Spójnia :: Z kraju i ze świata



  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

9876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

31

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

Rozpoczęło się 3. Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów w Wałbrzychu.


z dnia: 2014-02-28


W dniu dzisiejszym w Hali widowiskowo-sportowej  AQUA ZDRóJ, 58-304 Wałbrzych, ul. Ratuszowa 6. rozpoczyna się trzecie Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym.
W zawodach wystartuje 191. zawodniczek i zawodników spośród których najwyżej rozstawionymi są: Katarzyna Grzybowska MKSTS Polkowice oraz Bartosz Such LKS Pogoń Lębork. 

W 2. Grand Prix Polski Seniorów, który odbył się w Zawierciu, zwyciężyli Katarzyna Grzybowska oraz Mateusz Gołębiowski.

Zapraszamy do śledzenia wyników

Gra pojedyncza seniorek - turniej eliminacyjny TUTAJ
Gra pojedyncza seniorów - turniej eliminacyjny TUTAJ
Lista uczestników 3 GP Polski TUTAJ



XU Xin i HU Limei zwycięzcami Qatar Open.


z dnia: 2014-02-23


Spośród startujących w GAC Group 2014 ITTF World Tour, Qatar Open (Super), Doha, QAT  127 mężczyzn i 91 kobiet z 40 krajów świata najlepszymi okazali się chińscy tenisiści XU Xin i  HU Limei.

Xu Xin w finale pokonał zawodnika z Tajwanu CHUANG Chih-Yuan 4:1 zaś HU Limei reprezentującą barwy Austrii LIU Jia 4:2. 
W grze deblowej triumfowali Koreańczycy   CHO Eonrae i SEO Hyundeok, a wśród pań debel z Hongkongu   LEE Ho Ching  i NG Wing Nam.

W turnieju startowały dwie reprezentantki Polski Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska, które uległy w pierwszej rundzie odpowiednio  Hoi Kem Doo z Hongkongu 3:4 (5:11, 4:11, 11:7, 11:7, 7:11, 11:8, 6:11) i Jihee Jeon z Korei Płd. 1:4 (10:12, 7:11, 7:11, 11:9, 6:11), zaś w grze deblowej  przegrały z rozstawionymi z numerem drugim Koreankami Park Youngsook i Yang Haeun 0:3 w pierwszej rundzie.

Wyniki Qatar Open - TUTAJ






Qatar Open: W singlu już bez Polek.


z dnia: 2014-02-20


Niestety na pierwszej rundzie turnieju głównego udział w grze pojedynczej zakończyły Nasze dwie reprezentantki: Natalia Partyka oraz Katarzyna Grzybowska. Teraz Polkom pozostał już tylko start w zmaganiach deblistek, gdzie w pierwszej rundzie tego turnieju zmierzą się w jutrzejszym spotkaniu z rozstawioną z drugim numerem parą: PARK Youngsook (KOR) / YANG Haeun (KOR). 

Partyka w 1/32 finału uległa 43. rakiecie świata - Doo Hoi Kem z Hongkongu 3:4 (5:11, 4:11, 11:7, 11:7, 7:11, 11:8, 6:11). Swoje spotkanie w pierwszej rundzie przegrała także Grzybowska. Brązowa medalistka indywidualnych mistrzostw Polski w singlu z 2013 roku uległa Koreance Jeon Jihee 1:4 (10:12, 7:11, 7:11, 11:9, 6:11).

Jedną z większych niespodzianek 1/32 finału była porażka rozstawionej z numerem drugim Kasumi Ishikawy z Japonii. Zawodniczka z kraju kwitnącej wiśni została wyeliminowana przez Czeszkę Katerinę Penkavovą. 

DRABINKI:
gra pojedyncza kobiet - TUTAJ
gra pojedyncza mężczyzn - TUTAJ
gra podwójna kobiet - TUTAJ
gra podwójna mężczyzn - TUTAJ

źródło: e-pingpong.pl



Więcej tenisa na antenie EUROSPORTU!


z dnia: 2014-02-15

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF) ogłosiła nawiązanie współpracy ze stacją Eurosport w zakresie prowadzenia transmisji z najważniejszych turniejów rangi ITTF World Tour w 2014 roku. Krok ten ma na celu podniesienie prestiżu tenisa stołowego pośród sympatyków sportu w krajach europejskich.

Na mocy nawiązanej współpracy kamery Eurosport będą obecne na sześciu najważniejszych turniejach cyklu ITTF World Tour - Super Series, a także podsumowującym sezon turnieju Grand Finals (z pulą nagród rzędu miliona dolarów). Ponadto, stacja przeprowadzi bezpośrednią transmisję z Drużynowych Mistrzostw Świata, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja w Tokio.

- To ogromny krok naprzód dla tenisa stołowego w Europie - przyznał Anders Thunstroem, dyrektor firmy TMS International, rozporządzającej prawami do transmisji z rozgrywek prowadzonych przez ITTF. - Eurosport to największy kanał sportowy na kontynencie. Dzięki temu, że imprezy rangi World Tour pojawią się w telewizji, radykalnie poprawi się postrzeganie całej dyscypliny sportu w Europie.

Jak wynika z oficjalnych danych, Eurosport dociera do 131 milionów odbiorców w 54 krajach z całego świata. Pierwszą w nowym roku transmisję z zawodów tenisa stołowego Eurosport przeprowadzi już w sobotę, pokazując "na żywo" ćwierćfinały trwającego od środy turnieju ITTF World Tour Kuwait Open.

Plan transmisji ITTF World Tour Kuwait Open na kanale Eurosport:
- sobota (15 lutego br.), godz. 17:30 - 19:05: ćwierćfinały,
- niedziela (16 lutego br.), godz. 10:00 - 11:30: półfinały,
- niedziela (16 lutego br.), godz. 13:00 - 15:30: finały.

Plan transmisji turniejów ITTF w roku 2014 na kanale Eurosport:
- ITTF World Tour Kuwait Open (15 - 16 lutego br.),
- ITTF World Tour Qatar Open (21 - 23 lutego br.),
- ITTF World Tour German Open (28 - 30 lutego br.),
- Drużynowe Mistrzostwa Świata (28 kwietnia - 5 maja br.),
- ITTF World Tour Korea Open (13 - czerwca lutego br.),
- ITTF World Tour Japan Open (20 - 22 czerwca br.),
- ITTF World Tour China Open (5 - 9 listopada br.),
- ITTF World Tour Grand Finals (data - do ustalenia).

W tegorocznym cyklu ITTF World Tour rozegranych zostanie 22 imprez w 22 różnych krajach. Zawody tej rangi podzielone zostały na trzy serie: Super (6 imprez), które transmitować będzie Eurosport, Major (5 imprez) oraz Challenge (11 imprez).

Im bardziej prestiżowy turniej, tym więcej punktów do rankingu światowego mogą wywalczyć uczestnicy i wyższa jest pula nagród pieniężnych. To z kolei ma przełożenie na fakt, jak wysoka jest frekwencja w danym turnieju zawodniczek i zawodników sklasyfikowanych na czołowych pozycjach w rankingu ITTF. 

Źródło pzts.pl





Palmiarnia wygrywa, dobry występ Błaszczyka !


z dnia: 2014-02-12


W meczu 12. kolejki Wschodzący Białystok Superligi ZKS Palmiarnia Zielona Góra pokonała lidera rozgrywek PKS Kolping Frac Jarosław 3:2.

Bohaterem meczu został kapitan zielonogórskiej drużyny Lucjan Błaszczyk, który zdobył dwa cenne punkty wygrywając z Witalij Niechwiedowicz 3:0 i  Wang Zeng Yi 3:2. Kluczowy zwycięski punkt dla gospodarzy zdobył w ostatniej partii Daniel Bąk pokonując Białorusina Niechwiedowicza 3:1.

Po pięciu porażkach z rzędu wygrana ZKS Palmiarni Zielona Góra pozwoliła tej drużynie awansować na 8. miejsce w tabeli, zaś PKS Kolping Frac Jarosław stracił fotel lidera na rzecz DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki i zajmuje obecnie drugie miejsce w rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi.    

Wyniki 12 kolejki:

ZKS Palmiarnia Zielona Góra - PKS Kolping Frac Jarosław 3:2
Lucjan Błaszczyk - Witalij Niechwiedowicz 3:0 (11-4, 11-6, 11-3)
Daniel Bąk - Wang Zeng Yi 0:3 (2-11, 11-13, 4-11)
Mateusz Gołębiowski - Jewgienij Szczetinin 2:3 (3-11, 5-11, 11-2, 12-10, 7-11)
Lucjan Błaszczyk - Wang Zeng Yi 3:2 (5-11, 12-10, 13-15, 11-7, 11-7)
Daniel Bąk - Witalij Niechwiedowicz 3:1 (10-12, 11-7, 11-9, 11-4)

poniedziałek, 10 lutego:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dekorglass Działdowo 3:2
Energa-Manekin Toruń - Condohotels Morliny Ostróda 2:3

sobota, 8 lutego:

SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów - Poltarex Pogoń Lębork 3:1
Olimpia-Unia Grudziądz - Carbo-Koks Polonia Bytom - przełożony na 17 kwietnia

Tabela - TUTAJ





FREITAS Marcos i LIU Jia zwycięzcami DHS Europe Cup


z dnia: 2014-02-09


Marcos Freitas z Portugalii i  Liu Jia z Austrii zwyciężyli w DHS Europe Cup, które zakończyło się w dniu dzisiejszym w Lozannie.

Portugalczyk w finale pokonał dość łatwo byłego mistrza Europy z 2009 r. Duńczyka Michaela Maze 
4:0 (11-7,11-6,11-8,11-7), zaś Liu Jia Białorusinkę Viktorię Pavlovich 4:2 (11-9,6-11,7-11,11-5,14-12,11-7).

Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął aktualny mistrz Europy Niemiec Dimitrij Ovtcharov pokonując Francuza Adriena Matteneta 4:2 (8:11, 11:2, 8:11, 11:9, 18:16, 12:10), zaś najniższy stopień podium wśród pań wywalczyła Holenderka  Li Jiao pokonując Petrissa Solja (Niemcy) 4:1 (11-4,11-5,9-11,11-9,11-8).

Wyniki DHS Europe Cup TUTAJ






11. kolejka SUPERLIGI


z dnia: 2014-02-05


Finaliści poprzedniego sezonu - Olimpia-Unia Grudziądz i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - odnieśli zwycięstwa w 11. kolejce superligi tenisistów stołowych.

Drugą porażkę z rzędu poniósł SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów.

Broniąca tytułu Olimpia-Unia wygrała z rzeszowianami 3:1, a dwa punkty wywalczył mistrz paraolimpijski Patryk Chojnowski. Bez straty seta pokonał grającego trenera rywali Tomasza Lewandowskiego i Pawła Chmiela. Trzeci punkt dodał Chorwat Tomislav Kolarek. Przegrał tylko debiutujący 16-letni Patryk Zatówka (nie sprostał Filipowi Szymańskiemu), który zastąpił w składzie Tajwańczyka Huanga Sheng-Shenga.

Akademicy przegrali drugi mecz z rzędu i nie mogą być wcale pewni awansu do play off, gdzie wystąpią cztery najlepsze drużyny.

Bohaterem spotkania liderującego Dartomu Bogorii z Poltareksem Pogonią Lębork (3:1) był indywidualny mistrz kraju Daniel Górak, który wygrał dwa pojedynki, w tym z innym reprezentantem - Bartoszem Suchem.
W ostatnim wtorkowym meczu pingpongiści Carbo-Koksu Polonii Bytom pokonali Condohotels Morliny Ostróda 3:1. Do dobrej formy wraca Jakub Kosowski, który zdobył dwa punkty. W decydującej potyczce przegrywał z Białorusinem Pawłem Płatonowem 0:2, by ostatecznie wygrać 3:2.

W poniedziałek rewelacyjny debiut we Wschodzący Białystok Superlidze zanotował 15-letni Tomasz Kotowski (Energa-Manekin Toruń). Sensacyjnie wygrał z medalistą MP Danielem Bąkiem, a jego klub zwyciężył Palmiarnię Zielona Góra 3:1.

Wyniki 11. kolejki:
wtorek, 4 lutego

Poltarex Pogoń Lębork - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Bartosz Such - Robert Floras 3:0 (13:11, 11:6, 11:6)
Marek Prądzinski - Daniel Górak 0:3 (2:11, 4:11, 5:11)
Jakub Perek - Paweł Fertikowski 1:3 (11:5, 7:11, 5:11, 4:11)
Bartosz Such - Daniel Górak 1:3 (3:11, 11:9, 10:12, 10:12)

Carbo-Koks Polonia Bytom - Condohotels Morliny Ostróda 3:1
Jakub Kosowski - Anthony Amalraj 3:1
Tomas Konecny - Paweł Płatonow 3:2
Radek Mrkvicka - Karol Szarmach 2:3
Jakub Kosowski - Paweł Płatonow 3:2

Olimpia-Unia Grudziądz - SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Patryk Chojnowski - Tomasz Lewandowski 3:0 (12:10, 11:4, 11:9)
Tomislav Kolarek - Paweł Chmiel 3:1 (6:11, 11:9, 13:11, 11:7)
Patryk Zatówka - Filip Szymański 1:3 (9:11, 11:6, 1:11, 8:11)
Patryk Chojnowski - Paweł Chmiel 3:0 (11:8, 11:5, 11:5)

poniedziałek, 3 lutego

Palmiarnia Zielona Góra - Energa-Manekin Toruń 1:3
Mateusz Gołębiowski - Grzegorz Adamiak 3:0 (11:7, 11:7, 11:5)
Lucjan Błaszczyk - Konrad Kulpa 2:3 (12:14, 12:10, 7:11, 11:7, 5:11)
Daniel Bąk - Tomasz Kotowski 1:3 (12:10, 10:12, 11:13, 7:11)
Gołębiowski - Kulpa 2:3 (7:11, 14:12, 12:10, 7:11, 10:12)

środa, 5 lutego

Dekorglass Działdowo - Kolping Frac Jarosław 2:3 
Jiri Vrablik - Wang Zeng Yi 3:2
Xu Wenliang - Jewgienij Szczetinin 0:3
Szymon Malicki - Witalij Niechwedowicz 2:3
Jiri Vrablik - Jewgienij Szczetinin 3:2
Xu Wenliang - Wang Zeng Yi 1:3

źródło: PAP




DHS 2014 Europe CUP - wyniki fazy grupowej


z dnia: 2014-02-08


Wyniki fazy grupowej:

kobiety:

gr. 1:
Li Jiao (NED) - Iveta Vacenovska (CZE) 3:2 (11:6, 8:11, 9:11, 11:5, 11:9)
Li Jiao (NED) - Daniela Dodean-Monteiro (ROU) 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)
Daniela Dodean-Monteiro (ROU) - Iveta Veacenovska (CZE) 0:3 (8:11, 9:11, 13:15)

1. Li Joai 6:2 4
2. Iveta Vacenoska 5:3 3
3. Daniela Dodean-Monteiro 0:6 2

gr. 2:
Viktoria Pavlovich (BLR) - Rachel Moret (SUI) 3:1 (11:5, 9:11, 11:5, 11:3)
Viktoria Pavlovich (BLR) - Wu Jiaduo (GER) 3:0 (12:10, 11:6, 11:6)
Wu Jiaduo (GER) - Rachel Moret (SUI) 3:1 (11:13, 11:7, 11:3, 11:6)

1. Viktoria Pavlovich 6:1 4
2. Wu Jiaduo 3:4 3
3. Rachel Moret 2:6 2

gr. 3:
Elizabeta Samara (ROU) - Petrissa Solja (GER) 0:3 (10:12, 6:11, 3:11)
Elizabeta Samara (ROU) - Liu Jia (AUT) 2:3 (11:4, 10:12, 17:15, 7:11, 6:11)
Liu Jia (AUT) - Petrissa Solja (GER) 3:1 (11:9, 6:11, 11:5, 12:10)

1. Liu Jia 6:3 4
2. Petrissa Solja 4:3 3
3. Elizabeta Samara 2:6 2

gr. 4:
Melek Hu (TUR) - Georgina Pota (HUN) 3:2 (11:7, 9:11, 8:11, 11:4, 11:6)
Melek Hu (TUR) - Margaryta Pesotska (UKR) 0:3 (9:11, 7:11, 8:11)
Margaryta Pesotska (UKR) - Georgina Pota (HUN) 0:3 (9:11, 7:11, 8:11)

1. Georgina Pota 5:3 3
2. Margaryta Pesotska 3:3 3
3. Melek Hu 3:5 3

mężczyźni:

gr. 1:
Dimitrij Ovtcharov (GER) - Robert Gardos (AUT) 3:2 (11:3, 8:11, 4:11, 14:12, 11:9)
Dimitrij Ovtcharov (GER) - Tiago Apolonia (POR) 2:3 (12:10, 5:11, 7:11, 11:4, 7:11)
Tiago Apolonia (POR) - Robert Gardos (AUT) 3:1 (11:6, 7:11, 13:11, 11:8)

1. Tiago Apolonia 6:3 4
2. Dimitrij Ovtcharov 5:5 3
3. Robert Gardos 3:6 2

gr. 2:
Timo Boll (GER) - Adrien Mattenet (FRA) 3:0 (11:9, 12:10, 11:3)
Timo Boll (GER) - Andrej Gacina (CRO) 3:0 (11:6, 11:7, 11:7)
Andrej Gacina (CRO) - Adrien Mattenet (FRA) 0:3 (6:11, 4:11, 6:11)

1. Timo Boll 6:0 4
2. Adrien Mattenet 3:3 3
3. Andrej Gacina 0:6 2

gr. 3:
Marcos Freitas (POR) - Alexey Smirnov (RUS) 3:0 (11:7, 11:8, 11:7)
Marcos Freitas (POR) - Michael Maze (DEN) 3:2 (11:4, 11:6, 6:11, 7:11, 12:10)
Michael Maze (DEN) - Alexey Smirnov (RUS) 3:0 (11:7, 11:8, 11:5)

1. Marcos Freitas 6:2 4
2. Michael Maze 5:3 3
3. Alexey Smirnov 0:6 2

gr. 4:
Adrian Crisan (ROU) - Alexander Shibaev (RUS) 3:2 (11:7, 8:11, 11:9, 10:12, 11:7)
Adrian Crisan (ROU) - Panagiotis Gionis (GRE) 1:3 (11:13, 11:8, 6:11, 5:11)
Panagiotis Gionis (GRE) - Alexander Shibaev (RUS) 2:3 (11:5, 5:11, 13:15, 11:6, 4:11)

1. Panagiotis Gionis 5:4 3
2. Alexander Shibaev 5:5 3
3. Adrian Crisan 4:5 3

Pary ćwierćfinałowe:

kobiety:
Li Jiao (NED) - Margaryta Pesotska (UKR)
Wu Jiaduo (GER) - Liu Jia (AUT)
Georgina Pota (HUN) - Petrissa Solja (GER)
Iveta Vacenovska (CZE) - Viktoria Pavlovich (BLR)

mężczyźni:
Tiago Apolonia (POR) - Adrien Mattenet (FRA)
Alexander Shibaev (RUS) - Marcos Freitas (POR)
Panagiotis Gionis (GRE) - Michael Maze (DEN)
Dimitrij Ovtcharov (GER) - Timo Boll (GER) 



Palmiarnia Zielona Góra - Energa-Manekin Toruń 1:3


z dnia: 2014-02-03


W dniu dzisiejszym rozegrano mecz 10 kolejki Wschodzący Białystok Superliga Tenisa Stołowego pomiędzy Palmiarnia Zielona Góra i Energa-Manekin Toruń, w której zwycięstwo za 2 punkty wywiozła drużyna z Torunia pokonując gospodarzy 3:1.
Zwycięstwo Torunianom zapewnił młodzieżowy mistrz Polski Konrad Kulpa i mistrz Polski kadetów Tomasz Kotowski. 
Kulpa pokonał 3:2 wielokrotnego mistrza Polski Lucjana Błaszczyka oraz i tryumfatora ostatniego OTK Mateusza Gołębiowskiego. 
Dla 15 letniego Tomasza Kotowskiego był to wymarzony debiut w najwyższej klasie rozgrywek, w którym pokonał doświadczonego na parkietach Superligi Daniela Bąka 3:1 ! BRAWO !

Palmiarnia Zielona Góra - Energa-Manekin Toruń 1:3
Mateusz Gołębiowski - Grzegorz Adamiak 3:0 (11:7, 11:7, 11:5)
Lucjan Błaszczyk - Konrad Kulpa 2:3 (12:14, 12:10, 7:11, 11:7, 5:11)
Daniel Bąk - Tomasz Kotowski 1:3 (12:10, 10:12, 11:13, 7:11)
Mateusz Gołębiowski - Konrad Kulpa 2:3 (7:11, 14:12, 12:10, 7:11, 10:12) 

Tabela TUTAJ







Austriacy Liu Jia oraz Daniel Habesohn wygrali Hungary Open


z dnia: 2014-02-01


Austriacy Austrii Liu Jia i Daniel Habesohn wygrali pierwszy tegoroczny GAC Group 2014 ITTF World Tour, Hungary Open rozegrany w węgierskiej miejscowości Szombathely.

Habesohn w drodze do finału pokonał Filipa Szymańskiego 4:1, PLATONOV Pavel BLR 4:0, DIDUKH Oleksandr UKR 4:3, ANDERSSON Harald SWE  4:2,  WANG Yang SVK 4:2 i w finale Niemca MENGEL Steffen 4:2 (8-11,9-11,11-9,11-8,11-9,11-5).

Liu Jia w turnieju głównym zwyciężyła z LOEUILLETTE Stephanie FRA i GUSEVA Ekaterina RUS po 4:0,  ZARIF Audrey FRA 4:1, koleżankę z reprezentacji SOLJA Amelie 4:1,  POSTOACA Camelia ROU  4:1 i w finale Węgierkę POTA Georgina 4:3.

W finale mężczyzn U 21 Francuz LORENTZ Romain pokonał swojego rodaka  ANGLES Enzo 4:0 zaś w finale kobiet U 21 Austriaczka POLCANOVA Sofia zwyciężyła z Japonką MATSUDAIRA Shiho 4:3.

Wyniki finałów:

kobiety
Liu Jia (Austria) - Georgina Pota (Węgry) 4:3 (8:11, 11:13, 11:6, 3:11, 11:6, 11:8, 12:10)

mężczyźni
Daniel Habesohn (Austria) - Steffen Mengel (Niemcy) 4:2 (8:11, 9:11, 11:9, 11:8, 11:9, 11:5).








Dobry występ Grzybowskiej i Florasa w World Tour Challenge Hungarian Open


z dnia: 2014-02-01


Polscy tenisiści stołowi Robert Floras i Katarzyna Grzybowska dotarli  do ćwierćfinału turnieju World Tour Challenge Hungarian Open, które odbywają się w węgierskim Szombathely.

Katarzyna Grzybowska pokonała koleżankę z kadry Natalie Partykę 4:2, a następnie utytułowaną Węgierkę z (nr 80 ITTF) Petrę Lovas 4:1. O wejście do najlepszej czwórki turnieju naszej reprezentantce stanęła na drodze inna Węgierka  Georgina Pota ( nr 55 ITTF) pokonujęc Polkę 4:2. 

Podobnie jak Grzybowska, Robert Floras również zakończył swój udział w ćwierćfinale Hungarian Open. O awans do czwórki turnieju zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki rozegrał mecz z Niemcem Steffenie Mengelem, któremu uległ 1:4. Floras w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonał Ukraińca Dmitra Prokopcova 4:1, nastepnie po dramatycznym pojedynku wygrał z Ukraińcem Iwanem Katkowem 4:3 (13:11 w 7. secie), oraz Rumuna Ovidiu Ionescu 4:2.

Wyniki:
2. runda (1/16 finału):
Katarzyna Grzybowska - Natalia Partyka 4:2 (11:5, 11:5, 6:11, 11:6, 10:12, 11:9)
Klaudia Kusińska - Li Jiao (Holandia) 0:4 (6:11, 4:11, 7:11, 7:11)
Robert Floras - Iwan Katkow (Ukraina) 4:3 (7:11, 7:11, 11:8, 11:6, 11:8, 9:11, 13:11)
Jakub Kosowski - Zolt Pete (Serbia) 4:2 (11:8, 11:4, 11:4, 6:11, 8:11, 15:13)
3. runda (1/8 finału):
Grzybowska - Petra Lovas (Węgry) 4:1 (11:4, 11:5, 8:11, 11:8, 11:2)
Floras - Ovidiu Ionescu (Rumunia) 4:2 (2:11, 11:7, 11:7, 11:8, 6:11, 11:8)
Kosowski - Stefan Fegerl (Austria) 1:4 (3:11, 11:4, 7:11, 9:11, 11:13)
1/4 finału:
Katarzyna Grzybowska - Georgina Pota (Węgry) 2:4 (6:11, 14:12, 11:9, 7:11, 7:11, 7:11)
Robert Floras - Steffen Mengel (Niemcy) 1:4 (10:12, 11:4, 11:13, 6:11, 10:12)