Spójnia :: Z kraju i ze świata  Archiwum roku 2019, według miesięcy ...

1

  Archiwum roku 2018, według miesięcy ...

1211109876541

  Archiwum roku 2017, według miesięcy ...

1211

  Archiwum roku 2015, według miesięcy ...

31

  Archiwum roku 2014, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2013, według miesięcy ...

121110987654321

  Archiwum roku 2012, według miesięcy ...

1211109

Wyjdź

ITTF WSPIERA EUROPĘ. "TABLE TENNIS. FOR ALL. FOR LIFE."


z dnia: 2018-06-29

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF) podpisała dwie kolejne umowy dotyczące strategii marketingowej w Europie i w Ameryce Południowej. Wszystko po to, by promować hasło “Table Tennis. For All. For Life.".

W ramach umowy, do ETTU przekazywane będą środki na wsparcie marketingowe i handlowe, w tym wsparcie sponsorskie, promocyjne i eventowe. Dzięki współpracy z lokalnymi organizatorami, ITTF pomógł również zdobyć sponsorów tytularnych, w tym China Construction Bank i Liebherr. Częścią globalnej umowy jest także współpraca ze stacją teleizyjną Eurosport.

Podobną współpracę podjęto z Ameryką Południową. Nowe strategiczne partnerstwa zostaną ogłoszone w najbliższej przyszłości.

Źródło -> TUTAJGWIAZDY NA PODIUM W LAS VEGAS


z dnia: 2018-06-28

Szwedzi Joergen Persson i Erik Lindh, Niemiec Joerg Rosskopf czy Austriak Chen Weixing to tylko niektórzy ze złotych medalistów mistrzostw świata weteranów w tenisie stołowym w Las Vegas. Persson i Weixing do niedawna grali w polskiej LOTTO Superlidze.

W amerykańskim turnieju wzięło udział wiele dawnych gwiazd ping-ponga. W finale singla w kategorii powyżej 45 lat były zawodnik KTS Toruń Chen Weixing wygrał ze słynnym Rosskopfem 3:0. Z kolei w grupie 50+ zwyciężył legendarny Persson, do niedawna występujący w Palmiarni Zielona Góra.
 
Brązowe krążki zdobywali wciąż czynni zawodnicy, np. Słowak Thomas Keinath (40+) i Duńczyk Allan Bentsen (50+).
 
W grze podwójnej triumfowali m.in. Weixing i Rosskopf (45+), Lindh i Persson (50+) oraz Luksemburczyk Traian Ciociu i Niemiec Zsolt-Georg Boehm (55+).
 
W MŚ weteranów najstarsza kategoria wiekowa to plus 90. W singlu wygrał Chińczyk Chen Yongning, a w deblu Czech Lumir Ruzha i Francuz Yves Laine.
 
W kat. 45+ brązowy medal w grze podwójnej wywalczyła Dorota Borkowska w duecie z Joanną Kubler-Kiełb (USA).

Źródło -> TUTAJNI XIA LIAN W ZAGRZEBIU, FREITAS W ORENBURGU


z dnia: 2018-06-28

Najlepsza drużyna kobiecej Ligi Mistrzów w tenisie stołowym Dr. Casl Zagrzeb pozyskała... 55-letnią Ni Xia Lian z Luksemburga. Z kolei Fakieł Gazprom Orenburg, który stracił tytuł w Champions League, wzmocnił się Portugalczykiem Marcosem Freitasem.

Chorwacki zespół, który w półfinale ostatniego sezonu LM wyeliminował Enea Siarkę Tarnobrzeg, nie tylko utrzymał dotychczasowy skład, a jeszcze powiększył kadrę. Do takich zawodniczek jak Hoi Kem Doo (Hongkong), Li Jie (Holandia) i Yu Fu (Portugalia), dołączyła będąca wciąż w bardzo dobrej formie była reprezentantka Chin Ni Xia Lian.
 
Z kolei z finałowego rywala Ligi Mistrzyń Bursa Buyuksehir Belediyespor do Zagrzebia przenosi się turecka pingpongistka Hu Melek.
 
Do TTC Berlin Eastside dołączyła m.in. Chinka Gu Yuting, a do Enea Siarki jej rodaczka Ruochen Gu.
 
Ciekawe zmiany zaszły także w czołowych klubach mężczyzn. Rosyjski Fakieł Gazprom, który stracił tytuł w Champions League na rzecz Borussii Duesseldorf, pozyskał m.in. Portugalczyka Freitasa, zaś odszedł Japończyk Jun Mizutani. W niemieckiej ekipie nie ma już Austriaka Stefana Fegerla, dołączył natomiast Egipcjanin Omar Assar.
 
W męskiej LM grać będą dwa polskie kluby: Dekorglass Działdowo i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Źródło -> TUTAJME: LIEBHERR SPONSOREM TYTULARNYM MISTRZOSTW


z dnia: 2018-06-26

TTF i ETTU ogłosiły, że firma Liebherr została sponsorem tytularnym Mistrzostw Europy ITTF, które odbędą się w Alicante (Hiszpania) w dniach 18-23 września 2018 r.

- Dzięki planowi strategicznemu służącemu określeniu priorytetów ITTF, możemy teraz bardziej skoncentrować się na wspieraniu naszych partnerów kontynentalnych, stowarzyszeń krajowych i lokalnych partnerów w celu organizowania imprez najwyższej jakości. Cieszę się z postępów poczynionych przez ITTF i ETTU oraz lokalnego komitetu organizacyjnego w Alicante. A to, że Liebherr jest sponsorem tytularnym, to fantastyczna wiadomość! Ta firma jest częścią globalnej rodziny tenisa stołowego i to sama przyjemność kontynuować naszą współpracę. Z niecierpliwością czekamy na mistrzostwa w Alicante i zwiększony zasięg w telewizji Eurosport - powiedział Thomas Weikert, szef ITTF. 
 
- To fantastyczna wiadomość dla europejskiego tenisa stołowego, że jeden z największych sponsorów tenisa stołowego na świecie wspierać będzie Mistrzostwa Europy. Fitma Liebherr świetnie sobie radzi w tenisie stołowym i cieszymy się, że będziemy razem pracować nad stworzeniem wspaniałego wydarzenia w Alicante - dodał szef ETTU, Ronald Kramer.

- Firma Liebherr jest bardzo szczęśliwa, że ponownie zostałq sponsorem tytularnym Mistrzostw Europy. Jest to wydarzenie, które wspieramy od wielu lat. Europa jest kluczowym rynkiem dla Liebherr. Sprzedajemy większość naszego wysokiej jakości sprzętu AGD w Europie, a wielu klientów budowlanych kupuje nasze maszyny do robót ziemnych, inne produkty i profesjonalne usługi. Z niecierpliwością czekamy na ekscytującą grę w tenisa stołowego, a także działania i zaangażowanie zaplanowane przez zespoły marketingowe ITTF i ETTU w celu promowania marki Liebherr na całym świecie - podsumował Bernhard Kosler z firmy Liebherr.
 
- Wspaniale współpracuje się ze stacją Eurosport, zarówno na poziomie strategicznym, aby zmaksymalizować nasze partnerstwo, ale także zapewnić efektywną realizację działań tenisa stołowego, aby być dobrze zaprezentowanym w 71 krajach w całej Europie - skomentował Jonny Cowan.

Źródło -> TUTAJMŚW W LAS VEGAS: DOROTA BORKOWSKA Z BRĄZEM!


z dnia: 2018-06-25

Dorota Borkowska stanęła na najniższym stopniu podium podczas Mistrzostw Świata Weteranów w grze podwójnej. W Las Vegas zdobyła medal w duecie z Joanną Kubler-Kielb ze Stanów Zjednoczonych.

Dorota Borkowska najlepiej zaprezentowała się z polskich weteranów. Ukoronowaniem jej gry był brązowy medal w grze podwójnej z Joanną Kubler-Kielb w kategorii 45+. Polsko-amerykańska para musiała uznać wyższość w półfinale pingpongistek z Peru: Milagritos Gorriti i Magali Montes 1:3.

W grze pojedynczej Borkowska była 5 w kategorii 50+.

Wśród panów najlepiej wypadł Wojciech Tebecio, którego w półfinale turnieju 40+ wyeliminował Czech Jan Hrncirik 0:3.

Źródło -> TUTAJPOLSCY LEKARZE NA MEDAL!


z dnia: 2018-06-24

Aż 8 medali przywieźli z Mistrzostw Świata Lekarzy reprezentanci Polski! Czempionem globu została Katarzyna Grabowska z Poznania, która wspólnie z Lee Sunja wygrała turniej gry podwójnej.

Z workiem medali wrócili polscy lekarze z Malty, gdzie odbyły się Medigames czyli Mistrzostwa Świata Lekarzy. W tym roku turniej był mocno obsadzony. Zagrali reprezentanci kilkunastu krajów, a najlepsi okazali się pingpongiści z Iranu, Malty, Korei Południowej, Brazylii, Francji, Austrii, Włoch, Węgier, Nowej Zelandii i Polski.

WYNIKI

Dr Katarzyna Grabowska (Poznań)

- złoto w grze deblowej z reprezentantką Korei Południowej Lee Sunja
- srebro w kat. wiekowej i turnieju open
- brąz w mikście z Andrzejem Bernatowicz

Mgr Lidia Kwiecińska-Bożek (Warszawa) 

- brąz w kategorii wiekowej

Dr Mateusz Gałuszka (Ropa k/Gorlic)

- srebro w kategorii wiekowej

Dr Gracjan Dziukiewicz (Jarosław) 

- brąz w kategorii wiekowej

Dr Andrzej Bernatowicz (Pułtusk) 

- srebro w kat. wiekowej 
- brąz w turnieju open, deblu z reprezentantem Austrii Walterem Povysilem i mikście z Katarzyną Grabowską.

Polską reprezentację zaopatrzył w sprzęt Polski Związek Tenisa Stołowego.EKSTRAKLASA: RUOCHEN GU I AGATA ZAKRZEWSKA ZAGRAJĄ W ENEA SIARCE TARNOBRZEG!


z dnia: 2018-06-22

24-letnia Chinka Ruochen Gu w najbliższym sezonie zagra w KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. "Do końca 2017 roku grała ona w reprezentacji Chin" - powiedział trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.

- Uważamy, że jest to wzmocnienie drużyny. Ruochen Gu zakontraktowaliśmy głównie z myślą o jej występach w rozgrywkach Ligi Mistrzyń - dodał szkoleniowiec.
 
Do drużyny dołączyła też Agata Zakrzewska. 

- Wcześniej występowała w SCKiS Hals Warszawa. Ma 18 lat i spore możliwości - zauważył Nęcek.
 
Z KTS Enea Siarka pożegnała się natomiast Andrea Todorowicz. W Tarnobrzegu występowała przez dwa ostatnie sezony.
 
W barwach tarnobrzeskiego zespołu będą grały także Han Ying, Li Qian, Rumunka Elizabeta Samara, Białorusinka Wiktoria Pawłowicz oraz Kinga Stefańska.
 
Nęcek zauważył, że na temat szans jego drużyny w rozgrywkach Ligi Mistrzyń będzie mógł powiedzieć dopiero po poznaniu pełnych składów poszczególnych zespołów oraz wynikach losowań. 

- Na pewno jednak po raz kolejny chcielibyśmy zameldować się na koniec sezonu co najmniej w pierwszej czwórce. W ostatnich czterech latach dwa razy byliśmy drugą, a dwa razy trzecią drużyną Europy - przypomniał.
 
Zapewnił też, że KTS Enea Siarka Tarnobrzeg chce po raz 28. walczyć o mistrzostwo Polski.

Źródło -> TUTAJPOZNALIŚMY MISTRZÓW KRAJOWEGO ZRZESZENIA LZS


z dnia: 2018-06-22

O tytuły rywalizowali młodzicy, kadeci, juniorzy i młodzieżowcy — w sumie ponad 120 zawodników i zawodniczek z 57 klubów reprezentujących 12 województw, w tym wielu czołowych zawodników w kraju — medalistów mistrzostw Polski, zawodów Grand Prix Polski oraz reprezentantów na Mistrzostwa Europy juniorów i kadetów.

Klasyfikację klubową wygrała MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka przed UKS Dojlidy Białystok i LKTS Luboń, a wojewódzką wielkopolskie przed łódzkim i dolnośląskim. Dla większości tenisistów stołowych tegoroczny sezon został zakończony. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i LKS Odra Głoska przy współpracy partnerów HK-S Rokita i MKS Rokita w Brzegu Dolnym oraz Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, PZTS, Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS, DOZTS w Wrocławiu. Mistrzostwa zostały dofinansowane przez MSiT. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Wapiński.

Do walki o tytuły mistrzowskie w kategorii młodziczek przystąpiły 22 zawodniczki. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Podymna z UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie, drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Paula Krysińska, a trzecie Oliwia Gąsior z UKTS Sokół Orzesze. Wśród młodzików startowało 24 zawodników. Tytuł mistrzowski wywalczył Marcel Błaszczyk z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, drugi był Damian Pyśk z LKTS Luboń, a trzeci Maksymilian Zawiślak z LKS Omega Kleszczów.

W kategorii wiekowej kadetek startowało 19 zawodniczek. Turniej wygrała Aleksandra Jarkowska z UKS Dojlidy Białystok przed Zuzanną Sułek LKTS Luboń i Wiktorią Wrzosek z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka. Do walki o tytuł mistrzowski wśród kadetów wystartowało 28 zawodników. Wygrał Maksymilian Miastkowski z KS Dekorglass Działdowo przed swoim kolegą klubowym Patrykiem Lewandowskim (brązowy medalista mistrzostw Polski), trzecie miejsce zajął Kuba Kwapiś z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka (złoty medalista Mistrzostw Polski).

O tytuły mistrzowskie wśród juniorek walczyły 24 zawodniczki. Najlepsza okazała się Sandra Kozioł z UKS Dojlidy Białystok, drugie miejsce zajęła Zuzanna Błażejewicz LUKS Chełmno (obie zawodniczki na Mistrzostwach polski uplasowały się na miejscach 5-8), a trzecie Julia Jackowska z UKS Dojlidy Białystok (OSSM LZS). Wśród juniorów startowało 26 zawodników. Wygrał Kacper Petaś z MLKS Ostródzianka Ostróda przed Krzysztofem Pawłowskim z UKTS Sokół Orzesze, trzeci był Marcin Olszewski z UKS Dojlidy Białystok (OSSM LZS).

W kategorii młodzieżowiec wśród kobiet wygrała Paulina Stachecka z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, druga była Joanna Maślak z GLKS Orlęta Czacz, a trzecia Katarzyna Hennig z LUKS Chełmno. Startowało 11 zawodniczek. Wśród młodzieżowców najlepszy okazał się Jakub Polański z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, drugi był Krystian Kawiak z MLKS Ostródzianka Ostróda, a trzeci Krzysztof Katafiasz z LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski. Startowało 18 zawodników.

Źródło -> TUTAJZAPROSZENIE NA OSTATNI TURNIEJ I GP GMINY CZOSNÓW


z dnia: 2018-06-22

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sportu w Gminie Czosnów zaprasza na ostatni turniej cyklu I Grand Prix Gminy Czosnów w tenisie stołowym.

Zawody zostaną rozegrane w sobotę 23 czerwca w dwóch kategoriach: deble (początek godz. 10.00) i open (początek godz. 12.00).

Miejsce: hala sportowa Szkoły Podstawowej w Łomnie (ul. Jana Kochanowskiego 89, 05-152 Czosnów).

Szczegóły -> TUTAJ


MŚW W LAS VEGAS: MAŁGORZATA FIDALA W TURNIEJU GŁÓWNYM!


z dnia: 2018-06-20

Fidala jak burza rozpoczęła zmagania w grze pojedynczej kobiet powyżej 45 lat w Mistrzostwach Świata Weteranów w tenisie stołowym Małgorzata Fidala. We wszystkich meczach grupowych trenerka LUKS PANDA Sierakowice nie pozwoliła przeciwniczce wygrać nawet jednego seta.

Dzięki tym zwycięstwom Małgorzta Fidala awansowała do turnieju głównego Mistrzostw Świata, gdzie w pierwszej rundzie turnieju pucharowego zagra z Niemką - Barbel Gabler. Mecz o awans do najlepszej "32" świata rozpocznie się 21 czerwca o godzinie 17:30 (2:30 czasu polskiego, 22 czerwca). 

Wyniki

HELLEGOUARCH Hélène (FRA) - FIDALA Małgorzata 0:3 (4,5,5)
DREZE Katty (BEL) - FIDALA Małgorzata 0:3 (7,7,13)
FIDALA Małgorzata - DE CONTO Yvette (SUI) 3:0 (1,6,5)
 
Wyniki można śledzić na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata Weteranów w tenisie stołowym, rozgrywanych w Las Vegas www.wvc2018.com

Źródło -> TUTAJ40 MILIONÓW ZŁOTYCH DLA PONAD 3600 KLUBÓW


z dnia: 2018-06-20

Ponad 3600 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce otrzyma dofinansowanie z puli wynoszącej 40 milionów złotych z rządowego programu "Klub". Rozstrzygnięta została jego trzecia edycja.

W tym roku, w trzeciej edycji programu "Klub", wsparcie otrzyma ponad 3600 klubów, w których trenują setki tysięcy najmłodszych sportowców (do 18. roku życia). Pula wynosi 40 mln zł. Kwota wsparcia wynosi: 10 tysięcy dla klubów jednosekcyjnych i 15 tysięcy dla wielosekcyjnych. Partnerem programu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Podczas środowego spotkania w Warszawie nie zabrakło dzieci i młodzieży, odbyły się szermiercze pokazy klubu Warszawianka, a także tenisa stołowego w wykonaniu zawodniczek i zawodników z takich klubów, jak Lupus Kabaty, Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Olimpijczyk Jeżewo. Tenis stołowy to czwarta w klasyfikacji najpopularniejsza dyscyplina w programie. 

Pierwsza edycja programu "Klub" ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację MSiT przeznaczyło kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów ze wszystkich województw. W roku 2017 suma na realizację projektu wzrosła do ponad 37 mln, co dało dofinansowanie działalności 3352 klubów z całej Polski.

Źródło -> TUTAJWROCŁAWIANKI Z PUCHAREM POLSKI!


z dnia: 2018-06-18

Tenisistki stołowe AZS-u UE Wrocław zdobyły Puchar Polski. W finale pokonały białostoczanki z Dojlid 4:0.

Na wrocławianki nie było mocnych w turnieju finałowym. Najpierw gospodynie odprawiły Bronowiankę Kraków 4:0. Stało się jasne, że akademiczki zagrają w finale Pucharu Polski. 

Tercet: Natalia Bajor - Anna Węgrzyn - Katarzyna Węgrzyn nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i wygrał w spotkaniu o złoto z Dojlidami Białystok. Podobnie jak w półfinale wrocławianki nie straciły seta.

- Liczyłyśmy, że wygramy cały turniej, ale nie spodziewałyśmy się, że pójdzie nam tak łatwo. Wiedziałyśmy, że zespół z Krakowa będzie najgroźniejszym rywalem, bo pozostałe dwie drużyny są z pierwszej ligi, a jednak różnica między ekstraklasą a pierwszą ligą jest duża. To trofeum jest dobrym podsumowaniem całego sezonu – powiedziała zawodniczka AZS-u Natalia Bajor.

To już drugi, po srebrnym medalu w Ekstraklasie, duży sukces kobiecego zespołu AZS UE Wrocław w tym sezonie.

W pozostałych meczach:

drugi półfinał: Dojlidy Białystok - LUKS Chełmno 4:2

O 3. miejsce
Bronowianka Kraków - LUKS Chełmno 4:0.  

Źródło -> TUTAJFINAŁ LOTTO SUPERLIGI W TVP3


z dnia: 2018-06-17

Zapraszamy na Wielki Finał LOTTO Superligi do TVP3. W niedzielę 17. czerwca obszerna relacja z najważniejszego spotkania sezonu.

Obszerna, godzinna relacja ze spotkania PKS Kolping FRAC Jarosław - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, czeka na kibiców tenisa stołowego w TVP3. Zapraszamy przed telewizory o godz. 14:10. 

Po spotkaniu, ostatni w tym sezonie magazyn "Superliga przy stole". W nim podsumowania, wywiady, analizy i komentarze.

Zapraszamy! DZIUKIEWICZ: MAMY SZANSĘ NA HISTORYCZNY DUBLET


z dnia: 2018-06-14

„Chcemy wykorzystać szansę na historyczny dublet” – zapowiedział menedżer tenisistów stołowych PKS Kolping FRAC Jarosław, Kamil Dziukiewicz. W piątkowym finale LOTTO Superligi zagrają w Gdańsku z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

- Nikomu dotąd nie udało się zdobyć mistrzostwa i Pucharu Polski w jednym sezonie. Jesteśmy zdeterminowani, aby sięgnąć po dublet, ale pamiętajmy, że mecze finałowe zaczynają się od stanu 0:0. Wiele osób mówi o nas, że jesteśmy faworytami, lecz za to punktów się nie przyznaje. Oczywiście jednak postaramy się sprostać wyzwaniu i już w piątek wywalczyć pierwsze trofeum – powiedział Dziukiewicz.
 
Do tej pory jarosławianie zdobywali kilka razy brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski. W tym sezonie wygrali rundę zasadniczą LOTTO Superligi, a w półfinale play off pokonali (3:1, 3:1) derbowego rywala – Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. Z kolei broniący tytułu Dartom Bogoria wyeliminował Dekorglass Działdowo. U siebie mazowiecki zespół przegrał 1:3, by na wyjeździe zwyciężyć 3:0.
 
- Wierzę, że w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby to my wzniesiemy puchar w górę. Liderem naszego zespołu jest Chińczyk Hou Yingchao z bilansem gier 20-0 w LOTTO Superlidze, jednak znów powtórzę, że w pojedynkę meczu nie wygra. Dlatego liczę i na Chorwata Tomislava Pucara, i Patryka Zatówkę. Z Patrykiem zazwyczaj jest tak, że im mniejsze oczekiwania wobec niego, wówczas i presja mniejsza, a on gra lepiej. Niech spokojnie trenuje, a na pewno nie zawiedzie- ocenił szkoleniowiec.

Źródło -> TUTAJSZAFRANEK: KOLPING JEST MOCNIEJSZY


z dnia: 2018-06-14

Trener Piotr Szafranek uważa, że faworytem piątkowego finału LOTTO Superligi tenisistów stołowych jest Kolping FRAC. „Drużyna z Jarosławia triumfowała w sezonie zasadniczym i na papierze ma lepszy skład od Dartomu Bogorii” – powiedział gdański szkoleniowiec.

Po raz trzeci o tytule drużynowego mistrza Polski zadecyduje jeden mecz rozegrany na neutralnym terenie. Tym razem odbędzie się w Gdańsku w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby - to spotkanie rozpocznie się w piątek o 17:00. Wcześniej rozgrywany był finał play off do dwóch zwycięstw.
 
W półfinale Kolping FRAC dwa razy pokonał Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:1, a Dartom Bogoria, podobnie jak rok temu, wyeliminował Dekorglass. Co prawda w pierwszym spotkaniu mistrzowie Polski przegrali we własnej hali 1:3, ale w rewanżu triumfowali w Działdowie 3:0.
 
- Dla mnie faworytem finałowego meczu jest Kolping FRAC. Drużyna z Jarosławia okazała się najlepsza w sezonie zasadniczym, w której dwa razy pokonała 3:2 obrońców tytułu. Poza tym na papierze dysponuje lepszych składem od swojego piątkowego przeciwnika – ocenił Szafranek.

Źródło -> TUTAJNIEPEŁNOSPRAWNI: MACIEJ KUZIAK Z PRAWEM DO KLASYFIKACJI ZAWODNIKÓW PTT NA SZCZEBLU NARODOWYM


z dnia: 2018-06-13

Maciej Kuziak – fizjoterapeuta kadry Polski niepełnosprawnych wziął udział w międzynarodowym kursie na klasyfikatora dla niepełnosprawnych tenisistów stołowych.

Podczas seminarium było 9 uczestników z Polski, Niemiec, Hiszpani, Finlandii, Japonii, Wielkiej Brytani oraz Francji. Z czego dwóch klasyfikatrów prowadzących: Iris Serrano z Wenezueli i Pablo Perez z Hiszpanii oraz dwóch klasyfikatorów pomocniczych: Romana Romanov (Serbia), Ingrid van Veldhoven (Holandia).
Szkolenie było dość intensywne, zazwyczaj zaczynało się około 9.00 i kończyło się wieczorami, z krótką przerwą na hiszpańską „siestę”.

Klasyfikacje zakończyły się wynikiem pozytywnym dla każdego z uczestników, to znaczy, że otrzymali oni prawo do klasyfikacji zawodników PTT, na szczeblu narodowym.

Źródło -> TUTAJMAMY NOWYCH SĘDZIÓW MIĘDZYNARODOWYCH!


z dnia: 2018-06-13

Miło nam poinformować, że Bartosz Bartkowicz i Andrzej Lemieszka uzyskali klasę Sędziego Międzynarodowego.

Miło nam poinformować, że dwaj nasi koledzy: Bartosz Bartkowicz i Andrzej Lemieszka, podczas przeprowadzonego w maju egzaminu sędziowskiego ITTF, uzyskali klasę Sędziego Międzynarodowego.

Serdecznie gratulujemy!
 KARPATY W EKSTRAKLASIE!


z dnia: 2018-06-12

Tenisistki stołowe Karpat Krosno awansowały do Ekstraklasy. W barażach okazały się lepsze od Dojlid Białystok.

Karpaty już w pierwszym spotkaniu zrobiły duży krok w stronę Ekstraklasy. W Białymstoku wygrały 7:3, a na Podkarpaciu zremisowały 5:5 i przypieczętowały zwycięstwo w dwumeczu. 

UKS DOJLIDY Białystok - KSTS MOSiR KARPATY Krosno 3:7

KSTS MOSiR KARPATY Krosno -  UKS DOJLIDY Białystok 5:5

Źródło -> TUTAJIGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH RUSZYŁY NA ŚLĄSKU


z dnia: 2018-06-11

1000 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną będzie rywalizowało w Katowicach XI w Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Zawody będą rozgrywane także na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz na polu golfowym w Mikołowie.

Szczegółowe informacje -> TUTAJNIESAMOWITY HARIMOTO ZWYCIĘŻYŁ W KITAKYUSHU!


z dnia: 2018-06-10

14-letni tenisista stołowy gospodarzy Tomokazu Harimoto zwyciężył w turnieju World Tour w japońskim Kitakyushu. Po drodze pokonał chińskie gwiazdy Ma Longa i Zhanga Jike. W singlu kobiet najlepsza była jego rodaczka Mima Ito.

Harimoto (ur. 27 czerwca 2003 roku) odniósł pięć zwycięstw - trzy nad Chińczykami i dwa nad pingpongistami z Korei Południowej. Przed własną publicznością wygrywał z zawodnikami, którzy mają na koncie złote medale igrzysk olimpijskich oraz po dwa tytuły mistrza świata - w ćwierćfinale z Ma Longiem 4:2 i finale z Zhangiem Jike 4:3.
 
W ubiegłorocznych MŚ młodziutki Japończyk dotarł do "ósemki", pokonując m.in. brązowego medalistę igrzysk 2016, innego japońskiego pingpongistę Juna Mizutaniego. Z kolei w tym sezonie w Pucharze Azji wygrał z liderem listy światowej Chińczykiem Fan Zhendongiem.
 
W finale gry pojedynczej kobiet w Kitakyushu Mima Ito zwyciężyła Chinkę Wang Manyu 4:2.
 
W deblu najlepsi byli: Chinki Gu Yuting i Mu Zi oraz Koreańczycy Jeoung Youngsik i Lee Sangsu (w finale z Harimoto i Yuto Kizukuri 3:2). W mikście triumfowali Chińczycy Liang Jingkun i Chen Xingtong.

Źródło -> TUTAJ3S POLONIA I KOLPING W FINALE PUCHARU POLSKI


z dnia: 2018-06-09

Poznaliśmy dwie najlepsze drużyny, które zagrają w finale Pucharu Polski. Do PKS-Kolping Jarosław dołączyła 3S Polonia Bytom, która w półfinale wyeliminowała GKTS Wiązowna.

Przypomnijmy, jarosławianie wyeliminowali we własnej hali toruńską Energę 4:3 i jako pierwsi zapewnili sobie udział w finale Pucharu Polski. Drugą ekipą, która zameldowała się w finale jest 3S Polonia Bytom. Drużyna Michała Napierały pewnie ograła drugoligową GKTS Wiązowna 4:0. Punkty dla bytomian zdobyli: Paweł Chmiel, Robert Floras, Jakub Masłowski, a zwycięstwo przypieczętował debel: Chmiel/Masłowski. 

Źródło -> TUTAJHARIMOTO OGRAŁ MISTRZA OLIMPIJSKIEGO!


z dnia: 2018-06-09

Mistrz olimpijski i świata Chińczyk Ma Long przegrał z 14-letnim Japończykiem Tomokazu Harimoto 2:4 (8:11, 9:11, 7:11, 11:3, 11:2, 6:11) w ćwierćfinale turniej World Tour w Kitakyushu (Japonia).

Ma Long ma w dorobku m.in. złoty medal igrzysk w Rio de Janeiro (2016) oraz dwa tytuły mistrza świata (2015, 2017) - wszystkie sukcesy w singlu. W rankingu światowym jest drugi, za rodakiem Fan Zhendongiem. Z kolei niesamowity Harimoto (ur. 27 czerwca 2003 roku) zajmuje dziesiąte miejsce.
 
W ubiegłorocznych MŚ Japończyk dotarł do "ósemki", pokonując m.in. brązowego medalistę IO 2016, innego japońskiego pingpongistę Juna Mizutaniego. Z kolei w tym sezonie w Pucharze Azji wygrał z Fan Zhendongiem.
 
W półfinałach w Kitakyushu Harimoto spotka się z Koreańczykiem Lee Sangsu, a Niemiec Timo Boll z Chińczykiem Zhang Jike.

Źródło -> TUTAJ
LOTTO Superliga Mężczyzn: GRUDZIĄDZANIE W ELICIE!


z dnia: 2018-06-09

Występująca w juniorskim składzie Olimpia-Unia Grudziądz awansowała do LOTTO Superligi tenisistów stołowych. W dwumeczu barażowym podopieczni grającego trenera Szymona Malickiego pokonali PWSZ Zamość - 9:1 w środę, a w piątkowym rewanżu był remis 5:5.

Skład Olimpii-Unii, poza 29-letnim Malickim, tworzą: Artur Grela (rocznik 2000), Kamil Dziadek (2000), Samuel Kulczycki (2002) i Maciej Kubik (2003); rezerwowy Paweł Ciołkowski (2002)

Źródło -> TUTAJ1. LIGA: AWANS ZAGŁĘBIA LUBIN


z dnia: 2018-06-08

Podopieczne Sławomira Słowińskiego w drugim meczu barażowym z Tarnowskimi Górami również okazały się bezkonkurencyjne i zwyciężyły rezultatem 8:2. Ten stan rzeczy daje im awans do I ligi tenisa stołowego kobiet.

28 lat Lubin czekał na odrodzenie się tenisa stołowego. Dzięki inicjatywie Krzysztofa Łachowskiego i sympatyków tego sportu, powstała drużyna TS Zagłębie Lubin, która wystartowała w rozgrywkach II ligi kobiet. Miedziowe były na parkiecie bezkonkurencyjne. W końcu, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Norwida, miejscowe tenisistki stołowe przypieczętowały awans do I ligi.

W pierwszym meczu barażowym pokonały Tarnowskie Góry 8:2. Również na własnym terenie pokonały rywalki takim samym rezultatem. W Lubinie zostało rozegranych dziesięć spotkań. Po zwycięstwie Ady Jończyk miedziowe mogły już być pewne promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

Źródło -> TUTAJOLIMPIA-UNIA GRUDZIĄDZ BLIŻEJ LOTTO SUPERLIGI


z dnia: 2018-06-07

OLIMPIA-UNIA GRUDZIĄDZ BLIŻEJ LOTTO SUPERLIGI

Tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz zrobili duży krok w stronę awansu do elity. W pierwszym meczu barażowy wyraźnie pokonali PWSZ Zamość.

Grudziądzanie są jedną nogą w LOTTO Superlidze. W swojej hali pokonali w meczu barażowym 9:1 drużynę z Zamościa. Pierwsza faza spotkania była bardziej wyrównana, w drugiej grudziądzanie dominowali już dość zdecydowanie. Goście byli jednak zaskoczeni rozmiarem porażki.

Źródło -> TUTAJPODSUMOWANIE TURNIEJU CHARYTATYWNEGO DLA OLKA


z dnia: 2018-06-06

Zachęcamy od zapoznania się z artykułem odnośnie turnieju charytatywnego dla Olka, który odbył się dnia 3 czerwca 2018 roku

Cały artykuł oraz wyniki -> TUTAJREZERWY KTS-U I KOLPINGA W 1. LIDZE!


z dnia: 2018-06-06

Rezerwy Kolpinga Jarosław oraz Energi KTS-u Toruń awansowały do 1. Ligi.

Jarosławianie pokonali Dwójkę Rawa Mazowiecka. W pierwszym meczu 8:2, a w rewanżu 10:0. Z kolei KTS okazał się lepszy od Darz Bór Karnieszewice /8:2, 7:3/.

I SPOTKANIE:

PKS KOLPING II Jarosław - MLUKS DWóJKA Rawa Mazowiecka  8:2

MLUKS DWóJKA Rawa Mazowiecka - PKS KOLPING II Jarosław  0:10

II SPOTKANIE:

ENERGA KTS II Toruń - KS DARZ BóR Karnieszewice 8:2

KS DARZ BóR Karnieszewice - ENERGA KTS II Toruń 7:3
CZAS NA KOLEJNY BARAŻ O LOTTO SUPERLIGĘ!


z dnia: 2018-06-06

Już dziś kolejny mecz barażowy o LOTTO Superligę. ASTS Olimpia-Unia Grudziądz podejmować będzie PWSZ Zamość. To spotkanie o godz. 16:00.

6. Czerwca o godzinie 16:00 pierwsze spotkania barażowe o awans do LOTTO Superligi. ASTS Olimpia-Unia zagra w Grudziądzu z PWSZ Zamość - zwycięzca sezonu zasadniczego I ligi grupy południowej.

Rewanż już w najbliższy piątek w Zamościu, gdzie rozstrzygną się losy awansu do LOTTO Superligi.

Źródło -> TUTAJENERGA WRACA DO LOTTO SUPERLIGI Z NOWĄ ENERGIĄ


z dnia: 2018-06-05

Po rocznej przerwie tenisiści stołowi Energa KTS Toruń wracają do LOTTO Superligi. Do zespołu beniaminka dołączą Chińczyk Han Chuanxi i Francuz Abdel-Kader Salifou. Zespół opuszcza zaś grający trener Brazylijczyk Cazuo Matsumoto.

W poniedziałek torunianie przypieczętowali awans, pokonując w rewanżowym meczu barażowym Strzelca Frysztak 8:2. W ubiegły czwartek Energa na wyjeździe wygrała również 8:2. Z kolei w fazie zasadniczej odnieśli 17 zwycięstw i tylko jedno spotkanie zremisowali. W podstawowym składzie występowali: Matsumoto, Konrad Kulpa, uczestnik niedawnych drużynowych mistrzostw świata Tomasz Kotowski i Damian Węderlich. W pojedynczych meczach zagrali również: Chińczyk Yin Jiaxu, Brazylijczyk Carlos Ishida, Rafał Utylski i Bartłomiej Szymanek.

Źródło -> TUTAJNIEPEŁNOSPRAWNI: LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH NA MISTRZOSTWA ŚWIATA


z dnia: 2018-06-04

Poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy zakwalifikowali się na Mistrzostwa Świata w Słowenii!

To już potwierdzona, oficjalna lista dotycząca kwalifikacji naszych zawodników na Indywidualne Mistrzostwa Świata Lasko/Cejle - Słowenia 2018.

Zawodnicy zakwalifikowani:

Dorota Bucław
Katarzyna Marszał
Karolina Pęk
Natalia Partyka
Dorota Nowacka
Krystyna Łysiak
Rafał Czuper
Maciej Nalepka
Rafał Lis
Krzysztof Żyłka
Piotr Grudzień
Marcin Skrzynecki
Igor Misztal
Patryk Chojnowski
Marek Chybiński
Damian FiraMA LONG ZNÓW LEPSZY OD FANA ZHENDONGA


z dnia: 2018-06-04

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Chińczyk Ma Long pokonał rodaka Fana Zhendonga 4:1 w niedzielnym finale World Tour w tenisie stołowym w Shenzen. Rok temu Ma Long wygrał z tym rywalem w meczu o złoty medal mistrzostw świata w Duesseldorfie.

W decydującym meczu singlu kobiet również wystąpiły reprezentantki gospodarzy - Wang Manyu wygrała z Ding Ning 4:3. Przed tygodniem Wang Manyu triumfowała w WT w Hongkongu.
 
W deblu w Shenzen zwyciężyli: Chinki Ding Ning i Zhu Yuling oraz Chińczycy Fan Zhendong i Lin Gaoyuan. Ich sensacyjnymi rywalami byli Rumun Ovidiu Ionescu i Portugalczyk Alvaro Robles, którzy w półfinale sprawili wielką niespodziankę pokonując chińskie gwiazdy, byłych mistrzów globu Ma Longa i Xu Xina.
 
Do programu World Touru wrócił mikst, a to za sprawą włączenia tej konkurencji do programu zawodów pingpongowych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku. W Shenzen najlepsi byli Chińczycy Lin Gaoyuan i Chen Xingtong.
 
W turnieju startowały dwie reprezentantki Polski: Li Qian i Kinga Stefańska (obie KTS Siarka Enea Tarnobrzeg). W deblu Li Qian z inną zawodniczką Siarki Niemką Han Ying dotarły do 1/8 finału.

Wyniki finałów gry pojedynczej

Wang Manyu - Ding Ning 4:3 (13:11, 9:11, 9:11, 11:9, 11:8, 9:11, 11:5)

Ma Long - Fan Zhendong 4:1 (7:11, 11:8, 11:4, 11:3, 14:12)

Źródło -> TUTAJIndywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów!


z dnia: 2018-06-03

W Iławie poznaliśmy najlepszych polskich weteranów. Na Warmii i Mazurach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów.

Najlepsi polscy zawodnicy rywalizowali o mistrzowskie tytuły w turniejach gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej. 

Wyniki oraz klasyfikacje poszczególnych kategorii -> TUTAJTVP: NIEDZIELA Z TENISEM STOŁOWYM!


z dnia: 2018-06-03

TVP3 przygotowała dziś relację z meczu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dekorglass Działdowo. Spotkanie o godz. 13:35 w TVP3.

Pierwszy mecz półfinałowy, który odbył się w Grodzisku Mazowieckim pomiędzy Bogorią a Dekorglassem pokaże TVP3. Po relacji zapraszamy na Magazyn "Superliga przy stole", w nim wywiady, analizy i komentarze. 

Źródło -> TUTAJLOTTO Superliga Mężczyzn: KOLPING I DARTOM W FINALE


z dnia: 2018-06-01

Drużyny Kolpingu FRAC Jarosław i Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki awansowały do finału LOTTO Superligi tenisistów stołowych. Spotkanie o mistrzowstwo Polski odbędzie się 15 czerwca w Gdańsku.

W rozegranych w piątek rewanżowych meczach półfinałowych Kolping FRAC wygrał u siebie z AZS Politechniką Rzeszów 3:1, a Dartom pokonał na wyjeździe Dekorglass 3:0.
 
W konsekwencji piątkowych spotkań brązowymi medalistami tegorocznych rozgrywek zostali: Fibrain AZS Politechnika Rzeszów i Dekorglass Działdowo.

Wyniki rewanżowych spotkań półfinałowych:
 
Kolping FRAC Jarosław - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1 
 
Hou Yingchao - Gustavo Tsuboi 3:1
Patryk Zatówka - Wasilij Łakiejew 0:3
Tomislav Pucar - Tomasz Lewandowski 3:0
Hou Yingchao -  Wasilij Łakiejew 2:0
 
Dekorglass Działdowo - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3 
 
Zhang Chao - Pavel Sirucek 1:3
Wang Yang - Daniel Górak 1:3
Paweł Fertikowski -  Han Chuanxi 1:3.ENERGA KTS BLISKO LOTTO SUPERLIGI!


z dnia: 2018-06-01

Torunianie bardzo blisko awansu do LOTTO Superligi. Podopieczni Cazuo Matsumoto w pierwszym spotkaniu barażowym wyraźnie pokonali Strzelca Frysztak 8:2.

Ekipa z Grodu Kopernika zrobiła duży krok w stronę awansu. Po jednym wygranym pojedynku po stronie gospodarzy mieli na drugim stole: Krzysztof Niemiec (ograł Damiana Węderlicha 3:2) oraz Kamil Zdzienicki (również pokonał Węderlicha 3:2). 

Rewanżowe spotkanie w poniedziałek 4. czerwca o godz. 16:00 w hali przy ul. Międzymurze w Toruniu.

Strzelec Frysztak - Energa KTS Toruń 2:8

Źródło -> TUTAJANNA WĘGRZYN WYGRAŁA CANADIAN JUNIOR OPEN!


z dnia: 2018-06-01

Anna Węgrzyn najlepsza w grze pojedynczej turnieju Canadian Junior Open! Polka pokonała w finale Franziskę Schreiner zapewniając sobie triumf w Kanadzie.

Polka pokonała Niemkę 4:2 /8:11, 11:9, 11:9, 12:10, 9:11, 11:9/ po bardzo emocjonującym widowisku. W półfinale Węgrzyn odprawiła Chinkę - Lequan Lin 4:1 /11:3, 11:3, 7:11, 11:3, 12:10/.

Bardzo dobrze w Kanadzie wypadł także Artur Grela. Zawodnik ASTS-u Olimpii-Unii Grudziądz doszedł do ćwierćfinału gry pojedynczej. Polak przegrał z zawodnikiem z Singapuru - Josh Shao Han Chua 1:4.

Źródło -> TUTAJ