Spójnia :: Z kraju i ze świataArchiwum

SPOTKANIE Z MINISTREM JAROSŁAWEM STAWIARSKIM


z dnia: 2018-07-11

Sytuacja tenisa stołowego w Polsce - to główny temat spotkania prezesów Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który został zgłębiony podczas spotkania z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Panem Jarosławem Stawiarskim.

Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher oraz wiceprezes Kamil Dziukiewicz wspólnie z sekretarzem SKTS-u Dwójki Kraśnik - Arturem Domańskim spotkali się z wiceministrem sportu i turystyki, Panem Jarosławem Stawiarskim. Panowie poruszyli kilka ważnych tematów związanych z naszą dyscypliną olimpijską.

- Cieszę się z tego spotkania, bo mieliśmy okazję przedstawić informacje w jakiej sytuacji znajduje się tenis stołowy w Polsce. Pochwaliliśmy się już tym, co udało się zrobić w kierunku rozwoju szkolenia i marketingu, była również okazja do dyskusji na temat przyszłości. To między innymi organizacja Mistrzostw Europy 2020, czy współpraca przy Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego, która jest obecnie w fazie początkowej, a mamy wiele do zrobienia w tym zakresie - zdradził prezes Dariusz Szumacher.

- Cieszy, że, po raz kolejny, Pan Minister wypowiadał się w samych superlatywach o naszej pięknej olimpijskiej dyscyplinie czyli o tenisie stołowym. Jesteśmy pełni nadziei po tym spotkaniu, bo ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymaliśmy "zielone światło" do organizacji ważnych dla nas Mistrzostw Europy. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Panu Arturowi Domańskiemu, który aplikował o szybkie spotkanie z Ministrem. To była bardzo przyjemna rozmowa, bo jak się okazało, Pan Minister Stawiarski jest pasjonatem tenisa stołowego już od szkolnych lat - zdradził wiceprezes, Kamil Dziukiewicz.

Spotkanie odbyło się w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie. 

Źródło -> TUTAJ