Spójnia :: Z kraju i ze świata



  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

76541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

31

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

Puchar ETTU


z dnia: 2013-01-31

HENNEBONT GV - OLIMPIA UNIA Grudziądz 2:3

KREANGA Kalinikos - KOLAREK Tomislav 1:3 (11:6, 6:11, 9:11, 9:11)
PROKOPCOV Dmitrij - HUANG Sheng Sheng 2:3 (11:5, 9:11, 7:11, 11:8, 5:11)
BAI Feng Tian - SUCH Bartosz 3:0 (11:5, 18:16, 11:7)
KREANGA Kalinikos - HUANG Sheng Sheng 3:2 (12:10, 11:13, 5:11, 11:9, 11:9)
PROKOPCOV Dmitrij - KOLAREK Tomislav 0:3 (8:11, 3:11, 8:11)

STELLA SPORT LA ROMAGNE - DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 2:3

CHEN Tian Yuan - GóRAK Daniel 0:3 (5:11, 5:11, 8:11)
OLLIVIER Brice - JIANG Tianyi 1:3 (5:11, 7:11, 11:7, 10:12)
SALIFOU Abedi-Kader - FERTIKOWSKI Pawel 3:1 (11:7, 11:5, 9:11, 11:6)
CHEN Tian Yuan - JIANG Tianyi 3:1 (8:11, 11:7, 11:9, 11:8)
OLLIVIER Brice - GóRAK Daniel 1:3 (11:8, 3:11, 8:11, 12:14)



Koniec komunizmu w polskim sporcie... ?


z dnia: 2013-01-31

29 stycznia 2013 odbyła się konferencja prasowa pani Minister Sportu Anny Muchy. We wtorek została ogłoszona nowa koncepcja finansowania polskiego sportu wyczynowego. W pierwszej kolejności pieniądze będą przyznawane dyscyplinom z dużymi perspektywami rozwoju i przede wszystkim z wynikami.

Sporty mniej strategiczne zejdą na drugi plan. Czy taką dyscypliną będzie tenis stołowy?

Zachęcamy do lektury:







Wygrana naszych reprezentacji w kwalifikacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy


z dnia: 2013-01-29


Bardzo dobre wiadomości dotarły do nas z Chorwacji skąd nasze Panie wracają z tarczą po wygranej 3:2 !
Nasza reprezentacja zajmuje trzecie miejsce w grupie z 6 punktami, a ostatni mecz rozegra w kraju z Węgierkami, które zajmują pierwsze miejsce z 8 punktami.

Wyniki gier:

MOLNAR Cornelia - SZCZERKOWSKA Magdalena 3:2 (6:11, 11:9, 13:11, 11:13, 11:5)
TUBIKANEC Ivana - PARTYKA Natalia 0:3 (7:11, 4:11, 12:14)
TIAN Yuan - GRZYBOWSKA Katarzyna 1:3 (5:11, 13:11, 8:11, 10:12)
MOLNAR Cornelia - PARTYKA Natalia 3:2 (11:7, 11:5, 7:11, 7:11, 11:7)
JEGER Mateja - SZCZERKOWSKA Magdalena 0:3 (4:11, 12:14, 1:11)

Trener: Michał Dziubański

Tabela grupy kobiet:
TUTAJ


Reprezentacja Polski pokonała w Brzegu Dolnym Danię 3:0 w kwalifikacjach do Drużynowych  Mistrzostw Europy.
Najbardziej zacięty pojedynek zobaczyliśmy w trzeciej partii pomiędzy B.Suchem a M.Hyrup Rasmussenem, który zakończył się wynikiem 3:2 i w piątym secie 12:10 dla Bartosza.
Nasza reprezentacja zajmuje pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 8 punktów i wyprzedza o jeden punkt Słowenię, z którą rozegra ostatni decydujący mecz.


Wyniki gier:

W. Zeng Yi - M. Hindersson 3:1 (6-11,11-8,11-6,11-7)
R.Floras-K.Sternberg Sjelle 3:1(10-12,11-7,11-7,11-5)
B.Such-M.Hyrup Rasmussen 3:2(16-18,11-5,11-8,5-11,12-10)

Trener: Tomasz Krzeszewski

Tabela grupy mężczyzn:
TUTAJ








Aktualna tabela po walkowerach HALS i GORZOVI


z dnia: 2013-01-29


Z powodu nie opłacenia kary finansowej przez Maćka Pietkiewicza za żółtą kartkę w wysokości 50,00 zł HALS Warszawa otrzymał trzy walkowery i karę finansową w wysokości 3 000,00 zł.

Walkowery w meczach:
- 17 listopada 2012 roku - mecz nr 218: SCK HALS Warszawa - KS AZS AWFiS Gdańsk 7:3
- 1 grudnia 2012 roku - mecz nr 224: SCK HALS Warszawa - POLTAREX Pogoń Lębork 4:6
- 12 stycznia 2013 roku - mecz nr 375: EUROSTYL MRKS Gdańsk - SCK HALS Warszawa 3:7

Wielka szkoda i Maćka, który gra w lidze bardzo dobrze i całego zespołu HALS.

Decyzja WR PZTS:

TUTAJ

Aktualna tabela:

TUTAJ

Podobna decyzja zapadła w meczu SUPERLIGI  pomiędzy GKS GORZOVIA Gorzów Wielkopolski - SPAR AZS Politechnika Rzeszów

Więcej:

TUTAJ

Aktualna tabela:

TUTAJ






Puchar Polski Kobiet dla Częstochowy!


z dnia: 2013-01-27

Siódmy raz w historii klubu, KU AZS AJD Częstochowa zdobyła cenny Puchar Polski! W finale turnieju kobiet w Gdańsku, zawodniczki AJD pokonały 4:3 AZS PWSIP Łomża. Trzecie miejsce zajął miejscowy Eurostyl MRKS , a czwarte Brzostowianka Brzostek.

Wyniki: 

półfinały: 

AZS PWSIP Łomża - LKS Brzostowianka Brzostek 4:2 
Magdalena Sikorska - Katarzyna Kubas 3:0 (11:7, 11:8, 11:5) 
Edyta Szabłowska - Iwona Kuszaj 0:3 (6:11, 6:11, 1:11) 
Ren Bingran - Magdalena Kawalec 3:0 (11:3, 11:4, 11:4) 
Ren/Sikorska - Kuszaj/Kubas 3:0 (11:8, 11:5, 11:5) 
Magdalena Sikorska - Iwona Kuszaj 2:3 (11:6, 1:11, 12:10, 10:12, 5:11) 
Ren Bingran - Katarzyna Kubas 3:0 (11:2, 11:2, 11:2) 

Eurostyl MRKS Gdańsk - KU AZS AJD Częstochowa 1:4
Agnieszka Kaczmarek - Katarzyna Ślifirczyk 3:2 (11:5, 4:11, 11:7, 7:11, 11:4) 
Agata Duda - Shang Jing Ya 0:3 (7:11, 7:11, 5:11) 
Honorata Olczak - Yang Xin 2:3 (11:9, 11:8, 8:11, 10:12, 7:11) 
Kaczmarek/Olczak - Shang/Slifirczyk 1:3 (7:11, 7:11, 11:9, 9:11) 
Agnieszka Kaczmarek - Shang Jing Ya 0:3 (5:11, 6:11, 4:11) 

mecz o 3. miejsce: 

Brzostowianka Brzostek - Eurostyl MRKS Gdańsk 2:4 
Iwona Kuszaj - Agnieszka Kaczmarek 3:2 (11:6, 10:12, 3:11, 11:6, 11:3) 
Magdalena Kawalec - Honorata Olczak 1:3 (11:9, 3:11, 7:11, 1:11) 
Katarzyna Kubas - Agata Duda 0:3 (8:11, 7:11, 4:11) 
Kuszaj/Kawalec - Kaczmarek/Olczak 2:3 (11:9, 9:11, 11:6, 6:11, 4:11) 
Iwona Kuszaj - Honorata Olczak 3:1 (11:5, 10:12, 11:6, 11:7) 
Katarzyna Kubas - Agnieszka Kaczmarek 0:3 (8:11, 5:11, 4:11) 

finał: 

AZS PWSIP Łomża - KU AZS AJD Częstochowa 3:4 
Magdalena Sikorska - Katarzyna Ślifirczyk 3:1 (11:6, 10:12, 12:10, 11:9) 
Edyta Szabłowska - Shang Jing Ya 0:3 (6:11, 4:11, 7:11) 
Ren Bingran - Yang Xin 2:3 (12:10, 11:8, 9:11, 6:11, 9:11) 
Ren/Sikorska - Shang/Ślifirczyk 3:0 (14:12, 11:9, 11:9) 
Magdalena Sikorska - Shang Jing Ya 0:3 (5:11, 2:11, 5:11) 
Ren Bingran - Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (11:9, 11:7, 11:7) 
Edyta Szabłowska - Yang Xin 0:3 (4:11, 9:11, 5:11)



Niedziela na Spójni - Remis i zwycięstwo


z dnia: 2013-01-27


W dniu dzisiejszym rozegrane zostały mecze o mistrzostwo pierwszej i drugiej ligi mężczyzn.

2 liga

Spójnia II Warszawa -
IKTS Broń Radom  -   8:2

Kusiński - Glegoła   -  3:1
Walichnowski - Wielgus  -  3:0
Kusiński  -  Wielgus  - 3:0
Walichnowski  -  Glegoła -  3:1
Łuczaj  -  Świątek  -  3:1
Dubniak  -  Samulak  -  0:3
Łuczaj  -  Samulak  -  3:2
Dubniak  -  Świątek   -  2:3
Kusiński / Walichnowski  -  Glegoła / Świątek  -  3:1
Łuczaj / Dubniak  -  Samulak / Wielgus  -  3:2

1 liga

Spójnia Warszawa  - 
Eurostyl MRKS Gdańsk  -   5:5

Skubiszewski  -  Perzyński   -  2:3
Jarosławski  -  Lemański  -  1:3
Skubiszewski  -  Lemański  -  3:1
Jarosławski  -  Perzyński  - 3:1
Olek  -  Ściblak  -  0:3
Sałaciński  -  Skolimowski  -  3:1
Olek  -  Dykowski  -  2:3
Sałaciński  -  Ściblak  -  3:2
Skubiszewski / Jarosławski  - Perzyński / Lemański  -  3:0
Olek / Sałaciński  -  Ściblak / Skolimowski  -  1:3


Wkrótce szczegółowa relacja z meczu 1 ligi w dziale ,,Aktualności``






Chińczycy Ding Ning i Fang Bo zwycięzcami Austrian Open


z dnia: 2013-01-23


Wyniki Austrian Open:

Kobiety:

1. Ding Ning CHN
2. LI Xiaoxia CHN
3-4. WU Yang CHNISHIKAWA Kasumi JPN,  CHUANG Chih-Yuan TPE

Mężczyżni:

1.  FANG Bo CHN
2. HAO Shuai CHN
3-4. TAKAKIWA Taku JPN,

Pozostałe wyniki:
TUTAJ

W zawodach bierze udział 12 reprezentantów Polski:
Klaudia Kusińska, Kinga Stefańska, Magdalena Sikorska, Wang Zeng Yi, Paweł Fertikowski, Jakub Kosowski, Bartosz Such, Konrad Kulpa, Robert Floras, Daniel Górak, Filip Szymański, Jakub Dyjas.






KTS ZAMEK Tarnobrzeg coraz bliżej półfinału Pucharu ETTU!


z dnia: 2013-01-20

W pierwszym wyjazdowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu ETTU KTS Tarnobrzeg pokonał Evromost Kuban 3:0. W całym spotkaniu podopieczne Zbigniewa Nęcka straciły tylko jednego seta. 

Evromost Kuban - Zamek Tarnobrzeg 0:3 
Anna Tikhomirova - Margaryta Pesotska 1:3 (10:12, 11:7, 8:11, 7:11) 
Elena Troshneva - Han Ying 0:3 (2:11, 8:11, 3:11) 
Nataliya Pyaterikova - Renata Stribikova 0:3 (2:11, 7:11, 5:11)

Rewanż odbędzie się 9 lutego w Tarnobrzegu.
Kibiców zapraszamy!



Puchar Polski dla Miechowic


z dnia: 2013-01-19


CARBO-KOKS SILESIA Miechowice zdobył Puchar Polski


GRATULUJEMY !!!

Po dramatycznym finale, który zakończył się w ostatniej siódmej partii, w ostatnim piątym secie 11:9  pomiędzy Silesią Miechowice a Dekorglass Działdowo Puchar Polski powędrował  po raz drugi z rzędu do Miechowic.



W fazie grupowej gospodarz turnieju KS DEKORGLASS Działdowo pokonał 4:2 KST ENERGA - MANEKIN Toruń, a CARBO-KOKS SILESIA Miechowice zwyciężyła SPAR AZS Politechnika Rzeszów  4:1

Finał:

KS DEKORGLASS Działdowo - CARBO-KOKS SILESIA Miechowice  -  3:4

1. Xu - Vrablik   -  1:3
2. Malicki - Pavlica  -  3:2
3. Daniel  -  Tomicki  -  0:3
4. Daniel/Xu  -  Vrablik/Tomicki  -  2:3
5. Malicki  -  Vrablik  -  3:1
6. Xu  -  Tomicki  -  3:1
7. Daniel  -  Pavlica  -  2:3

Miejsce 3-4

SPAR AZS Politechnika Rzeszów  - KST ENERGA - MANEKIN Toruń - 4:1

1. Chmiel - Dyjas  - 3:2
2. Lewandowski - Chen - 3:1
3. Dąbrowski  -  Kulpa  -  0:3
4. Chmiel/Lewandowski  -  Kulpa/Dyjas  -  3:2
5. Chmiel  - Chen  -  3:2



Transmisja LIVE godz. 16.:

TUTAJ

Komunikat organizacyjny:






Nowe składy kadr narodowych PZTS


z dnia: 2013-01-17

Polski Związek Tenisa Stołowego poinformował nas o najnowszych składach kadr narodowych, które będą obowiązywały do 21.07.2013 roku.

Aktualne składy kadr narodowych: 

Seniorki: 
1. NATALIA PARTYKA (WR-61) SKTS Sochaczew 2.1 
2. KATARZYNA GRZYBOWSKA MKSTS Polkowice 2.1 
3. MONIKA PIETKIEWICZ LUKS WARMIA Lidzbark Warm. 2.1 
4. ANTONINA SZYMAŃSKA GLKS Nadarzyn 2.1 
5. KINGA STEFAŃSKA KTS Tarnobrzeg 2.1
6. AGATA PASTOR MKSTS Polkowice 2.1 
7. RENATA GUMULA KTS OPTIMA Lublin 2.1
8. DARIA ŁUCZAKOWSKA KU AZS AE Wrocław 2.1 
9. MAGDALENA SIKORSKA KU AZS PWSIP Łomża 2.2 
10. MARTA GOŁOTA Niestowarzyszona Woj.Świętokrzyskie 2.2 
11. MARTA SMĘTEK UKS CHROBRY Międzyzdroje 2.2 
12. MAGDALENA GóROWSKA KS BRONOWIANKA Kraków 2.2 
13. ROKSANA ZAŁOMSKA KS STELLA Gniezno 2.2 
14. AGNIESZKA MALUSZCZAK GKS GORZOWIA Gorzów 2.2 
15. ANNA ZIELIŃSKA LUKS WARMIA Lidzbark Warm. 2.2 
16. KATARZYNA NOWOCIN KS SPóJNIA Warszawa 2.2

Seniorzy: 
1. ZENG YI WANG PKS KOLPING Jarosław 2.1 
2. DANIEL GóRAK KS BOGORIA Grodzisk Maz. 2.1
3. JAKUB KOSOWSKI niestowarzyszony Woj. Śląskie 2.1 
4. PAWEŁ CHMIEL KU AZS POLITECHNIKA Rzeszów 2.1 
5. JAROSŁAW TOMICKI SILESIA MIECHOWICE Bytom 2,1 
6. PAWEŁ FERTIKOWSKI KS BOGORIA Grodzisk Maz. 2.1 
7. TOMASZ LEWANDOWSKI KU AZS POLITECHNIKA Rzeszów 2.1 
8. MATEUSZ GOŁĘBIOWSKI ZKS PALMIARNIA Zielona Góra 2.1
9. FILIP SZYMAŃSKI niestowarzyszony Woj. Pomorskie 2.2 
10. PIOTR CHODORSKI LKS ODRA Głoska 2.2
11. SZYMON MALICKI KS DEKORGLASS Działdowo 2.2 
12. ARTUR DANIEL KS DEKORGLASS Działdowo 2.2 
13. KAROL SZARMACH MLKS OSTRóDZIANKA Ostróda 2.2 
14. DANIEL BĄK ZKS PALMIARNIA Zielona Góra 2.2 
15. BARTOSZ SUCH ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz 2.2
16. PATRYK CHOJNOWSKI MLKS OSTRóDZIANKA Ostróda 2.2

Mężczyźni U21: 
1. JĘDRZEJ MAŁOLEPSZY SKTS Skarżysko Kam. 2.1 
2. NESTOR WASYLKOWSKI UKTS ALFA Radzyń Podlaski 2.1 
3. ROBERT FLORAS KS BOGORIA Grodzisk Maz. 2.1
4. KONRAD KULPA KST ELEKTRYK Toruń 2.1 
5. ŁUKASZ NADOLSKI UKTS ALFA Radzyń Podlaski 2.2
6. WIKTOR FRANC KS GWIAZDA Bydgoszcz 2.2 
7. JAKUB DOROCIŃSKI LKS ODRA Głoska 2.2 
8. MATEUSZ DZIKOWSKI LUKS Chełmno 2.2

Kobiety U21: 
1. MAJA KRZEWICKA LUKS WARMIA Lidzbark Warm. 2.1 
2. KLAUDIA KUSIŃSKA GLKS Nadarzyn 2.1 
3. KATARZYNA ŚLIFIRCZYK KU AZS AJD Częstochowa 2.1
4. ALICJA CZARNOMSKA LUKS WARMIA Lidzbark Warm. 2.1
5. MAGDALENA SZCZERKOWSKA SKTS Sochaczew 2.1
6. PAULINA NOWACKA KS STELLA Gniezno 2.1
7. NATALIA MICHORCZYK MKSTS Polkowice 2.2
8. KINGA JABŁOŃSKA KTS OPTIMA Lublin 2.2

Juniorzy:
1. JAKUB DYJAS KS ELEKTRYK Toruń 2.1
2. ADRIAN WIĘCEK MLKS STRóDZIANKA Ostróda 2.1
3 MICHAŁ BAŃKOSZ GLKS Nadarzyn 2.1 
4. ADRIAN DUGIEL LKS ODRA Głoska 2.1
5. MARCIN SANKOWSKI KS BOGORIA Grodzisk Maz. 2.1
6. TOMASZ KOTOWSKI KS ELEKTRYK Toruń 2.1 
7. MICHAŁ MURAWSKI GLKS Nadarzyn 2,1
8. MIKOŁAJ KAMIŃSKI GLKS Nadarzyn 2.1 
9 PATRYK ZATóWKA LKS ODRA Głoska 2.1
10. ALEKSANDER WERECKI GLKS NADARZYN 2.1 
11. KAMIL NALEPA UKS GIM -TIM 5 Stalowa Wola 2.1 
12. MATEUSZ BARANOWSKI MKS LEWART Lubartów 2.1 
13. ADAM DOSZ LKS POGOŃ Lębork 2.2 
14. JAKUB FOLWARSKI MKS POGOŃ Siedlce 2.2 
15. SŁAWOMIR DOSZ LKS POGOŃ Lębork 2.2 
16. MARCIN BALCERZAK SILESIA MIECHOWICE Bytom 2.2 
17. WOJCIECH GRONOWSKI LUKS Chełmno 2.2 
18. SEBASTIAN BARAN KLUB OLIMPIJCZYKA Mysłowice 2.2
19. GRZEGORZ FELKEL SILESIA MIECHOWICE Bytom 2.2 
20. SAMUEL KULCZYCKI GKS GORZOVIA Gorzów 2.2 

Juniorki: 
1. SANDRA WABIK GLKS Nadarzyn 2.1 
2. NATALIA BAJOR KU AZS UE Wrocław 2.1 
3 ADA JOŃCZYK KU AZS UE Wrocław 2.1
4. AGNIESZKA KACZMAREK MRKS Gdańsk 2.1 
5. JOANNA KIEDROWSKA GKTS Gdańsk 2.1
6. PAULINA KNYSZEWSKA KU AZS UE Wrocław 2.1
7. SYLWIA PAWLAK KTS OPTIMA Lublin 2,1 
8. ZUZANNA CHRULSKA LUKS WARMIA Lidzbark Warm. 2.1 
9. KAROLINA TOKARCZYK LITS ANDERS-JEDNOŚĆ Żywiec 2.1 
10. KATARZYNA HENNIG LUKS Chełmno 2.1 
11. AGATA SZCZUKA LUKS Chełmno 2.1
12. WIKTORIA ZIEMKIEWICZ LUKS WARMIA Lidzbark Warm. 2.1 
13. KATARZYNA GALUS LUKS Skrzyszów 2.2 
14. KAROLINA LALAK KTS OPTIMA Lublin 2.2 
15. ANNA WĘGRZYN MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie 2.2 
16. JULIA ŚLĄZAK MKS JEDYNKA Łódź 2.2 
17. KATARZYNA WĘGRZYN MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie 2.2
18. AGATA ZAKRZEWSKA SSCK HALS Warszawa 2.2 
19. PAULINA STACHECKA GLKS Nadarzyn 2.2
20. KATARZYNA BAGROWSKA MLKS NADWIŚLANIN Płock 2.2 


* 2.1 - zawodnicy powołani zgodnie z kryterium wynikowym. 
2.2 - zawodnicy powołani w ramach kryterium uznaniowego trenera



XI kolejka Ekstraklasy kobiet


z dnia: 2013-01-16


Aktualne wyniki 11 kolejki

KS STELLA Gniezno - KTS ZAMEK Tarnobrzeg 0:3 

Roksana Załomska - Yixiao Wang 0:3 (5-11,2-11,8-11) 
Paulina Nowacka - Renata Strbikova 0:3 (4-11,5-11,8-11) 
Emilia Kijok - Kinga Stefańska 0:3 (4-11,1-11,8-11)


Pozostałe wyniki i tabela:

TUTAJ

Przypominamy, że mecz KS Spojnia Warszawa odbędzie sie 18 stycznia godz. 18 w hali Spojni. Przeciwniczkami bedą zawodniczki AZS PWSiP Wałkuscy Łomża. 
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!




ZKS PALMIARNIA Zielona Góra - GKS GORZOVIA Gorzów 2:3


z dnia: 2013-01-15


Na inaugurację 10 kolejki Superligi mężczyzn ZKS PALMIARNIA Zielona Góra uległa w własnej hali GKS GORZOVIA Gorzów 2:3. Bohaterem meczu został Czech Martin Olejnik, który pokonał Lucjana Błaszczyka 3:1 oraz Daniela Bąka 3:0

Wyniki:

ZKS PALMIARNIA Zielona Góra - GKS GORZOVIA  Gorzów 2:3
Lucjan Błaszczyk - Martin Olejnik 1:3 (6-11,11-2,7-11,9-11)
Daniel Bąk - Radek Mrkvicka 0:3 (8-11,9-11,3-11)
Mateusz Gołębiowski - Szymon Kulczycki 3:1 (11-8,8-11,11-3,11-1)
Lucjan Błaszczyk - Radek Mrkvicka 3:0 (11-5,11-9,15-13)
Daniel Bąk - Martin Olejnik 0:3 (8-11,5-11,9-11)

Pozostałe wyniki i tabela:

TUTAJ





UKS 14 Ursus Marymont - KS Spójnia II Warszawa 2:8


z dnia: 2013-01-13


UKS 14 URSUS-MARYMONT – KS SPóJNIA II WARSZAWA  2:8


W derbach Warszawy 2 ligi mężczyzn zespół Spójni nie dał szans zaprzyjaźnionym kolegom pewnie wygrywając spotkanie.

Na stole nr 1 nie działo się nic szczególnego, gdzie Marcin Kusiński i Cezary Walichnowski bez najmniejszego wysiłku pokonali Łukasza Napertego oraz Piotra Kutka.

Więcej emocji było na stole nr 2. Daniel Draczka rozpoczął pojedynek z Michałem Markowskim bardzo nerwowo i spontanicznie. Po przegranych bardzo gładko pierwszych dwóch setów zdołał doprowadzić do stanu 2:2 i wydawało się, że to on rozstrzygnie to spotkanie na swoją korzyść. Niestety 5 set wyrównany lecz dla Michała Markowskiego, który to spotkanie wygrał zasłużenie grając spokojnie i mądrze taktycznie.
Daniel również uległ 2:3 Wojtkowi Dąbrowskiemu i zapewne będzie chciał ten mecz zapomnieć jak najszybciej.

Jak zawsze pewnym punktem w naszym zespole jest Marek Łuczaj, który zawsze gra pewnie i efektownie, choć pewności zabrakło w pojedynku z Michałem Markowskim w secie 4 prowadząc 2:1 i 8:3 po czym przegrał 8:11 ! Niemniej jednak set 5 to popis dobrej gry i zwycięstwo naszego zawodnika.

Punktowali:

Piotr Kutek  -  Marcin Kusiński   - 0:3 (5/11,4/11,3/11)
Łukasz Naperty  -  Cezary Walichnowski  -  0:3 (5/11,6/11,2/11)
Łukasz Naperty  -  Marcin Kusiński   - 0:3 (9/11,2/11,8/11)
Piotr Kutek  -  Cezary Walichnowski  - 0:3 (5/11,7/11,2/11)
Michał Markowski  - Daniel Draczka  - 3:2 (11/5,11/2,12/14,8/11,11/8)
Wojciech Dąbrowski  -  Marek Łuczaj  -  0:3 (11/13,6/11,9/11)
Michał Markowski - Marek Łuczaj - 2:3 (11/9,1/11,8/11,11/8,7/11)
Wojciech Dąbrowski - Daniel Draczka   3:2 (3/11,11/9,7/11,11/5,11/7)
Naperty/Kutek - Kusiński/Draczka  - 0:3 (7/11,9/11,9/11)
Markowski/Dąbrowski - Walichnowski/Łuczaj 0:3 (14/16,7/11,6/11)


Brawo Panowie !

Pozostałe wyniki:

TUTAJ
 
Galeria z meczu:

TUTAJ




X kolejka Ekstraklasy kobiet


z dnia: 2013-01-13


W meczu 10. kolejki Ekstraklasy kobiet przy wspaniałej publiczności (około 200 kibiców) i pięknej oprawie meczowej  nasze Panie uległy liderowi tabeli KS Zamek Tarnobrzeg 0:3.

KS Zamek Tarnobrzeg - KS Spójnia Warszawa 3:0

Warto nadmienić, że dla wspaniale bawiących się kibiców został rozegrany pokazowy mecz deblowy, w którym zagrały:  Kasia Nowocin/Alicja Leśniak - Kinga Stefańska/Renata Stribikova - 0:3.

Wyniki poszczególnych gier:

Yixiao Wang  - Gosia Kowalska  -  3:0  (11/1,11/3,11/9)
Kinga Stefańska - Katarzyna Nowocin  - 3:0 (11/4,11/7,11/6)
Renata Stribikova - Alicja Lesniak  -  3:0 (11/6,11/4,11/5)

Pozostałe wyniki 10 kolejki:

TUTAJ



Andrzej Kawa nie żyje


z dnia: 2013-01-09

W wieku 46 lat zmarł były Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Andrzej Kawa. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję Eksperta przy Biurze Współpracy Instutucjonalnej w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.


Filip Młynarski w 1/8 Mistrzostw Świata!


z dnia: 2013-01-08

W Londynie odbyły się Mistrzostwa Świata w ping pongu, czyli tylko deską do tenisa stołowego. W zawodach udział wziął Polak Filip Młynarski, który dotarł aż do 1/8 finału. Do ćwierćfinału nie pozwolił Polakowi awansować Joseph Cruz.

Wyniki wszystkich gier Polaka:

Filip Młynarski - Peter Cua 2:0 
Filip Młynarski - Lucian Filimon 2:0 
Filip Młynarski - Jimmy Walsh 1:2 (faza eliminacyjna) 

W turnieju udział wzięło 64. zawodników. O tytuł mistrza świata w ping pongu walczyli m. in. Francuz Patrick Chila, Szkot Gavin Rumgay, Anglik Andrew Baggaley i Bośniak Admir Duranspahic. 

Łączna pula nagród turnieju to 100 tysięcy dolarów.



Zwycięstwo II ligi


z dnia: 2013-01-07

W meczu XII kolejki II ligi mężczyzn drużyna Spójni pokonała we własnej hali zespół LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 6:4. Punkty dla Naszej drużyny zdobywali: 

Marcin Kusiński 2
Marek Łuczaj 2,5
Daniel Draczka 1
Cezary Walichnowski 0,5
Piotr Stępiński, Krzysztof Stępień 0

Po dwunastu kolejkach z dorobkiem 18 punktów nasi panowie plasują się na 4 pozycji w stawce 16 zespołów (mogą zostać wyprzedzeni przez Pogoń Siedlce, która ma do rozegrania jeden zaległy mecz).

Gratulujemy!



Najnowszy ranking ITTF


z dnia: 2013-01-06

Aktualnym i nowym liderem światowego rankingu ITTF jest Xu Xin, który na pozycji lidera zastąpił Zhanga Yike. 

kobiety: 
1. (<<) 3065 DING Ning 
2. (<<) 3057 LIU Shiwen
3. (<<) 2965 LI Xiaoxia
4. (<<) 2823 GUO Yan
5. (<<) 2778 KIM Kyungah 
6. (<<) 2776 FENG Tianwei 
7. (6) 2736 FUKUHARA Ai 
8. (<<) 2726 SHEN Yanfei 
9. (<<) 2688 ISHIKAWA Kasumi 
10. (13) 2683 CHEN Meng CHN

Polki: 

29. (27) 2474 LI Qian 
65. (61) 2274 PARTYKA Natalia 
126. (127) 2085 STEFAŃSKA Kinga
154. (<<) 2011 GRZYBOWSKA Katarzyna 
201. (195) 1900 SZYMAŃSKA Antonina
226. (223) 1865 SZCZERKOWSKA Magdalena 
259. (251) 1820 PIETKIEWICZ Monika 
268. (261) 1806 KUSIŃSKA Klaudia 
285. (284) 1776 WABIK Sandra
 287. (282) 1775 GOŁOTA Marta

mężczyźni: 
1. (3) 2882 XU Xin 
2. (1) 2861 ZHANG Jike
3. (2) 2857 MA Long 
4. (<<) 2780 WANG Hao
5. (<<) 2662 BOLL Timo
6. (<<) 2645 MA Lin 
7. (8) 2609 CHUANG Chih-Yuan 
8. (7) 2567 OVTCHAROV Dimitrij
9. (<<) 2548 WANG Liqin
10. (<<) 2546 MIZUTANI Jun JPN
 
 Polacy: 

 82. (81) 2027 WANG Zengyi 
 83. (82) 2025 GóRAK Daniel 
110. (108) 1958 SUCH Bartosz 
143. (140) 1869 KOSOWSKI Jakub 
166. (<<) 1813 FLORAS Robert
201. (199) 1740 TOMICKI Jarosław 
230. (229) 1691 SZYMAŃSKI Filip
260. (254) 1649 FERTIKOWSKI Paweł
262. (256) 1646 CHMIEL Paweł
270. (264) 1628 DANIEL Artur
288. (286) 1584 GOŁĘBIOWSKI Mateusz 
297. (344) 1559 DYJAS Jakub POL



Terminarze 2. rundy


z dnia: 2013-01-06

Na stronie internetowej Polskiego Związku Tenisa Stołowego pojawiły się terminarze 2. rundy rozgrywek Ekstraklasy kobiet oraz Superligi mężczyzn. 

Zainteresowanych zapraszamy na www.pzts.pl 



Degradacja drużyny Jakuba Kosowskiego


z dnia: 2013-01-04

Władze niemieckiej Bundesligi podjęły decyzję o wycofaniu drużyny Jakuba Kosowskiego - TTC Ruhrstadt Herne z rozgrywek najwyższego szczebla i zdegradowaniu jej do niższej ligi. Główną przyczyną okazały się nieuregulowane finanse klubu. Zespół Kosowskiego nie wniósł należnej opłaty za licencje zawodników. 
Mimo, że ten sezon rozpoczął się dla TTC Ruhrstadt Herne fatalnie, bo zdołali wygrać tylko trzy spotkania, to spadku do 2. Bundesligi nikt chyba nie przewidział. 

Jakub Kosowski całą sytuację skomentował następująco: 

"Informacja o wycofaniu drużyny dotarła do mnie po OTK-u w Zawierciu. Na początku nie wierzyłem w to i miałem nadzieję, że kwestia opłat za licencję będzie uregulowana przez klub. Niestety okazało się inaczej. Szczerze mówiąc, nigdy bym nie przypuszczał, że w Niemczech może dojść do takiej sytuacji - wszędzie ale nie tam. Liga zatem skończyła się dla mnie dużo wcześniej niż to zawsze ma miejsce. Teraz pozostaje nam czekać na kolejne informacje odnośnie naszych kontraktów, które mamy podpisane do końca sezonu".