Spójnia :: Z kraju i ze świata  Archiwum roku 2019, według miesięcy ...

1

  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

1211109876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

31

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

Najlepsze 10 zagrań pierwszej połowy 2013 roku!


z dnia: 2013-07-30

Międzynarodowa federacja tenisa stołowego opublikowała filmik, na którym zostały zebrane najlepsze zagrania pierwszej połowy 2013 roku. Klikając w poniższy link możecie obejrzeć film i zacząć przygotowywać nowe zagrania na nadchodzący sezon! Powodzenia!

 

TOP 10
Wielokrotna medalistka MŚ, Chinka Guo Yan kończy sportową karierę!


z dnia: 2013-07-30


31-letnia Guo Yan, wielokrotna medalistka mistrzostw świata w tenisie stołowym, ogłosiła zakończenie kariery. Po raz ostatni Chinka ma wystąpić w narodowych igrzyskach w prowincji Liaoning.

Do największych sukcesów Guo Yan należą złote medale DMŚ w 2006 i 2008 roku. Osiem lat temu zdobyła srebro w turnieju indywidualnym w Szanghaju, po finałowej porażce z rodaczką Zhang Yining. Po wicemistrzostwo globu sięgnęła też w deblu - w 2009 i 2011 roku, razem z Ding Ning.

Guo Yan, sklasyfikowana na szóstym miejscu w rankingu międzynarodowej federacji, nie zrywa całkowicie z pingpongiem. Będzie pracowała jako trenerka w grającym w superlidze kobiecym zespole z Pekina.

PAP
Galeria z turnieju członków sekcji tenisa stołowego KS Spójnia Warszawa


z dnia: 2013-07-23

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju członków sekcji tenisa stołowego KS Spójni Warszawa, który odbył się w dniu 28-06-2013 r.

Galeria z turnieju TUTAJ
Alkohol u młodych pingpongistów!


z dnia: 2013-07-20

Dwaj niemieccy uczestnicy ME juniorów zostali wycofani z turnieju. 

Marco Rode i Florian Schreiner zostali wycofani przez niemieckich działaczy ze wszystkich konkurencji rozgrywanych w Ostrawie mistrzostw Europy juniorów. Niemcy poinformowali jedynie, że doszło do tego ze względów dyscyplinarnych. - Podobno w ich pokoju znaleziono alkohol - mówi nam trener polskiej kadry juniorów Piotr Szafranek. 

Zarówno Rode, jak i Schreiner nie zdążyli rozegrać ani jednego meczu. Ten pierwszy zaprzepaścił dużą szansę, z racji wysokiego (16.) miejsca w rankingu zacząłby turniej dopiero od trzeciej rundy. 29. w Europie Schreiner miał mniejsze szanse, ale też jest uważany za dobrego zawodnika. Możliwe, że obaj pingpongiści zamierzali się dzięki procentom lepiej zintegrować, bo tworzyli parę deblową, z szansami nawet na podium. Gorzej, że przez ich nieodpowiedzialność ucierpiały ich koleżanki. Therasa Kraft miał grać miksta z Rodem, a Yuan Wan ze Schreinerem. 

Na nieszczęściu Rodego mógł skorzystać Polak Patryk Zatówka. Gdyby pokonał Estończyka Aleksandra Lusina, trafiłby na słabego Norwega Espena Flagliena, który doszedł do 1/16 finału właśnie dzięki walkowerowi z Rodem. - Patryk mógł w Ostrawie dojść bardzo wysoko. Niestety, już w 1/32 finału przegrał z Lusinem. To obrońca, lecz Patryk rok temu pokonał go gładko w ME kadetów. Teraz uległ wyraźnie 1:4. Wielka szkoda, bo miał świetne losowanie, mógł dotrzeć przynajmniej do ćwierćfinału - żałuje trener Szafranek. 

Z turniejem pożegnał się także Michał Bańkosz, jednak on na awans nie miał szans. - Zrobił ile mógł, zagrał w Ostrawie na swoim poziomie. Pokonał 4:3 Ukraińca Kyrylo Samokysza, jednak Francuz Alexandre Robinot jest od niego dużo lepszy - mówi szkoleniowiec. 

Zatówka jest w lepszej sytuacji od Bańkosza i to nie tylko dlatego, że uczestniczy jeszcze w turnieju debla (Bańkosza nie ma już w żadnej konkurencji). Zawodnik Olimpii Unii Grudziądz ma bowiem dopiero 16 lat i pierwszy raz gra w kategorii juniorów. Zostały mu jeszcze dwa turnieje o mistrzostwo Europy w przeciwieństwie do Bańkosza, który w przyszłym sezonie będzie już seniorem.
Piotr Szafranek: Dyjas nie wytrzymał presji


z dnia: 2013-07-20Trener juniorów o fatalnym występie lidera swojej ekipy. - Zawiodła psychika - twierdzi Szafranek.

Patryk Zatówka, Michał Bańkosz i Jakub Dyjas bardzo wcześnie stracili szansę na medal w grze pojedynczej juniorów. Wszyscy odpadli, zanim na dobre zaczął się turniej. Szokiem jest zwłaszcza porażka Dyjasa już w 1/16 finału z Węgrem Martonem Szitą.

- Kuba nie wytrzymał presji, którą sam na siebie nałożył. Napompował się myślami o złotym medalu, a w takim turnieju trzeba po prostu grać z meczu na mecz - mówi trener Piotr Szafranek. - Już przed pojedynkiem z tym Węgrem czułem, że jest źle. Podaliśmy sobie z Kubą ręce i on miał ze stresu całą lodowatą. W pierwszym secie prowadził 8:3, przegrał do 8. W trzecim miał 9:6 i stracił kolejno 5 punktów. Zresztą w ogóle w tym turnieju im dalej, tym było gorzej. Przyjechał tu wesoły, optymistyczny, a potem stawał się coraz bardziej spięty. Mówiłem mu, żeby się tak nie przejmował, że to tylko turniej juniorski a najważniejsze są późniejsze występy w seniorach. Jednak nie pomogło - rozkłada ręce Szafranek.

Szkoleniowiec zauważa pewien problem. - Ja też byłem kiedyś rozstawiony z dwójką i wcześnie odpadłem z mistrzostw juniorów. Z okresu bardziej współczesnego podobną sytuację przeżył Robert Floras. Może to jakaś prawidłowość? - zastanawia się Szafranek. - Wydaje mi się, że przygotowania były przeprowadzone dobrze, choć nie wykluczam, że gdzieś został popełniony błąd. Na obozie w Cetniewie byli seniorzy, zawodnicy preferujący różne style, grający lewą i prawą ręką. Było też kilku trenerów, masażysta, a Dyjas prezentował się bardzo dobrze. Nie było jednak z nami specjalisty od przygotowania mentalnego ani żadnego psychologa. Takiej osoby nie ma w sztabie szkoleniowym Polskiego Związku Tenisa Stołowego - mówi Szafranek.

Źródło  przegladsportowy.plLetnia Uniwersjada Kazań 2013


z dnia: 2013-07-15


W rosyjskiej stolicy obwodu Tatarstanu Kazaniu odbywa sie XXVII Letnia Uniwersjada, w której z pośród 27 dyscyplin rywalizowali również tenisiści stołowi.

Rozgrywki jak było do przewidzenia zdominowali Azjaci, oraz reprezentanci gospodarzy, którzy w Kazaniu zdobyli  sześć medali.

WYNIKI 

Gra pojedyncza panów:
1. LIU Yi  -  Chiny
2. SHANG Kun  -  Chiny
3. NIWA Koki  -  Japonia
3. CHEN Chien-An  -  Tajwan
Pozostałe wyniki TUTAJ

Gra pojedyncza pań:
1. CHE Xiaoxi  -  Chiny
2. ZHENG Shichang  -  Chiny
3. ISHIGAKI Yuka - Japonia
3. MA Yuefei  -  Chiny
Pozostałe wyniki TUTAJ

Gra deblowa panów:
1. HUANG S.-CHIANG H  -  Tajwan
2. PAYKOV M.-BUROV V  -  Rosja
3. LORENTZ R.-LE B  -  Francja
3. SKACHKOV K.-SHIBAEV A  -  Rosja
Pozostałe wyniki TUTAJ

Gra deblowa pań:
1. LEE I.-LIN C.  -  Tajwan
2. JIANG Y.-CHE X.  -  Chiny
3. ISHIGAKI Y.-NEMOTO R.  -  Japonia
3. NOSKOVA Y.-TROSHNEVA E.  -  Rosja
Pozostałe wyniki TUTAJ

Gra mieszana:
1. KASAHARA H.-SUZUKI R.  - Japonia
2. NIWA K.-NIWA M. (JPN)  - Japonia
3. XIA Y.-MA Y. - Chiny
3. SHIBAEV A.-SAVELYEVA.  -  Rosja
Pozostałe wyniki TUTAJ

Gra drużynowa panów:
1. Chiny
2. Japonia
3. Tajwan
3. Rosja
Pozostałe wyniki TUTAJ 

Gra drużynowa kobiet: 
1. Japonia
2. Tajwan
3. Chiny
3. Rosja
Pozostałe wyniki TUTAJ

Stefan Dryszel: Jednych chwali, innych gani !


z dnia: 2013-07-13
 Stefan Dryszel

Fazę grupową ME juniorów i kadetów w Ostrawie w wykonaniu polskich zespołów podsumowuje dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel.

Były znakomity zawodnik, partner Andrzeja Grubby i Leszka Kucharskiego, a obecnie dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel ocenił występy czterech polskich drużyn po trzech meczach fazy grupowej: 

Juniorzy 
Przegrali ze Szwecją i Portugalią po 2:3, pokonali Austrię 3:0. Spisali się poniżej oczekiwań. Byli rozstawieni w grupie z numerem 1, a skończyli na trzecim miejscu. Lider drużyny Jakub Dyjas zagrał świetnie ze Szwedami, lecz nieco słabiej w pojedynku z Portugalczykiem Joao Geraldo, z którym przegrał. Muszę jednak przyznać, że rywal rozegrał życiowy mecz. Patryk Zatówka w piątek ze Skandynawami uległ w obu singlach i w sobotę miał nabrać pewności siebie, pokonując najsłabszego w Portugalii Jorge Costę na pozycji nr 3. Zadanie wykonał, ale plan zwycięstwa w meczu runął wcześniej, gdy Dyjas przegrał z Geraldo. Przyznaję, że juniorzy stanowią nierówny zespół i jeśli Dyjas nie osiąga kompletu zwycięstw, trudno im wygrywać. Juniorzy nie stracili jeszcze szansy na medal, ale aby awansować do 16, muszą wygrać dodatkowy baraż, a potem mogą wpaść na któregoś z faworytów, nawet na Francję, którą pokonać byłoby szalenie trudno. 

Juniorki 
Wygrały po 3:0 z Włochami i Słowacją oraz 3:1 z Rosją. Przeciwieństwo juniorów - stanowią bardzo równą drużynę. Gdy nawet Sandra Wabik potknęła się w pierwszym pojedynku z Rosjankami, Natalia Bajor zaraz to nadrobiła. Trener Marcin Kusiński nie eksperymentuje ze składem, wszystkie trzy spotkania rozegraliśmy w tym samym zestawieniu i jak widać, jest to słuszna koncepcja. Dzięki wygraniu grupy, dziewczyny są już w 1/8 finału i w tej fazie spotkają się z jedną ze słabszych ekip.

Kadeci 
Zwycięstwa nad Belgią i Turcją po 3:1, porażka z Czechami 1:3. Według mnie - pod kreską. Na World Tourze w Cetniewie grali lepiej niż tu. Podstawowy skład, czyli Tomasz Kotowski i Aleksander Werecki są jacyś przygaszeni, nie okazują radości nawet po zwycięstwach. Nałożyli na siebie presję zdobycia medalu i to ich chyba przygniata. Szkoda tej porażki z Czechami, którzy są w zasięgu naszych graczy. Do tego doszły problemy Kotowskiego, którego w trakcie meczu zaczęły łapać skurcze mięśni szyi i klatki piersiowej. Zabiegi masażysty pomogły na tyle, że Tomek mógł dokończyć w sobotę grę z Turkiem, jednak uległ rywalowi, z którym spokojnie powinien wygrać. Myślę, że to może być spowodowane zbyt dużą nerwowością. Przez te kłopoty trener Xu Kai musiał wystawić do debla z Wereckim Sławomira Dosza. Werecki w pierwszej części meczów grupowych grał słabo, potem się rozkręcił, zaczął nawet okazywać radość i uwalniać energię w czasie pojedynków. Liczę, że kadeci jeszcze się odbiją w dalszej części turnieju. Na szczęście są pewni udziału w 1/8 finału. 

Kadetki 
Wygrały z Ukrainą 3:2 i Węgrami 3:0 oraz uległy 0:3 Niemkom. Według przedturniejowych analiz kadetki miały najmniejsze szanse z naszych zespołów na medal. Już dużo zrobiły, awansując bezpośrednio do najlepszej 16. Chylę przed nimi czoła zwłaszcza za pokonanie w dramatycznych okolicznościach Ukrainek. Katarzyna Galus i Julia Ślązak pokazały, że potrafią walczyć i nie załamywać się chwilowymi niepowodzeniami. Brawo! 

Wrażenia ogólne 
Jestem mile zaskoczony poziomem wyżywienia, na które zawsze podczas imprez młodzieżowych się narzekało. W Ostrawie pod tym względem jest wszystko w porządku. Mały minus jest taki, że mieszkamy 200 metrów od stołówki, a ponieważ w Ostrawie pada, co jakiś czas mokniemy. Turniej jest rozgrywany w dwóch halach. Główna jest lepsza, w bocznej panuje duchota. Niestety, nie ma klimatyzacji, co daje się wszystkim we znaki szczególnie przy deszczowej pogodzie. Po trzech dniach dało się zauważyć sporą liczbę niespodzianek. Wiele zespołów uważanych za faworyta, przegrywało. Mimo to można się pokusić o wymienienie kandydatów do medali w poszczególnych kategoriach. Wśród juniorów są to Francja, Niemcy, Szwecja i Portugalia. Wśród juniorek Niemcy i Rumunia. Najmocniejsze ekipy kadetów posiadają Francja, Słowenia, Austria i Rosja, zaś najlepsze kadetki mają Rumunia, Francja, Niemcy i Rosja.

Źródło przeglądsportowy.pl
Wstępny terminarz Superligi tenisa stołowego


z dnia: 2013-07-11

Za niespełna dwa miesiące rozgrywki wznowi Wschodzący Białystok Superliga tenisistów stołowych. Inauguracyjna kolejka odbędzie się 3. września. O tytuł drużynowego mistrza Polski walczyć będzie dziesięć ekip, z obrońcą trofeum - Olimpią-Unią Grudziądz na czele. 
W pierwszych dwóch miesiącach (wrześniu i październiku) zostaną rozegrane tylko trzy serie spotkań. Spowodowane jest to głównie udziałem reprezentantów Polski w mistrzostwach Europy w austriackim Schwechat. Liga nabierze rozpędu w listopadzie. Pierwsza runda sezonu 2013/2014 zakończy się 17. grudnia. 
Wschodzący Białystok Superliga to jedna z czołowych lig na Starym Kontynencie. Rozgrywki z sezonu na sezon zyskują coraz większy prestiż, czego dowodem są m.in. kontrakty polskich klubów z czołowymi zawodnikami świata (Oh Sang Eunem czy Tianyi Jiangiem). 

Terminy spotkań Wschodzący Białystok Superligi: 
03. 09. 2013 (wtorek) - 1. kolejka 
10. 09. 2013 (wtorek) - 2. kolejka 
24. 09. 2013 (wtorek) - termin rezerwowy 
15. 10. 2013 (wtorek) - 3. kolejka 
05. 11. 2013 (wtorek) - 4. kolejka 
19. 11. 2013 (wtorek) - 5. kolejka 
26. 11. 2013 (wtorek) - 6. kolejka
03. 12. 2013 (wtorek) - 7. kolejka 
10. 12. 2013 (wtorek) - 8. kolejka 
17. 12. 2013 (wtorek) - 9. kolejka


Ma Long i Ding Ning liderami rankingu ITTF


z dnia: 2013-07-10


Chińscy tenisiści Ma Long i Ding Ning przewodzą w rankingu światowej federacji ITTF.
Ma Long wyprzedził swojego rodaka Xu Xin, który prowadził w rankingu przez ostatnie dwa miesiące.
Z polskich tenisistów najwyżej sklasyfikowany jest egzekwo Daniel Górak i Wang Zengzi na 90 miejscu i Li Qian na 38 miejscu.
Kasia Nowocin, która reprezentowała barwy Spójni Warszawa w sezonie 2012/2013 w rozgrywkach Ekstraklasy kobiet zajmuje 490, zaś Artur Daniel 268 miejsce ( Lama będzie grał w KS Spójna W-wa)

Ranking mężczyzn TUTAJ
Ranking kobiet TUTAJ 

Ranking reprezentantów Polski TUTAJ
Ranking reprezentantek Polski TUTAJ 
Kanadyjczyk i Japonka zwycięscami World Tour, US Open


z dnia: 2013-07-07
W dniach 3-6 lipca w Las Vegas odbył się GAC Grupa 2013 ITTF World Tour, US Open, Americas Challenger Series, w którym zwyciężyli Kanadyjczyk Wang Eugene i Japonka Abe Megumi.
Kanadyjczyk w finale pokonał chińskiego tenisistę Yang Ce 4:1 (7-11,12-10,11-5,11-8,11-9), zaś Japonka faworytkę turnieju Rumunkę Samara Elizabeta 4:1 (11:6,11:5,11:6,5:11,11:7)

W turnieju startował Filip Szymański, który w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonał Eider Cory (USA) 4:0 (11-2,11-4,11-6,11-5), zas w drugiej rundzie uległ Japończykowi Shimoyama Takanori 4:1 (11-5,11-6,9-11,11-4,11-4).

Wyniki US Open TUTAJAsian Championships


z dnia: 2013-07-03


W dniach 30.06-07.07/2013 w koreańskim Busan rozgrywane są mistrzostwa Azji w tenisie stołowym, w którym startuje 88 panów i 75 pań.
Złote medale bronić będą z Macau (2012 r) w grze drużynowej mężczyzn i kobiet, singlu ( Ma Long i Guo Yan), grze deblowej kobiet, mieszanej reprezentanci Chin, a jedynie w grze deblowej mężczyzn złotego medalu bronią reprezentanci Singapuru Gao Ning/Yang Zi.

W grach drużynowych w Busan złote medale w śród pań i panów wywalczyły drużyny z Chin pokonując odpowiednio Hong Kong 3:0 i Japonię 3:0.

Wyniki z Asian Championships możesz śledzić TUTAJ
 ZESTAWIENIE ZMIAN PRZYNALEŻNOŚCI KLUBOWYCH 2013/2014


z dnia: 2013-07-01

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego opublikował listę zawodników zmieniających barwy klubowe na sezon 2013/2014.

Lista WR PZTS  TUTAJ