Spójnia :: Z kraju i ze świata  Archiwum roku 2019, według miesięcy ...

1

  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

1211109876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

31

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

Analiza Superligi według Przeglądu Sportowego


z dnia: 2013-08-31


Na stronie internetowej Przeglądu Sportowego dokonano analizy zespołów Superligi tenisa stołowego, z której możemy dowiedzieć się o planach i założeniach poszczególnych klubów na sezon 2013/2014, składach personalnych oraz ciekawostki, zaś w artykule ,,Nowa siła Europy" dowiemy się o Wschodzący Białystok Superliga Tenisa Stołowego.

Zapraszamy do lektury:
Ostródzka międzynarodówka  -  CONDOHOTELS MORLINY OSTRóDA
Koreańczyk ma dać im złoto  -  DARTOM BOGORIA GRODZISK MAZOWIECKI
Niewygodny Chińczyk  -  DEKORGLASS DZIAŁDOWO
Zgrana paczka starych kumpli  - SPAR EXTRAMARKET AZS POLITECHNIKA RZESZóW
Mistrz się osłabił  -  OLIMPIA UNIA GRUDZIĄDZ
Błaszczyk potrzebuje wsparcia  -  ZKS PALMIARNIA ZIELONA GóRA
Such pod presją  - POLTAREX POGOŃ LĘBORK
Mają pogromcę wielkiego Zhanga  - CARBO KOKS POLONIA BYTOM
Adamiak wraca do ekstraklasy - ENERGA MANEKIN TORUŃ
Weteran będzie się bronić  - KOLPING FRAC JAROSŁAW

Źródło: przeglądsportowy.plPonad 1000 osób na inauguracji Ligi Mistrzyń w Tarnobrzegu!


z dnia: 2013-08-30


Nadchodzący, 9 września będzie bardzo specjalnym dniem dla Tarnobrzega, miasta w południowo-wschodniej Polsce, które liczy sobie ok. 50 tys. mieszkańców. Chociaż piłkarze, koszykarze czy siatkarze posiadają tam swoje drużyny(obecnie w niższych ligach) to tenis stołowy jest wyjątkowym sportem mogącym osiągnąć szczyt, na tle europejskim. Wszystko dzięki KTS Zamek Tarnobrzeg, pięciokrotnym finalistkom pucharu ETTU, drużynie która w debiucie w lidze mistrzyń podejmie ubiegłoroczne finalistki, Węgierki Budaorsi 2i SC - to będzie prawdziwe wydarzenie!

Tenis stołowy posiada długą historie w tym mieście. Zbigniew Nęcek pracuje tutaj od 25 lat, pisząc tym samym nową stronę w kartach historii żeńskiego tenisa stołowego. Prawdopodobnie jest najbardziej rozpoznawaną osobą w mieście. Jeszcze przed "Erą Nęcka" w mieście była męska drużyna, która odnosiła sukcesy w polskiej lidze i zrzeszała najlepszych grających wtedy Polaków (Andrzej Domicz, Andrzej Jakubowicz, Leszek Kucharski). Teraz to panie dominują. Ich największymi osiągnięciami, poza pięcioma finałami europejskiego pucharu ETTU jest 22-krotny tytuł Mistrzyń Polski (zdobyty wcześniej 15 a teraz 7 razy pod rząd).

Ostatniej wiosny klub po raz kolejny wystąpił w finale pucharu ETTU, przegrywając z tureckim klubem Fenerbahce Sport Club (0:3, 1:3), który jest głównym faworytem do wygrania tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzyń pań. Te same zawodniczki, które grały w finale powinny wystąpić w debiucie w Lidze Mistrzyń - wszystkie znajdujące się w pierwszej 50 światowego rankingu - Li Qian (37), Margaryta Pesotska ( 45) oraz Han Ying (47) ( Renata Strbikova znajduje się na 77 pozycji w rankingu).

"Chcieliśmy grać w pucharze ETTU po raz kolejny i nie planowaliśmy startu w Lidze Mistrzyń, ale jak wiemy ETTU zmieniła warunki. Puchar ETTU był świetną możliwością pokazania naszym widzom, sponsorom i fanom europejskiej i światowej czołówki tenisistek, formuła żeńskiej Ligi Mistrzyń jest troszkę inna, dlatego potraktujemy występy w niej jako nowe, wartościowe doświadczenie w nadchodzącym sezonie"- powiedział Zbigniew Nęcek, trener i menadżer KTSu.

"Czego oczekuje pan po Lidze Mistrzyń oraz jakie będą cele zespołu na nowy sezon?"
-"Co najmniej 3 miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, ewentualnie może w końcu udałoby się wygrać puchar ETTU. Na krajowym podwórku oczywiście pierwsze miejsce"
"Jakiej liczby kibiców spodziewa się pan na pierwszym meczu w LM?"
-Ponieważ gramy w hali, w której rozgrywane są różnorodne sporty, oraz wiele innych imprez, pojemność obiektu wynosi 1800 miejsc. Spodziewam się, że na inauguracyjnym meczu LM pojawi się około 1000 kibiców."
"Co pan wie o waszych grupowych przeciwniczkach, obrońcy tytułu Linz AG Froschberg, finaliście Budaorsi 2i SC i Tyumen?"
-"Znamy przeciwniczki z różnych zawodów międzynarodowych, graliśmy wcześniej z drużyną z Linzu z pozostałymi drużynami nigdy"
"Kto jest pana faworytem do zwycięstwa w LM?"
-"Zdecydowanie Fenerbahce Sport Club"
"A jaki cel długoterminowy wyznaczył pan dla swojego klubu?
-"Zwycięstwo w Lidze Mistrzyń, miejmy nadzieję"

Źródło ettu.org 
Dariusz Szumacher: Polska tuż za Niemcami!


z dnia: 2013-08-29


"Jeśli spojrzymy na siłę klubów całej Superligi, to ustępujemy tylko niemieckiej Bundeslidze. Jesteśmy odbierani jako poważni i solidni partnerzy, co jeszcze kilka lat temu nie było takie oczywiste" - mówi w obszernym wywiadzie prezes spółki Polska Superliga Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher. 

Panie prezesie, 15 września spółka Polska Superliga Tenisa Stołowego będzie miała cztery lata. Jak Pan podsumuje ten okres? 
Dariusz Szumacher: Spółka bardzo się rozwinęła przez ten czas. To oczywiście wymagało ciężkiej pracy. Polska Superliga Tenisa Stołowego powstała w czasach dekoniunktury na rynku gospodarczym. Kryzys utrudniał i nadal utrudnia właściwy rozwój wielu przedsiębiorstw. Mimo to, uważam, że Spółka dobrze funkcjonuje na rynku. Realizujemy coraz więcej projektów. Efekty działalności mogłyby być znacznie lepsze, ale kryzys gospodarczy nie pozawala na realizację wszystkich zamierzonych celów. Zajmujemy się głównie promocją tenisa stołowego, a nie ukrywajmy, że do tego celu niezbędne jest pozyskanie sponsorów. Niewątpliwym sukcesem jest fakt, że udało nam się nawiązać współpracę z marką Wschodzący Białystok. To ponadstandardowy przykład sponsoringu, ponieważ miasto nam zaufało i powierzyło część swojej promocji poprzez tenis stołowy. Dzięki tej współpracy możemy realizować strategię rozwoju Ligi. 

Jakiego typu przedsięwzięcia podejmowane przez Superligę ma Pan na myśli? 
- Bardzo cieszę się z innowacyjnych zmian w rozgrywkach, jak np. zaangażowanie dodatkowych osób do ich realizacji. Mam tu na myśli m.in. dzieci do podawania piłek. Jest to niespotykane w Europie. Dwójka młodych ludzi podaje piłki sędziemu, który z kolei przekazuje je zawodnikom. To niewątpliwie efektownie wygląda, ale przede wszystkim likwiduje niepotrzebne przestoje w grze. Ponadto cały czas pracujemy nad poprawą jakości widowisk. Mieliśmy już transmisje telewizyjne. Będziemy je kontynuować w sieci poprzez kanał internetowy Superligi. Wierzę, że najbliższy sezon będzie już sporym krokiem do przodu. 

Jak już Pan wspomniał, Spółka kontynuuje współpracę z marką Wschodzący Białystok. Co to oznacza dla obu stron i jakie przynosi zmiany? 
- Jak już mówiłem, niezmiernie cieszę się z tego faktu. Pozyskanie sponsora jest kluczowe dla rozwoju tej dyscypliny. Nie jesteśmy tu wyjątkiem, to samo dotyczy innych dziedzin sportu. Jeżeli chodzi o zmiany w porównaniu z ubiegłym sezonem to zmniejszamy zaangażowanie finansowe w transmisje telewizyjne. Tworzymy nową platformę telewizji internetowej, w której będzie można oglądać mecze w każdej kolejce. Bardziej zaangażujemy się w planowanie działań marketingowo-komunikacyjnych, które mam nadzieję przyniosą większą rozpoznawalność Ligi. Muszę tu zaznaczyć ,że nie promujemy samej marki, ale całą dyscyplinę. Można pokusić się o stwierdzenie, że wyręczamy w tym Polski Związek Tenisa Stołowego. Mam nadzieję, że Związek to zauważy i doceni. 

Jak ocenia Pan wartość sportową i organizacyjną Ligi? 
- Jeśli brać pod uwagę potencjał dwóch najlepszych drużyn, to myślę, że bylibyśmy na trzecim/czwartym miejscu w Europie. Ale jeśli spojrzymy na siłę klubów całej Ligi, to ustępujemy tylko niemieckiej Bundeslidze. Superliga gwarantuje najwyższy poziom rozgrywek tenisa stołowego w kraju. W klubach grają zdolni zawodnicy, którzy dodatkowo trenują pod okiem doświadczonych instruktorów. Dlatego zbliżający się sezon rozgrywkowy, na pewno przyniesie mnóstwo pasjonujących pojedynków. Polska Liga niczym nie ustępuje np. mocnej Lidze francuskiej czy rosyjskiej. Tam są dwa może trzy zespoły, z którymi możemy toczyć wyrównaną walkę. Z ich pozostałymi drużynami możemy spokojnie wygrywać. A należy pamiętać, jak wysokimi budżetami mogą poszczycić się kluby z tych krajów. Może organizacyjnie funkcjonują trochę lepiej. Ale nad tym również pracujemy na rodzimym gruncie. 

Do Superligi angażowani są coraz częściej, znani i cenieni gracze z Europy i świata. Dlaczego? 
- Zmienia się patrzenie na Polskę i na nasze kluby tenisa stołowego. Jesteśmy odbierani jako poważni i solidni partnerzy, co jeszcze kilka lat temu nie było takie oczywiste. Kiedyś oczekiwania finansowe, były zbyt wysokie w stosunku do realiów panujących w Lidze. Oferowane przez nas stawki nadal nie należą do najwyższych, ale zawodnicy wiedzą, że jesteśmy wypłacalni i że nie ryzykują, przyjeżdżając tutaj. Polska otworzyła się na świat i na Europę, a z kolei te otworzyły się na nasz kraj. Już nie trzeba płacić zawodnikom dwa razy więcej niż np. w Niemczech czy we Francji, żeby tu występowali. Działa to na korzyść Superligi. Dzięki temu możemy pozyskać zawodników, od których pozostali członkowie drużyny mogą się wiele nauczyć. Widzę, że zaczyna to działać coraz lepiej. 

Jaki potencjał ma Superliga i tenis stołowy? 
- Przyznam nieskromnie, że ogromny. Z badań wynika, że ponad 60 procent Polaków miało styczność z tenisem stołowym. W środowisku mamy około 30 tys. licencji zawodniczych, kilkaset klubów i bardzo rozwiniętą dyscyplinę na poziomie amatorskim. W szkołach, halach sportowych, świetlicach czy nawet w budynkach straży pożarnej stoją stoły do tenisa stołowego. Popularne są rozgrywki szkolne, w które chcemy się włączyć. Opracowaliśmy już specjalny projekt "Mini Superliga". Dyscyplina zdecydowanie ma potencjał. Może brak sukcesów lub słaba promocja tych, które były i są, przez całe środowisko, spowodowały, że tenis stołowy jest postrzegany jako sport świetlicowy. Mało jest go w mediach, a przez to nie myślą o nim kibice. Chcemy sprawić, że na trybunach będzie ich wielu, a Superliga będzie poważnie traktowana na rynku sportowym. Myślę, że podejmujemy działania w dobrym kierunku. 

Na czym polega projekt "Mini Superliga"? 
- Będzie on realizowany we współpracy ze szkolnym związkiem sportowym. Superliga włączy się w promocję rozgrywek w tenisa stołowego wśród dzieci w szkole podstawowej i młodzieży gimnazjalnej. Na początku będzie to współpraca PR, na poziomie finałów wojewódzkich i ogólnopolskich. Prawdopodobnie również będzie to pomoc organizacyjna. Najważniejsza jest promocja od podstaw, czyli od amatorów – to oni są potencjalnymi zawodowcami. 

Jakie są plany rozwoju Polskiej Superligi Tenisa Stołowego? 
- Naszym celem jest wprowadzenie nowych reguł i przystosowanie ich do tej dyscypliny. Istotna jest kwestia infrastruktury, rozwoju wokół klubów. Tutaj jest jeszcze sporo do zrobienia. Planujemy uruchomienie kolejnych procesów komunikacyjnych i marketingowych, głownie za pomocą internetu. W najbliższym sezonie przeprowadzimy transmisję z 25 meczów w rundzie, czyli 50 w całym sezonie. Każda z nich będzie trwała dwie i pół godziny. To daje 125 godzin transmisji. Chcemy również stworzyć aplikację na telefon. Niedawno wprowadziliśmy również nowy, zaostrzony regulamin dotyczący warunków i hal, w jakich rozgrywane będą mecze. Był on już zatwierdzony na ostatnim zebraniu akcjonariuszy. Będziemy również starali się, rozwijać ofertę Superligi o nowe aktywa takie jak: „Mecz Gwiazd” oraz „Superpuchar” i tworzyć kolejne. 

Jest Pan prezesem Polskiej Superligi Tenisa Stołowego i prezesem Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Ciężko pogodzić obowiązki? 
- To duża odpowiedzialność. Staram się łączyć te funkcje najlepiej, jak potrafię, ale muszę przyznać, że czasami nie jest to łatwe. Zawsze może znaleźć się osoba, która powie, że faworyzuję Bogorię kosztem Superligi. To jednak ryzyko, które podjąłem świadomie. Tenis Stołowy to moja pasja i jestem dumny, że mogę reprezentować zarówno klub, jak i całą Superligę. Prowadzę również własną firmę i nie ukrywam, że czasem ciężko mi się odnaleźć w natłoku zajęć. Jednak czerpię satysfakcję z tego, co robię, a to motywuje mnie do dalszej pracy. Jaka będzie według Pana pierwsza czwórka drużyn Wschodzący Białystok Superligi w sezonie 2013/2014? - Moim zdaniem wysokie pozycje w rankingu zajmą kluby z Jarosławia, Grodziska Mazowieckiego, Bytomia i Grudziądza. Trudno będzie wyłonić drużyny, które zmierzą się w finale, ponieważ wszyscy zawodnicy są bardzo zaangażowani i nastawieni za zwycięstwo. Panie prezesie dziękuję za rozmowę. Na koniec chciałbym jeszcze zadać pytanie: Czego mogę Panu życzyć w nadchodzącym sezonie? – Kompletu publiczności na trybunach i wielu emocjonujących setów. 

Rozmawiał Dawid Szajna

Jan-Ove Waldner w Gliwicach!


z dnia: 2013-08-28W dniu 30 sierpnia od godz. 15:00 w “Nowej Hali” w Gliwicach przy ul. Kaszubskiej 28 odbędzie się gra pokazowa pomiędzy legendarnym Jan-Ove Waldnerem, a nadzieją polskiego tenisa stołowego Jakubem Dyjasem. 

Jan-Ove Waldner przez ponad 20 lat należał do światowej czołówki. Zwyciężał w pamiętnej Olimpiadzie w Barcelonie. W 2004 roku w Atenach był jedynym Europejczykiem, który dotarł do półfinału. Wyczynu tego dokonał w wieku 38 lat! Od 1993 roku związany jest z firmą DONIC. Jan Ove Waldner ma w swojej kolekcji tytuł mistrza olimpijskiego. Jest też 5-krotnym mistrzem świata i 11-krotnym mistrzem Europy. Zdobył też 2-krotnie Puchar Świata i 7. razy wygrał TOP12 Europy. 

Wciąż jest w wyśmienitej formie. Podczas silnie obsadzonego turnieju Nittaku Cup dotarł do półfinału. Skrót meczu z Xu Huiem jest wart obejrzenia TUTAJ

Organizatorem spotkania jest firma AGA SPORT z Gliwic, która w związku z przyjazdem tak znamienitego gościa zaprasza do skorzystania z szeregu promocji. Więcej informacji na stronie tenis-stolowy.eu

Źródło www.pzts.pl

Akademickie Mistrzostwa Polski - Rzeszów 2013


z dnia: 2013-08-25W dniach 24-25 sierpnia 2013 w Rzeszowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pilski w tenisie stołowym. 
Poziom zawodów jak co roku jest bardzo wysoki z uwagi na, iż startują zawodnicy z Ekstraklasy kobiet,Superligi mężczyzn i zawodnicy z pierwszoligowych klubów.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Akademicki Mistrz Europy Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów) i Ada Jończyk (AZS UE Wrocław).

Wyniki AMP AZS:

Kobiety:
1. Ada Jończyk - AZS UE Wrocław 
2. Katarzyna Nowocin - AZS AJD Częstochowa 
3-4. Anna Żak - AZS UE Wrocław i Katarzyna Ślifirczyk - AZS AJD Częstochowa

Mężczyźni:
1. Tomasz Lewandowski - AZS Politechnika Rzeszów 
2. Paweł Chmiel - AZS Politechnika Rzeszów 
3-4. Filip Szymański - AZS Politechnika Rzeszów i Piotr Chmiel - AZS Politechnika Rzeszów

Gry mieszane:
1. Katarzyna Nowocin i Mateusz Troka
2. Katarzyna Ślifirczyk i Piotr Chmiel
3. Tomassz Lewandowski i Karolina Gołębiowska oraz Anna Żak i Maciej Nowalinski

Gry deblowe pań:
1. Anna Żak i Ada Jonczyk - AZS UE Wrocław
2. Katarzyna Nowocin i Katarzyna Slifirczyk - AZS AJD Częstochowa
3. Marta Chrabaszcz i Karolina Gołębiowska - AZS PWSIP Wałkuscy Łomża

Gry deblowe mężczyzn:
1 Szymanski Filip i Chmiel Pawel - AZS Politechnika Rzeszów
2 Nowalinski Maciej i Daniel Kisielewicz - PWSZ Zamość
3/4 Chmiel Piotr/ Dabrowski Mchal AZS Politechnika Rzeszów i Ferens Blażej/ Niemiec Krzysztof


Jakub Kosowski, Bogusław Koszyk i Artur Daniel na podium X MEMORIAŁ JANA BŁASZCZAKA


z dnia: 2013-08-25

Jakub Kosowski wygrał turniej w kategorii open X MEMORIAŁ JANA BŁASZCZAKA, który odbył się w dniach 24-25 sierpnia w Krakowie.

Popularny ,,Kosa`` w finale pokonał Bogusia Koszyka 4:0 (9, 7, 4, 7), a w półfinale Artura Daniela 3:1.
Bardzo dobrze wypadł zawodnik KS Spójna Warszawa Artur Daniel, który zajął trzecie miejsce ulegając jedynie Jakubowi Koseckiemu o wejście do finału, a o brąz pokonał Meng Zhen 3:2 (10,-8,-6,8,10 ).

W kategorii open kobiet zwyciężyła Antonina Szymańska pokonując w finale Magdalenę Górawską 4:3.

Wyniki kategorii Open:
open mężczyzn finał: KOSZYK Bogusław-KOSOWSKI Jakub 0:4 (9:11, 7:11, 4:11, 7:11) 
o 3. miejsce: MENG Zhen-DANIEL Artur 2:3 (10:12, 11:8, 11:6, 8:11, 10:12)

open kobiet finał: SZYMAŃSKA Antonina-GóROWSKA Magdalena 4:3 (11:7, 8:11, 10:12, 11:8, 11:13, 11:8, 12:10) 
o 3. miejsce: ZHAO Xia-GALUS Katarzyna 3:0 (11:2, 11:9, 11:9)

Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii TUTAJ  Czech Open - Pozostał tylko Daniel Górak - Aktualizacja


z dnia: 2013-08-24

 Daniel Górak

Dziś o godzinie 12:45  Daniel Górak zagra o wejście do finału z Masato Shiono (JPN), zaś pary deblowe zagraja w filale turnieju o 14:30 Katarzyna Grzybowska/Natalia Partyka - Linda Creemers/Li Jiao (NED), oraz o godz. 15:00 Robert Gardos/Daniel Habesohn (AUT) - Paweł Fertikowski/Robert Floras (POL)

Do oglądania zapraszamy na http://www.ittf.com/itTV/  


2013-08024
Mistrz Polski 2012/2013 Daniel Górak jako jedyny z polskich zawodników pozostał w grze i o pierwszą ósemkę zagra z Niemcem Patrick Franziska dziś o godzinie 14:45. Niemiecki zawodnik zajmuje obecnie 45 miejsce w rankingu ITTF, Daniel 90 lecz wierzymy, że w następnej rundzie zobaczymy naszego mistrza. 
W kategorii U21 w 1/8 Robert Floras przegrał z Japończykiem Masaki Yoshida 1:3, Konrad Kulpa uległ Czechowi Pavel Sirucek 0:3

Wyniki 2 rundy. 
Mężczyźni: 
Paweł Fertikowski (POL) - Kazuhiro Chan (JPN) 0:4 (5:11, 8:11, 4:11, 14:16) 
Daniel Górak (POL) - Simon Gauzy (FRA) 4:1 (11:8, 11:5, 12:10, 9:11, 11:9)
Kobiety: 
Natalia Partyka (POL) - Kristin Silbereisen (GER) 0:4 (13:15, 8:11, 8:11, 11:13) 
Katarzyna Grzybowska (POL) - Han Ying (GER) 0:4 (5:11, 11:13, 6:11, 8:11) 

Pozostałe wyniki TUTAJX MEMORIAŁ JANA BŁASZCZAKA


z dnia: 2013-08-23

 Artur Daniel

24-25 sierpnia 2013 w Krakowie rozegrany zostanie OGóLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO X MEMORIAŁ JANA BŁASZCZAKA

Turniej zapowiada się bardzo atrakcyjnie z uwagi na zgłoszenie się takich zawodników jak: Antonina Szymanska, Marta Smetek, Renata Gomula, Galus Katarzyna, Xia Zhao, Aleksandra Falasz,  Artur Daniel, Nowokuński Jacek, Jarosław Tomicki, Jakub Kosowski, Sankowski Marcin, Tomasz Klag, Bartek Kwadowski, Antoni Witkowski, Tomasz Wiśniewski, Zheng Meng, Bogusław Koszyk, Kamil Zdzienicki, Krzysztof Stępień i wielu innych wyśmienitych zawodników ,między innymi ze Słowacji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
W zawodach wystartuje dwójka zawodników KS Spójnia Marszawa: Artur Daniel w kategorii OPEN i Krzysztof Stepien w kategorii OPEN I WETERAN 40-49. Liczymy na medale.

Zawody zostana rozegrane w kategoriach:
1. Kategoria Open kobiet – bez ograniczeń;  
2. Kategoria Open mężczyzn – bez ograniczeń;  
3. Kategoria amatorska (mieszana) dla spełniających jeden z warunków: o dla nieposiadających licencji w sezonach 2011/2012, 2012/2013 i 2013/2014 albo o kobiet posiadających licencję i ukończone 40 lat (urodzone w roku 1973 lub wcześniej) albo o mężczyzn posiadających licencję i ukończone 50 lat (urodzeni w roku 1963 lub wcześniej) albo o młodziczek i młodzików (urodzeni w roku 2000 lub później);  
4. Kategoria młodziczek (urodzone w roku 2000 lub później);  
5. Kategoria młodzików (urodzeni w roku 2000 lub później);  
6. Kategoria weteranów 40-49 lat (urodzeni w latach 1964-1973);  
7. Kategoria weteranów 50-64 lata (urodzeni w latach 1949-1963);  
8. Kategoria weteranów od 65 lat (urodzeni w roku 1948 lub wcześniej).

Więcej informacji na http://www.kozts.pl/ 
Niemiecki związek podał skład na Mistrzostwa Europy w Austrii


z dnia: 2013-08-21

        Jie Schoepp, Jörg Rosskopf


Niemiecki Związek Tenisa Stołowego (DTTB) ogłosił skład kadry na mistrzostwa europy seniorów , które odbęda się 4-13 października w austriackim Schwechat.

Trenerzy kadry mężczyzn  Jörg Rosskopf i Jie Schoepp będzie mieli do dyspozycji: 

Kadra mężczyzn:
1. Timo Boll (Verein: Borussia Düsseldorf, Weltranglistenposition: 5) 
2. Dimitrij Ovtcharov (Fakel Gazproma Orenburg/Russland, 6) 
3. Patrick Baum (Borussia Düsseldorf, 21) 
4. Bastian Steger (1. FC Saarbrücken TT, 28)
5. Patrick Franziska (TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell, 45)
6. N/N - nominacja do połowy września

Kadra kobier:
1. Wu Jiaduo (Metz TT/Frankreich, Weltranglistenposition: 32) 
2. Kristin Silbereisen (ttc berlin eastside, 36) 
3. Shan Xiaona (ttc berlin eastside, 47) 
4. Han Ying (KTS Zamek Tarnobrzeg/Polen, 48) 
5. Petrissa Solja (Linz AG Froschberg/österreich, 66)
6. N/N - nominacja do połowy września

Gry deblowe mężczyzn:
1. Timo Boll/Patrick Franziska 
2. Patrick Baum/Bastian Steger 
3. Dimitrij Ovtcharov/N.N.

Gry deblowe kobiet:
1. Wu Jiaduo / Kristin Silbereisen 
2. Petrissa Solja / Sabine Winter (Linz AG Froschberg / SV DJK Kolbermoor, WR: 149) 

Więcej TUTAJ
GAC Group GAC Group 2013 ITTF World Tour, Czech Open


z dnia: 2013-08-19W dniach 21-25 sierpnia w czeskim Ołomuńcu zostanie rozegrany GAC Group 2013 ITTF World Tour, Czech Open, Major Series.

Reprezentację Polski reprezentować będą:
Natalia Partyka, Roksana Załomska, Katarzyna Grzybowska, Kinga Stefańska, Kinga Kusińska, Magdalena SikorskaKonrad Kulpa, Filip Szymański, Zeng Yi Wang, Michał Bańkosz, Robert Floras, Daniel Górak, Jakub Krawczyk, Jakub Dyjas, Paweł Fertikowski, Mateusz Troka, 
 
W turnieju weźmie udział 159 mężczyzn i 97 kobiet z 35 państw, niemniej zabraknie całej światowej czołówki, a najwyżej rozstawionym zawodnikiem w rankingu ITTF jest Japończyk TAKAKIWA Taku nr 43, a wśród pań Białorusinka PAVLOVICH Viktoria nr 15.

Wyniki turnieju można śledzić TUTAJ
Komplet zwycięstw gospodarzy w World Tour China Open


z dnia: 2013-08-14

Reprezentacja Chin wywalczyła komplet zwycięstw w World Tour China Open, które 18 sierpnia zakończyły się w Suzhou.
W grze pojedynczej mężczyzn Ma Long pokonał Xu Xin 4:1 (11-8,11-7,11-2,11-13,11-6), zaś w finale kobiet CHEN Meng pokonała swoją rodaczkę LIU Shiwe, 1:1 (9:11,11:3,2:0). Przy stanie 1:1  na początku trzeciego seta Liu Shiwen skreczowała z powodu kontuzji.
W grach podwójnych triumfowali Chińczycy Chen Meng i Zhu Yuling oraz Ma Long i Xu Xin. 

Szczegółowe wyniki TUTAJ


2013-08-14
W dniu dzisiejszym 71 mężczyzn i 84 pań z 17 państw świata rozpoczęło rywalizację w China Open, które rozgrywany są w chińskim Suzhou, a zakończy się 18 sierpnia.
Jest to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów z cyklu World Tour i dlatego w Suzhou zobaczymy niemal całą czołówkę światowego tenisa stołowego: Ma Long, Xu Xin , Wang Hao, czy Ovtcharov Dimitrij.
Polacy nie startują, a Huang Sheng-Sheng z Olimpii-Unii Grudziądz i Wu Chih-Chi z Energii-Manekin Toruń to jedyni przedstawiciele naszej ligi, którzy występują w turnieju.

Wszyscy uczestnicy oprócz prestiżu i chwały walczyć będą o 330 000,00 dolarów jakie przewidzieli organizatorzy, a zwycięzcy w singlu mężczyzn i kobiet odjadą z nagrodą 24 000,00 dolarów.Wyniki z China Open TUTAJSamara i Calderano zwycięzcami Brazil Open


z dnia: 2013-08-12


Rumunka SAMARA Elizabeta i Brazylijczyk CALDERANO Hugo zwyciężyli w  GAC Group 2013 ITTF World Tour Brazil Open.
 
Mimo, iż Samara (nr 19 ITTF) była zdecydowaną faworytką turnieju, to w grze finałowej po wyrównanym i zaciętym pojedynku pokonała Hinduskę DAS Ankita (nr 290 ITTF)  4:2 (6-11,11-4,14-12,9-11,11-9,17-15).
W turnieju mężczyzn dość niespodziewanie zwyciężył reprezentant gospodarzy CALDERANO Hugo (nr 253 ITTF), który w półfinale pokonał rozstawionego z nr 1 swojego rodaka MATSUMOTO Cazuo (nr 63 ITTF) 4:2, a w finale turnieju pokonał również swojego rodaka TSUBOI Gustavo (nr 80 ITTF) 4:2 (8-11,11-3,11-9,7-11,11-6,12-10)

Wyniki turnieju  Brazil Open TUTAJ

W dniach 14-18 sierpnia rozegrany zostanie jeden z najbardziej prestiżowych turniejów z cyklu World Tour GAC Group 2013 ITTF World Tour, China Open, Super Series.,14 Aug 2013 - 18 Aug 2013, Suzhou, CHNGrzelak, Kaproń, Tebecio opuszczają Mlexer Elbląg ?


z dnia: 2013-08-10Jak podają niektóre media, prawdopodobnie w najbliższym sezonie II ligi mężczyzn w tenisie stołowym grupy mazowiecko-warmińsko- mazurski zespół Mlexera Elbląg opuszczą trzej podstawowi zawodnicy tego klubu: Ryszard Grzelak, Łukasz Kaproń i Wojciech Tebecio. 

Cała trójka wymienionych zawodników była trzonem elbląskiej drużyny i  zdobyła dla zespołu najwięcej punktów, a Ryszarda Grzelaka można było traktować jako ikonę klubu, z którym związany jest od wielu lat jako zawodnik, a ostatnio grający szkoleniowiec. 

Łukasz Kaproń ma związać się z klubem z Trójmiasta, pozostała dwójka szuka klubu. 

Mlexera Elbląg w sezonie 2013/2013 zakończył rozgrywki na miejscu czwartym.Oh Sang Eun - sylwetka


z dnia: 2013-08-10Drugim nowym-starym zawodnikiem występującym we Wschodzący Białystok Superlidze 2013/2014 jest Oh Sang Eun. Koreańczyk po roku przerwy wraca do Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. 

Oh w sezonie 2011/2012 popisał się znakomitą serią siedmiu kolejnych wygranych w Lidze Mistrzów i poprowadził zespół z Grodziska Mazowieckiego do ćwierćfinału tych rozgrywek. Pokonał m.in. Timo Bolla, Patricka Bauma, Wernera Schlagera i Chen Weixinga. W superlidze Koreańczyk rozegrał dwa zwycięskie pojedynki. 

Nazywany w środowisku "Scottie Pippenem" ze względu na wzrost i podobieństwo do byłej gwiazdy ligi NBA Oh to aktualnie 26. rakieta światowego rankingu (najwyższe miejsce: 5). Jest wicemistrzem olimpijskim w turnieju drużynowym (2012) i brązowym medalistą (2008); w tej samej konkurencji zdobył srebrny medal w mistrzostwach świata 2006. W 2005 roku wywalczył brązowy medal MŚ w grze pojedynczej, a w 2001 i 2003 - w grze podwójnej. Dotarł do ćwierćfinału singla IO 2008 i debla IO 2000. 

Oh Sang Eun to ośmiokrotny triumfator turniejów z cyklu IITTF Pro Tour w grze pojedynczej i 11-krotny w grze podwójnej. Wystąpił w 14 turniejach o mistrzostwo świata i ośmiu zawodach o Puchar Świata. 

Trener Tomasz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) o Oh Sang Eunie: On wciąż daje gwarancję wysokiego, światowego poziomu. To zawodnik, który gra na poziomie czołowej "20" świata. Zdajemy sobie jednak sprawę, że najlepsze lata ma już za sobą. Mimo to, jego poziom, w porównaniu do poziomu Daniela Góraka, Pawła Fertikowskiego i Roberta Florasa, jest bardzo wysoki. Sądzę, że wniesie do klubu dużą wartość i będzie skuteczniejszy w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych. Jakość jego gry jest na wyższym poziomie niż Jiang Tianyia, który ma dużą dziurę w kontrataku i w bloku. Oh słynie z tego, że świetnie się tymi elementami posługuje. Dzięki temu potrafi nam zapewnić większe bogactwo w sposobie grania w tenisa stołowego. Z Bogorią podpisał roczny kontrakt. Na co dzień będzie mieszkał i trenował w Grodzisku Mazowieckim.


GAC Group 2013 ITTF World Tour Brazil Open


z dnia: 2013-08-07

W czwartek 8 sierpnia 2013 r. w brazylijskim Santos rozpocznie się GAC Group 2013 ITTF World Tour Brazil Open, Americas Challenge Series.

W turnieju wystartuje 43 panów i 24 pań z 11 krajów, gdzie najliczniejszą ekipę wystawili gospodarze bo aż 25 zawodników, zaś Francja, Niemcy, Rumunia, Rosja i Wenezuela po 1 zawodniku.
Faworytem w singlu mężczyzn będą gospodarze MATSUMOTO Cazuo  ( ranking ITTF 63) i TSUBOI Gustavo (80) , zaś w singlu kobiet faworytem nr. 1 jest Rumunka SAMARA Elizabeta (19 ranking ITTF).

Lista startowa mężczyzn TUTAJ
Lista startowa kobiet TUTAJ

Wyniki można śledzić TUTAJDwaj giganci tenisa Waldner i Apelgreen w duńskim Sjørring


z dnia: 2013-08-05

Dwie legendy szwedzkiego i światowego tenisa stołowego  47 letni Jan-Ove Waldner i 51 letni Mikael Appelgren w sezonie 2013/2014 reprezentować będą pierwszoligowy duński klub SJøRRING. Obaj zawodnicy podpisali kontrakt na kilka spotkań.
W sezonie 2012/2013 SJøRRING zajął w pierwszej lidze piąte miejsce ( na osiem drużyn) wygrywając 5, remisując 2 i przegrywając 7 spotkań.

Jan-Ove Waldner jest jedynym tenisistą stołowym spoza Azji, któremu udało się zdobyć tytuł mistrza olimpijskiego. Jednak w całej swojej karierze nie był nigdy pierwszy w światowym rankingu ITTF. W Chinach, gdzie tenis stołowy jest uwielbianą dyscypliną, jest najbardziej znanym Szwedem i oprócz Michaela Jordana najbardziej rozpoznawanym sportowcem.

Pojedynek obu tenisistów w finale TOP 12 z 1990 r TUTAJBardzo dobry występ Bolla i Ovtcharova w chińskiej Super League


z dnia: 2013-08-04

Dwaj najlepsi tenisiści Europy i Niemiec Timo Boll i Dimitrij Ovtcharov w swoich występach w chińskiej Super League mają bardzo dobry bilans gier. Boll na dziesięć gier wygrał 8, a tylko 2 przegrał, zaś Ovtcharov wygrał 6 partii, a uległ w 3.

Wyniki gier:
Timo Boll  (8-2) 
Zhang Jike (Shandong) 3:1, 
Zhang Chao (Shandong) 3:2, 
Xu Xin (Schanghai) 3:1, 
Shang Kun (Schanghai) 0:3 
Yan (Ningbo Haitian) 3:2, 
MA Long (Ningbo Haitian) 2:3, 
Cheung Yuk (Tianjin) 3:2 
Hao Shuai (Tianjin) 3:0, 
QIU Jike (Sichuan) 3:0, 
XU Chenhao (Bayi) 2:0. 

Dimitrij Ovtcharov (6-3) 
XU Ruifeng (Sichuan) 3:1, 
QIU Yike (Sichuan) 3:1,
Chuang Chih-Yuan (Tianjin) 3:2 
Hao Shuai (Tianjin) 3:2, 
Wang Hao (Bayi) 3:2, 
FAN Zhendong ( Bayi) 2:3, 
Zhang Jike (Shandong) 1:3, 
Zhang Chao (Shandong) 3:2, 
Shang Kun (Shanghai) 0:3.

W chińskiej Super League gra deblowa i ostatni piąty mecz rozgrywany jest do trzech setów.TERMINARZ ROZGRYWEK I LIGI MĘŻCZYZN GRUPA PÓŁNOCNA


z dnia: 2013-08-03

Zgodnie z terminarzem Wydziału Rozgrywek PZTS rozgrywki na szczeblu pierwszej ligi mężczyzn w grupie północnej rozpoczną się 7 września 2013 r. (sobota) o godzinie 16:00.
Zespół KS Spójnia Warszawa w pierwszym meczu sezonu 2013/2014 podejmie w własnej sali UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą którą reprezentują: Bąk Marcin, Żarski Karol, Stamirowski Krzysztof, Kiebała Paweł, Truszkowski Marcin, Akowicz Ryszard, Grzęda Marek.

Zestawienie par pierwszej rundy:
DOJLIDY Białystok - KST ENERGA-MANEKIN II Toruń 
BARUCH GALAXY Białystok - KS GWIAZDA Bydgoszcz 
SCK HALS-WADWICZ Warszawa - MKS POGOŃ Siedlce 
KS SPóJNIA Warszawa - UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą 
GLKS Nadarzyn - MRKS Gdańsk

Pełny terminarz pierwszej rundy TUTAJ

Składy drużyn TUTAJTomas Konecny - sylwetka


z dnia: 2013-08-03
Rozpoczynamy prezentacje nowych, zagranicznych graczy Wschodzący Białystok Superligi. Na początek sylwetka Czecha Tomasa Konecnego, który w tym sezonie będzie zdobywał punkty dla Carbo-Koks Polonii Bytom. 

Tomas Konecny (ur. 23.10.1985) do bytomskiej Polonii przeszedł z El Nino Praga, z którym zdobył w ubiegłym sezonie ósmy tytuł drużynowego mistrza Czech (w play-off zanotował bilans 8-4). Aktualnie zajmuje 162. miejsce w rankingu ITTF i szóste spośród czeskich kadrowiczów. Praktycznie przez cały 2011 rok był w pierwszej setce światowego zestawienia (najwyższe miejsce: 86). Wszystko dzięki sensacyjnemu pokonaniu w turnieju ITTF Pro Tour w angielskim Sheffield Chińczyka Zhanga Jike (4. ITTF) 4:2, który cztery miesiące później wywalczył indywidualne mistrzostwo świata. 

Konecny to mistrz Europy juniorów w grze podwójnej w parze z Loiciem Bobillier z 2003 roku. Zawodnik to czterokrotny uczestnik mistrzostw Europy i świata, jednak nie notował w tych zawodach poważniejszych wyników. Uczestniczył w prawie 30 turniejach ITTF Pro Tour - najlepszy wynik osiągnął w 2009 roku w Mińsku, gdzie dotarł do finału debla i półfinału singla. 

Trener Michał Napierała (Carbo-Koks Polonia Bytom) o Tomasie Konecnym: 
Porozumieliśmy się bardzo szybko, Tomas zaakceptował pierwszą ofertę klubu, z której obie strony są bardzo zadowolone. Jego mocnymi stronami jest krótki odbiór oraz wspaniały bekhend grany po prostej i przekątnej. Będę zadowolony, jeżeli w superlidze zanotuje skuteczność powyżej 60 procent. Ma doświadczenie nabyte m.in. w Lidze Mistrzów. Nie powinien mieć większych kłopotów z aklimatyzacją w naszych rozgrywkach. W trakcie sezonu Czech będzie trzy dni trenował z kadrą w Pradze, a kolejne trzy - od niedzieli do wtorku - przebywał z nami w Polsce. Przy pingpongowym stole jest prawdziwym wojownikiem, ambitny, solidny i żądny sukcesu. Prywatnie jest wyciszony i poukładany, ale potrafi też żartować. Ostatnio wygrał dwa turnieje Challenger Series. Cieszę się, że na co dzień ogrywa jedynego obrońcę w lidze Jewgienija Szczetinina z Kolpinga Jarosław.