GRATULUJEMY !!!

Przed naszymi juniorami pozostały tylko Mistrzostwa Polski. W nich indywidualnie wystąpi jedynie Kuba Jędrzejczak, natomiast z racji limitu wystąpi w zmaganiach drużynowych nasza drużyna, która na pewno dobrze przygotuje się na najważniejszą imprezę w kraju. Dla Kuby, Damiana i Mateusza jest to ostatni rok w tej kategorii natomiast Kacper ma przed sobą jeszcze dwa sezony, co na pewno dobrze prognozuje na przyszłość. 

No coż... wracamy do treningów i dalej bawimy się naszym ukochanym sportem !!! :)

Tabele:
gra pojedyncza juniorek - TUTAJ
gra pojedyncza juniorów - TUTAJ
gra podwójna juniorek - TUTAJ
gra podwójna juniorów - TUTAJ

 
Plik
 

3. liga mężczyzn: Porażka z Płockiem...


z dnia: 2015-03-22

Niestety porażką zakończyło się dzisiejsze spotkanie 3. ligi mężczyzn, w którym Spójnia podejmowała we własnej sali zespół MLUKS Nadwiślanin Płock. Wynik końcowy brzmi 4:8, jednak można odczuć mały niedosyt. "Swoje" zrobił Marek Łuczaj, który odniósł dwa zwycięstwa i w rezultacie z wygranym deblem zakończył zawody z 2,5 pkt. Półtora oczka dorzucił Tadek Kudryk, natomiast Damian Wasiak i Mateusz Jarosławski nie zdobyli punktów. Szczególnie szkoda ostatniego rzutu gier, gdzie przy stanie 6:4 dla gości Mateusz przegrał 2:3 z Dariuszem Pietrzakiem, a następnie 1:3 z Sebastianem Kopackim mimo prowadzenia 9:4 w czwartym secie. W tym samym czasie Damian prowadził 2:1 z Dariuszem Pietrzakiem i w ostateczności mecz mógłby zakończyć się cennym remisem. Niestety porażka spycha nas na czwarte miejsce w tabeli. Przed trzecią drużyną jeszcze dwa spotkania - wyjazdowe z UKS Kabaty oraz mecz na hali przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2 z UKS 14 Ursus.

KS Spójnia III Warszawa - MLUKS Nadwiślanin Płock 4:8
Marek Łuczaj - Sebastian Kopacki 1:3
Damian Wasiak - Krzysztof Niedzielak 0:3
Tadeusz Kudryk - Dariusz Pietrzak 3:0
Mateusz Jarosławski - Michał Lewandowski 1:3
Wasiak/Jarosławski - Kopacki/Pietrzak 1:3
Łuczaj/Kudryk - Lewandowski/Niedzielak 3:0
Marek Łuczaj - Krzysztof Niedzielak 3:2
Damian Wasiak - Sebastian Kopacki 1:3
Mateusz Jarosławski - Dariusz Pietrzak 2:3
Tadeusz Kudryk - Michał Lewandowski 0:3
Marek Łuczaj - Michał Lewandowski 3:1
Mateusz Jarosławski - Sebastian Kopacki 1:3

galeria zdjęć - wkrótce
relacja video - wkrótce

 
Plik
 

Mistrzostwa Województwa Młodzieżowców: Kamil Kleczkowski z awansem !!!


z dnia: 2015-03-18

Sukcesem zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Województwa Młodzieżowców. Po dość trudnym początku zawodów, Kamil Kleczkowski zajął w eliminacjach drugie miejsce i tym samym uzyskał awans do Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w ostatni weekend marca w Ostródzie. Mniej szczęścia miał dzisiaj niestety Piotr Stępiński. Nie udało mu się wywalczyć miejsca premiowanego awansem na MP, ale ostatecznie został srebrnym medalistą Mistrzostw Województwa. Warto dodać, że Piotrek pokonał w grze półfinałowej wysoko rozstawionego w Mistrzostwach Polski Kamila Kurowskiego z GLKS Nadarzyn. W finale jednak musiał dzisiaj po raz drugi uznać wyższość niepokonanego w trakcie zawodów Bartosza Lebrechta. Serdecznie Gratulujemy Spójniakom i życzymy powodzenia Kamilowi w zmaganiach na szczeblu krajowym !!!

Tabele:
gra pojedyncza kobiet - TUTAJ
gra pojedyncza mężczyzn - TUTAJ 

 
Plik
 

83. IMP - dzień 3. : ZŁOTO SZYMONA MALICKIEGO W GRZE PODWÓJNEJ !!!


z dnia: 2015-03-08

Tak proszę państwa, to prawda, że na zdjęciu obok znajdują się aktualni MISTRZOWIE POLSKI w grze podwójnej. Jednym z tych zawodników jest reprezentant Spójni Warszawa - Szymon Malicki, natomiast drugi - Michał Dąbrowski na co dzień występuje w podkarpackiej drużynie Strzelca Frysztak. Na początku chcielibyśmy serdecznie podziękować chłopakom za emocje jakie dzięki nim towarzyszyły w naszych klub oraz serdecznie pogratulować. Tytuł Mistrza Polska obojętnie w jakiej kategorii jest znakomitym osiągnięciem i wyróżnieniem kariery polskiego sportowca. Ci zawodnicy zapisali się już w historii naszego kraju, a warto wspomnieć, że o ile Szymon posiada takie sukcesy w parze m.in z Lucjanem Błaszczykiem to Michał po raz pierwszy zdobył medal i od razu złoty. Ich droga do finału była niezwykle trudna, a pokonanie v-ce mistrzów oraz samych mistrzów Polski z tamtego roku w dość dobitny sposób oznajmia komu należał się tegoroczny tytuł. Finał nie był tak bardzo wyrównany jak poprzednie rundy i nie dał wielkiej dramaturgii, a para Malicki/Dąbrowski w czterech setach (3:1) uporała się z zawodnikami również występującymi na parkietach pierwszej ligi - Piotrem Chodorskim oraz Nestorem Wasylkowskim (obaj Odra Głoska). Jeszcze raz chcemy Serdecznie Pogratulować tego sukcesu !!! Wyniki Szymona Malickiego w grze pojedynczej oraz mieszanej są opisane na naszej stronie internetowej w sekcji AKTUALNOŚCI w opisach poszczególnych dni turnieju. Zapraszamy do lektury !!!

FINAŁ:
DĄBROWSKI/MALICKI - CHODORSKI/WASYLKOWSKI 3:1 (11:6, 7:11, 12:10, 11:3)

W turnieju gry mieszanej dość pewne zwycięstwo w finale odnieśli rozstawieni z najwyższym numerem Paweł Fertikowski i Katarzyna Grzybowska, natomiast w turnieju gry podwójnej kobiet rywalizacja była o wiele bardziej zacięta i obie pary były blisko tytułu, jednak ostatecznie ten powędrował do reprezentantek Tarnobrzega Kingi Stefańskiej i Roksany Załomskiej. 

FINAŁ:
FERTIKOWSKI/GRZYBOWSKA - PEREK/SIKORSKA 3:0 (5,9,8)

FINAŁ:
STEFAŃSKA/ZAŁOMSKA - SZYMAŃSKA/ŁUCZAKOWSKA 3:2 (-8,4,-10,9,8)

Gry pojedyncze kobiet i mężczyzn to w obu przypadkach obrony tytuły sprzed roku z Raszkowa. Zarówno Katarzyna Grzybowska jak i Daniel Górak dość pewnie pokonali swoich rywali i zapewnili sobie tym samym udział w najbliższych Mistrzostwach Świata oraz wygraną wynoszącą 5 tyś złotych. Serdecznie Gratulujemy !!!

FINAŁ:
GRZYBOWSKA Katarzyna - SZYMAŃSKA Antonina
 4:0 (6,1,7,5)

FINAŁ:
GóRAK Daniel - KULPA Konrad 4:1 (7,10,7,-9,10)

Przypominamy o retransmisjach z turnieju (gry finałowe):
poniedziałek (09.03.2015) - TVP Sport - godzina 21:20 oraz godzina 22:10

Tabele:
gra pojedyncza seniorek - TUTAJ
gra pojedyncza seniorów - TUTAJ
gra podwójna seniorek - TUTAJ
gra podwójna seniorów - TUTAJ
gra mieszana - TUTAJ

 
Plik
 

83. IMP - dzień 2. : Szymon Malicki w finale debla !!!


z dnia: 2015-03-07

Szymon Malicki (Spójnia Warszawa) wraz z Michałem Dąbrowskim (GMKS Strzelec Frysztak) awansowali do finału gry podwójnej Mistrzostw Polski, które rozgrywane są w Wałbrzychu. Para, którą tworzą zawodnik Spójni oraz Frysztaka jest sensacją turnieju. Pokonali w swojej drodze do finału V-ce Mistrzów Polski oraz samych zdobywców tego tytułu z poprzedniego roku, a w grze półfinałowej okazali się lepsi od znakomitej Superligowej pary Robert Floras, Paweł Fertikowski (obaj Bogoria Grodzisk Mazowiecki). W finale rywalami Szymona oraz Michała będą reprezentanci Odry Głoski Nestor Wasylkowski oraz Piotr Chodorski. Warto dodać, że obie finałowe pary występują w tym momencie na pierwszoligowych parkietach. Pokazuje to jak nieobliczalny może być tenis stołowy, a także to, że deble rządzą się swoimi prawami. Nam pozostaje tylko cieszyć się, że nasz jedyny reprezentant osiąga tak znakomity sukces, a przecież jutro może zostać MISTRZEM POLSKI. Serdecznie tego życzymy i wszyscy ściskamy kciuki za jutrzejszy pojedynek finałowy.

1/4 finału: DĄBROWSKI Michał/MALICKI Szymon - DYJAS Jakub/KULPA Konrad 3:1 (9,-9,5,8)
1/2 finału: DĄBROWSKI Michał/MALICKI Szymon - FERTIKOWSKI Paweł/FLORAS Robert 3:2 (9,7,-8,-10,7)
1/2 finału: CHODORSKI Piotr/WASYLKOWSKI Nestor - GOŁĘBIOWSKI Mateusz/LEWANDOWSKI Tomasz 3:2 (-9,7,-9,10,9)
FINAŁ: DĄBROWSKI Michał/MALICKI Szymon - CHODORSKI Piotr/WASYLKOWSKI Nestor 8.03 godz. 11:20

W turnieju gry singlowej niestety Szymon przegrał o "ósemkę" z Pawłem Fertikowskim zajmując ostatecznie miejsca w przedziale 9-16. Mimo tego Spójniak rozgrywa świetne zawody, a Pawłowi zrewanżował się w półfinale gry podwójnej... :)

1/8 finału: FERTIKOWSKI Paweł - MALICKI Szymon 4:0 (3,3,5,7)

W finale gry pojedynczej seniorów obejrzymy Daniela Góraka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), który w półfinale pokonał 4:2 Jakuba Dyjasa (KTS Energa-Manekin Toruń) oraz Konrada Kulpę (KTS Energa-Manekin Toruń), który awans wywalczył w grze z juniorem - Patrykiem Zatówką (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz), pokonując go 4:3. Przypominamy, że Daniel Górak broni tytułu sprzed roku z Raszkowa. 

1/2 finału: GóRAK Daniel - DYJAS Jakub 4:2 (-4,12,13,8,-10,7)
1/2 finału: KULPA Konrad - ZATóWKA Patryk 4:3 (-12,5,9,-4,8,-9,9)
FINAŁ: GóRAK Daniel - KULPA Konrad 8.03 godz. 12:45

W finale gry pojedynczej seniorek wystąpią Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew), która w półfinale pokonała 4:3 Magdalenę Szczerkowską (KS Polkowice), a jej rywalką będzie Antonina Szymańska (GLKS Nadarzyn), która w 1/2 finału uporała się po siedmiu setach z Renatą Gumulą (LZS Orion Branda Bukowice). Katarzyna Grzybowska tak, jak Daniel Górak broni tytułu sprzed roku z Raszkowa.

1/2 finału: GRZYBOWSKA Katarzyna - SZCZERKOWSKA Magdalena 4:3 (4,-8,5,-7,6,-9,6)
1/2 finału: SZYMAŃSKA Antonina - GUMULA Renata 4:3 (-9,-9,9,-10,4,9,6)
FINAŁ: GRZYBOWSKA Katarzyna - SZYMAŃSKA Antonina 8.03 godz. 12:00

Do finału gry mieszanej awansowali: Paweł Fertikowski w parze z Katarzyną Grzybowską oraz Jakub Perek (LKS Pogoń Lębork) w parze z Magdaleną Sikorską (KS Polkowice). Ci pierwsi pokonali w półfinale 3:1 Daniela Bąka (Warta Kostrzyn) i Roksanę Załomską (KTS Tarnobrzeg), natomiast drudzy po wyrównanym boju zwyciężyli 3:2 z Danielem Górakiem i Natalią Bajor. 

1/2 finału: FERTIKOWSKI Paweł/GRZYBOWSKA Katarzyna - BĄK Daniel/ZAŁOMSKA Roksana 3:1 (7,-7,7,12)
1/2 finału: PEREK Jakub/SIKORSKA Magdalena - GóRAK Daniel /BAJOR Natalia 3:2 (8,9,-3,-8,9)
FINAŁ: FERTIKOWSKI Paweł/GRZYBOWSKA Katarzyna - PEREK Jakub/SIKORSKA Magdalena 8.03 godz. 10:00

W finale gry podwójnej seniorek zameldowały się: Daria Łuczakowska ( KU AZS UE Wrocław) w parze z Antoniną Szymańską (GLKS Nadarzyn), które w 1/2 finału pokonały 3:0 Natalię Bajor (KU AZS UE Wrocław) i Sandrę Wabik (KU AZS UE Wrocław) oraz Kinga Stefańska w parze z Roksaną Załomską (obie KTS Tarnobrzeg), które w półfinale pokonały 3:0 Adę Jończyk (KU AZS UE Wrocław) i Paulinę Nowacką (KS STELLA Gniezno).

1/2 finału: ŁUCZAKOWSKA Daria/SZYMAŃSKA Antonina - BAJOR Natalia/WABIK Sandra 3:0 (6,8,6)
1/2 finału: STEFAŃSKA Kinga/ZAŁOMSKA Roksana - JOŃCZYK Ada/NOWACKA Paulina 3:0 (8,4,6)
FINAŁ: ŁUCZAKOWSKA Daria/SZYMAŃSKA Antonina - STEFAŃSKA Kinga/ZAŁOMSKA Roksana 8.03 godz. 10:40 

Przypominamy o retransmisjach z turnieju (gry finałowe):
niedziela (08.03.2015) - TVP Wrocław - godzina 17:48 oraz godzina 18:54
poniedziałek (09.03.2015) - TVP Sport - godzina 21:20 oraz godzina 22:10

Tabele:
gra pojedyncza seniorek - TUTAJ
gra pojedyncza seniorów - TUTAJ
gra podwójna seniorek - TUTAJ
gra podwójna seniorów - TUTAJ
gra mieszana - TUTAJ

 
Plik
 

83. IMP - dzień 1. : Znakomity początek dla Szymona Malickiego !!!


z dnia: 2015-03-06

Znakomicie rozpoczęły się 83. Indywidualne Mistrzostwa Polski dla jedynego reprezentanta Spójni Warszawa - Szymona Malickiego. Szymon po zwycięstwach 4:2 z Piotrem Cyrnkiem (KS Pegaz Łańcut) oraz 4:3 z Piotrem Chmielem (UKS Dojlidy Białystok) awansował do 1/8 finału. W nim rywalem Spójniaka będzie zawodnik grodziskiej Bogorii - Paweł Fertikowski. Obaj zawodnicy są leworęczni, a samo ich starcie zapowiada się niezwykle ciekawie. Obok pojedynku Roberta Florasa (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) z Jakubem Kosowskim (Polonia Bytom), a także Tomasza Lewandowskiego (KU AZS Politechnika Rzeszów) z Patrykiem Zatówką (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) to właśnie mecz z udziałem naszego reprezentanta może dostarczyć najwięcej emocji. Mistrzostwa powoli wkaraczają w decydującą fazę, a więc każdy pojedynek stoi na bardzo wysokim poziomie. Najlepsi zawodnicy w kraju rywalizują o jeden z najważniejszych tytułów oraz nagrody pieniężne, których pula wynosi 30 tyś. złotych. 

1. runda: MALICKI Szymon - CYRNEK Piotr 4:2 (3,9,5,-9,-6,6)

2. runda: MALICKI Szymon  - CHMIEL Piotr  4:3 (-5,-5,13,6,7,-12,6)

1/8 finału: MALICKI Szymon - FERTIKOWSKI Paweł 7.03 godz. 12:00

Szymon Malicki osiąga znakomite wyniki również w grze podwójnej. Wraz z Michałem Dąbrowskim (GMKS Strzelec Frysztak) awansował do ćwierćfinału, po drodze pokonując między innymi v-ce Mistrzów Polski z poprzedniego roku Jacka Nowokuńskiego (KS Galaxy Białystok) i Jakuba Perka (LKS Pogoń Lębork). O strefę medalową powalczą już jutro o godzinie 14:00, a rywalami będzie para wymieniana jako główna do zdobycia tytułu - Jakub Dyjas i Konrad Kulpa (obaj KTS Energa-Manekin Toruń). 

1. runda: DĄBROWSKI Michał/MALICKI Szymon - KOSZYK Bogusław/ZDZIENICKI Kamil
 3:2 (6,7,-5,-15,8)

1/8 finału: DĄBROWSKI Michał/MALICKI Szymon - NOWOKUŃSKI Jacek/PEREK Jakub
 3:2 (-6,-12,6,9,5)

1/4 finału: DĄBROWSKI Michał/MALICKI Szymon - DYJAS Jakub/KULPA Konrad 7.03 godz. 14:00

Również jutro (sobota) rusza turniej gry mieszanej, w której Szymon Malicki wystąpi w parze z Mają Krzewicką (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński). Rozstawieni z numerem 12. zmierzą się w 1/16 finału z reprezentantami  KS Galaxy Białystok - Kamilem Zdziennickim i Martą Lis. Życzymy powodzenia !!!

1. runda: wolny los
2. runda: MALICKI Szymon/KRZEWICKA Maja - ZDZIENICKI Kamil/LIS Marta 7.03 godz. 10:30

LICZYMY NA MEDALE !!! POWODZENIA !

Tabele:
gra pojedyncza seniorek - TUTAJ
gra pojedyncza seniorów - TUTAJ
gra podwójna seniorek - TUTAJ
gra podwójna seniorów - TUTAJ
gra mieszana - TUTAJ

 
Plik
 

Kuba Jędrzejczak 12. w 3. Grand Prix Polski Juniorów !


z dnia: 2015-03-03

W rozegranych w ostatni weekend lutego zawodach z cyklu Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów znakomity wynik osiągnął Kuba Jędrzejczak. Rozstawiony z numerem 16. uplasował się ostatecznie na dwunastej pozycji. Kuba w rywalizacji grupowej przegrał jedynie z Maćkiem Kotarskim, jednak on również się potknął, przez co zawodnik Spójni wyszedł z pierwszego miejsca  z grupy. Pierwszy mecz turnieju głównego to rywalizacja z Rafałem Stąporem. Po wyczerpującym pojedynku Kuba zwyciężył 4:3. W następnej rundzie nie sprostał późniejszemu triumfatorowi zawodów - Markowi Badowskiemu (1:4). Turniej pocieszenia to sporo wygranych i niestety znów porażka z Maćkiem Kotarskim. Mimo wszystko dwunasta lokata jest to znakomity wynik. Co więcej pozwoli Kubie wyprzedzić kilku zawodników w klasyfikacji generalnej, dzięki czemu nasz zawodnik wskoczy przedział wyżej (9-12) podczas losowania na Mistrzostwach Polski ! Gratulujemy !!!

Niestety z turnieju eliminacyjnego nie przebił się żaden zawodnik Spójni Warszawa. Startowali: Damian Wasiak, Mateusz Jarosławski, Kacper Moliński, Łukasz Sokołowski, Kacper Modelewski oraz Marcin Kuczkowski.

Zwycięzcami 3. Grand Prix Polski okazali się: w kategorii juniorek Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław), która pokonała w finale 4:0 Paulinę Knyszewska (KS Bronowianka Kraków) oraz w kategorii juniorów po raz trzeci z rzędu Marek Badowski (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz), który w finale pokonał 4:2 swojego klubowego kolegę Patryka Zatówkę.

Tabele:
gra pojedyncza juniorów - TUTAJ
gra pojedyncza juniorek - TUTAJ